Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kikuleenka
22. feb 2013

@iva81 no, googlila som vsemozne a na vsetky pani doktorky, ktore koch uvadza na stranke, som nasla len pozitivne reakcie a tiez ziadnu vzhladovu zhodu, takze kto vie, kto je tato zahadna pani 🙂 hadam nebudem mat tu cest ju tam stretnut 🙂

catherine214
22. feb 2013

@swarovski viem presne ako sa citis, musis to vydrzat, ja som prvu dceru prenasala 7 dni, kym mi vyvolali porod, a to som mala preklampsiu, vysoky tlak, bielkoviny v moci, mala zle ozvy, 2krat snura okolo krku, ale poviem ti, ze som z toho bola na nervy, a ked dr konecne zahlasil, musime konat bola by som si nechala aj hlavu odrezat 😀

kacicka01
22. feb 2013

@mandarinkaa no presne tu ktoru opisujes, som na prijme v noci stretla ja, ciernovlasa, starsia (60 -65r.), asi 165 - 170 cm, este mala tusim okuliare... a veruze som nemala to stastie ako @danjelca a to jej vysetrenie ma riadne bolelo, dala ma na kozu, urobila co potrebovala, ja som skoro vyletela z koze, co sa nedalo nevsimnut si.. cely cas mlcala, ked ma dovysetrovala na koze, tak si sadla za stol, zavolala ma k sebe a merala mi panvu akymsi cudom.. stale nic nekomentovala.. Neviem, ale mne sa to moc nepacilo 😀, moj doki sem tam aj nieco prehovoril, ked ma pocas tehu vysetroval a ked videl, ze sa mracim od bolesti, tak sa spytal, ze ci to boli a predtym nez do mna "vrazil" ruku, tak mi kazal uvolnit sa.. Iba tolko na porovnanie 🙂 mne to staci a hlavne mi stacilo, ked uz som mala kontrakcie.. ALe ako som uz napisala, bola dost pokrocila nocna hodina, tak mozno bola pani doktorka uz prepracovana.. 🙂

moon1979
22. feb 2013

@catherine214
@kacicka01
baby, toto sa veľmi zle číta obzvlášť keď sa tam chystám 😢

dulkagabulka
22. feb 2013

@kacicka01 @moon1979

Mamičky si pôrodnice vyberaju podla kritérií, ktoré vyhovujú práve im.
Na to služi aj projekt "Sprievodca pôrodnicami"
Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Čomu pripisujú odborníci váhu a ktoré ukazovatele sa naopak do užšieho výberu nedostali?
Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc. Môžete hlasovať za náš článok tu:
http://vybrali.sme.sk/c/Expertne-hodnotenie-por...

kacicka01
22. feb 2013

@moon1979 nemas sa coho bat 😉 mozno pri porode by bola dobra aj tato doktorka, tam predsa len musi sem tam prehovorit 🙂 ja osobne som mala pri porode 2 doktorov, jeden bol Mares a ten druhy neviem, taky v okuliaroch, stihly cca 45 r. 170cm, taky mily, a dve sestricky.. Osobne si neviem predstavit rodit inde, napriek zopar chybyckam na krase u Kocha.. Budes tam v dobrych rukach..

moon1979
22. feb 2013

@dulkagabulka ono tieto prieskumy sú naozaj diskutabilné, lebo čo poznám zopár prípadov na konkrétne pôrodnice tak teda rodiť ešte raz by v danej pôrodnici nechceli, aj keď má napr. dobré hodnotenie ... tieto fora považujem za prospešnejšie než nejaké prieskumy ... ale to je môj uhol pohladu 🙂
rodila som v pôrodnici čo má označenie BFH, ale ešte raz by som si rozmyslela, či tam pôjdem, aj napriek tomu, že je relatívne dobre hodnotená v prieskumoch a mám to autom 5 minút ...
na SVK ešte dlho potrvá, kým sa vo fakultných pôrodniciach žena bude cítiť ako človek a služby, ktoré sú v zahraničí považované za priemerný štandard si na SVK musíme platiť ako veľký nadštandard ... možno vyrastú 3 generácie, kým sa k tomu dopracujeme aj tu ....

dulkagabulka
22. feb 2013

@moon1979
do tohoto prieskumu sa zapojili aj slovenskí experti z oblasti pôrodníctva, aj ked nie všetky pôrodnice poslali výsledky všetkých požadovaných ukazovatelov, zatial je to pre nás jediná možnost, ako sa aspon k nejakym informáciám dostat..

dufam, ze nie 3 generacie.. ☹ to by znamenalo, ze ešte naše dcéry a vnučky a nevesty takto budu rodit...
snažme sa,aby to bolo skôr

moon1979
22. feb 2013

@dulkagabulka
možnosti vidím len naozaj v súkromných sanatoriách ... pokial sa výrazne nezmení spôsob a kritéria financovania zdravotníctva, dovtedy to aj tak bude vyzerať ... stačí sa pozrieť na prístup vo fakultných nemocniciach ... im je jedno, či vyšetria jedného alebo 20tich ... dostanú zaplatené rovnako ... zato súkromníkovi nie je jedno, koľko má klientov (tam už sa nebavíme o pacientovi) ... a nie je mu ani jedno aké má meno a aká je spokojnosť, pretože vie, že prevažná väčšina jeho príjmu závisí od spokojnosti aj od množstva klientov .... to už je o biznise a adekvátne k tomu sa snaží aj ponúkať služby ... toto je v zahraničí ten priemerný štandard ...
bodaj by som sa mýlila, ale nevidím to ružovo ... ja som teda vo fakultnej nemocnici ležala len raz, ale teda mala som dosť ... a to nie som z tých, čo musia mať postel s ortopedickým matracom, ani z ďaleka nie 🙂 ale vo fakultných nemocniciach mi chýba v prvom rade dodržiavanie základných práv pacienta, ktoré garantuje charta práv pacienta ... hold tento dokument len vyplňa priestor na stene pri vchode na každé oddelenie ... bohužial tak to začína a aj končí ...

catherine214
22. feb 2013

@moon1979 kedy mas termin?ja som zvedava, kedy to pride, a ako pochodim v Kochu, prve som rodila nahodu u KOcha a bolo to fajn, druhe na antolskej, dakujem neprosim, tak teraz som sa rozhodla pre Koch, tak snad budem spokojna

moon1979
22. feb 2013

@catherine214 30.3. 🙂

mandarinkaa
22. feb 2013

@moon1979 to sa tam mozno uvidime, ja 28.3. 🙂

catherine214
22. feb 2013

@moon1979 @mandarinkaa tak ja dufam, ze sa neuvidime 😀 uz cakam nech to pride, ja tertorodicka a vsetci ma predbiehaju 😀

mandarinkaa
22. feb 2013

@catherine214 no tak teda drzim palce nech to je cim skor 😉

dulkagabulka
22. feb 2013

@moon1979 ano, presne ako vravíš, tu ide o porušovanie základných ľudských práv, alenie len o chartu prav pacienta, ale tiež o porušovanie medzinárodného Dohovoru o ľudských právach a biomedicíne - ktorý je záväzný a stojí nad našimi zákonmi..

cicvorik7
24. feb 2013

prosím može mi niekto povedat ,čo si mám zobrat na prijem do Kocha na gynekologiu ,idem na ukončenie tehotenstva v 22 druhom tyždni babätko mám choré ,nedonosila by som ho živé.tu čitam všetko co poskytuju ,ale v nadštandarte ,dakujem za info

cicvorik7
24. feb 2013

@janocka ahoj ja idem na príjem v pondelok da sa tam zobrat notbuk malý ,ale si bola pripojena cez telefon,neplatí sa za to naviac ?

vampgirl
24. feb 2013

@cicvorik7 papuce, veci osobnej hygieny. Vsetko statne tam dostanes, vratane zupanu. Wifi tam e zadarmo. Pokal viem neexistuje "nadstandard", jedine sa da zaplatit si apartman, kde su nejake extra vyhody, ale mozno ma niekto opravi?
Ja som tam bola v decemvri, jednu noc na gynekologii a potom na porodnici, rozdiel v izbach nebol.

cicvorik7
24. feb 2013

@vampgirl aj taku otazku hyg. vložky zobrat?

swarovski
24. feb 2013

@cicvorik7 vložky aj všetko tí dajú... Koľko budeš potrebovať... Ale ja si aj tak beriem 🙂

janocka
24. feb 2013

@cicvorik7 mala som macbook a nebol problem, za wi-fi sa neplatilo. A ked som sa nahodou raz ua cas vzdialila z izby, macbook som tam nechala a nebala som sa, ze ho ktosi slohne🙂 do statnej nemocnice by som si ho nebrala 😅

honeybunny81
24. feb 2013

@cicvorik7 ahoj, mame ten isty problem, tiez idem zajtra do Kocha na prerusenie. Tak sa mozno uvidime ☹ uz som tam lezala, stacia ozaj len hyg.potreby a papucky, kosielku a zupan dostanes. Aj vlozky ale ja si beriem svoje. Tak drzim palceky, hlavne nech to mame co najrychlejsie za sebou.

vampgirl
24. feb 2013

@cicvorik7 Vlozky daju kolko chces, take tie nemocnicne.

@janocka ja som si tiez nechavala na izbe ipad aj iphone a ani ma nenapadlo,mze by mi ich niekto ukradol 🙂 To asi v statnej nemocnici by nehrozilo 🙂

dulkagabulka
25. feb 2013

príbeh o dievčatku, ktoré malo byť potratené...o jeho mamine a o láske, ktorú prinieslo medzi nás

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

mandarinkaa
25. feb 2013

@dulkagabulka pekny pribeh, no myslim si, ze je velmi malo maminiek, ktore by kvoli razstepu isli na potrat... aj ked ano, su aj take, no nepredpokladam, ze je to pripad kociek vid vyssie...

dulkagabulka
25. feb 2013

@mandarinkaa vobec si nemyslim,ze je to pribeh kočiek, čo sem prispievali

dulkagabulka
25. feb 2013

@mandarinkaa
mame i take pribehy, kde to neskončilo takto krasne
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...
a tiež film
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/ked-nas-osud-...

verim, že takéto rozhodnutie musí patrit k tým najtažším v živote

vampgirl
25. feb 2013

@dulkagabulka Prepac ale ako tieto tvoje prisoevky suvisia s temou Koch? Mi pridu trochu ako nemiestny vtip 😒

moon1979
25. feb 2013

@swarovski ešte stále nič? 😒

mandarinkaa
25. feb 2013

@dulkagabulka tak potom nerozumiem, preco do tejto temy pridavas taketo prispevky... asi to patri do inej temy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre