Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ellie81
1. dec 2012

@dulkagabulka áno, presne, chodia sem aj ženy, ktoré sa tam chystajú a túto tému navštevujú preto, aby sa dozvedeli skúsenosti iných žien so sanatóriom Koch, nie preto aby sa dozvedeli, ako si chrániť hrádzu - to sa určite v prípade záujmu dozvedia v príslušnej téme (ktorú ste predpokladám založili).

palculienka2011
1. dec 2012

@kvetinqa
@martinka008 vdaka baby za infosky 🙂

marietta0
2. dec 2012

@ella_joy Dakujem, ja som mala CS kvoli poslednemu rozmeru panvy 16cm a malinka mala skoro 4kg.

sendym
2. dec 2012

@martinka008 no toto si uplne neviem predstavit,normalne sa toho desim :( erarne,to mate na mysli tie kratke biele kosielky co tam maju ?a tie podlozky davaju kolko potrebujeme,ci si to mam nakupit?

chrumka84
2. dec 2012

@sendym ja mam 185cm a nevadilo mi, ze je ta kosela taka kratka, bola skor taka akurat.
Podlozku si vymenis, ked budes potrebovat. Mne to stacilo raz za par dni (bola som tam tyzden). Urcite si nekupuj. Co sa mi zislo boli vlastne vlozky do zalohy. Ku koncu bolo vela rodiciek a raz im trvalo skoro cely den, kym mi ich priniesli a uz som bola z toho dost na nervy, lebo sa mi minali aj tie moje a hrozilo, ze nebudem mat ani jednu a to neviem, co by som potom robila 🙂.

Ja som si tam dala priniest podlozku pre babatko, lebo som ho prebalovala na vedlajsej posteli a bala som sa nehody (co sa nam aj stalo 😀). Mozno by mi dali aj tu ich, ale nejak ma to vtedy nenapadlo, ze to je taka ista podlozka 😀.

pistolnicka
3. dec 2012

Ahojte baby, dlho som vahala, ci prispiet do fora, no nakoniec som sa rozhodla, ze sa podelim o skusenost. Aj ja som rodila nedavno u Kocha svoje druhe dieta. Prve sa narodilo na Antolskej, tak to skusim napisat ako porovnanie. Pri oboch tehotenstvach som chodila aj do poradne do Kocha, ale to je na inu temu. Kocha som si vybrala preto, ze prve dieta som rodila CS a druhe som chcela prirodzene. Prisla som na planovany porod skoro presne v termine, lebo dietatu sa na svet nechcelo, tak mi dali vyvolavacku. Skoncili sme nakoniec dalsou sekciou (neviem presne z akeho dovodu). Bolo mi to luto, no samozrejme, ze by som nechcela nic riskovat, tak som sa s tym zmierila a nijako som nenaliehala rodit za kazdu cenu prirodzene. Tu by som uz asi zacala s porovnanim. Pocas sekcie som sa citila dost neprijemne a mala som pocit neprofesionality (moj osobny pocit, niekto iny by to mozno vnimal inak). Napr telefonavanie pocas operacie, alebo ked od operatera pocujete "bacha, mocak", tiez mi to na klude nepridalo... Trpla som, aby vsetko dobre dopadlo a aby sme boli ja aj dieta v poriadku. Pocas rekonv mi este na sone kontrolovali oblicky (zeby preto, ci ich este mam?🙂. Na Antolskej som mala pocit dovery. Aj sestra, ktora mi u Kocha napichavala infuzku sa nevedela trafit do zily, tak som este 2 tyzdne chodila s modrinami na kazdej ruke (vyzerala som fakt ako fetak). Na Antolskej mi davala infuzku sestricka, ktora vyzerala, ze je cerstvo po skole a trafila na prvykrat. Aj holenie u Kocha bolo nakoniec iba velmi "decentne", lebo ma oholila len v oblasti planovaneho rezu, no nakoniec som mala stichy aj nizsie, tak som to pri kazdom prelepovani rany mala aj s depilaciou☹ NA Antolskej som sa ani pri holeni necitila neprijemne. Vyhodou urcite je, ze po porode moze byt s Vami manzel na izbe, no to bol kratko aj na Antolskej (a vtedy som nebola ani na nadstandarde). Na izbe som bola sama, sluzby na urovni hotela, ako to tu bolo uz popisovane. No ak mam opat porovnat s Antolskou, v Kochu boli vizity 2x za den, na Antolskej kazdu chvilu. Co je fajn, ak chcete klud (Koch), no na druhej strane mi vtedy ako prvorodicke velmi vyhovovalo, ze vzdy bol niekto na blizku, ak som sa potrebovala poradit (Antolska). U Kocha nebolo velmi vysvetlovane, napr ako kojit a vseobecne som mala pocit, ze na co sa neopytam, to mi nepovedia. Vela veci Vas ani nenapadne sa opytat, a zrazu ste doma a uz je neskoro. Na Antolskej sme boli 2 na izbe, co bolo fajn, aby mi nebolo smutno. U Kocha som bola na izbe sama, zase vyhoda sukromia. A poviem uprimne, neviem si predstavit, ze by sme boli dve rodicky+2deti a este napr. cely den navstevy, lebo izba sa mi na to zdala dost mala... Samozrejme, ze ani Antolska nebola perfektna, vacsina sestier neprijemna, jedna sa ma dokonca pytala, kedy ma uz pustia, ze potrebuju volnu postel, mna rodicky! To u Kocha nebolo. Na obranu Antolskej si asi ale treba uvedomit nepomer medzi poctom sestier a pacientiek a asi aj platov? medzi porodnicami, to by ale rodicku nemala zaujimat. Celkovo by som hodnotila neutralne, no ak by som vedela, ze opat pojdem Sc, isla by som na Antolsku. Takto mam teda aspon skusenost a doma uz dve slniecka🙂 Este chcem doplnit (pre tvrde zastankyne Kocha), ze som iba popisala svoj porod a nikoho nerchcem odradzat od porodu v Kochu.

amouramour
3. dec 2012

@pistolnicka je to odvaha napisat do tohto fora takyto nazor, vacsina mamiciek to sem ani nenapise, lebo cest vynimkam vedia ake su tu niektore maminy, ze cloveka pomaly obvinia bud z klamstva alebo z arogantnosti...ale hlavne, ze ste ok,blahozelam k babatku🙂

pindula
3. dec 2012

@pistolnicka prosim ta, napisala by si mi, kto ti robil CR v Kochu? ak nechces verejne, mozes IP ;o)...dakujem

kvetinqa
3. dec 2012

@pistolnicka mrzi ma,ze si nebola v kochu spokojna a najma to,ze nevysiel druhy porod tak,ako by si si priala. Blahozelam vsak k babatku a prajem vela vela zdravia 🙂

kacicka01
3. dec 2012

Ahojte
Tak ja dufam, ze sa teraz coskoro ozve nejaka mamina po CS v Kochu, ktora tejto porodnici napravi reputaciu, lebo posledna recenzia od @pistolnicka ma trosku zmiatla .. Baby, ktore mate skusenost s CS v Kochu, ozvite sa, ja dufam, ze toto bol len jeden velmi zly den u Kocha a taketo faux pas sa tam bezne nestava..

misinka26
3. dec 2012

@swarovski Inak to je zaujímavé lebo ja som rodila v Kochu pred 4 týždňami a nič som si pýtať nemusela, každé ráno prišla milá sestrička a opýtala sa ma čo potrebujem ( uterák, košeľu, vložky ... ) a všetko som dostala ešte pred vizitou takže som stihla aj rannu hygienu bez problémov ... a taktiež tam bola sestra, ktorá nosila jedlo a tá sa stále pýtala celý deň či niečo nepotrebujeme, varila mi čajík a starala sa aby bolo všetkého dosť ... ja mám veľmi dobré skúsenosti ... ja som tam prišla ako len s papučami, šampónom a tekutým mydlom + kozmetika a s dokladmi a nič viac mi netrebalo 🙂

misinka26
3. dec 2012

@swarovski no ja neviem či naozaj hovoríte o Kochu ... ja keď to čítam mám pocit, že som rodila asi inde 🙂 mne malého doniesli hneď ako ma previezli na izbu a tam mi sestrička ( taká mladá milá ) ukázala všetko ako malého chytím, ako si ho priviniem, ako ho priložím, ako ho prebalím a vlastne všetko, ja som bola prvorodička a nič som nevedela a keď som odchádzala domov tak som vedela úplne všetko aj kúpať ma naučili čoho som sa bála a vždy keď som povedala sestričke, že sa bojím , že mu ublížim tak mi povedala, nebojte sa vy mu nikdy neublížite a to ma tak ukľudnilo ... doma mi už nik nemusel pomáhať lebo všetko čo som potrebovala ma naučili v Kochu ...

swarovski
3. dec 2012

@misinka26 no jasne, ja nehovorim, ze to tak nie je. len ta moja kamaratka mi vravela, ze nie je to take "automaticke", ale ze vsetko si treba vypytat. aj ona mala skriatka hned na izbe, aj jej primarka z novorodeneckeho radila ohladom kojenia, ale aj tak mali problemy... co matka, to ina skusenost 🙂
mna to neodraduje od porodu v kochu, to nie, len ona mi dala take male postrehy... 🙂

sendym
3. dec 2012

@chrumka84 dakujem ...lebo ja mam 177cm a bala som sa, ze mi zadok bude trcat z tych ich kosiel a kupovat si nechcem,lebo ja kosele neznasam a doma ich aj tak nebudem nosit.vidis to som sa aj chcela opytat,co sa tyka babatka podlozky kupime,ale prosim ta pre babo si dostavala plienky od nich?nevsimla som si,ci to tu niekto pisal.

marietta0
3. dec 2012

Ono je to asi velmi individualne, ja som rodila CR na Antolskej, viedol ho primar Paldia, bola som velmi spokojna, nic s druhym operaterom nekomentovali, anesteziolog tiez uzasny, len tie sestricky na pripravovni, to bola hrozna hroza (samozrejme cest vynimkam, nechcem nikoho urazit), drze a potom tiez na novorodeneckom, par ich tam bolo tiez velmi neprijemnych. Preto chcem rodit druhe dieta v Kochu.

jaroe
3. dec 2012

ahojte, prosim Vas neviete ako je to u Kocha s prirodzenymi porodmi? Ci su tam ochotnejsi akceptovat porodny plan alebo je to rovnake ako v statnych nemocniciach? mam na mysli napr. porod v inej polohe ako na chrbte, bez nastrihu, prestrihnutie pupocnika po dotepani, ponechanie babatka matke od prvej chvile,....

palculienka2011
3. dec 2012

@jaroe my sme tam boli pred dvoma tyzdnami na prehliadke a pani co nam ju robila zahlasila, ze dufam, ze sa na ziadny porodny plan nechystam 😲 no ale zo skusenosti kamosiek, co tam rodili a dosli s planom, tak vsetko do detailu akceptovali, aj ked na tu polohu pri porode som sa pytala a len na chrbte umoznuju, akurat si mozes polohovat chrbat, pupocnik nechavaju automaticky dotepat a babo mas pri sebe od zaciatku- ak je vsetko ok a nastrih robia podla uvazenia, ale vsetko s tebou konzulutuju a nic neurobia bez tvojho vedomia-tak mi povedala, aka bude skutocnost sa dozviem v januari/februari 😉

chrumka84
3. dec 2012

@sendym jasne, na babatko dostanes pampersky, masticku v tegliku a vlhcene obrusky. Mne chybali bavlnene plienky, ked nas bolo vela, tak ich mali nedostatok. Potrebovala som ich na odgrgnutie, utretie zadocku po umyti..

ella_joy
3. dec 2012

@kacicka01 ja som mala u Kocha natur porod po 17m od CS a mozem len chvalit..a to neviem, ci by mi s odhadom porodnej vahy 4kg niekde dovolili rodit prirodzene...

meganka
3. dec 2012

Ahojte, obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie dotazníka, v prípade, že prežívate rizikové tehotenstvo ( ochorenie, patologická tehotenská anamnéza, nutnosť hospitalizácie či návštevy rizikovej ambulancie....) Dotazník je anonymný a je súčasťou diplomovej práce na tému: Rizikové tehotenstvo- prežívanie budúcich mamičiek, veľmi mi tým pomôžete, ďakujem, klik na odkaz 🙂
http://dotaznicek.sk/dotaznikplus/?ID=000000382...

danjelca
3. dec 2012

moja sekcia u kocha-SUPER. Absolutna diskretnost, malý hned na izbe. Spokojnost. Aj ked vylepšovat by sa ešte jasne že dalo.

sasenkah
4. dec 2012

Dnes som bola u Kocha koli vybaveniu papierov k porodu a platbe a musim skonstatovat, ze ta kucerava recepcna s okuliarmi je neskutocna brzda... Nastastie to zachranila jej druha blond kolegyna.
Recepcnym by som tiez odporucala znizit decibely ci uz pri vzajomnej komunikacii alebo pri komunikacii s klientmi... Moje r.c. museli pocut za na poschodi. A tiez ma pocas cakania nezaujimalo ci si okuliarnata dala do cajika medik a ci tej druhej taha na chrbat.
Troska viac profesionality by to chcelo... 😠

sasenkah
4. dec 2012

@danjelca dufam, ze budem mat obdobnu skusenost, aj ked velmi pochybujem, ze by to mohlo byt horsie ako v Ruzinove...

sasenkah
4. dec 2012

@pistolnicka ja som rozhodnuta pre Koch, a aj napriek tomu ti dakujem za tvoj aj ked nie uplne pozitivny nazor. Urcite to pomoze mamickam rozhodnut sa a pripravit sa na rozne situacie, ktore mozu nastat 😉
Prijemny den a vela zdravia tebe aj baby.

iva81
4. dec 2012

@sasenkah tiez som tam dnes bola a tiez som sa dozvedela aky fajny zazvorovy cajik aj s medikom si urobila 😀

sasenkah
4. dec 2012

@iva81 Ty si tam bola s manzelom a syncekom vsak 😉

iva81
4. dec 2012

@sasenkah ano to som bola ja 🙂, ty si tam pri nas sedela ze?

sasenkah
4. dec 2012

@iva81 hej, ja som bola ta sediaca s neumytymi vlasmi 😀 .

iva81
4. dec 2012

@sasenkah 😀 tak to som si fakt ze nevsimla 😀 , inak manzel ze pozdravuje ze ani on dnes nechapal z tej neschopnosti a neprofesionality

sasenkah
4. dec 2012

@iva81 podobne 🙂 , som rada, ze som to tak nevnimala len ja, lebo v poslednej dobe mam pocit, ze idioti a neschopaci sa na mna len tak lepia... ☹ . Zelam pekny vecer 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre