Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

catherine214
9. jan 2013

Babule co ste tam teraz rodili, nejake nove postrehy?dlho nikto neprispel, ze ako su momentalne plny, ako sa chovaju a tak....
Robia tam rozdiel, ked mate zazmluvneneho porodnika alebo ozaj netreba?dakujeeem

moon1979
9. jan 2013

@kholka tak tomu ver ... toto je iný "svet" len keď to človek číta ... ja som zažila prvý pôrod vo fakultnej nemocnici ... stačilo

martinka008
9. jan 2013

@catherine214 Ja som zazmluvneneho lekara nemala a bola som uplne spokojna. V Kochu sa vacsina porodov robi bez zazmluvnenia, takze to tam nikto neriesi. Ohladne vytazenosti nemam info z prvej ruky, lebo ja som rodila v oktobri a vtedy je vsade vela porodov, takze bolo plno, ale teraz by mal byt utlm.

catherine214
9. jan 2013

@martinka008 dakujem za info, a kto rodil teba?teda kto mal sluzbu, nech mam aky tak prehlad, kto je aky 😉

martinka008
10. jan 2013

@catherine214 Rodil ma Dr. Kostolny a som rada ze som natrafila prave na neho lebo je to vynikajuci porodnik. Baby co k nemu chodia do ambulancie nie su prilis nadsene jeho stylom komunikacie a zvlastnym humorom, ale na porodnej sale si ho potom kazda chvali. Neposobi 2x privetivo, ale ja som s nim bola uplne spokojna. Mala som narocnejsi porod, lebo maly musel rychlo von kvoli snure na krku hoci som ani po 14hod. nebola este uplne otvorena. Hrozilo ze ho budu musiet vytiahnut kliestami, ale nakoniec to nebolo treba. Vdaka rychlemu a spravnemu rozhodovaniu vsetko dopadlo ok, ma moju plnu doveru a isla by som k nemu aj druhy krat.

miskamaj
10. jan 2013

tak, ja tam chodim do poradni a na cvicenia. V poradniach sa mi podarilo natrafit uz na viacerych lekarov. Dr. Kostolny- nie je to az take zle s jeho komunikaciou, ako niektore pisu 😀 Mala som jedneho lekara, ktory sice vysetril relativne dobre, ale bol maximalne neprijemny- nechcem radsej menovat, mozno len nemal svoj den- co sa samozrejme moze stat kazdemu 😉 Nebola by som ale proti tomu, keby som pri porode natrafila na dr. Marcisovu. Je to neskutocne sympaticka baba a je vidiet, ze svoju pracu miluje a tak ju aj robi.
V kazdom pripade baby, ako sa mi to blizi, tak sa uz vobec porodu nebojim a som rada, ze idem do Kocha 😀

miskamaj
10. jan 2013

a pytala som sa na to zazmluvnenie porodnika na recepcii. Povedali mi, ze sa tam zazmluvnuje len zriedka. Ak si nejaka chce zazmluvnit, tak si davaju najviac Dr. Demecka. Mne robil ultrazvuk, ale priznam sa, ze nevidim rozdiel napr. medzi dr. Kostolnym a tymto lekarom. Myslim, ze zazmluvnovat netreba.

swarovski
10. jan 2013

@martinka008 ja chodim k dr, Kostolnemu a aj ked teda je mozno trosku neosobny, ja si len pochvalujem 🙂 je naozaj trpezlivy, odpovie mi na vsetky moje hlupe otazky, uplne s kludom a plnou vaznostou... poradne su take, no, poctive, poriadne. raz ho zastupovala nejaka lekarka, a to bolo take 2 minutove...
a idem si ho aj zazmluvnit k porodu. naozaj mam z neho dobry pocit. 🙂

kape
10. jan 2013

@miskamaj - primar Demecko sa da zazmluvnit ? Ja som zila cely cas v tom , ze on sa zazmluvnit neda. Ani na stranke nikdy nebol na zozname moznych lekarov k zazmluvneniu.

@catherine214 - mne tiez cisarsky robil Mudr. Kostolny a Mudr. Zavodska a asistovala im este Mudr. Ondackova a nemozem sa stazovat. Super. Den pred cisarskym kedze bol planovany prisiel za mnou moj gynekolog - chodila som k primarovi, povedal mi , ze on bohuzial ten den v praci nebude a informoval ma o naplanovanej zostave. A vobec som nemala ziadne obavy, isla som do toho ze tymto ludom verim a naozaj to vsetko dobre dopadlo a dobre odviedli svoju pracu.
Ja som sa trochu obavala ze ak by to prislo nahodou na mna vecer a sluzbu by mal nejaky externista, ze ak by doslo k cisarskemu co u mna by doslo, ze ako by to dopadlo, ale ja som verila ze to potiahnem do zdarneho konca a vyckam pekne na planovanu sekciu a aj tak nakoniec bolo. 😉

Asi to bude zniet divne ale ja po dvoch sekciach si prirodzeny porod neviem predstavit a ja osobne mam z toho vacsi strach ako zo sekcie.

catherine214
11. jan 2013

@kape ty sibola ich pacientka, ci si isla len porodit tam?ja som tam rodila svoju prvu, ale predsa to bude uz 6 rokov, a zrejme ked budem v tom 36 tt treba si tam zavolat a ist do poradne?kolko sa tak caka na termin?

miskamaj
11. jan 2013

@kape necitala som ziadny zoznam, takto mi povedala pani na recepcii.

stitch30
11. jan 2013

Ja som sa objednávala tesne pred vianocami na začiatok februára na 36tt , pre istotu tak v predstihu a už som objednaná , lebo som už dávno rozhodnutá tam ísť rodiť.

kape
11. jan 2013

@catherine214 - od zaciatku tehotenstva som bola ich pacientkou

madlei
11. jan 2013

ano, rodili sme tam, maximalna spokojnost, aj druhe pojdeme urcite tam 🙂

moon1979
11. jan 2013

baby a keď nie som ich pacientka ale chcem tam len rodiť, je možné si vybrať, ku komu chcem chodiť na poradňu od toho 36tt alebo ma dajú k niekomu automaticky? platí sa za to, ak poviem, že chcem ísť ku konkrétnemu lekárovi?

madlei
11. jan 2013

@catherine214 my sme rodili pred rokom v decembri, chodila som tam aj do poradne, doteraz tam chodim ku gynekologovi, porodnika sme zazmluvneho nemali. bol so mnou rodit aj manzel. rozdiel to podla mna nie je. vsetci z personalu su ochotni, mili, vzdy radi poradia, aj pocas porodu perfektny pristup 🙂 nic zle nemozem povedat. aj po porode sa sestricky super starali, porozpravali sa, detske sestry takisto, poradili, pomohli prilozit dieta, doniesli plienocky, kremik hocico ked bolo treba. sestra mi aj caj uvarila, zohriala jedlo, aj ked mi z domu priniesli nalozila na tanier... lekari aj pri vizite mili, dodrziavali diskretnost, intimitu... odporucam

catherine214
11. jan 2013

no ja poviem v pondelok mojmu, ze rodit chcem ist tam, bude kukat jak puk, kedze 2 deti mi odrodil on, ale ja som neni ochotna zazit tu hrozu co naposledy, tak preto idem do Kocha, snad ma v tom 36 tt objednaju normalne a neporodim dovtedy

miskamaj
11. jan 2013

@moon1979 mne dali na vyber z 3 lekarov, bolo mi to jedno, tak mi jedneho sami pridelili. Za 1 poradnu (pokial nie si ich pacientka) platis 20€ a v tom je aj pripadny vyber lekara (z tych, ktori budu volni)

iva81
14. jan 2013

Prave tu lezim po porode a teda maximalna spokojnost🙂.

kacicka01
14. jan 2013

@iva81 Ahoj, velka gratulacia k "malickemu" 🙂 🙂 nech je zdravucky a rastie aj nadalej do krasy 🙂 🙂 a maminke skore zotavenie.. Ako ste nakoniec dopadli vzhladom na vahu stuplika, robili ti CS?

iva81
14. jan 2013

@kacicka01 ahoj nie pekne prirodzeny porod, za 4hk bol maly na svete, velka vdaka patri dr. Ondackovej a ku koncu trosku pommohol aj dr. Ditte a samozrejme vsetkym sestrickam. Som sa presvedcila ze vsetko zavisi na spravnych insfrukcia h personalu a spravnom nacasovani a rozhodnuti lekara a potom sa da vytlacit aj 4,5kg babo. Teda aspon co sa mna tyka vzhladom na to ze prvy mal "len" 4050g a museli ho tahat kliestami a miernou traumou pre mna. tak naozaj som rada ze som feraz tu a nelutujeme ani cent🙂

kacicka01
14. jan 2013

@iva81 tak to je uzasne, super ste to zvladli 🙂 🙂 ani EPI si nevyuzila? mas moj obdiv a urcite nie len moj 🙂

iva81
14. jan 2013

@kacicka01 dakujem pekne a ano bolo to bez epi ja sa jej totizto bojim viac🙂. A zvladnes to aj ty uplnd v pohodicke lebo vdaka ludom a tejto atmosfers tu budes uplne v klude

kacenocka1
14. jan 2013

@tucika prave som sa definitivne rozhodla...presne toto hladam

catherine214
14. jan 2013

@iva81 gratulujem k babenku, vela zdravicka obom a som rada, ze si spokojna, dufam, ze aj ja budem 🙂

swarovski
14. jan 2013

@iva81 jej, gratulujem.
my sme dnes s drahym boli na pouceni o EPI a po posadeni do auta sme rozoberali dilemu, ci sa teda bat rodit prirodzene... ale si pre mna dokaz, ze sa to da. Ja by som si teda bez epi ani neprdla 😀 tak strasne sa bojim...

lentila.g
14. jan 2013

@swarovski ahoj..tak uz sa ti to krati...ale máš sa na čo tešiť (vyber porodnice a čo si odtiaľ odnesieš stoja za to)
... to som si myslela aj ja...pri 2.synovi som si vravela...len vydržať do prednášky na epi(mala som klud.režim uz od 34t)-a prišla som do pôrod.že mi odtiekla voda..ale nemam bolesti ale že chcem epi(pri prvom som mala epi)- a oni že uz mi ju nemôžu dať lebo uz rodím...(a síce som si 20 min.ojkala-kontrakcie, ale pôrod bol úplne v pohode..)horšie bolo šitie(lebo mi inj.na "umrtvenie"nezabrala)...

swarovski
14. jan 2013

@lentila.g jej gabika a rodila si teda v kochu? ja sa brutal bojim normalneho porodu, ale cim dalej tym viac som nalomena rodit normalne, ak sa bude dat. A mama sa na mna strasne hneva, strasne ma tlaci do sekcie...

emma_932
14. jan 2013

@swarovski to iste aj moja mama, ja som na porod vobec nemyslela a ako prvorodicka som porodila za 3 hodky - rano o piatej som sa zobudila /nie na bolesti, bolo treba cikat 😀 a maly bol o 8.10 vonku/ na epi by ma nikto nenahovoril, nechcela by som ,ani keby mi zaplatili.. takze pohodaaa, hlavne sa nestresuj 😉

swarovski
14. jan 2013

@emma_932 tak ja epi urcite ano... tatusko je doki a povedal, ze je zbytocne sa trapit...
ale cista zavist 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre