Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lucikan
22. mar 2012

Volala som teraz do KOcha, ze sa chcem objednat ako nova pacientka a oni ze tak ale jedine do Ruzinova. Ze na partizansku momentalne nove pacientky neberu. Ze to trva uz taky mesiac. Mate niekto tuto skusenost? Dost mi to vadi, lokalita mi zvlast vyhovuje ta Partizanska, tak mam teraz dobre nervy na nich. Ani som sa neobjednala, ze si to este premyslim.

ivanka.7
22. mar 2012

@lucikan Ked ti vyhovuje lokalita, tak si to rozmysli. Ale co sa tyka ostatneho, ja som bola v Ruzinove maximalne spokojna, ani raz som necakala dlhsie ako 5 minut (co sa na Partizanskej vraj stava - ja nemozem potvrdit, na Partizanskej som bola len na morfo a prietokoch a vzdy som cakala tak 20-30 minut asi, ale bola som na to nachystana, takze mi to nevadilo). A co sa tyka nervov, stale mi pride lepsie povedat ti, ze na Partizansku uz nove pacientky neberu, ako potom byt nespokojna s tym, ze si si zaplatila nadstandard starostlivost a nedostava sa ti jej pre preplnenost.

sashie
25. mar 2012

aj my už to máme za sebou. mali sme rýchly pôrod, do necelých dvoch hodín od príchodu na príjem. so starostlivosťou som bola veľmi spokojná - aj s personálnom (vrátane doktorov, sestier, staničných sestier a tiež ženy, ktoré mali na starosti upratovanie). všetci boli milí a starali sa o max. komfort. prostredie bolo príjemné a hlavne bola tam pohoda a kľud, žiaden stres, hukot a zhony pred vizitou. na izbe som bola sama, aj keď v tom čase tam bol nával - veľa bábetiek ale dávali všetky ženy na izbu po jednej - ak sa teda dalo. môžem len všetkým odporúčať.

danjelca
25. mar 2012

@lucikan to akože do ružinova?Ale rodit pojdeš do Kochu aj tak nie?

lucikan
25. mar 2012

@danjelca ano, do Ruzinova len ako do ambulancii, rodit potom jasne v priestoroch na Partizanskej
ale dobry point vystihla @ivanka.7, ze s tym s cakanim to bude lepsie v Ruzinove, tak mozno sa predsa len dam do niektorej z tych ambulancii tam. Aj ked lokalita tisic krat lepsia Partizanska pre mna, mam to peso peknou prechadzkou z domu, kam sa ideme stahovat.

elise
25. mar 2012

babulky ako prebieha fonancovanie po pôrde, daju vám fakturu či môžete aj na splátky? či to platite pred pôrodom? mna to zaujima z praktickeho hladiska nemám ešte tolko našetrene

danjelca
25. mar 2012

@elise to by aj mna zaujímalo....

kaby
25. mar 2012

@danjelca
@elise za pôrod sa platí vopred na recepcii bud v hotovosti, alebo kartou. Dostanete potvrdenku o uhrade. Neviem o tom, zeby poskytovali platbu na splatky... 🙂

nelinqua
26. mar 2012

@elise
@danjelca ja som platila az po porode, predtym nez ma prepustili. na splatky sa asi neda.

alikaa
26. mar 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat ci je v Kochu mozne rodit aj viac alternativnejsie/prirodzenejsie, napr. v sede, bez oxytocinu a inych chemii, ci polozia dieta hned po porode na matku, ci je mozne nechat dotepat pupocnik a tak?

saudi
26. mar 2012

@alikaa ano da, ja som tak rodila. Napis si porodny plan a vopred s nimi prediskutuj

alikaa
26. mar 2012

@saudi tak super, dik za info 🙂

danjelca
26. mar 2012

@alikaa
@saudi

parááda super, že aj v sede a ako maju porodnu stoličku?

janula8375
26. mar 2012

ahojte odkedy som zacala citat stranky na modrom koniku citam len o mieste porodu a chcem sa opytat ci je to az take hrozne v nemocniciach tu v Bratislave,pochadzam z vych. slovenska ale uz 2mesiace zijem v Ba,chodim na poradnu ku dr.Sablovej v Raci, na morfolog. ultrazvuksom bola u dr.Cunderlika podla coho si vyberate miesto porodu?Vela tu citam o Kochovi ako to tam vlastne funguje a kolko to stoji? Poradte mi niekto ,dakujem

amouramour
26. mar 2012

@janula8375 ja som rodila na kramaroch a super, bola som na nadstandarte nemala som zazmluvneneho lekara a velka spokojnost, profesionalny pristup🙂a peniazky mam usetrene na nieco ine pre babatko, takze velka spokojnost a plus 1100 eur oproti kochu v rozpocte, i ked len o peniazoch to nie je🙂

janula8375
27. mar 2012

@amouramour velmi pekne ti dakujem trochu som mala strach ze co ma caka, u nas mame jednu nemocnicu prides a ides a priznam sa ze uz som zacinala mat obavy z toho co ma tu caka este raz vdaka

tucika
27. mar 2012

@amouramour :Ale aj trosku objektivnej reality napis ako tvoj porod prebiehal, ze ta nechali strasne dlho prenasat, kolko krat ti porod vyvolavali ako ta nechali vytrapit a nakoniec ta aj tak sekli :( - to je podla mna najhorsi mozny scenar :(...a este ti podali aj zle/matuce informacie o tom kto vybera stehy po cisarskom! :(
@janula8375 : Jasnacka, ze sa da vybrat porodnica aj spomedzi statnych, treba sa ist vsade popozerat (robia sa prehliadky) a na zaklade dojmov a sympatii sa mamicky rozhodnu! Alebo aj podla vlastneho ci doporuceneho lekara porodnika a jehoporodnice... 🙂

amouramour
27. mar 2012

@tucika tak uprimne aj chces objektivnost...neprenasala som tak extrem dlho, porod mi vyvolavali pomalsie lebo malinka bola vysoko, krcok neskrateny, nedalo sa rychlejsie a tak by to robili aj v kochu...bolesti som nemala z tych vyvolavaciek, kedze na mna prakticky nezaberali, po dvoch dnoch skusania s prostinom mi urobili cisarsky, cely team na operacke bol velmi mili, sa so mnou pocas operacie aj rozpravali...zle informacie mi ohladom stehov nepodali, ma ich vyberat tvoj osetrujuci lekar ku ktoremu si chodila pocas tehu...tym je pan doktor z kochu, ked som si ich po neochote v kochu isla vybrat na kramare, cakala som tam asi tri minuty a lekar mi ich ochotne vybral...co bol troska stres boli pre mna ludia z novorodeneckeho, ktori si dost zakladaju na kojeni a mala mi pomalsie priberala kedze som nemala vela mlieka, co sa avsak vyriesilo podanim UM...ty si lekarka, ze vies objektivne posudit ako sa ma postupovat v pripade prenasania?mne je sympatickejsie nechat troska pockat...ako napriklad to, co navrhli mojej sestre v kochu a to prist den pred terminom a skusit troska porodu pomoct....

janula8375
27. mar 2012

@tucika dik mam na to ete 3mesiace a ktovie mozno ze to pride tak ako pri tych dvoch kedy sa vsetko odohralo v priebehu dvoch hodin uvidime zatial sa majte a drzte sa ja sa idem pomaly balit dnes cestujem do
rakuska do roboty dufam ze babca bude v pohode lebo sa mi nic nechce ale uz le dvakrat a padla. Pytala som sa na inych strankach ze ako to je potom s tou materskou zo zahranicia lebo vraj sa dlho caka kym to vybavia neviete o tom niekto nieco?

janula8375
27. mar 2012

@amouramour tak v tom s tebou suhlasim ja som prenasala obidve skoro 2tyzdne a az prisiel ich cas trvalo to vsetko dokopy asi 2 hodiny naopak svagrinej lekar akoze dopomohol lebo odchadzal na dovolenku tak aby to odrodila pri nom ale to by som nechcela lebo sa trapila kvalitne dlho

veve39
27. mar 2012

@amouramour opat tu su teda ospevovane Kramare - a opat tie stehy 🙂
ako ti tu pisali uz mnohe baby, vratane mna - nikto sa nestretol s tym, ze by stehy mal vyberat osetrujuci lekar
ma ich vybrat porodnica, ktora porod zastresovala - patri to k porodu, ved to je snad logicke a jasne 😒
a je samozrejme, ze to ma nemocnica zastresujuca porod vybrat aj vtedy, ak uz je rodicka prepustena domov, taktiez ako ma zastresit poslednu kontrolu v sestonedeli - az tymto porodna starostlivost konci
ale ty si natolko verna Kramarom, ze napriek tomu, ze to chceli odpinknut osetrujucemu lekarovi, aj toto si pripisala v ich prospech a v neprospech Kocha...tak bud aspon realna a objektivna

amouramour
27. mar 2012

@veve39 no neviem, v mojom okoli si ludia chodia vyberat stehy k svojmu lekarovi🙂a vlastne inak ani nemusim spominat, kedy ma objednali na kontrolu po 6tonedeli, na konci aprila, ale tak nastastie, uz posledna navsteva v kochu🙂a ja tu nikoho nenutim nech ide na kramare, janula sa pytala...ale fajn, ze vytahujes kvazi nepodstatne stehy...myslim, ze koch ma v mojom pripade viac preslapov ako kramare, ale je to kazdeho slobodna volba...podla mna inak o nie najnizsej kvalite kramarov svedci dost velky pocet mamiciek ktore tam rodia a casto aj tie celebritnejsie....a pritom, tie nie ako niektore maminky tu musia dat mozno vsetky svoje uspory na porod v kochu...ale tak kazdy si vyberame co pokladame najlepsie pre seba a svoje dietatko🙂

amouramour
27. mar 2012

@veve39 a na kontrolu v 6to nedeli ma zavolal sam lekar v kochu...takze neviem o com tocis, ze to ma v rezii nemocnica, kde rodis....

sandy84
27. mar 2012

no neda mi uz nenapisat,len som nahliadla co tu baby pisu,kedze vcera som videla pana riaditela v telke(drzal sa super,pochvala🙂 ) ze to niektoru stale bavi sem davat prispevky, na ktore nikto nie je zvedavy,lebo uz od prvych stran je nam jasne,ze Kocha nemusi,lebo jej pan MUDr.nedal starostliivost aku cakala.Kazdy to pochopil,kazdy sa nad tym zamyslel a dokonca aj dal za pravdu,kedze tehotenstvo je svata vec a kazda sa boji o spuntika v brusku,ale ja len nechapem na co tu este prispieva,ved su aj rubriky na temu Kramare a tam moze chvalit Kramare osto sest.Ja si myslim,ze by aj stacilo.Podla mna by si mala najst lepsieho MUDr.lebo zbytocne Ta to bude rozculovat a trapit sa.Uzi si nadherne babatko,nie je nic krajsie ako byt s nim a kasli na to co bolo 🙂

veve39
27. mar 2012

@amouramour nikto tu nema zaujem spochybnovat Kramare
avsak iste nie som jedina - co si verim postrehla, ktora reaguje na tvoje neustale "sklamanie" z Kocha, pricom tema "stehy" bola fakt zaujimava 🙂 ...asi su potom vsetky ostatne mamicky z Marsu (napr. aj ja), ktorym stehy vyberala nemocnica kde rodili...a o tie stehy by samozrejme neslo, ako o to, ze si aj s nimi opat pridala dalsie tvoje "minus" Kochu, co vyznelo (a nielen mne) opat neobjektivne

janula8375
27. mar 2012

baby nehadajte sa ved je kazdeho osobna vec ako sa rozhodne je len smutne k comu ta zdravotna starostlivost dospela ked je tak nizka porodnost s vynimkou ciganov,a este aj tu si musis doslova zacvakat ked chces nieco trosku lepsie je to na zaplakanie

veve39
27. mar 2012

@amouramour nikto tu nema zaujem spochybnovat Kramare
avsak iste nie som jedina - co si verim postrehla, ktora reaguje na tvoje neustale "sklamanie" z Kocha, pricom tema "stehy" bola fakt zaujimava 🙂 ...asi su potom vsetky ostatne mamicky z Marsu (napr. aj ja), ktorym stehy vyberala nemocnica kde rodili...a o tie stehy by samozrejme neslo, ako o to, ze si aj s nimi opat pridala dalsie tvoje "minus" Kochu, co vyznelo (a nielen mne) opat neobjektivne

ku kontrole po sestonedeli - samozrejme, ze ta moze zavolat na nu tvoj lekar, porodnica (napr. Antolska) ju vsak ma este ako standard v ramci poporodnej starostlivosti (aj preplateny od zdrav.poistovne)
a k celebritam rodiacim na Kramaroch - ktore ja nijako nespochybnujem - nuz neviem, ale pre mna nie su "celebrity" mienkotvornou vzorkou 😎

amouramour
27. mar 2012

@veve39 tak ja si myslim, ze koch ma v svojom poslani nieco ako nadstandartna starostlivost...co si ja vysvetlujem ako aj specificky pristup...pod tymto pojmom si nepredstavujem cakanie v cakarniach, cakanie na termin dva mesiace, odmietnutie osetrit ak si urgent...tak mozno som narocna, ale toto teda z mojho pohladu nadstandart nie je...peniaze za koch boli jedny z najviac vyhodenych penazi do vzduchu...i ked samozrejme nemozem byt len negativna, maju dobrych lekarov typu ditte, mares...ale to je jedine pozitivum u mna... A prepac veve39, aj keby to nebolo v kompetencii mojho gynekologa, tie stehy, co je zalezitost 2 minut mi v tom kochu bez slova mohli vybrat...a je to forum, kde sa stretnes s roznymi nazormi, toto nie ej tema podme velebit koch, ale dajte na neho svoj nazor a skusenosti🙂

veve39
27. mar 2012

@amouramour nikto tu Kocha nevelebi a su vitane aj negativne skusenosti, zaujatost je vsak ina vec....
kedze urcite menis gynekologa a zariadenie, tak ti prajem maximalnu spokojnost...a mozes sa potom aj podelit vo fore so skusenostami, kde si nasla tu TOP starostlivost, kde budes na minutu vybavena, k 100%nej spokojnosti, bez jedineho, co i len najmensieho preslapu - rada by som o takom zariadeni vedela
zatial je Koch moje 4.sukromne gynekol. zariadenie a este som ja osobne to TOP 100%ne v BA nenasla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre