Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martinka008
30. apr 2013

Ozaj, vcera som bola na kontrole u Dr. Smolika v Ruzinove a vsimla som si, ze v ambulancii c.2 na striedacku ordinuje Dr. Ditte, Dr. Vacokova a tusim aj Dr. Ondackova. Moze to byt dobre pre tie, ktorym nevyhovuje dochadzat na Partizansku a hlavne v Ruzinove sa takmer nikdy necaka, kedze tam nie su hospitalizovane a rodiace zeny.

junkfoood
30. apr 2013

@martinka008 to ano..chceli pockat, ze ma odrodi primar v ramci vizity ale nevydrzala som uz..narychlo pribehla dr. Marcisova a hopsup uz to aj bolo..

junkfoood
30. apr 2013

@martinka008 aj ty si smolikova????

martinka008
30. apr 2013

@junkfoood Ano, ano, aj ja som jeho 🙂. No teda, to si fakt mohla pockat, take nieco sa len tak nepostasti 🙂

zinhka
30. apr 2013

@martinka008 dakujem za info

ivanka.7
30. apr 2013

@martinka008 presne, mne pre toto Ruzinov dokonalo vyhovuje - 10 minut od domu a ziadne cakanie 😀 V piatok som bola na preventivke a moj chlap s malou stihli prejst cez parkovisko na travicku a naspat 😀

kikuleenka
2. máj 2013

@vidruska ahoj, k Dr. Marcisovej som chodila do poradne, velmi mila "baba" - sice mlada, ale posobila skusene, ja som s nou bola spokojna velmi 🙂

ivon444
2. máj 2013

Ahojte mamicky / tehulky v piatok 26.4.2013 sa nám narodil v 38+0 krasny pokladik Mikaela s mierami modelky 49 cm a 3440 g, odrodila ma moja uzasna Dr. Ondačková, porod bol rychly, mala som asi hodinku bolesti a mala bola na svete, bez nastrihu bez natrhnutia a dnes sme mali prvu noc doma v trojici 🙂
Cely personal od upratovaciek cez sestry, novorodenecke, dr. az po riaditela bol 200%tny, strava ani nehovorim, cely porod som hovorila o jedle 😀
Dakujemeeeeee a tesim sa na dalsi porod, chceme aspon tri deti 🙂 minimalne 😅

ivon444
2. máj 2013

Tu je nas anjelik 🙂

susannah
2. máj 2013

@ivon444 krasa, malicka je rozkosna! Srdecne blahozelam! A ten porod znie ako z rozpravky 🙂 cvicila si cviky na panvove dno, s epinom alebo nieco podobne?

ivon444
2. máj 2013

No raz som si zacvicila na predporodnej priprave :D bola som s epi aj ked mi ju pichli 13:30 naposledy a bolesti mi zacali 15:30 no a 16:28 sme boli na svete, ja si epi dam aj nabuduce, tak som sa jej bala a ani neviem ako a bola zavedena, velmi sikovnu anesteziologicku maju 🙂

ivon444
2. máj 2013

@susannah aj buscopan mi pichli ked mi klistir davali o 11:00, na zmaknutie krcka a zmiernenie bolesti, vsetko dokopy spolu hralo 🙂

iva81
2. máj 2013

@ivon444 gratulujem, malinka je nadherna 🙂. Nas tiez rodila Dr. Ondackova, je to aj moja doktorka takze vdaka nej mam na cele tehotenstvo aj na porod velmi prijemne spomienky 🙂

ivon444
2. máj 2013

@iva81 ved to, preto som sa porodu nebala, lebo som jej 100% verila, tesime sa uz na dalsie 🙂

iva81
2. máj 2013

@ivon444 no my uz mame dve ale ked sa dam nahovorit aj na tretie tak jedine tam 🙂. Ja len lutujem ze prve tam nebolo lebo ten porod bol dost zly a neviem mozno nahoda ale toto druhe babatko je uplne ine, spokojne vysmiate tak mozno to ma aj suvis, prvy bol taky nervacik a teda este stale je 🙂

esika
3. máj 2013

Ahojte kocky prosim Vas davali ste niektora vypoved zo zmluvy u Kocha? Ako Vam vypocitali tu alikvotnu ciastku? Inak teraz menili ceny u Kocha 😒 poplatok za tehotenstvo isiel az o 100 euro zasa hore 😒 dakujem za kazdu odpoved a zelam krasny vecer🙂

usacek79
3. máj 2013

@esika no ja som im pred necelymi dvomi tyzdnami poslala vypoved - vymenny listok, ze idem k inemu lekarovi, takze hadam budem kazdu chvilu vediet odpoved. Tiez som zvedava, ci nieco budem doplacat, ale ked som sa to tu pred mesiacom pytala, tak baby napisali, ze neplatili nic - teda v pripade, ak za cely rok vobec nevyuzili sluzby.
ak si uz pocas roka, co mas u nich "zuctovacie obdobie" - teda odo dna trvania zmluvy, u nich bola na vysetreni, tak alikvotna sa vypocitava velmi jednoducho - rocny poplatok delene 12 mesiacov roka krat pocet mesiacov, kolko ti uplynulo od tvojho zmluvneho dna 🙂

any395
7. máj 2013

18.máj v BA seminár s pôr.asistentkami (PA) s medzinárodnou účasťou a premietanie filmu Sloboda pre pôrod
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...
... na druhý deň v nedeľu 19.mája môžme pokračovať so slovenskými PA-mi na celodennom workshope v BA
https://www.facebook.com/events/573858432634191/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

tinuska0306
7. máj 2013

@martinka008 ja som chodila ku doktorke vačokovej, a vlastne ešte u nej aj som, bola v ružinovskej nemocnici, ale nepresťahovala sa náhodou dakedy???

martinka008
8. máj 2013

@tinuska0306 To neviem, na dverach tusim mala uvedene 1-2 ordinacne dni, ale nie som si ista. Zvysne dni asi ordinuje na Partizanskej. Ved ked sa k nej budes objednavat urcite ti povedia 🙂

mishella
8. máj 2013

Ahojte, ja uz pomaly desat rokov chodim k Dr. Vacokovej, nemozem sa stazovat, ako doktorka je 100%. Ked to konecne pride, chcela by som rodit u Kocha, to je dovod, preco sledujem tuto diskusiu. Dr. Vacokova je na Partizanskej (myslim) kazdy den od siedmej do jedej, len v piatok je inak. Presne neviem, urcite povedia, ked sa budes informovat na recepcii. Nahodou nemate niektora skusenosti aj s porodom u tejto lekarky? Dakujem 🙂

susannah
9. máj 2013

Vacokova je v utorky urcite v ruzinove

shania31
10. máj 2013

@mishella
Ja som u Dr.Vacokovej rodila a ku mne bola velmi mila a aj po porode bola starostliva co a ako sa mi hoji (a to som nie jej pacientka) 😎 😉

sharlotta
12. máj 2013

Ahojte. Mam na vas par otazok 🙂 Ak nie som klientkou u Kocha, kedy tam mam prist, ked tam checem rodit? Kedy sa plati ten poplatok? Treba si zaplatit porodnika, alebo je to tam jedno, kto bude pri porode. Navsetvy mozu chodit na izbu? Neviete, ako je to tam s malymi detmi? Pustia dceru ku mne(teda k nam 🙂 )? Dakujem.

misinka26
12. máj 2013

@sharlotta Ahoj, ak tam chceš rodiť ale nechceš byť ich pacientkov tak stačí tak tam prídeš v 34 - 36 týždni a povieš, že tam chceš rodiť a oni ti pridelia doktora, ku ktorému budeš chodiť posledné týždne pred pôrodom ... Poplatok môžeš platiť pred alebo aj po pôrode, ja som napr už bola na pôrodnej sále a manžel zatiaľ platil 🙂 S návštevami je to super, pretože môžu chodiť od 9 ráno do 9 večer a niekedy povolia aj dlhšie, s detičkami nie je problém ... návštevy si koriguješ vlastne sama podľa toho ako sa cítiš 🙂 Pôrodník sa dá priplatiť je to 300 € navyše, ja som si neplatila pôrodníka lebo si myslím, že každý je tam super , mňa rodila MUDr. Marcišová, veľmi milé žieňa 🙂 Inak všetci sú tam milý a citlivý 🙂

sharlotta
12. máj 2013

@misinka26 A mozu navstevy na izbu, alebo je pre navstevy vyhradeny nejaky priestor? Ja som napr. po cisarskom nebola schopna niekolko dni vyjst z izby a mm za mnou nepustili (na Antloskej), takze mi len cez sestricky posielal, ked mi bolo nieco treba.

shania31
12. máj 2013

@sharlotta
Navstevy mozu chodit aj na izby, navstevne hodiny su do 21 h - cize uplne skvele a pustia aj dceru k Tebe/k Vam.
Ked tam chces rodit, budes tam chodit do poradne myslim od 36 tt. Nemusis mat zaplateneho porodnika, t.j. budes rodit u lekara, ktory ma momentalne sluzbu. A poplatok by sa mal zaplatit tie 4 tyzdne pred terminom porodu, pri predcasnom porode je to ine samozrejme.

sharlotta
12. máj 2013

@shania31 super, dakujem 🙂

kape
12. máj 2013

@sharlotta ja som mala planovany cisarsky o 8:00 hod. po zasiti a preneseni na izbu bol mm so mnou aj s malym do cca 14 tej, a bol by dlhsie keby nebolo potrebne ist po starsieho do skolky. Jasne, ze vsetko u mna bolo ok bez komplikacii, tak sme si to mohli vychutnat. To len na margo tych navstev 😉

anglicanka1981
13. máj 2013

Ahojte. Chcem sa spytat, ci mate niektora skusenosti s doktorkou Vacokovou. Chodim k nej, no mam pocit, ze k porodom moc nechodi, minimalne sa neda zazmluvnit. Co myslite, je lepsie ju zmenit rovno alebo chodit k nej a nechat to tak, ze kto pride k porodu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre