Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
28. nov 2011

@kaia gratulujem🙂

rainbow0508
28. nov 2011

@zu11 Mas pravdu...aj ja chodim k doktorke do kochu, ale prave to, ze tam nie su vybaveni na krizove momenty s babatkom, mi zavazilo, ze asi tam nie...inak sa im nic neda vytknut...starostlivost a pristup su uplne super...len toto by mohli dotiahnut...

kaia
28. nov 2011

@krpcek, podla mna to posudzuju individualne. Ja som dostala ubytovaci poukaz na 6 den po termine, ale nasa slecna to stihla sama skor 😎

rainbow0508
28. nov 2011

@ivanka.7 Aj ja mam taku skusenost...na morfo som s prvym na Kramaroch bola za 5 minut vybavena...a v KOCHU som lezala na sone skoro 20 minut a smiali sme sa s manzelom, ze snad este aj prstiky na nozickach malemu meral ten doktor...skutocne tak precizne vsetko pozeral a tak s avenoval tomu sonu, ze sme boli veeeeeeeeeeeeeeelmi prijemne prekvapeny...a este sa na zaver opytal, ci mame nejake otazky (okrem pohlavia) a bol ochotny este raz aj cosi pozriet, ked nieco nebolo mne ci tatinovi jasne. Neviem si ich vynachvalit. Pri prvom sme ani polovicu z toho pristupu a vysetreni neabsolvovali...teraz je to super.

krpcek
28. nov 2011

@kaia super, to si dobre dopadla. povedali ti aj postup aky by bol, keby sa malicka nevypytala sama von? niekde totiz len monitoru a vyckavaju, niekde hned zacnu vyvolavat.

kaia
28. nov 2011

@krpcek, neviem, ci maju standartny postup. Podla mna to riesia individualne, podla Tvojho stavu, prietokov, atd... Ale to je len moj dojem, nepytala som sa na to, nastastie sme to stihli skor 😎.
Skus sa ich opytat, pripadne absolvovat exkurziu nemocnice (ak si este nebola) 🙂

zuzanamv
29. nov 2011

Ahojte,
chcela by som sa opytat, neviete niekto, ci sa da rodit u Kocha aj ked tam zena nechodila do poradne pocas tehotenstva? Vdaka!

krpcek
29. nov 2011

@kaia nie nebola. pockam co prinesu nasledujuce dni, lebo chcela som ist kvoli mojmu dr. na kramare.
dakujem za info.

krpcek
29. nov 2011

@zuzanamv jasne, ze da, ale asi tam musis chodit ten posledny mesiac - skus si tam zavolat.

zuzanamv
29. nov 2011

@krpcek Vdaka, skusim.

kaby
29. nov 2011

@zuzanamv doteraz sa dalo... Kazda poradna stoji 20 eur. Ale kedze maju vela pacientiek, treba sa skusit dovolat na recepciu, ci sa nahodou nieco nezmenilo, hlavne ked je situacia v zdravotnictve taka aka je... tam ti urcite podaju uspokojivu odpoved. 🙂
A ak nezabudnes, mozes tu potom poinformovat aj ine mamicky cakateľky 🙂

ivanka.7
29. nov 2011

jedna mamicka tu myslim dokonca pisala, ze bola rozhodnuta rodit na antolskej a len par dni predtym sa rozhodla pre koch a tiez nemali problem

tucika
29. nov 2011

@kaia : Jej, gratulujem! 🙂 Som na vas myslela vcera, ked som bola na prehliadke porodnice, ze uz to mate asi za sebou! 🙂
Ozaj povedali, ze mi nic netreba, ale dnes ma napadlo, aj vlozky do podprdky dostanem (krem na bradavky?)? Dakujem a drzte sa! 😵

tucika
29. nov 2011

Myslim, ze tam nemaju s nicim problem! Ja sa tam vzdy dovolam na prvy krat a vsetci su velmi ochotni. Nie som pacientkou GPN, ale budem rodit v Kochu, uz som absolvovala prednasku o epi a vcera sme boli na prehliadke. Vsetko podstatne nam poukazovali, je to tam hrozne pekne (ale to je jasne), pre mna je ale dolezity aj pristup ludi a ten hodnotim vysoko pozitivne u vsetkych, s ktorymi som sa tam stretla, vsetci su ochotni, mili, usmievavi a odpovedaju na vsetko, pristup vsetko sa da, vsetko je mozne, len sa treba rozpravat a komunikovat! Proste super! Dost sa tesim! :D Inak tam bol uplny klud a pohodova atmosfera! :D

zuzanamv
29. nov 2011

@kaby
Vdaka, zistujem vsetky moznosti, prave kvoli tej situacii v nemocniciach.

krpcek
29. nov 2011

@zuzanamv daj potom vediet, co ti povedali.

kuratenko80
29. nov 2011

@majonka79 Ďakujem za užitočné informácie.. asi to aj spomeniem doktorvi, že keď nebude u nas žiaden problém, že by som si rada nechala na sebe malého trošku dlhšie

kuratenko80
29. nov 2011

@tucika Ahoj, mne povedali, že aj vložky do podprsenky dostanem. Krém na bradavky tam tiež mavajú, ale povedali mi, že ten nech si zoberiem svoj, najlepši je ten, čo sa nemusí oplachovať. Ja som si kupila od Avent. So sebou si zoberiem oblečenie pre malého keď budeme odchadzať, kojeneckú podprsenku, svoj šampón a papučky.Všetko ostatné tam dosteneš.

reni93
29. nov 2011

@kuratenko80 kuratenko ahoj. chcem sa ta opytat, ci si sa uz informovala, kedy mozes za porod zaplatit? ja by som to totiz rada stihla este v decembri, avsak na recepcii mi hovorili, ze mozem max.2 tyzdne pred terminom porodu a to by som musela teda platit az zac.januara, predpokladam, ze aj inu sumu, tych 1500 bez lekara. vdaka. 🙂

zuzanamv
29. nov 2011

@krpcek Tak ja som sa tam dnes nedovolala, zvonilo a nedvihali ☹

majonka79
30. nov 2011

@krpcek Ahoj :o) Myslím, že už som to niekde písala, dúfam, že sa neseknem v počte, ale majú 15 dvojlôžkových izieb a 1 jednolôžkovú (dúfam)....ja som bola na izbe sama od utorka do soboty - v sobotu mi dali jednu mamičku na izbu, lebo bol úplne plný stav, pokiaľ môžu, dávajú mamičky po jednej na izbu...a aj keby nebol, priznám sa, keď s nami nebol manžel, bolo nám veselšie. Keď manžel prišiel, sedeli sme na chodbe všetci traja (pokiaľ to bolo možné - lebo 1 deň sme mali babulu pod UV lampou a tak sme museli byť na izbe s ňou a našťastie moja susedka bola úplne super a nevadilo jej, že mm tam je s nami), aby sme rešpektovali súkromie druhej mamičky.

krpcek
30. nov 2011

@majonka79 dakujem. ja nepotrebujem byt sama na izbe, tych par dni vydzim aj s dalsou mamickou, len nech je kde rodit a lezat.

kuratenko80
1. dec 2011

@reni93 Ahoj, zrovna včera som bola na poradni, doktor sa ma spýtal, že kde chcem rodiť. Dal mi papiere na naštudovanie a na podpis, všetko ohľadom pôrodu. No nepýtala som sa, že kedy môžem zaplatiť za pôrod, kedže mám termín 1.1. Ale teraz budem chodiť do poradne každý týždeň, tak sa to môžem opýtať. A ty máš kedy termín?

lenuska12
1. dec 2011

Ahojte, ja som mala tiez vcera poradnu a pytala som sa ho na to ako to bude, kvoli lekarom. Vravel, ze maju zoznam svojich pacientiek a pytaju sa ich, ci chcu rodit u nich alebo inde aby podla toho vedeli, kolko mozu zobrat zien z inych nemocnic. Tiez som sa ho pytala na ten poplatok, ze by som to aj teraz zaplatila. Povedal ze mozem, ale ak sa dietatko narodi od 1.1.2012 budem musiet doplatit ten rozdiel, cize 300 eur. Tiez som sa ho pytala, ze ako je to, keby som musela rodit v inej nemocnici a mala zaplatenu tu ich. Tak vravel ze od 34 tyzdna, ked nema dietatko nejake zavazny problem (so srdieckom a pod.) nie je problem rodit u nich a v pripade prevozu a porodu v inej nemocnici by na poziadanie peniaze vratili. Mozno este niekomu tieto informacie pomozu, tak ako mne. Drzim vam vsetkym palce a prajem hlavne vela zdravicka 🙂

majonka79
1. dec 2011

@kaia Srdečne gratulujem k bábätku a som rada, že si bola spokojná. Ja veľmi :o)

reni93
1. dec 2011

@lenuska12 ahoj Lenuska, mne si pomohla s info avsak nepotesila si ma velmi🙂 1500 bez zazmluvnenia je uz dost penazi...☹

reni93
1. dec 2011

@kuratenko80 ahoj, ja mam termin az okolo 11 teho januara, stale mi ho menia, tak uvidime🙂

kuratenko80
1. dec 2011

@reni93 ja si myslim ze ked ho mas toho 11. tak to by ti mohli dovlit zaplatit porod na konci decembra. Mne doktor termin nemeni, ze vraj sa bude drzat toho co je stanoveny podla PM. Teraz sa to moze menit ale zakazdym je to ine, lebo ono sa to ze vraj neda teraz tak presne urcit, ze byvaju velke odchylky.

lenuska12
1. dec 2011

@reni93 Ahoj, ja som tiez mala v plane si to zaplatit, ze by som aspon nieco usetrila, lebo je to dost, tak mi ostava teraz len dufam, ze to bude za tie peniaze stat a bude vsetko v poriadku a malinka zdrava. Ja som bola viac krat operovana a lezala som dlhe obdobie ne Kramaroch a par krat aj na Antolskej a priznam sa, ze mam fobiu z tej starostlivosti a pristupu personalu. To je pre mna rozhodujuci faktor, preco by som opat nechcela ist do nejakej statnej nemocnice, pokial by som nemusela. Drzim palce, nech ti to vsetko dobre dopadne a si spokojna a aj s babatkom zdrava doma cim skor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre