Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

zuzickaaak
22. dec 2013

Je mi luto negativnej skusenosti malehomiska,no tiez sa priklanam na stranu spokojnych rodiciek s Dr. Marcisovou. Je to zena cinu 🙂 vdaka nej moj porod trval "len" 16hod.,inak by som rodila asi este teraz. Pri samotnom porode ma povzbudzovala,bola citliva a vedela co treba robit..co mi pri porode velmi pomohlo. Takze moj dalsi porod pravdepodobne zverim do ruk prave jej. Odporucila som ju dalsej kamoske a ta bola taktiez velmi spokojna. Ak je vsak pravda o tej atestacii, spominam si,ze moj porod konzultovala a bol sa na mna pozriet aj nejaky starsi lekar..neviem presne kto uz. Takze dr. Marcisou odporucam.
Koho by som vsak vinila za problem @malymisko su hlavne sestricky. Tie v prvom rade nemaju co vybavovat sukromne telefonaty pocas sluzby a maju pravidelne kontrolovat pacientov. Sice,ked som rodila ja,tak sa pri mne vystriedala sluzba. Sestricky z prvej sluzby chodili a tie z druhej velmi nie (tie som mala aj pri porode). Neboli mi ani velmi sympaticke 🙂 po prelozeni na izbu ma neprisli skontrolovat..az o nejakych 5hod. Priniesli mi jedlo a odisli. Sama som sa musela potrapit ako sa k jedlu dostat a potom mi to tam nechali "voniat" celu noc. Tzn,ze celu noc neprisli. Potom som uz mala stastie na ine smeny a tie boli mile a starostlive.

Co sa tyka novorodeckych sestriciek. Snazili sa,to sa im neda upriet,ale kedze sme len ludia,tak to aj vyzeralo. Lezala som tam 9 dni,kedze moje dieta malo silnu zltacku a muselo byt v inkubatore. Boli dni,ked som malu videla len tam,tak som ju chodila casto pozerat. Raz sa menili sluzby a este som poriadne nevysla z dveri a uz ma ohovarali, ze furt som tam a nemozu si posediet. Nemusim hovorit,ze mi tam dieta spalo v inkubatore a sestricky si hlasno pustali pesnicky z youtubu. No to zase len jedna smena. Ine boli obetave a prijemne.

Co sa tyka stravy. Opat suhlasim. Vtedy som bola neskusena mlada mamicka,ale uz viem preco mala mala v nemocnici koliku. Zo stravy. S tym by mali vazne nieco robit. Sice tam je na vyber,ale castokrat si mozete vybrat len mensie zlo.

V konecnom dosledku vsak svoje dalsie porody chcem absolvovat prave tam. Citila som sa tam prijemne,vyhovuju mi navstevne hodiny,pristup lekarov,porodnych a novorodeneckych sestier (okrem jednej smeny). No hlavne si nemyslim,ze v akejkolvek inej porodnici na Slovensku,by som dosiahla rovnake sluzby. Dakujem dr. Ondackovej a dr. Marcisovej 🙂

danjelca
22. dec 2013

Dr. Marcišová a Ondačková boli velmi velmi milé a super...

je mi lúto čo sa stalo.

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henuska11
23. dec 2013

malymisko, mrzi ma, ze ste s priatelkou mali zlu skusenost. Ja som u Dr. Marcisovej rodila pred polrokom. To, ze nema atestaciu som vedela - netaji sa tym, otvorene sme o tom hovorili. Pri niektorych ukonoch bola pod superviziou inych lekarov, napr. ked ma sila, ale aj ked ma vysetrovala, preistotu zavolala aj Dr Cupanika, aby mala aj jeho nazor. Nesedi mi preto, ze by nieco podcenila, prave naopak. Ja som si ju vybrala, pretoze sa mi pacilo, ze je velmi citliva. Preto som bola ochotna si ju aj zazmluvnit. Niekomu to moze prist ako banalita, ale pre mna bolo klucove, aby na mna pri tlaceni niekto nehucal, ze tlacim zle, ako to bolo pri mojom prvom porode. Ale aj z odborneho hladiska mi jej pristup vyhovoval. Mala nastudovane nove vyskumy, bola ochotna so mnou o nich diskutovat (robim vo vede, takze som tazky pacient...) Nespochybnujem, ze vasa skusenost je uplne opacna. Porod sa moze kedykolvek zvrtnut, ale aj v pripade, ked ho vedie porodnik s 20 rocnou praxou. Preto by som to nespajala s tou atestaciou. Aj pri nasom porode bola Dr Marcisova len par desiatok minut - na vysetrenie, tlacenie a osetrenie. Ale tak isto som to mala aj pri prvom porode. Podla mna je to tak normalne. V pripade potreby ma byt poruke sestra, ktora lekarku zavola. Kazdopadne, drzim partnerke palce, aby sa rychlo zotavila a aby ste sa v zdravi tesili z babatka.

andinka001
23. dec 2013

neda mi nereagovat na prispevky malymisko, podla mna sa opravene rozculil, hlavne ked jeho partnerku nechodil nikto kontrolovat a boli tam sami.....tiez sa pozastavujem nad pristupom sestry ktora stale telefonovala..... to ze sa nedala dopichnut epiduralka, stalo sa to aj mojej kamaratke ktora rodila v statnej nemocnici, ze najprv je skoro pichnut a potom sa pôrod tak rychlo rozbehol ze uz bolo zase neskoro....
Ja by som skôr poradila malymisko by sa mal stazovat priamo v kochu, na konkretny personal s ktorym neboli spokojni, A tiez ako uz vyssie pisala zuzickaak- je pravda ze sme vsetci len ludia, ale ked sa Koch povazuje za sanatorium a chce mat dobre meno, tak by tieto nedostatky mali byt odstranene, takisto aj riesene sestry, pretoze ak sa im nepaci v pracovat v takomto lepsom sanatoriu, tak môzu ist vykecavat a pit kavicku do statnej nemocnini....
Ja som pred par dnami telefonovala na recepciu, pretoze som sa chcela informovat ohladom lekarov ktori vykovanavaju morfologicky ultrazvuk a pytala som sa ci maju certifikat, pretoze viem ze na Slovensku ich nie je vela a tiez mi nevedela povedat recepcna a bola dost neprijemna tak som potom reagovala tiez neprijemne a som jej povedala ci by bola taka laskava a zistila mi to a zavolala naspat. Po dvoch hodinach som jej volala - samozrejme ze si ma pamatala - a hned sa osocila ze vsak som vam povedala ze ked to zistim vam zavolam - tak som jej povedala ze som si to zistila sama a ona ze vsak uz aj ona to vie.....tak nechapem preco mi potom nevolala. Po hlase sa mi zdala taka starsia pani....mozno ze je to ta ista starsia ciernovlasa, ktoru tu uz spominali.....v takomto zariadeni by mali pracovat ludia s vacsou trpezlivostou a tiez by mali byt radi, ze tam môzu pracovat.

junkfoood
23. dec 2013

@malymisko je mi luto vasej skusenosti, dufam, ze priatelka a dieta su okey.. preco ste suhlasili s vyvolavanym porodom 2 tyzdne pred terminom a este tak kratko po chorobe..?

ivanka.7
23. dec 2013

@andinka001 ja by som len dodala, ze sestricky nemaju vykecavat, pit kavicku a telefonovat ani v statnej nemocnici. Ked som rodila ja v statnej nemocnici, tak sme samozrejme na porodnom boxe boli aj sami (tu noc tam bol frmol), ale hocikedy sa mi nieco nezdalo alebo som chcela, aby ku mne prisla PA, tak stacilo, aby manzel vykukol a ta nasa PA, ktora ma mala na starosti vzdy dobehla.

martinka008
23. dec 2013

@malymisko Myslim, ze ta atestacia nie je pre vacsinu z nas prekvapenie. Kto aspon raz videl jej peciatku vie, ze je to lekarka v "zacviku". Je dost mozne ze jej atestacia sa blizi ku koncu, ale to je v zasade jedno. Moja sesternica tiez nema ukoncenu atestaciu, pretoze bola dlhe roky v zahranici, pritom so svojou praxou schova 90% svojich kolegov do vrecka. Z reakcii na Dr. Marcisovu je zrejme, ze skusenosti uz ma dost a jej hodnotenia su mimoriadne pozitivne. Ak teraz nejako pochybyla, beriem to tak, ze to sa proste moze stat kazdemu, ale ako som pisala, podla tvojho opisu to vyzera ze islo o zlyhanie sestry.

martinka008
23. dec 2013

@malymisko Este k tej EPI, kazdy, kto bol na pouceni a pozorne si precital podpisanie papiere, vie ako to funguje. Tvoja priatelka na pouceni urcite tiez bola, takze musi vediet, kedy sa EPI este pichnut nemoze a kedy sa uz nemoze, to ze dostala "testovaciu" davku je normalne - kazdy na to raguje inak, nie je to ziadna sranda, inac by na to nebol samostatny lekar.

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanka787
23. dec 2013

@zuzickaa ja si myslim , ze by si nemala hned takto zhodit porodne asistentky, ze oni boli na vine. Neboli sme tam , nevieme co sa stalo. ☹

hanka787
23. dec 2013

u mna pri porode , boli sestricky, starostlive , nemozem povedat kriveho slova a to som zazila dve sluzby co sa vystriedali a ani na jednu nemozem povedat kriveho slova .

demo
23. dec 2013

@shania31 ano, s nou som mala dobre skusenosti.

je ale velmi cudne, ze existuje moznost zazmluvnit si "nehotovu" lekarku a predpokladam za plnu cenu

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzickaaak
23. dec 2013

@hanka787 napisala som len svoj pohlad na vec.

ewica
23. dec 2013

@malymisko budem Vám drzať palce, nech pravda zvíťazí s zodpovední pikajú...a prajem Vam vela zdravia!!

henuska11
23. dec 2013

@demo ja na tom nevidim nic zle - ked ju k porodu chces... Ved dr.Marcisova robi u Kocha od otvorenia, takze uz musi mat za sebou stovky porodov. O jej praxi nepochybujem. Ja som mala ok skusenost aj so sestrickami. Recepcia sa ale ma v com zlepsovat. Ked ma muz doviezol rodiacu s poriadnymi kontrakciami, tak v prvom rade recepcne riesili, aby rychlo preparkoval z miesta vyhradeneho pre apartmany. Moj porod bol druhorady...

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
henuska11
24. dec 2013

Prirovnanie Dr. Marcisovej s "Dezom z vedlajsej dediny" je - mierne povedane - nemiestne. Myslim si, ze do tohto fora taketo osocovanie nepatri. Neda mi, musim spomenut este jednu skusenost, ktora je v protiklade s tym co pisete vyssie (o vyvolavani porodu kvoli pohodlnost doktorky). Kratko pred mojim porodom bola Dr. Marcisova hospitalizovana, nasledne bola PN. Zaciali mi prve kontrakcie a tak som jej volala - napriek tomu, ze mala poranenu nohu, bola ochotna zrusit si PNku a prist do prace. Nakoniec to nebolo treba, lebo som rodila az o par dni neskor. Kazdopadne, moja skusenost je, ze sa ona prisposobuje rodicke a nie naopak.

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moon1979
24. dec 2013

@malymisko
ja som zažila prvý pôrod v štátnej (rodila som 26 hodín nakoniec sekcia, 3,5 hodiny v narkoze a prišla som o vaječník a vajcovod) aj napriek tomu som sa dala na druhé tehotenstvo ale rodiť som išla do Kochu ... nelutujem ani cent a musím povedať, že ked som si čítala tvoj príspevok tak som neverila, že čítam o tom istom zariadení, v ktorom som rodila ale mala som pocit, že čítam o fakultnej nemocnici, kde som odrodila prvé dieťa ...
mala som tiež vyvolávaný pôrod (prenášala som), ale musím povedať že sa nestalo ani na chvílu, že by mi nebola venovaná pozornosť ... nastali aj komplikácie (malý stratil ozvy) a môžem povedať, že aj ked som zažila niečo podobné ako tvoja partnerka s tým krikom (ja som nekričala, ale myslela som že sa zbláznim obrovské bolesti som mala a nedokázala som predýchať normálne ani jednu kontrakciu ale teda do pocitov sa dokážem vžiť) tak musím skonštatovať, že v priebehu snád 15 sekúnd sa na sále zbehol hádam celý Koch .... takže je pre mna doslova k neuvereniu aké ste mali skúsenosti vy ... (samozrejme neber to tak že tomu neverím, len fakt nechápem) ... je mi lúto, že ste si odniesli zlé skúsenosti ale pevne verím, že všetko nakoniec dopadlo ok ...

jasminka
25. dec 2013

V statnej nemocnici sice zvykne pracovat kdekto, ale aspon tam nezamestnavaju bars akeho masiara nevyuceneho ako v Kochu a personal tam lieta okolo mamiciek ako spinave pradlo. Minimalne na Antolskej.

kape
25. dec 2013

@jasminka - no praveze v statnej by som nemala odvahu rodit cisarskym bez zazmluvnenia lekara, o KOchovi to zas povedat nemozem. Inak velmi silne slova , rodila si tam?

Ja mam na Kocha len a len dobre spomienky a aj na spominanu pani doktorku Marcisovu, zlata to osobka spolu s pani doktorkou Ondackovou. Ja po mojom druhom cisarskom absolvovanom v Kochovi som povedala, ze ak nahodou tretie jedine v Kochovi. A to mam Antolsku cez cestu aj peso by som do porodnice mohla.

jasminka
25. dec 2013

@kape a rodila si ty na antolskej? Tisice matiek to tam zvladli, vratane mna, dokonca aj vela solventnych..

kape
25. dec 2013

@jasn minka - nerodila ale rodila som v inej statnej v BA prve dieta ,ale nechapem preco tvrdis, ze su v Kochovi masiari, ked si tych lekarov osobne nezazila , a to ze na Antolskej rodilo vela solventnych ved jasne , nie je problem k nim je zvoleny vzdy iny pristup. Ja som si statnu v BA zazila a co sa tyka porodu a pobytu tam, dakujem nikdy viac, ak rodit este tak urcite do Kocha.

kape
25. dec 2013
jasminka
25. dec 2013

Dozorovanie nedouka skutocnym doktorom nie je predpisane pre srandu kralikov, co sa v tomto pripade zda sa neudialo. Inak sa bavime o masiarine(pribeh maleho miska)

ivanka.7
25. dec 2013

@jasminka dovolim si tvrdit, ze na Antolskej robi a rodi tiez viac doktorov, ktori nemaju atestaciu z gynekologie 🙂 ved po tych 6 rokoch na medine maju vsetci (okrem zubarov) skoncenu vseobecnu medicinu a az prve miesta ich nasmeruju na nejaku specializaciu. A kym sa dostanu k atestacii, tak to nejaky ten piatok trva. Takze tazko hovorit o masiaroch bez vzdelania. Samozrejme pri sluzbach takychto doktorov tam je podla mna vzdy aj lekar s atestaciou.
(Nevyjadrujem sa tu ku konkretnemu pripadu, len vseobecne, takze prosim nevztahovat na vyssie spomenuty pripad)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre