Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

misinka26
1. júl 2013

@martinka008 To môžem aj ja potvrdiť ...tiež sme mali problém s ozvami a skoro sme skončili na sekcii ale nakoniec vďaka geniálnym doktorom, ktorí v Kochu pracujú máme krásneho zdravého chlapčeka a ja som ako prvorodička krásne porodila prirodzene🙂 ... a aj napriek tomu, že mi ho hneď po pôrode vzali lebo mal v pusinke plodovú vodu a musel byť dva dni v inkubátore a brať antibiotiká som nemala pocit, že by na takéto situácie neboli pripravení, práve že zvládali bravúrne a ani nás nikde nemuseli prevážať ...

moon1979
1. júl 2013

@sojka14
ahoj, beriem to ako tvoj názor a neodsudzujem ťa za to, ty vieš čo sa stalo, ale musím napísať svoju skúsenosť ...

prvé som rodila v štátnej a po tejto skúsenosti som si povedala, že ma tam dostanú rodiť jedine v polokome, tak som si zaplatila KOCH ...

pôrod mi vyvolávali po týždni prenášania, všetko sa rozbehlo extrémne rýchlo, no pri extra silných kontrakciách nastali problémy s ozvami, zhrkol sa okolo mňa snáď celý KOCH, dokonca zavolali rýchlo aj riaditeľa a nemala som ani chvílu pocit, že by bol niekto lahostajní ... práve naopak konali extrémne rýchlo a v priebehu chvilky som bola na sále a ukončili mi pôrod druhýkrát sekciou ... malý mal 2x pupočník omotaný okolo krku a bol krátky, takže prirodzene by ani nevyšiel von ... museli ho predýchať, 2 dni bol v inkubátore, ale všetci sa starali naozaj starostlivo ...

nehovoriac o profesionalite na operačke ... bola som pri vedomí, ale všetko robili tak, že som ani raz nepočula žiadny lekársky výraz týkajúci sa operácie (bavili sa akoby boli na káve) takže ja som vôbec z toho nemala stres, že vôbec ležím na stole a vrtajú sa vo mne ... dokonca sa bavili chvíločku aj so mnou 🙂

a o starostlivosti po samotnom pôrode (operácii) tak to je bez debaty ... 100 hviezdičiek ...

sportpark
1. júl 2013

@medka33 OTAZOCKA TY SI CHODILA CELE TEHOTENSTVO DO KOCHU? AK BY SOM TAM CHCELA IST LEN RODIT JE TO MOZNE?

sportpark
1. júl 2013

JA SOM CHODILA ESTE KED BOL KOCH GPN K PANOVI DR MARESOVI VELMI DOBRY LEKAR UZ NEROBI TERAZ SME SA PRESTAHOVALI TAK CHODIM DO MA ALE ESTE VIEM ZE JE CAS ALE CHCELA BY SOM RODIT NIEKDE ODKIAL NEBUDEM MAT TRAUMU AKO Z RUZINOVA CEST VYNIMKAM SAMOZREJME....PORADTE MI DAKUJEM

shania31
1. júl 2013

@sportpark
Samozrejme, ze tam mozes ist len rodit- nemusis byt ich pacientka....

shania31
1. júl 2013

@sportpark
A co sa tyka Mudr. Maresa, ten stale robi u Kocha.

medka33
1. júl 2013

@sportpark nie len rodit som tam sla. Po 36 tyzdni som tam zavolaka a objednala sa

sportpark
2. júl 2013

@medka33 HEJ NO SUPER A KOLKO SI ZAPLATILA ZA CELY POROD?

minqea
2. júl 2013

prosim Vas, kto ste rodili v kochu KP, zazmluvnili ste si aj lekara?? Ak ano, ktoreho? Toho co ste k nemu aj chodili do poradne, alebo ineho? Ani vlastne neviem, ci je to mozne chodit k inemu a rodit u druheho (samozrejme vsetko v ramci kochu). Vdaka! 🙂

shania31
2. júl 2013

@minqea
Jasne, ze si mozes zazmluvnit lekara, ktoreho ty chces (nemusi to byt ten, ku ktoremu chodis na poradne).
Ale moj osobny nazor a naco si tam zazmluvnovat lekara? Mas planovanu sekciu?

shania31
2. júl 2013

@sportpark
Plati sa 1200 eur, ale teraz davaju nejaku zlavu tusim.... Vsak si pozri ich web, maju to tam uvedene.

minqea
2. júl 2013

@shania31 zatial sekciu nemam planovanu, len poloha je momentalne zadockom a viem, ze tieto porody su predsa len ine ako ked sa prva rodi hlavicka. termin mam o cca tri tyzdne ale smerom dole ma uz chvilami tlaci neskutocne 🙂

medka33
2. júl 2013

@sportpark 1.200€ za porod a ak chces konkretneho porodnika tak +300€, inak cennik maju na stranke

shania31
2. júl 2013

@minqea
Tak mna jedna hlavicka tlacila dole strasne a to od cca 28 tt.
Viem, ze je to ine- pocas mojho dlheho pobytu u Kocha som mala aj spolubyvajucu, ktora mala KP.... Ku komu chodis na poradne?

dendy1
2. júl 2013

neviete náhodou či majú staré pacientky rovnaký ročný poplatok. Pred tým som chodila do GPN v Ružinove, potom som bola 1x u Kocha, mala som nižší poplatok. Ako je to teraz, nebola som tam 1,5r.

medka33
2. júl 2013

@minqea Ja som si vybrala na odporucania MUDr. Kostolneho, mne hrozila dalsia sekcia a on je nielen vyborny porodnik ale aj operater. Vysledok zasil ma ako "Labakan"🙂))) som velmi spokojna

ivanka.7
2. júl 2013

@dendy1 zvysili ceny kazdemu

minqea
2. júl 2013

@shania31 chodim k dr. maresovi, uz vlastne zopar rokov. zazmluvnenie som vlastne predtym ani neriesila, mnohi vravia, ze su tam vsetci super..len teraz s postupom casu ma vzhladom na polohu tato myslienka napadla. Inak mala ma nielen tlaci, ale nejaky ten tyzden pocitujem aj krce, tak ktovie ako dlho sa jej tam bude chciet este byt 🙂 som zvedava, co bude tento tyzden v poradni..

minqea
2. júl 2013

@medka33 tiez som o nom pocula, ale ma mat dovolenku 🙂

shania31
2. júl 2013

@minqea
A ved Dr. Mares je velmi fajn. A presne ako pises, vsetci su tam fajn. Ja som bola rizikovka s dvojkami a nezazmluvnila som si nikoho.

sportpark
2. júl 2013

@medka33 dakujem velmi pekne

dendy1
2. júl 2013

@ivanka.7 Ďakujem.

lolka
4. júl 2013

Ahojte, aj ja patrim medzi spokojne rodicky od Kocha 🙂 minuly tyzden sa mi narodila druha dcerka, sekciu som mala planovanu kvoli placente praevia, tak sa na to dobre pripravili, vsetko dobre dopadlo a narodila sa mi zdrava slecna. cely personal sanatoria bol mily, ustretovi a aj vdaka nim bol pobyt prijemnejsi. 🙂
malu som mala na novorodeneckom odd., kedze som vstavala po 24 hodinach, ale vzdy ked som si zazvonila na sestricky mi ju priniesli a potom aj odniesli, co bolo kazde cca 2 hodiny aby som si ju mohla prilozit. mlieckosa spustilo na 3 den vdaka comu ani nepotrebovala prikrmovat a okrem toho by na to potrebovali moj suhlas, bez toho nedaju dietatu ani glukozu.
Koch odporucam!

shania31
4. júl 2013

@lolka
Ahoj a kto ti robil sekciu? 🙂 Lezala si na 1. poschodi?

lolka
5. júl 2013

@shania31 chodila som k Dr. Cupanikovi a on mi robil aj sekciu. lezala som na 2.poschodi.
clovek ani nema pocit, ze je v porodnici, ine babatka prip. mamicky som videla akurat ked som sla na 1.poschodnie na novorodenecke, ked sme kupali deti 🙂

minqea
6. júl 2013

no momentalne maju v kochu docela klud, pytala som sa sestricky na ctg. Inak stale mame KP a mam si dat spravit predoperacne, pre istotu. Tak som zvedava, ale vyzera to na porod pred terminom. Tie sekcie zvyknu planovat alebo sa caka kym sa porod zacne sam a potom sa uvidi? (ak samozrejme nie je indikacia skor..).

lolka
6. júl 2013

@minqea ja som mala sekciu planovanu, ale u mna nemohlo ani dojst k sputeniu porodu, tak som sla v 38tt+0. najskor som mala ist len o tyzden skor, ale potom to este posunuli. podla mna ta naplanuju o tyzden skor, aj ked neviem ci sa KP rodi normalne alebo je to automaticky sekcia.

minqea
7. júl 2013

@lolka KP sa rodi prirodzene ale zavisi to od mnohych faktorov, napr. velkost babatka( nad 3500g sa robi sekcia)

moon1979
8. júl 2013

@lolka ležala si na tej izbe oproti novorodeneckému? to bola jediná vec, ktorá mi prekážala ... tie príšerné dvere na sály sa vkuse otvárali a zatvárali a bol tam nepríjemný hluk či cez deň alebo v noci, kedže dvere sa otvárali a zatvárali nonstop ... ale tak s tým sa moc robiť nedá ... mamičky po sekcii potrebujú mať po ruke, aj keď podľa mňa po dvoch dňoch by ich mohli preložiť na tichšie miesto ... 🙂

lolka
8. júl 2013

@moon1979 nie, nelezala som na 1. posch., ale na druhom, no, tiez hned za mojou izbou boli take otvaracie dvere, kam stale chodili sestricky, lekari......ale aspon v noci bol klud.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre