Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
24. sep 2011

ja uz tiez mam pocit, ze v kochu skutocnu starostlivost venuju len zenam co tam rodia a sypu im prachy...ostatni plebs im je ukradnuti 😖

ninam
24. sep 2011

@dulcinea blahozelam a prajem len to najsamlepsie 🙂
dlzim tu slubene spravy z mojho porodu, malinka sa narodila uz minuly utorok, ale nejako sa mi nedari a viac aj nechce od nej odtrhnut 🙂 Rodila som nakoniec SC, ale skusali sme to prirodzene s epiduralkou, zial porod nepostupoval, ja som sa neotvarala a malinka sa nezrotovala tak ak mala, preto sa rozhodli pre sekciu. Epiduralka mi zabrala skvele, bolesti boli, ale nic extremne...skor som bola viac unavena. SC mi robil Dr. Ditte, mala som spinal, takze som vsetko vnimala, pocula hned malinku zaplakat, potom mi ju doniesli. Co bola skvele, cely cas bol so mnou manzel, od 10 vecer co som isla na sal az d obeda nasledujuceho dna. Ako prvy drzal malu, mal ju cely cas u seba ako ma sili. Sestricky mi ju nosili prikladat celu noc, prisala sa pekne a hned sme nabehli na kojenie. Starostlivost uplne uzasna, bola som nadmieru spokojna. Fakt som rada, ze som sa rozhodla rodit prave u Kocha, moj porod je pre mna zatial ten najsilnejsi a najstastnejsi zazitok v zivote.

ninam
24. sep 2011

@renatkas ono je fakt ze maju toho vela...,napr. mna v pondelok rano prijimal Dr. Ditte, vecer ma bral na sal, bol pri porode celu noc a kedze porod nepostupoval, pocas doobedia mi robil SC. Teda bol v sluzbe 32 hod., rodila som v utorok ked ma aj ordinacne hodiny...za cely moj pobyt bol v praci kazdy den, aj v statny sviatok aj v sobotu. Posledny tyzden tehotenstva som k nemu chodila kazde 2 dni mimo ordinacnych hod. na prietoky a monitor, prenasala som 3 dni. So starostlivostou som bola nadmieru spokojna, pritom som ho nemala zazmluvneho k porodu, som vsak jeho pacientkou.

veve39
25. sep 2011

z toho co tu citam je zrejme, ze porodna a poporodna starostlivost je zvladnuta na 1* - kazda mamicka co v novom Kochu rodila sa vyjadruje v superlativoch (nielen tie, co pisu na MK, mam aj 3 zname, ktore tam v tieto tyzdne rodili a nejdu si vynachvalit), aspon ja som sa zatial nestretla ani s najmensou vycitkou k porodnici /sestonedeliu ci novorod.odd. - a to je skvele....
Na druhej strane pokrivkava ambulatna starostlivost, zrejme z kapacitnych dovodov, verim, ze to skoro vyriesia - doposial som s GPN mala len vyborne ambulantne skusenosti...

verinka100
25. sep 2011

Ja budem v KOchu tiez rodit a na ambulantne vysetrenie vzdy cakam 45 min az vyse hodiny, napriek objednaniu. Co tam chodim uz treti tyzden, naviac ludi caka vzdy pred ambulanciou Dr Maresa a Dr Ditteho. Podla mna by to naozaj mohli riesit prijatim cisto ambulantneho lekara, ktory nemusi odbiehat k porodom a ine operacne zakroky. 😕 Ale inak som s pristupom lekarov zatial vcelku spokojna 🙂

amouramour
25. sep 2011

@verinka100 ja si len myslim, ze na vela pacientiek nemaju najmensie pravo sa stazovat, mna to ako platiacu pacientu skutocne zaujimat nemusi....sa dohodli nejake podmienky, ktore by sa mali dodrziavat...a stavat si povest na skvelych porodoch a priemernej az podpriemernej starostlivosti asi nie je najspravnejsia cesta...to co som tam napriklad zazila v piatok je velka hanba na sukromne stredisko...

stellamiapiccola
25. sep 2011

@amouramour vidím , že máš zlé skusenosti , ale takéto veci sa bohužial či si platiaca alebo nie riešia cez pohotovosť! ja neznášam pohotovosť ale bohužial je to tak!

amouramour
25. sep 2011

@stellamiapiccola lenze ako pacientka kochu mam pravo na pohotovost priamo tam, to ti povedia aj sami...som sa pytala...a o dvanastej poobede mi pride skutocne nelogicke bezat na pohotovost na kramare....

stellamiapiccola
25. sep 2011

@amouramour pohotovosť musia poskytovať všade aj neplatičkám , keď sa tam objednáva bohužial musíš ísť pohotovostne ak chceš byť poriešená ...a Prečo si vlastne ešte u Kocha ak ti to tam nevyhovuje, skús Ružinov ,Antolsku Kramáre , ale neverím, že tam spokojná budeš ak niesi tu!!!

amouramour
25. sep 2011

@stellamiapiccola boze ty nechapes🙂ja som sa sama spytala v kochu ci ist na pohotovost a povedali mi, ze nie, ze oni poskytuju tuto sluzbu svojim zakaznickam...nechapem inak v kazdom tvojom prispevku tie vykricniky🙂a myslim, ze ked si niekde zaplatis nadstandartnu starostlivost mas ju tam mat...teda neviem ako ty ale ja ju ocakavam...a teda v tomto pripade ta starostlivost nebola ani standartna🙂ja uz som v praci zvyknuta na tom, ze ak sa dohodneme na nejakych pravidlach, tie sa maju aj dodrziavat...a nemam motivaciu teraz menit na mozno dve tri poradne lekara, hlavne ked som si tam uz zaplatila starostlivost na cely rok...a pokial viem toto je forum, kde ludia prejavuju svoje nazory na zaklade ktorych si mozu aj ostatni vybrat, spravit obraz...ja som tu koch aj pochvalila ale bouhuzial to faux paux z piatka chvalit nemozem...

marietta0
26. sep 2011

@ninam Moc blahozelam a prajem vela zdravicka. Velmi ma tesi kazda pozitivna sprava nakolko sa mi to tiez uz uz blizi 🙂 .

marietta0
26. sep 2011

Dievcata neviete nahodou, tam su anesteziologicky len tie dve lekarky? Boli tam s Vami na sale vzdy obe? Vpich spinalky je velmi bolestivy? Dakujem

canama
26. sep 2011

no ja tiez uvazujem o kochovi, ale zatial co tu vidim tak je tu zatial opisany len jeden scenar porodu - epidural, a potom sekcia pre nepostupujuci porod. ono ked sa epidural pichne skoro a viac ako je potrebne tak sa prave porodna cinnost zastavi, tak mam z toho pocit ze ci to z ich strany nie je zamer....ja neviem, chcem rodit prirodzene... 😒

amouramour
26. sep 2011

@marietta0 je tam jedna skvela anesteziologicka,pani lesna🙂

marietta0
26. sep 2011

@amouramour Dakujem 🙂 . Mala som pohovor s dr. tobolakovou a mam taky pocit, ze velmi preferuju spinal pred celkovou anestezou. Ale mam z nej obrovsky strach a radsej by som bola v celkovej. Tak som zvedava, ako to nakoniec bude.

kaby
26. sep 2011

Rada by som reagovala na posledne prispevky ohladom nie velmi dobrych skusenosti pacientiek v Kochu. Tiez som jednou z nich, a v tejto diskusii som uz vyjadrila co vsetko sa mi nepaci a aka som sklamana z pristupu a starostlivostou v tomto zariadeni. Mamicky, ktore tam rodili su spokojne, co je fajn, ale pokial nie som spokojna s celou zdravotnou starostlivostou uz pocas tehotenstva, nikto ma nepresvedci vyhodit 1500 eur za porod. Osobne si myslim, ze zeny, ktore su tam spokojne, nemaju dost jasnu predstavu o nadstandardnej starostlivosti. Ako tu niekto pisal na adresu jednej mamicky cakatelky - "a Prečo si vlastne ešte u Kocha ak ti to tam nevyhovuje, skús Ružinov ,Antolsku Kramáre , ale neverím, že tam spokojná budeš ak niesi tu!!!" ..... ja na to poviem jedno - naco skusat Ruzinov, Antolsku ci Kramare, ked je to to iste co u Kocha ....
Ale pokial sa na to chcete pozriet objektivne, aky nadstandard vlastne cakate mamicky??? Precitala si vobec niektora zmluvu, ktoru ma podpisanu so spoločnostou GPN, s.r.o.? Hned v uvodnom ustanoveni v bode 2. mate napisane (dokonca caps lockom), ze mate MOZNOST vyuzivat nadstandardne podmienky, a nie, ze sa poskytovatel teda GPN zavazuje vam ich poskytnut.....Potom skuste otocit zmluvu aj na druhu stranu, a upriamte pozornost na bod IV.,2. kde ste svojim podpisom vyjadrili VYSLOVNY suhlas s tym, ze predmetom plnenia poskytovatela (gpn) je MOZNOST VYUZITIA nadstandardnych podmienok poskytnutia zdravotnej starostlivosti, a NIE NEVYHNUTNE AJ ICH REALNE VYUZITIE, teda ak ich klientka aj nevyuzije nema pravo pozadovat vratenie penazi od poskytovatela...
Velmi sikovna zmluva sikovneho pravnika. 🙂 Laicky povedane, zaplatili ste si len za to, ze mozete NAVSTEVOVAT toto zariadenie a vybraneho lekara. ...
Aby mi boli poskytnute nadstandardne sluzby, podla mojho nazoru by som si musela napisat dodatok k zmluve, ze mam zaujem o vyuzitie moznosti poskytnutia nadstandardnej starostlivosti, a museli by ho podpisat obe strany (co je nerealne), vtedy by mala zmluva take pravne ucinky, zeby som sa mohla domahat vratenia poplatku, ak by neboli poskytovane zo strany poskytovatela....
Takze mile mamicky, zmluvy treba citat, pretoze zo strany GPN, je plne dodrziavana. Nezite uz v omyle, ze mate zaplateny nadstandard......
A este jedna vec - tie, ktore chcu zmenit lekara - staci dat cim skor vypoved zmluvy, vratia vam alikvotnu cast poplatku... 🙂

usacek79
26. sep 2011

@kaby jasne, ale ja si nemyslim, ze chciet od lekara zaujem o gynekologicky problem a ustretovost od personalu, ako aj ist do ambulancie nacas, ked som objednana, je nejaky nadstandard...
My piseme o tom, ze ani toto, co by clovek povazoval za samozrejmost v hocijakom zariadeni, sa nam niekedy nedostava 😒 z toho prameni sklamanie, lebo priznam sa, ze v obycajnej ambulancii, kde som neplatila nijaky rocny poplatok, som nikdy necakala a nebol rozdiel v kvalite. Avsak kedze som chcela rodit u Kocha, som sa rozhodla stat aj ich pacientkou a pre mna je sklamanie prave z toho, ze to nie je ani take, ako bolo v beznej statnej ambulancii..
ziadny iny nadstandard ma v podstate nezaujima, to sa tyka najma samotnej hospitalizacie zrejme, nie beznej ambulantnej starostlivosti..

ninam
26. sep 2011

@canama v mojom pripade bola sekcia navrhovana uz skor, mala bola vacsia a nezostupovala, napriek tomu sme sa dohodli, ze to najskor skusime prirodzene. V den mojho porodu bola na vedlajsej sale mamina, ktora rodila prirodzene bez epiduralky, koncom tyzdna moja znama porodila prirodzene s epiduralkou. Ja som mala pocit, ze sekciu volia az ako poslednu moznost, ale zas nechcu ohrozit babo pri nepostupujucom porode a radsej teda urobia cisarsky ako riskovat ze sa babo ocitne v tiesni a budu ho musiet vyprostovat kliestami. Mozno je to skor zhoda nahod, ze sa tu hlasia viac mamicky po cisarskom,

veve39
26. sep 2011

@marietta0 ahoj, spinal pred celkovou anestezou preferuju v kazdom nemocnicnom zariadeni pri planovanej sekcii
Nemaj zo spinalu obavy, je to lepsie pre dieta aj pre maminu, povzbud sa tymto.
Mna napichnutie spinalu bolelo, avsak uplne bezna bolest, zvladnutelna, v mojom pripade by som to prirovnala napr. k injekcii u zubara - ziadny sposob vedenia porodu vsak nie je bez bolesti...

lemurko
26. sep 2011

@canama Hm no asi si necitala velmi pozorne. Ja som jedna z prvych co sem pisala ohladom porodu v Kochu. Rodila som pred dvoma mesiacmi. Prirodzene. Epi som mala, ale preto, ze som ju chcela a aj mi ju odporucali vzhladom na tehu cukrovku a inzulin. Vobec nesposobila zastavenie porodu. U mna sa to po EPI krasne rozbehlo a zabralo aj na tu najneprijemnejsiu bolest aj na sitie po porode. Pichnuta bola u mna pomerne skoro, kvoli cukrovke, aby som bola co najmenej v strese a nevyplavovali sa mi do krvi konske davky cukru, co mohlo sposobit potom tesne po narodeni komplikacie malemu.
Ak nechces EPI je to tvoja volba, mne osobne pomohla velmi a porod som si mohla uzit, nebola som po nom ani nejako velmi unavena. Ak ju nechces, nasilu ti ju pichat nebudu.

A nechapem preco sa stale uzivatelky pytaju na to iste... Ked uz sme to viacere popisali aj z vlastnej skusenosti (napr. co si vziat so sebou, ako je to s manzelom, ako je to s cenou.....atd).

lemurko
26. sep 2011

A este som chcela.... ze maly bol u mna dlho vysoko a nezrotovany a nikto ma netlacil do sekcie, ani o tom nikto nerozpraval. Na zostupenie a spravne zrotovanie mi kazali chodit, skakat na fitlopte a polohovali ma. Pritom som drobec s uzkou panvou a rodila som v 37 tyzdni s vahovym odhadom 3,5 kila.

Nechapem tieto prispevky typu mne sa zda.... a jedna pani povedala.

S ambulanciou negativne skusenosti nemam, ale patrim k Dr. Svitekovej (po novom sa vola inak 🙂) a chodim do Ruzinova. Dokonca ma pred porodom prezrela v Kochu, ked sme sa stretli na parkovisku a ona tam bola sukromne a v civile.

verinka100
26. sep 2011

Ked som bola na prednaske o EPI, anesteziologicka hovorila, ze zatial im tam vsetky mamicky rodili s epiduralkou, okrem jednej- tretorodicky. Podla najnovsich info, uz bez EPI rodili 2 mamicky. To je podla mna na ten pocet mamiciek velmi malo.

lemurko
26. sep 2011

No ono to bude asi tym, ze uz vacsina zien si pri porode EPI dava a je uplne jedno ci je to tam alebo tam. Ja osobne nepoznam ziadnu maminu, co v poslednych 3 rokoch rodila bez EPI tak, ze by ju nechcela. Ak rodili bez EPI, tak preto, ze im ju nestihli pichnut, alebo nevedeli pichnut, alebo mali na EPI kontraindikaciu. Mne sa v Kochu skor zdalo vyhodou, ze nikto z gynekologov voci EPI neprotestoval, dostala som tolko davok a v takom "mixe" aby som mala porod ulahceny.

Kamaratka rodila v Ruzinove, v tom istom case ako ja. Zostala otvorena na 3 cm, EPI jej nepichli, trapili ju 24 hodin s oxytocinom a bez vysledku, nakoniec isla sekciou. Mne v tom case pichli EPI a do troch hodin som mala odrodene. Jej ju pichnut ani neskusili, vraj by to bolo skoro. Asi hodne zalezi od anesteziloga.

amouramour
26. sep 2011

inak neviete kolko sa plati za 3D/4D v Kochu?

lenkagl
26. sep 2011

Ja mam ist 10-teho na 3D/4D a zevraj sa plati 40,-EUR, len neviem, ci dostanem aj CDcko.

libbie
26. sep 2011

Ja nie som pacientkou GPN, a za 3D/4D som platila okolo 63 €. CD-cko som dostala, aj par fotiek, akurat ze nam to moc nevyslo, maly sa hanbil a stale si daval rucicky pred tvaricku, takze hoci sa pri mne vystriedal Ditte aj Mares a fakt sa snazili asi 40 minut, nepodarili sa moc kvalitne zabery ☹ Ale to sa proste ovplyvnit neda...

canama
27. sep 2011

@lemurko dakujem za info, to ma trochu upokojilo. mas pravdu, urcite som necitala 53 stranovu diskusiu pozorne, kto uz len ano??? vela stran som preskocila lebo polovica z diskusie su nekonstruktivne hadky o tom kto a preco moze zaplatit 1500 eur 😒

amouramour
27. sep 2011

@lemurko ja chcem bez epi dobrovolne🙂)))

heln
27. sep 2011

@lemurko 🙂 ja som rodila bez epi a nechcela som ju...
pôrod bol príšerný, ale aj tak by som epi nechcela.... nakoniec mi tiež spravili sekciu pretože som sa neotvárala a nastali komplikácie,
epi sa dáva, až keď je otvorenie na 4 až 5,
takže trochu Ti musím oponovať, lebo to píšeš, ako keby si za tri hodiny porodila vďaka epi, som si viac než istá, že do tých troch hodín by si to mala aj bez epi.

katuska
27. sep 2011

@lenkagl @amouranour ahojte, ja som bola včera na 3D utz, dostali sme aj CD, ako pacientka GPN som doplácala 40 eur, ostatné klientky doplácajú v Kochu 80 Eur za 3D UTZ s CD.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre