Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lenkagl
24. nov 2011

@miriamapeter nevies prosim, ci su cvicenia kazdy den, alebo len niektore dni v tyzdni? Ď.

miriamapeter
24. nov 2011

@lenkagl Iba niektoré dni v týždni

majonka79
25. nov 2011

@lenkagl ahoj :o) nemala som nikoho zazmluvneného. Prvá doba pôrodná od cca 06,00 do 17,00 a druhá (čiže pôrod) do 17,20 :o)

krpcek
25. nov 2011

ahojte, vie mi niekto povedat ako to funguje v Kochu, ked zena prenasa? po kolkych dnoch musi nastupit do nemocnice a aky maju potom postup? pytam sa preto, ze prvu dceru som prenesala dva tyzdne, po tyzdni som nstupila na kramare ale az po 3 dnoch zacali vyvolavat, aj to az potom, co som si dodatocne zazmluvnila dr. aj tak som tam lezala cely tyzden pred porodom (podla mna) navyse. 😅

libbie
25. nov 2011

@babiolla Ja som stravila v Kochu cca 10 dni, kvoli tomu, ze maly mal zltacku, a nedopalacala som k 1200 € vobec nic. Vzdy pustaju domov len ked je mamicka a dietatko v poriadku, bez akychkolvek doplatkov. Jedine co mi vadilo bolo, ze do 1.11. mohol byt so mnou na izbe manzel za 50 €/noc (bez stravy), ale od 1.11. tuto moznost zrusili a bolo mozne si zaplatit len 120 € so stravou, co je teda veeela 😢

marcy30
25. nov 2011

baby, ktore tu spominate GPN...to este fungujev Ruzinove?
Myslela som si, ze to automaticky zaniklo s odchodom lekarov do Kocha....ako to je?

kaby
26. nov 2011

@marcy30 GPN ako s.r.o. stale existuje, jedine co sa zmenilo je sidlo... A pribudli nejaky lekari, pôrodnica, rozšírili sa tym padom sluzby, ktore ponukaju.... niektorí lekari ambuluju aj v ruzinovskej nemocnici. Ale viac na www.sanatoriumkoch.sk 😉

krpcek
26. nov 2011

Ziadna ste nemali doteraz skusenost s prenasanim?

marcy30
26. nov 2011

@kaby ano, to viem, chodim do Kocha...len ma zaujimalo, ci je este nieco aj hore v GPN v Ruzinove 😉

ivanka.7
26. nov 2011

@marcy30 je tam dr. Smolik (od sept. nastupil, predtym bol v Probiose), dr. Svitekova (teraz nastupuje/nastupila na matersku) a myslim, ze este jeden p. doktor, ale to uz si nie som ista

lenuska12
27. nov 2011

@ivanka.7
23.11. sme boli objednani na 10 tu hodinu, cize rovno po vas 🙂 Tiez bol doktor velmi mily a vsetko vysvetlil, mala bolo dobre otocena tak cele sono trvalo necelych 20 minut. Po nas uz boli dalsi rodicia cakatelia 🙂

zu11
28. nov 2011

Ahojte kocky, stale zvazujem miesto porodu a som velmi naklonena Kochu (kedze som aj ich pacientka), no trosku sa obavam situacie (a tym nechcem nic privolavat, ale ako moj manzel hovori - "stastie praje pripravenym"), co by nastalo v pripade nejakych vaznejsich problemov ci uz s babatkom alebo so mnou... Dufam, ze nemate takuto osobnu skusenost, ale ci nahodou nemate informaciu, co by sa sa dialo? Predpokladam totiz, ze Koch nie je pripraveny a vybaveny na zavaznejsie situacie a ze ak nasleduje prevoz do niektorej nemocnice, tak cas moze zohravat vela ☹. Toto je jedine, preco stale vaham! Vopred dakujem za info.

krpcek
28. nov 2011

@zu11 Koch nie je vybaveny na problemove deticky, prevazaju ich na antolsku alebo na kramare do detskej fakultnej. neviem, kedy mas termin porodu, ale ja za sucastnej situacie v zdravotnictve budem asi velmi zvazovat aj koch, kedze rodit niekde na chodbe sa mi nechce. 😒

titkovamiriam
28. nov 2011

@zu11 ja som sem už volakedy pisala,ja mam skusenosť -bohužial,ale vsetko dobre dopadlo,mne syna previezli na JISku na Kramare

krpcek
28. nov 2011

@titkovamiriam a kedy ta pustili z porodnice za nim? urobili nejaky ustupok, ze by ta pustili skor?

titkovamiriam
28. nov 2011

@krpcek rodila som v stredu,maleho previezli vo štvrtok večer a reverz som riskovat nechcela tak ma pustili v sobotu,hoci chceli až v nedelu.Mohla som do nemocnice volat.aj aj porodnik tam niekolkokrat volal,lebo bol z mareka ked sa narodil v soku-mal pravý uzol na pupocniku a ten si stahoval ako siel von,na prietokoch ani na ultrazvuku nic nenasvedcovalo tomu že bude niaky problem a marek sa narodil,,mrtvy,, ☹ no nastatsie ho rozdychali a elektošokovali a až vtedy zaplakal...Ja som potom za nim chodila kazdy den od 6-22 nedalo sa tam oastat lebo tam bol doslava natresk a podmienky jak 18.storocí 😠 😠 -este dnes dnes ked to pisem a to je uz viac ako 5r. sa zozrevem...

krpcek
28. nov 2011

@titkovamiriam boze. no takze nejaky velky ustupok neurobili. ale aspon, ze to dobre dopadlo. asi treba len verit, ze nic take nas nepostretne a deticky budu zdrave. 🙂

titkovamiriam
28. nov 2011

@krpcek na reverz by ma pustili aj hned...a držím palce ku krasnemu porodu 😉

krpcek
28. nov 2011

@titkovamiriam a preco si teda nesla? ja by som sla aj bez reverzu. 😀 dakujem 🙂

titkovamiriam
28. nov 2011

@krpcek mala som problem s tlakom,vlastne aj preto som si vybrala Koch aby som hned rodila a nie ako na kramaroch vzdy 2t cakali až to pride samo 😠 a nakoniec som aj tak na Kramare chodila ☹

dena
28. nov 2011

ja môžem "pobyt" u Kocha len a len odporučiť...včera sme nás pustili domov 🙂 a bola som tam maximálne spokojná, teraz viem, že tie peniaze neboli vôbec vyhodené do luftu...Celý personál maximálne ústretový, ochotný....stobodový 🙂
pôrod bol v podstate bezproblémový...
Paťka som videla po pôrode snáď minútku a hneď ho museli dať do inkubátora, mal problémy s dýchaním. V inkubátore bol skoro štyri dni. Musel byť na kyslíku, dostal infúziu a boli mu nasadené antibiotika. Sledovaný bol nepretržite. Robili mu rôzne odbery a výtery a tak aj zistili, že má streptokoka v ušku. Hrozil nám ja prevoz do detskej nemocnice, ale nakoniec dr. a malý Paťko to zvládli...

titkovamiriam
28. nov 2011

@dena gratulka!!!ja by som tiež nevolila nikdy inu pôrodnicu 😉

kuratenko80
28. nov 2011

@majonka79 Ahoj, chcela by som sa ťa opýtať, ako dlho ti nechali bábo na hrudi ešte pred tým než ho zobrali vyšetriť. Ďakujem

majonka79
28. nov 2011

@kuratenko80 Ahojky, mne ho zobrali hneď po pôrode na vyšetrenie..priznám sa, že som to tesne po pôrode vôbec nevnímala, že čo sa okolo deje, spamätávala som sa a vydýchavala...len som za pár minút zaregistrovala, že volali manžela, aby ju šiel pozrieť a pofotiť...potom ju zabalili, lebo bola menšia (2710 g) a veľmi rýchlo strácala teplotu, nechali nám ju cca 5 min a hneď do inkubátora na vyhriatie...do dvoch hodín sme ju mali na izbe 🙂 Asi by bolo dobré si to pred pôrodom vykonzultovať s lekárom, čo ťa bude rodiť. neviem, či to robia automaticky...no naša asi mala nejaký problém, tak mi ju hneď nepriložili. Dúfam, že pomohlo, papa a držím palce :o)

majonka79
28. nov 2011

@dena Blahoželám a moc vám držím palce, aby bolo všetko OK 🙂

krpcek
28. nov 2011

@majonka79 kolko maju izieb po porode? nikde som sa nedocitala. su po dvoch maminy na izbe?

ivanka.7
28. nov 2011

@krpcek Izby su dvojlozkove, kym maju miesto, davaju maminy po jednej na izbu - tak to tu pisali pacientky nejake strany dozadu🙂

krpcek
28. nov 2011

@ivanka.7 to som si aj myslela. a kolko maju izieb, nevies?

ivanka.7
28. nov 2011

@krpcek citujem zo stranky sanatoria: "Celkový počet postelí v nemocnici je 33. Prevažná časť izieb je dvojlôžkových. Počíta sa v nich aj s prítomnosťou otca, ktorý tak bude môcť byť spolu s mamičkou a bábätkom. Okrem toho sú v nemocnici tri jednolôžkové izby. Vrcholom komfortu sú potom dva apartmány na najvyššom podlaží, ktoré majú spoločnú zimnú záhradu a terasu."

kaia
28. nov 2011

Ahojte, vyber tejto porodnice mozem len odporucit 😉. Sme tu od stvrtkovej noci a zajtra uz ideme domov 😉.
Odborna starostlivost, pristup, spravanie personalu a dokonca aj strava su na 1*. Tato pohoda velmi vplyva aj na poporodnu rekonvalescenciu, ktora je na nezaplatenie 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre