Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
21. jún 2014

@okbukaj
Do Kocha urcite nie sanitka, jedine taxik 😀 Alebo manzel, aby Ta odviezol.

miky132
21. jún 2014

@shania31 dievčatá prečo nie?sak porod je porod normálne keď začne rodiť a nebude sa mať ako dostať zavola si sanitku...to s tým nič nemá že to je sukromne

lennicka
21. jún 2014

No ja som isla taxikom 🙂 auto nemame a kedze som si nebola ista, ci mi odteka plodova voda, tak som len trpla, aby mi nezacala tiect v nom...vydrzala kym som vystupila...🙂 taxikar ochotny, myslim, ze v pohode...sanitka mi ani nenapadla...

jonki
21. jún 2014

@miky132 no porod je porod, to mas pravdu...ale sanitka nie je taxik. Sanitka vozi do spadovej nemocnice nie na poziadanie do sukromneho sanatoria 😉 Sanitka ta dokonca na poziadanie nemoze odviezt ani do inej ako spadovej statnej nemocnice v ramci jedneho mesta ....ak nerodis v tej ktoru mas najblizsie...

miky132
21. jún 2014

@jonki to nie je pravda,odnasa sa tam kam treba,ale prihliada sa na želanie pacientky.Rozhoduje o tom dispecer krajského operacneho strediska,neprihliada sa len na spadovost.

jonki
21. jún 2014

@miky132 teda si myslis ze ak pride sanitka na miesto zasahu a pacientka si povie ze chce do Kocha tak ju odvezu do Kocha? mne napr v KE moja porodnicka pri prvom porode povedala ze ak to na mna pride a mm nebude doma nemam volat sanitku ale taxik. Ze sanitka ma k nim nedovezie koli tomu ze tam nespadam 😖 (odpovedam nazaklade tejto mojej skusenosti)

bubinovci
21. jún 2014

sanitka Vás kľudne odvezie do Kocha, vraveli to profylaxii 😉

alexandra2222
22. jún 2014

Dievcata, moze byt u kocha muz so mnou celu dobu,od kedy vstupim do nemocnice az kyn nebudem s babom na izbe? Ci je za to doplatok?

vierka84
22. jún 2014

@alexandra2222 jasne, cely cas moze byt s tebou, je to v cene. Pri sekcii musi tusim pockat vonku.

alexandra2222
23. jún 2014

este mam otazku- v akej polohe ste rodili u kocha?

lucul
23. jún 2014

@jonki dovezie tam sanitka,kamoska si volala a hned na linke sa jej pytali ci ma konkretnu nemocnicu alebo ci ju vezu podla volneho miesta 😉

lucul
23. jún 2014

@alexandra2222 manzel tam moze ostat cely cas aj ked ta prevezu na izbu a rodila som tusim v polosede ale napolohuju ta ako ti vyhovuje

jonki
23. jún 2014

@lucul tak potom super 😉

monikavalentinka
24. jún 2014

@shania31 do kocha vas samozrejme zavezie aj SANITKA!! overte si to na recepcii, ci na zachranke, je to samozrejme...

monikavalentinka
24. jún 2014

@jonki sanitka vas odvezie do spadovky, pokial nemate vybratu inu nemocnicu,no v pripade,ze uz navstevujete poradnu o kocha, zavezu vas samozrejme ku KOCHOVI...

lizankaaa
25. jún 2014

Preboha ked ma niekto 1500e na porod preco si vola sanitku? To nemoztee ist vlastnym autom alebo taxikom? To dieta z Vas nevypadne urcite do 10 minut od zacatia bolesti alebo od odtoku vody, tak na co si volat sanitku? Myslim, ze su ini ludia, ktori ju potrebuju... tehotne s prvymi bolestami urcite nie. Nehovoriac, ze taxik by mozno dosiel aj skor.

lemurko
26. jún 2014

@lizankaaa No mozno preto, ze z okraja BA, resp. z tesneho okolia napr. v pondelok v rannej spicke to moze do Kocha trvat vlastnym autom aj do dvoch hodin. Netusim co ma spolocne cena za porod s tymto? A nie kazdy rodi 10 hodin.

lubkaurm
26. jún 2014

@okbukaj pytala som sa priamo v Kochu a ano, sanitka dovezie do Kocha bez problemov

okbukaj
27. jún 2014

@lubkaurm dakujem aj ja som sa tam uz pytala a ze mam na tom trvat, ze mam na to pravo 🙂

okbukaj
27. jún 2014

@lizankaaa to je hrozne ako kazdy posudzuje, ze ked ma niekto na porod 1500 eur, ja som si na to setrila cele tehotenstvo, lebo pri prvom porode mi syncek skoro zomrel vinou lekarou a ich nedbanlivej starostlivosti v nemocnici..a ja nemam auto a manzel je casto prec, aby nas uzivil, ale do statnej rodit nepojdem ani keby som nemala co do ust dat!!!

lizankaaa
27. jún 2014

To su zasa tvoje pocity... Mas to potvrdene? Vies o tom ze koch berie len fyzioloicke porody? Ved oni nemaju ani aro.. Pri hocijakej komplikacii ta nasadia na sanitku a donesu ta do tej zlej nemocnice ako pises kde ti skoro dieta zabili.... Staci nejake krvacanie vazne a ani transfuziu ti nepodaju... Ach... Tam ti to zelam 🙂 za 1500€ ti decko urcite nezabiju 🙂 ti doktori vrahovia
@okbukaj

monciky
27. jún 2014

viem, ze u Kocha je to fajn po tej stranke, ze je tam pekne a dobra starostlivost, ale mna od Kocha odradil porod Andrey Pallfy- Belanyi, ked jej Saskiu pri prvych problemoch previezli na Antolsku a Andrea tam isla tiez, beriem to tak, ze Koch je hlavne pre matky a nie pre deti a v tomto pripade uprednostnujem beznu porodnicu, lebo mne ide o moje dieta a nie o to, aby som mala na vyber jedlo, telku a podobne...., bola som u Kocha na USG prsnikov pred rokom, pacilo s ami tam, ale zostavam verna klasickej nemocnici....

lucul
27. jún 2014

@lizankaaa to mas velmi mylne informacie, su tam vybaveni na vsetko a nieco o tom viem a pardon auto mame ale kebyze ma muz vezie v rannej spicke cez tyzden tak porodim niekde na polceste v kolone, taky som mala druhy porod. Tak si najprv zisti pravdive veci a potom sa navazaj 😉

bubinovci
27. jún 2014

@lizankaaa prepáč, ale ty máš tieto info o ktorých píšeš odkiaľ potvrdené? nie je pravda, že berú len fyziologické pôrody. bežne u nich ležia rizikové pacientky a aj u nich rodia. obmedzenie, ktoré platí je že rodia až od ukončeného 34.týždňa, pretože nie sú perinatologickým centrom. s tou transfuziou neviem, nemám to potvrdené, takže si nie som 100% istá, ale asi to budú mať nejakým spôsobom ošetrené, keďže operujú, nebudú riskovať že im tam pacientky budú umierať na vykrvácanie.

zuzulkaba
27. jún 2014

@lizankaaa to ze nepodaju transfuziu nie je pravda, ja som tam lezala x krat pocas mojho tehotenstva,ktore som mala velmi rizikove a v pripade potreby samozrejme daju aj transfuziu, aj mne to hrozilo.. Prevazaju len chore deticky, ktore potrebuju napriklad operacie a pod..

zuzulkaba
27. jún 2014

Sa mi paci,ako tu mamicky,ktore v zivote neboli u Kocha,rozpravaju " zarucene informacie", ktore asi niekde poculi, ale vobec si to neoverili a idu to rozsirovat dalej.. Ako napr. Ze v Kochu nemaju ani inkubatory a pod. 🙂 ale v pohode,aspon odlakate pacientky a ked tam pojdem opat rodit,nebude to tam opat preplnene🙂)

okbukaj
27. jún 2014

@lizankaaa samozrejme ze to nie su moje pocity, ked lezim pat dni v nemocnici, silno krvacam a nik mi nic a to nepovie, ked zakrvacam jasnou krvou 5 vloziek a oni mi napisu, ze jednu do karty a ked sa stazujem ze necitim babo, tak doktor surovo odpovie, asi spi..este ze aju mamy ten pocit, ked vedia, ze nie je vsetko ok a musia sa spolahnut sami na seba, ako ja v danej chvily, ezostala som lezat, oki babatko spi, isla som sestricku prosikat nech ma okamzite da na monitor a ona ze lekar to nenariadil, ale nakoniec som ju uprosila a dala ma a ked videla ze mam kontrakcie a moje babo ziadne ozvy, tak alarmovala lekarov, keby som po doktorovych slovach ostala lezat v posteli, nechcem ani pomysliet ako by sa to skoncilo..po sekcii prisiel druhy lekar k manzelovi a povedal mu, ze to bolo v poslednej sekunde, pan manzelmate mi byt vzdacni..hrozna starostlivost v tychto nasich nemocniciach, mozno som mala len ja zlu skusenost, ale urcite to neboli moje pocity..a o kochu teda mas velmi mylne informacie, a nechapem ako mi mozes zelat nieco zle..nie mne,ale hocikomu, ved sa nepozname..alebo som to zle pochopila? "tam ti to zelam"

misinka26
27. jún 2014

@lizankaaa Kto ti dal právo sa takto vyjadrovať ??? Neviem čo v tejto skupine vôbec robíš, ak chceš robiť ANTIKOch propagandu založ si vlastnú skupinu!!! Už som to písala niekoľko krát, ale pre tvoje osobné pochopenie to opäť napíšem ... Koch je pôrodnica ako každá iná, majú perfektné vybavenie, aj decké oddelenie s inkubátormi ( viem to lebo môj malý tam bol dva dni ). Sú pripravený na všetko okrem prípadov kedy by dieťatko prevážali aj z Antolskej, aj z Ružinova a dokonca aj z Kramárov ( myslím z pôrodnice do deckej ). Ide o prípady patologických novorodencov a detičky s vrodenými chybami. Bohužiaľ vtedy musia bábo odviesť na Kramáre do deckej fakultnej. Sú pripravený aj na ťažšie, či komplikovanejšie pôrody, pretože tam robia skúsení doktori. Ja som tam rodila a všetky tieto informácie som si dopodrobna zisťovala, žiadna z nás tam nešla kôli ,,hotelovému komfortu,, ale kôli tomu, že len tam sa k nám správali ako k ľudským bytostiam a napr. ja čo som mala panický strach z pôrodu, mám len a len krásne spomienky. Môj pôrod bo z tých ťažších a dlhších a aj napriek tomu ma nikto nikde neprevážal, všetci boli pokojní a malý aj keď mal spočiatku ťažkosti ostal stále v Kochu . A o starostlivosti, prístupe a odbornosti ani nebudem rozprávať, pretože to všetko bolo na 1*... Nie každý na Koch má, ale je som naň šetrila dlhú dobu, boli to moje peniaze a s tými si môžem robiť čo len ja chcem.... a boli to najlepšie investované peniaze v mojom živote !!!! .Pozri kto chce rodiť v Kochu nech tam rodí a kto nie nech ide inde. Mne išlo hlavne o to, aby som porodila v pohode v rodinnej atmosfére ( muž bol pri mne po celú dobu od príchodu až kým som nešla na druhý deň spať ) aby bolo o nás s drobcom postarané. Myslíš, že by nejaká mamička chcela ohroziť svoje dieťa ??? Žiadna !!! A ani svoje deti neohrozujeme, pretože dôverujeme doktorom, ktorí v Kochu pracujú !!!! Inak vieš o tom, že ani Ružinov nemá peniteriálne centrum ??? a už vôbec nie je prichystaný na pôrod ako Koch ??? A na to, že tam rodia ženy nik nič nepovie, áno lebo tu ide podľa mňa o to , že ty si JEDNA ZÁVISTLIVÁ ženská a za € by si si dala aj do kolena vŕtať !!!! Tak prosím ťa, choď si mudrovať a rozdávať zaručené info inde a nechaj na babách nech sa rozhodnú ako sami uznajú za vhodné, je to totiž ich PRÁVO !!!!

lusipe
27. jún 2014

Dievcata, na poradnu ku Kochovi ste niesli aj moc? mna caka prva, tak som zvedava, ci mam brat so sebou. dakujem pekne.

misinka26
27. jún 2014

@lusipe Nie moč ti skontrolujú po príchode, mne dala sestrička vždy taký papierik čo trebalo na wc v Kochu ocikať a to bolo všio 🙂 takže nič nosiť nemusíš 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre