Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
24. apr 2012

@letomilka ja som u neho uz roky, nemam ziadnu negativnu skusenost 🙂

lucyferia
25. apr 2012

@ellit iba tolko ze v nemocniciach - klasickych robia castejsie nastrihy - aj uplne bezdovodne.

For all: Zaujimave je precitat si statistiku o tom, kolko percent zien na SVK dostane nastrih, a porovnat kolko percent zien v zapadnych krajinach. Ten rozdiel je sokujuci! Na Slovensku (spriemerujem to) je to 70% zien pri porodoch nastrihavaju - a to aj bezdovodne. (NR-84%, PO a KE-59%). V Anglicku cca 8% !!!!!!!! V Skandinavii okolo 16%. V Dansku okolo 9%. Tak mi niekto povedzte, ci mame na SVK ine susule ako Anglicanky, alebo zapadniarky! Drvivou vacsinou je nastrih robeny iba koli pohodlnosti lekarov! (nehovorim o pripadoch, ked je to nutne, ok, dufam ze ma teraz nebude niekto chytat za slovicka)

ivanka.7
25. apr 2012

@lucyferia Ono by mozno bolo zaujimave porovnat aj, kolko zien sa dotrha kvoli nenastrihnutiu na tom zapade a ma potom problemy s mocenim a stolicou. Ako povedala jedna pani doktorka - radsej bude, ked ju bude pacientka ohovarat kvoli tomu, ze ju nastrihla ako kvoli tomu, ze kvoli nenastrihnutiu nemohla pol roka poriadne kakat.
Ja ked som pri porode uz bola vo faze tlacenia, tak som sa medzi kontrakciami doktorky pytala, ci ma bude nastrihavat, ona povedala, ze asi ano, ale ze urcite este nie teraz, ze pocka, ako sa to este vyvinie (a dobre urobila, lebo mala von nevysla a sla som sekciou).

lucyferia
25. apr 2012

@ivanka.7 isteze by to bolo zaujimave porovnat, ale velmi silno pochybujem, ze by nechavali pacientky v zapadnych krajinach sa len-tak dotrhat. Skor by som verila zapadniarskemu zdravotnictvu, nez slovenskemu - uz davno sa s nim i nemozeme ani len z dialky porovnavat. Este raz opakujem, nie vzdy je to nastrihavanie opodstatnene. Niekedy ale je opodstatnene. A nehadzem vsetkych Slovenskych doktorov do jedneho vreca. Vdaka Bohu za tych dr., co cakaju az dokym ten zakrok neni naozaj naozaj nutny. Ale ani zdaleka neverim, ze je 70% percent tychto neprijemnych zakrokov opodstatnenych.

ivanka.7
25. apr 2012

@lucyferia to som ani nikde nenapisala, ze 🙂

iukapiuka
25. apr 2012

@letomilka Ahoj, ja som u Dr. Smolika a mám s ním iba dobré skúsenosti. Niekedy keď má toho veľa sa ta bude pýtať tie isté veci aj na 3roch poradaniach za sebou, ale to neberiem ako negatívum, lepšie neh sa spýta 3x ako ani raz 🙂 Ako veľké plus u neho vidím v pohode parkovanie pred poliklinikou a žiadna čakacia doba, na ktorú som si všimla sa stažuje viacej báb čo chodia na partizánsku.
A keď si na rizikovom a treba ťa hospitalizovať ťa zoberú do Kocha, ale pred ukončeným 34.týždňom sa tam platí 20e na deň. Ak ťa treba hospitalizovať po ukončenom 34tt sa to berie ako súčasť pôrodu za ktorý sisi zaplatila tých 1200 takže sa nič extra neplatí...ani ak musíš dlhšie po pôrode ostať 🙂

letomilka
25. apr 2012

@ivanka.7
@iukapiuka , Ďakujem pekne za info, ja som chodila do mediferi no moja poisťovňa už s nimi nemá zmluvu. Rada by som teda patrila do Kocha, prihlásim sa, dúfam že bude dobre. 🙂

kaby
25. apr 2012

@iukapiuka ci si v 34tt alebo v 36 ci 38, za hospitalizaciu sa plati 20 eur na den... Tento poplatok sa neplati az odo dna porodu...kazdy jeden den pred nim sa plati...

pistolnicka
26. apr 2012

Ahojte baby, Neviete ktorí lekári ostali ordinovat v Ružinove? A chodíte k ním niektorá? Aké máte skúsenosti? Hľadám nového lekára. Som pacienta gpn, ale nepáči sa mi ten firmou, čo majú v kochu a ani môj lekár, tak uvažuje o zmene. Vopred vďaka za vaše postrehy🙂

ivanka.7
26. apr 2012

@pistolnicka je tam urcite dr. Smolik, potom este jedna doktorka myslim a na jednej z poslednych poradni (tzn. vo februari) som tam videla aj dr. Ditteho. Ja chodim k Smolikovi, skusenosti len dobre.

pistolnicka
26. apr 2012

@ivanka.7
Ďakujem za info. A ako často si chodila na poradnu? Čakala si dlho? Asi nevieš či prijíma nove pacientky 🙂

quaxi
26. apr 2012

nemate niekto funkcnu mailovu adresu kocha? Kamoska im pisala na ten co maju na stranke a uz 2 tyzdne jej neodpovedali, takze asi nefunguje.

andelok
26. apr 2012

@quaxi Na tvojom mieste by som radsej volala, zdvihnu to vzdy a ochotne poradia...mail som nikdy nepisala, iba mojej gynekologicke, myslim, ze kazdy doktor ma vlastnu mailovu adresu.

ivanka.7
26. apr 2012

@pistolnicka Na poradnu najskor cca kazde 4 tyzdne (niekedy 3, niekedy 5, ako vyslo podla mojich casovych moznosti), potom neskor uz su poradne castejsie. Nezvykla som cakat, max. do 10 min. sa mi mohlo raz-dvakrat stat. Ci prijima, sa treba spytat v Kochu asi.

marienka30
26. apr 2012

Dakujem za vase nazory a odpovede. Ako si tak citam reakcie na nastrih, dost ma to vystrasilo a ja by som velmi chcela rodit bez nastrihu. Neviete ci budu v Kochu respektovat tuto moju poziadavku? Alebo to zavisi od konkretneho porodnika?

amouramour
26. apr 2012

@marienka30 nastrihy asi zavisia hlavne od toho-ktoreho porodu a dispozicii rodicky🙂...netreba ich brat ako nutne zlo, ono to ma vo vacsine pripadov aj svoje opodstatnenie, teda ak sa nechces natrhnut az neviem kam....

iukapiuka
26. apr 2012

@kaby aha ďakujem za upozornenie.. mrzí ma žesom zlé informácie podávala ďalej 🙂

iukapiuka
26. apr 2012

@marienka30 aj ja by som chcela rodiť bez nástrihu, a dúfam že im to bude stačiť povedať iba raz...samozrejme ak to bude treba tak budem súhlaiť, ale malá ma menšiu hlavičku a masáž hrádze dúfam tiěz nebola zbytočná tak uvidíme 🙂

iwet001
26. apr 2012

@amouramour uplne s tebou suhlasim, niekedy je to fakt mensie zlo. Moj prvy syn tiez nemal nejak extra velku hlavicku, ale tlacila som velmi silno a este mi pomohla aj porodna asistentka, takze maly vysiel von strasne rychlo a aj s nastrihom som sa poriadne natrhla. Zastalo to nastastie tesne pri konecniku, stacilo pol centimetra viac a pravdepodobne by som mala uniky.. Neviem co by bolo keby ma nenastrihli.. Samozrejme, ked to nie je potrebne, nemali by to zbytocne pouzivat ako rutinu..

alicka7
27. apr 2012

@iwet001
@marienka30
Drzim vam palce, dajte potom vediet, aka bola reakcia na poziadavku bez nastrihu a ako to cele dopadlo.

danjelca
28. apr 2012

@iukapiuka ano dajte nám prosím vedieť ako to prebehlo🙂))

ellit
4. máj 2012

@iukapiuka ahoj, tak uz mas len par dni pred sebou? Chcem sa opytat, poslali ta v 38tt este na prietoky v Kochu? Dakujem

iukapiuka
4. máj 2012

@ellit Ahoj, ano Dr. Smolik ma poslal na prietoky v 37tt, volala som na Partizansku a dali termin hneď na ďalši deň. Boli to moje prvé a jediné prietoky. Čakáš či pošlú aj teba? V pohode sa na to spýtaj 🙂 a hej čas sa mi už pekne kráti, som zvedavá kedy sa malá von vypýta 🙂 ďalšiu poradňu mám až za 10dní (dr šiel na dovolenku takže je tam 2 týždňová prestávka medzi poradňami) tak uvidí či na ňu vobec pojdem :D

ellit
4. máj 2012

@iukapiuka takto ta nechali cakat? no ja uz som bola dva krat na prietokoch, ale ja tam chodim od zaciatku tehu. No ja mam poradnu 9 maja, ale malinka je vacsia a hlavne som prvorodicka, takze mozno budem skor ako ty 🙂
Pytala som sa ci posielaju este na prietoky a oni ze ak rodim u nich, tak este v 38tt pojdem na jedny.

iukapiuka
4. máj 2012

@ellit no mne dr povedal že nemusí isť skorej lebo v 32/33tt som bola týždeň u Kocha (daky bacil) a každý deň mi robili asi 3x monitor 🙂 ja som zvedavá aká malá bude lebo naposledy ju merali v tom 37tt a odhad bol 3000g +/- 400g hehe, takže dosťveľký rozptyl 🙂

ellit
4. máj 2012

@iukapiuka no mozno sa tam aj stretneme 🙂

suzan1111
8. máj 2012

baby neviete niekto kto sa teraz chysta rodit v kochu, aka je obsadenost? na mna to uz asi kazdu chvilku dojde a chcela by som aby aspon jednu noc bol muzik so mnou, ale to bude mozne,len ak nebude plno..nelezite tam uz niekto?

alexv
9. máj 2012

@suzan1111 Ahoj, ja mam zajtra opat poradnu, tak mozno nieco vyzistim🙂 Ale najradsej by som bola, keby si ma tam uz rovno nechali;) Babo malo uz pred 10 dnami cez 4 kg, tak to vyzera na cisarsky, naco cakat dlhsie.....len zatial ziadne predporodne pocity, akurat nalada minusova, kedze malej sa samej von nechce. Mozno sa aj uvidime.

suzan1111
9. máj 2012

@alexv tak drzim palce 🙂 ja mam poradnu az v piatok u dr. kostolneho, snad dovtedy vydrzim a potom by bolo najlepsie keby povie, ze uz som tak na tri prsty otvorena..ze uz si ma tam nechaju..supli by mi epi a isli by sme na to 😀 ..jaj len aby to takto idealne aj bolo...lebo ja som 70km od ba,tak sa furt bojim,ze ma to chyti niekedy rano,ked budu kolony na dialnici..preto by som bola najradsej keby ma tam uz nechal..uz min.tyzden mi povedal,ze vsetko je pripravene na porod, len cakat na kontrakcie..aj sa ma pytal ci ma nahodou neprehana alebo nejake ine znaky..ja ze nie..tak nic..no..upokojil ma,ze do hodiny neporodim,tak urcite stihnem dobehnut 😀 ..ale v piatok by mi to bodlo,lebo ma uz hrozne moc bolia bedrove klby,ledva chodim, ani dobre nespim...tak mozno sa stretneme, ak by ma tam v piatok nechal 😉 ak nie..drzim palce a cakam nejake spravicky ako to prebiehalo 🙂

dulkagabulka
9. máj 2012

tie mamičky, ktore budete mat cisarsky rez, vedeli ste, že aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom ??

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre