Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

gabriella7
18. máj 2014

@shania31 dakujem

lukukuk
20. máj 2014

ahojte. Prosim vas, mali ste niektora vyvolavany porod???Aky bol postup?Co vsetko vam robili a ake to bolo?Je pravda,ze to viac boli????? Dakujeem za odpovedee...

lubkaurm
21. máj 2014

@lukukuk ja som mala presne pred 5 tyzdnami....rano o 6,00 tabletka na krcok maternice, u mna 6,15 kontrakcie, myslela som si (vtedy) ze dost silne....chodila som do sprchy, tam to polavilo trochu, okolo 9 klystir, medzitym monitor, slabsie, silnejsie kontrakcie.... O pol 12 pichnutie vody....a vtedy zacala show🙂)) mna to teda strasne bolelo, kricala som, prosila o epiduralku, kontrakcie kazde 2 minuty otrasne silne, cca po 40 min mi pichli epidural, zacal zaberat, bolo to lepsie, potom zrazu citim hlavicku, tak krik aby niekto prisiel (boli vedla v miestnosti) a na 3 konteakcie bol maly vonku...kedze to bol moj 2 porod tak viem porovnat a ano, vyvolavany porod je mozno rychlejsi, ale boli ovela viac...to je moja skusenost

evitka83
27. máj 2014

Ja len pridam svoju skusenost zo vcera. Sice som este nerodila, ale bola som u kocha vcera na pohotovosti vecer a ten pristup oproti "masiarine", na ktoru som zvyknuta oproti antolskej ma len utvrdil v tom, ze tu budem rodit aj ja. 🙂

pbra40
28. máj 2014

Ahojte mamicky, ktore ste v kochu rodili v novembri a decembri. Vychadza mi tak termin a rada by som rodila u kocha. Viem ze je to asi tazke povedat, ale rada by som.mala istotu ze budem na izbe sama. Bolo vas v tom obdobi vela? Boli ste sami na izbe? Celkovo je asi v tom obdobi menej porodov. Mozno filozofujem, ale je samozrejme ze by som za tie peniazky mala sukromie :(

junkfoood
28. máj 2014

@pbra40 ja som rodila zaciatkom decembra 2012 a v ten den som bola jediny porod tusim, a ani jednu zivu mamicku som tam za svoj pobyt nevidela.. 😉

pbra40
28. máj 2014

@junkfoood jeeeej. Super. Dakujem za dobru spravu 🙂 zacinam nadtym vazne rozmyslat a da sa povedat ze som na 80% rozhodnuta. Niekto mi zial ale spominal ze planuju zdvihnut ceny, tak snad to je len info od "jedna babka povedala" a ze sa tak nestane.

junkfoood
28. máj 2014

@pbra40 rozhodne odporucam.. urcite neolutujes..

mikchaila
28. máj 2014

@pbra40 tak tento prispevok ma fakt pobavil - v dobrom 🙂 ja rodim o dva tyzdne cca a povedali mi ze snazia sa davat po jednom, ale nie vzdy to ide. samozrejme mozes si zaplatit apartman a tam budes urcite sama... kazdopadne ti drzim paste nech ti to vyjde aby si bola sama na tej izbe... 🙂 ps: myslim ze kym prides do 40 tt budes rada ze si rada a nie riesit ci budes sama na izbe (ver mi 🙂 ) drz sa, papa

pbra40
28. máj 2014

Ked som si to tak zratala, v normalnej nemocnoci by som.tak ci tak dala za porod 500-600eur (epidural, sprievod, zazmluvnenie, strava a ubytko) + este veci ako hygienicke potreby po porode atd, tak ten rozdiel vyjde na 500-600 eur, co nie je taka hroza. A zasa si myslim ze porod je vec, ktora sa nezaziva kazdy den a urcite chcem mat co naj starostlivost ;) recenzie ktore tu zeny pisu ma este utvrdzuju. Manzel ma v tom podporuje tak preco z toho neurobit co naj zazitok. Tak dufam ze to vyjde.

pbra40
28. máj 2014

@mikchaila ano ano, viem so to predstavit. Clovek bude mat ine priority 🙂 len zistujem co a ako, ake su moznosti a pravdepodobnost. Hihi. Drzim palce 🙂

esunshine
28. máj 2014

ja som s rozhodnutim vahala do poslednej chvile, ale dnes som stastna, ze som sa nakoniec rozhodla pre Koch. Prvykrat som rodila na Kramaroch sekciou, tentoraz prirodzene. Rozdiely su take, ze sa to neda ani porovnavat. Porod v Kochu bol uzasnym zazitkom a doslova som si to vychutnavala. Pristup vsetkych zucastnenych bol uzasny, lekari, sestricky... epidural super, sama na izbe, uzasna strava, pokoj, skvela starostlivost a pristup... no ja mozem iba vrelo odporucat. Skoda, ze neplanujeme este aspon dalsie dve deti 😀 🙂

vikuliatko
1. jún 2014

@pbra40 ja som rodila zaciatkom decembra 2013 a bolo nas tam malicko..vela izieb bolo volnych 😉

esunshine
1. jún 2014

to, kolko tam bude mamiciek clovek nijako neodhadne ani neovplyvni. Moze to vyjst vselijako. Ja som rodila v juni 2013, na izbe som bola sama, lebo nas bolo malo, no potom zasa prisiel naval a na izbe boli maminy aj po dve. Naozaj zalezi kolko deticiek sa akurat vypyta na svet 🙂 Vela porodov je vraj vtedy, ked sa meni tlak z pocasia, je burka a pod. 🙂 Nech uz je to akokolvek, drzim vsetkym buducim mamickam palce, uzite si Koch 🙂 😉

kuratenko80
2. jún 2014

Mamicky, co ste aj druhy krat rodili v Kochu, museli ste aj po druhy krat absolvovat prednasku o EPI?

okbukaj
2. jún 2014

ahojte, rozhodla som sa rodit v kochu, bola som uz na dvoch poradniach a platia za kazdu 20 eur a tento tyzden sa chystam zaplatit tych 1200 eur..som len 36tt a kazdy tyzden budem mat poradne, stale budem platit tych 20 eur alebo uz nie? a porodna priprava tzv profylaxia, to maju len pacientky kochu? dakujem

zuzulkaba
2. jún 2014

@okbukaj ano,za kazdu budes platit 20 eur,to nie je v cene..priprava je zadarmo,ked tam uz chodis do poradne

jargre
3. jún 2014

Ahojte baby. Chcem sa spytat, da sa u Kocha dohodnut sekcia? Ja chodim k lekarovi ale ten moj je v case porodu ba dovolenke a tak rozmyslam nerodit v ruzinove u hocikoho ale u Ykocha. Som v 34. Tyzdni a maly je o 3 tyzdne vacsi podla rozmeroc. Celkom mam strach a rozmyslam nad planovanou sekciou, ale este uvidime aky bude mat rozmer o dva tyzdne.

zuzulkaba
3. jún 2014

@jargre nemyslim si,ze sa tam da dohodnut len tak,musis mat na to nejaky zdravotny dovod,pre ktory nebudes moct rodit prirodzene.. Oni tam najviac v Bratislave preferuju prirodzene.. Nechodis nahodou k Janekovi?

evitka83
4. jún 2014

@jargre ja idem rodit u kocha a vybrala som si ich prave preto, ze za tie peniaze su nakloneni roznym alternativam, napr. porod v rozlicnych polohach, co v statnej nemocnici nedosiahnes. Ja mam tiez malu vacsiu o 2 tyzdne podla usg. Ja predtym ako som sa objednala do poradne som bola za lekarkou na konzultacii, ze tam chcem rodit atd a chvilu sme si pokecali. Kedze som sa objednala neskor na poradnu, len za tu konzultaciu som ani nic neplatila. Podla mna, ked im povies, ze mas paniku z porodu, tak ti ten cisarsky naplanuju, alebo ti minimalne povedia, ze doneste si potvrdenie od psychiatra, a taky papier ti da kazdy psychiater za mensi poplatok

shania31
4. jún 2014

@jargre
Kedze u Kocha preferuju prirodzeny porod- cisarsky rez nerobia len preto, ze si tehotna zena povie, ze "chce" mat cisarsky rez, lebo sa boji apod - musis mat na to indikacie. Pisala tu nejedna maminka, ze s tym moc nepochodila u Kocha.
U mna tiez pred pôrodom slova planovana sekcia ani raz nepadli- a to vacsina porodnic pri dvojickach automaticky planuje sekciu, u Kocha vsak nie- v pripade nejakých komplikacie ano, ale nie je to preto, ze ja som si povedala, ze mam strach rodit dvojicky prirodzene.

bibap
4. jún 2014

Ahojte, mam otazku. Ako je to s platbou, ked chcem mat konkretneho doktora v Kochu a ten mi naplanuje cisarsky? je to zazmluvnenie alebo staci prist na jeho sluzbu a tym padom zazmluvnenie nemusi byt? dakujem

jargre
4. jún 2014

A koľko baby stojí porod u Kocha, teda tých 1200 eur alebo sú tam dalšie poplatky.

majusqa77
4. jún 2014

@jargre 1200 je zakladny poplatok.Doplaca sa zazmluvnenie lekara alebo ak chces byvat v apartmane. Este co sa plati, tak za kazdu poradnu (20€).

sashie
4. jún 2014

@kuratenko80 áno, ale len prídeš tam, povieš doktorke, že si už prednášku absolvovala, dá ti pečiatku do MK a môžeš ísť ta het.

kuratenko80
4. jún 2014

@sashie dakujem..no skusim to dajako sklbit aj s poradnou. Tie prednasky su stale v pondelok?

sashie
5. jún 2014

@kuratenko80 asi áno. bola som tam v septembri, ale vždy boli v pondelky.

sashie
5. jún 2014

@jargre prečo chceš sekciu? oni sú za prirodzený pôrod, čo je najlepšie aj pre teba. ja som rodila KP a išla som prirodzene a práveže som nechcela ísť sekciou. Veď to ťa musia trikrát zošívať (maternicu, svaly, kožu) ak nie štyrikrát, pokiaľ nie je závažný dôvod tak nechoď na sekciu.

okbukaj
5. jún 2014

@zuzulkaba dakujem ti a mozes mi este napisat, na tu pripravu sa treba objednat na recepcii? tie recepcne nie su styrikrat prijemne, tak radsej si to dopredu zistujem takto🙂 uz som si zaplatila zakladny poplatok k porodu a trikrat som bola na poradni, tak by som rada absolvovala aj daku pripravu, kedze som prve rodila na antolskej a aj to sekciou a teraz chcem vyskusat ist normalne..takze nejake dychanie a tak 🙂 dakujem moc🙂

zuzulkaba
5. jún 2014

@okbukaj ano, na recepcii.. Jedna pani to tam ma na starosti,na to priezvisko si teraz neviem spomenut,ale je taka mila, ,ona aj tu pripravu sama robi.. Len ona je tam tusim len do druhej alebo tretej.. Tak zavolaj a pripadne tam nechas cislo a ozve sa ti, nech to stihnes do porodu vobec🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre