Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

nelinqua
24. aug 2012

@chrumka84 2 dni po porode..ale nikto nas nenahanal aby sme isli platit :D

chrumka84
26. aug 2012

Poznate niekto Mudr. Vargu? Na webe ho nemaju. On je nejaky novy?

lentila.g
26. aug 2012

@chrumka84 mna rodil,na recepcii som sa najskôr pytala kto robí,a potom som sa pytala sestricky kto ma vlastne odrodil a ona povedala že Mudr Varga-potom som ho pozerala v zozname a nenašla som ho tak som myslela že som úplne zblbla,tak predsa ma odrodil tento Mudr.
Tak v tom prípade viem povedať že super doktor,citlivý,cely cas počas pôrodu so mnou komunikoval čo robí,na záver podal mne a manželovi ruku,poblahoželal..
Ja som bola spokojná

ella_joy
26. aug 2012

Baby, Mudr.Vacokova,je OK? Mala som z nej divny pocit, mozno preto,ze akurat den predtym mi jedna suseda na nu nadavala, aka je masiarka a ukvakana ohladom pacientiek pred inymi...mne taka zas neprisla,aj mi dokonca pomerala panvu a brucho, co som v zivote este doposial, ani pri prvom, nezazila...asi stara skola...ale chcem sa spytat, ked som sa jej pytala na CTG tak sama pytala,ze na co, ze to netreba 😕 ale poslala ma,kedze jej to bolo napisane v karte z minula..takze aky mate nazor? Ja to pre seba ani pre male nepotrebujem...tak ci to ma zmysel..
Ozaj a tu zmluvu, informovany suhlas mam doniest na poradnu ci az k porodu?
Mate niektora skusenost, ako to islo ked bol nalez streptokoka pozitivny, ako to prebiehalo pred porodom?
Vdaka

lentila.g
26. aug 2012

@ella_joy JA som patrila k tym "stastnym" streptokokovym pacientkam, a prisla som na porod, supli mi hned infuziu(ja uz som bola na 8 cm otvorena) s antibiotikami( pytali sa ma na alergie na dake lieky)za 2h mi to stieklo a zacala som rodit..
Mne to aj v teh.knizke riadne velkym napisali ze to mam takze ja som to uz len tak opomenula, ale to mi uz vtedy tieklo 😀

nikiss
26. aug 2012

To závidím. Ja som mala v 36 tt negatívneho, ale pri porode som bola prechladnutá. Bolo mi povedané, nech zavolám manželovi, aby priniesol kvapky do nosa, že aby som ten pôrod vôbec predýchala. Na otázku, či to nemôže uškodiť dieťatu, keď som chorá a či netreba nejaké lieky do infuzie, som odpoveď nedostala... Dcéra 2 dni po narodení mala vysoké zápalové hodnoty, vysoké aj pred dospelého a vyše 5 dní brala ako trojdňová antibiotika.. Nikto nič poriadne nepovedal. Až v prepúštačke som videla napísane, že mala streptokoka...

nelinqua
26. aug 2012

@ella_joy kym som lezala na izbe cakateliek dostala som infuzku s antibiotikami...a potom este jednu tiez s tym istym som dostala na porodnej sale asi 2 hodinky pred porodom...

lenuska12
26. aug 2012

@ella_joy
Aj ja som mala streptokoka, ked som rodila, dali mi antibiotika do infuzie, dcerka bola v poriadku. A MUDr. Vacokova ma vysetrovala, ked som bola v kochu na pohotovosti so zapalom prsnikov, podla mojho nazoru je to citliva a mila pni doktorka a velmi mi pomohla.

dancul80
27. aug 2012

@ella_joy a preco? po 36tt uz to nie je rizikove pre semenniky. inak predoperacne robi internista. kontaktuj svojho obvodneho bud ti zoberie krv alebo ta niekam posle.

@danjelca a ty chodis ku komu? pytam sa kvoli kp, lebo co doktor to iny nazor. a chodim k demeckovi a ten sa vyadril ze do 3,5kg nie je problem, samozrejme zalezi potom na inych veciach.

tiez nebudem kp hrotit. ale zatial som nastavena tak ze verim babu nech sa rozhodne ono ako chce vykuknut.

danjelca
27. aug 2012

@dancul80 ahojja chodím ani neviem komu 1. poradna marcišová, 2. vačoková, 3. bude ditte alebo ondačková.
A Cupaník povedal že nie je problém..do 3,5 tiež.no ale neviem..prvorodička, chlapček..ja tiež dufam že sa otočí aj tak.
Termín mám 15. septembra.

ella_joy
27. aug 2012

@lentila.g
@nelinqua
@lenuska12
Dakujem dievcata, takze byto mali stihnut dat. Neviem este ci pojdem prirodzene, ale nech mam dusu na mieste. Po porode to potom zmizne po tych atb,ci sa to este nejak preliecuje?

@dancul80 ano,uz viem, ale obvodny to nerobi, takze zbytocne som sa tam trepala, mali ma poslat za internistom hned..ale tiez je to na prd, kedze vysledky nemozu byt starsie ako 14dni, a ja viem, kedy budem rodit? 😕 Preto by som uvitala, keby mali nejake internistu priamo tam..by ma zaujimalo, ako to riesia,ked robia akutny cisarsky... 😕

lentila.g
27. aug 2012

@ella_joy bolo mi povedané že niekto to ma aj cely život že pre ženu to nepredstavuje nebezpečenstvo,iba pre babo v prípade prir.pôrodu

dancul80
27. aug 2012

@danjelca tiez sa snazim byt optimistka ;) cisarsky podla mna nie je vyhra. teda moje porody boli v pohode takze urcite sa chcem sekcii vyhnut

@ella_joy no ked pojdes cisarskym tak do 14dni si myslim ze porodis. takze kludne chod uz teraz. plus minus kosinus, ked robia akutnu sekciu tak odbery nemaju ;)

lenuska12
27. aug 2012

@ella_joy
Neviem ti povedat ci to dalej nejako este riesia, u mna len vtedy dali antibiotika. A inak ja som podla internistu mala mat tiez sekciu, mala som holter a ten nameral vysoky krvny tlak. Dostala som aj predoperacne papiere od internistu, len som si to nestihla obehat, kedze som rodila v 35tt. Viem, ze lekari sa radili, ci budem rodit prirodzene s epi alebo sekciou. Nachystana som bola aj na tu alternativu. Ked som rodila mi kazdu chvilku meral holter krvny tlak a nakoniec som to zvladla aj bez sekcie po 13tich hodinach 🙂 cize keby bolo treba, tak mi urobia sekciu aj bez tych vysetreni od internistu. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a hlavne nech ste zdravi a neboj, dobre sa tam staraju o mamicky a babatka ;)

ella_joy
28. aug 2012

@lenuska12 dakujem Lenka, smiem sa spytat, kto ta rodil? Kazdy mi tam pripada mily, aj mi naznacuju,ze maju uspesne vaginalne porody po sekciach, tak verim,ze sa aspon pokusime, a budu ma cas sledovat, nech im tam nerupnem..viac menej na zaklade tejto temy som sa rozhodla zo dna na den,ze idem do Kochu, a ja po tvojom prispevku mam zas o kusok lepsi pocit, a mensi strach 🙂

lenuska12
28. aug 2012

@ella_joy
Rodila ma doktorka Ondackova (to je taka mlada, pekna a hlavne vemi mila osobka) a primar Demecko (moj osetrujuci lekar, tiez velmi mily, len uz nie moc mlady :D Boli super a aj cely personal co tam bol aj z novorodeneckeho lekarky a zdravotne sestry, anestezilogicka a zdravotne sestry z gynekologie. Bol pozriet aj doktor Cupanik. Cely cas som mala manzela pri sebe a aj kazdu chvilu boli pri nas skontrolovat situaciu a ked uz prislo k zaveru, tak sa tam nahrnul cely fanklub a povzbudzoval, naozaj ta starostlivost a zaujem o cloveka je tam az k neuvereniu. Mne o porode tam hovorila suseda, ktora mala rovnako nazabudnutelny zazitok, prve dieta rodila v Ruzinove a potom sa 5 rokov bala mat dalsie kvoli porodu, povedala rovnako ako ja, ze ak mat dlasie babo, tak urcite rodit jedine v kochu. My sme mali neskor aj vazne zdravotne problemy, to som ale uz popisovala neskor a vdaka pani primarke na novorodeneckom je malinka v poriadku, aj ked bolo potrebne kvoli vysetreniam ju previest na kramare na jisku. Velmi mi tam pomohli hlavne psychicky, kym som nemohla byt tie tri dni s malou, pustili ma skor, hned ako to bolo mozne a aj telefonovali na Kramare a vysvetlovali mi do podrobna jej zdravotny stav. Naozaj nemozem na nich napisat nic zle.

lentila.g
28. aug 2012

Ináč Mudr.Ondačkova je tam asi NONSTOP🙂 každý den som ju videla(čo je fakt príjemný pohľad lebo je presne ako ju opísala @lenuska12)

ivanka.7
28. aug 2012

@lentila.g ak je mladucka (tak na mna posobi z vasich rozpravani, ja som ju nikdy nevidela, chodim k inemu doktorovi do Kocha a nerodila som tam) a mimo prace nema vela zavazkov, tak je to najlepsi sposob, ako nahrabat skusenosti - cim viac porodov, tym lepsia prax a postreta sa aj s roznymi komplikaciami ci zvlastnymi pripadmi

dancul80
28. aug 2012

@lenuska12 a dr. demecko rodi? lebo som pozerala a zazmluvnit sa nedaň

@ella_joy ja si myslim ze preto mau taky uspech vaginalnych po sekciach ze tam netlacia na pilu. ak je to mozne daju tebe aj babu cas. psychycky su na tom maminy ovela lepsie, ako ked ta nahanaju lebo nestihaju odrodit vsetky cakatelky. ked nebude ziadna ina komplikacia tak to urcite zvladnes 😉

nelinqua
28. aug 2012

@lentila.g veru ja som mala pocit ze taha nonstop🙂) rano o 6 tam UZ bola, vecer o 19 tam ESTE bola 🙂 a tak to bolo kazdy den...

marmete
28. aug 2012

@lentila.g Veru, potvrdzujem, bola tam stale a stale pozitivne naladena, ziadny pocit, ze je prepracovana, unavena, uplna pohodova mlada baba 😀 ale silna osobnost, mne sa ratalo, ze ked nas prepustala so spravou podala mi ruku razne a stisk mala teda dost pevny, az ma nim prekvapila 🙂

kape
28. aug 2012

@dancul80 - on sa zazmluvnit neda, ale k porodom chodi, ja dufam, ze bude aj pri mojom, chodim k nemu. Inak vo vacsine nemocnic sa primari zazmluvnit nedaju.

ella_joy
28. aug 2012

@lenuska12 aha uz si spominam na tvoj pribeh..som citala par stranok spatne, wow, ste silne baby! A super sa zachovali, profesionalita, ako ma byt,a pritom citlivo.
Inak ked niekomu poviem, ked sa pyta, kde ideme rodit,ze Koch, tak sa na mna tvaria akoze nemam kde prachy davat a snobarina maximalna, ze ked sa nieco skomplikuje, aj tak ma odvezu na Kramare.. Aj Vy mate taku skusenost? Uz mi je to az neprijemne niekedy.. 🙄
Ozaj, neviete ci tam aj hovoria po anglicky? Mozno tie mlade doktorky snad, lebo moj partner je cudzinec, a vcera ho chytil stres po mojich poslickoch, ze nevie co tam vlastne ma robit 😝 Tak som mu strcila cislo uctu,nech to uz v prvom rade zaplati, a zvysok uz ho budem navigovat,ked tam budeme.. sak uz to raz absolvoval,ale ma bobky, lebo to nedopadlo dobre, a on nevedel co sa deje, preco ho vyhanaju...ked som citala tie jeho smsky potom, chudak..aj chapem,ze ma zas strach..
@dancul80 Tak tak, tam majucas sa aj venovat rodickam...ked som tam bola na CTG tak sestricka , ze jedna mamina porodila, a tie dve druhe sestricky take usmiate, tak dobre to posobilo, nie ze "kooonecne porodila", ale skor radost a spolupatricnost
Ty uz si rozhodnuta tam ist?

dancul80
28. aug 2012

@ella_joy este musim zaplatit ale som uz rozhodnuta 🙂 uz sa neviem dockat 😀 a hej aj na mna obcas pozeraju ale len ti ktori nevedia co mam za sebou, pripadne si neodzili strastiplny porod.

@kape cize budes rodit ked bude mat sluzbu na porodnici, dobry plan 😀

marmete
28. aug 2012

@ella_joy Co sa tyka toho "odsudenia" porodnice tak mas pravdu, vyhodene peniaze a ine reci a varovanie, ze ak nieco bude s babatkom, tak Kramare alebo Antolska, ale kaslat na nich, dolezita si ty, tvoje pocity a hlavne to, ze tam sa budes mat, ako v bavlnke a to za tie peniaze stoji. Tu je uplne ina atmosfera, rodinna a mam pocit, ze cez tu klimu asi pustaju nejaky oblbovak, ze tu tam vsetci tak v pohode 😀

kape
28. aug 2012

@dancul80 - nie nie, ale co tu pisali aby, cez den zvykne vraj prist k svojim pacientakm na porod a ja tak dufam, ze budem mat cisarsky, tak ze snad bude pri nom 😉

yanielka
28. aug 2012

@ella_joy Mudr. Ondackova urcite rozprava po anglicky, ked som tam bola bol tam taliansky par a rozpravala s nimi anglicky, len neviem dokedy ma dovolenku lebo ja som odchadzala minuly utorok a ona sa v pondelok prisla so mnou rozlucit, ze ide na dovolenku........

lentila.g
28. aug 2012

@ella_joy tie reči poznám čo ked dieťa bude mať problém atd.a ked budem rodiť v Ruzinove budu musieť tiež prevoz riešiť..
A reči ked na to mate,radšej Niečo kupte dieťaťu,radšej pôjdeme niekde cela rodina..

lenuska12
28. aug 2012

@dancul80
Zazmluvnit sa neda, ale ked vedel, ze tam rodim, tak hned prisiel a chodieval ma pozerat a ked som uz bola vo finale, tak prisiel a asistoval. Velmi dobre mi to padlo, ze tam bol aj on. Myslim ze on chodieva takto ku svojim pacientkam ked rodia. Je to tam take az priam rodinne. Ja som sa velmi bala porodu a skusenosti s nemocnicami som nemala pozitivne, ale teraz uz by som sa nebala znovu rodit. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a prajem hlavne vela zdravicka.

lenuska12
28. aug 2012

@ella_joy
Dakujem si zlata, drobec je bojovnik, uz ma 7,5 kg a 67 cm 🙂 co sa tyka toho co pises, tak aj ja som sa stretla s tym, ze ci nemame do coho investovat a ze som fajnovka a podobne. Svagrova rodila o 10 dni skor ako ja na antolskej, tak si mozes domysliet za co ma mali. Na zavistlive zeny, co tam v zivote ani len neboli pozriet a v zivote nemuseli stravit cas v nemocnici sa treba povzniest. Ja nelutujem tie peniaze a ako som uz pisala, som im vdacna za vsetko co tam urobili pre nas. Inak uz aj mamina zacala chodit k primarovi, ked videla ten pristup ked som tam bola 🙂 Myslim ze sa partner nemusi nicoho bat. Mojmu manzelovi tam robili kavu, lebo spal len dve hodinky, lebo to v noci na mna prislo, tak aby vladal povzbudzovat ;) boli skveli a myslim ze stale aj su a vzdy sa tesim, ked tam idem na kontrolu, co bude aj o tyzden. Vzdy chcu aj malinku vidiet a hned sa na nu pytaju. Myslim ze to vravi samo za seba. Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre