Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

katun
12. júl 2011

@heln juj gratulujem a drzim palce. najst odbornika/odbornicku, ktora/y vie spravne diagnostikovat a zbavit nas dlhorocnych problemov je naozaj tazke (ja sa tak trapim s dutinami a zubami). Ja sa fakt vyjadrujem iba k sposobu vysetrovania. mne zase pomohla, ked uz som k nej nepatrila, ale ma vzala, ked dr. Ditte nemal sluzbu a mala som nabeh na zapal prsnika (prvy mesiac po porode). vzala vzorky, dala na vysetrenie, vsetko prebehlo o.k. Mne len nevyhovoval ten sposob vysetrovania, nebola som zvyknuta, ze to moze aj boliet 😒

nina_m
12. júl 2011

@mummytobe bola som na obhliadke porodnice, sestricky ktore su uvedene na ich stranke su ich skalne, maju ich viac....napr. na novorodeneckom je ich 7 a este pribudnu, riesia to externistami zatial. Obhliadku s tebou absolvuje stanicna sestra a rada ti odpovie na milion otazok. Len je potrebne sa dopredu ohlasit, robia ich poobede od 14 hod.

nina_m
12. júl 2011

@kaia moj lekar mi povedal, ze akcia je dlhodoba 🙂 a neviem o tom, ze po 36 tt by som mala este nieco doplacat

nina_m
12. júl 2011

@slniecko77 pediater je tam 24 hod denne, vyuzivaju aj externistov lekarov zo statnych ba nemocnic 🙂

slniecko77
12. júl 2011

@nina_m dakujem za odpoved 🙂

nina_m
12. júl 2011

@monka88 zatial mali len 1 porod, tusim vcera alebo predvcerom, takze si este pockame na konkretnosti 🙂

nina_m
12. júl 2011

@slniecko77 niet za co, rovnako ma to zaujimalo

dai
12. júl 2011

veron_
rodila som aj prve dieta na dohodnuty termin - ako som pisala, porod trval necelu hodinu a vyvolavacku ani epidural som nedostala...jedine co lekar spravil bolo ze spravne urcil v akom stave mam krcok maternice a vlastne som bola uz na poslednej poradni otvorena na 2 cm... na priprave mi len prepichli plodovu vodu, co vyvolalo u mna nenormalne rychle otvorenie sa na 9cm ( asi 4 min. )
teraz je situacia trosku ina... malinky je maly na svoj vek a mam malo plodovej vody, fakt ale je ze krcok mam uz skrateny a makky, maly je v spravnej polohe a odporucanie je ho dostat co najskor von, lebo cez pupocnu snuru nedostava dost vyzivy... Kedze monitor dopadol dobre tak sa lekary zhodli ze malinky by sa mal narodit v najblizsich 2-och tyzdnoch - termin som si mohla vybrat...
v kazdom pripade som aj ja citala ze vyvolavacka nie je bohvieco, ako ale pisem, nie je to moj pripad, u mna ide len o odvedenie plodovej vody v spravny cas 😉 tak verim ze to dobre dopadne...

pici, inak aj ja som ochotna zaplatit si za porod sumu aka sa tu spomina, nepamatam si presne ci cakas babatko, myslim ze nie... ver mi ze ked ho budes cakat tak ti rozne sumy budu pripadat rozne relativne a ak nato budes mat, tak kvoli zdraviu tvojho dietatka budes ochotna zaplatit cokolvek ( ked si zoberies napr. pupocnikovu krv - stoji to cez 800 euro a vela ludi tvrdi ze nic z toho... mne to ale napr. pride ze je to tak malo koruniek, ktore minam pravidelne na rozne blbosti, ze ak je miliontina percenta sanca ze to raz mojmu dietatku pomoze, tak idem do toho...)

tin007
12. júl 2011

@pici ja mam na porod u kocha a uvidim, ak to bude aktualne, tak mozno pojdem rodit tam

bublina_dd
12. júl 2011

baby, neviete náhodou poradiť, či funguje v KOCHU tehotenská pohotovosť už aj v noci na oddelení? Vdaka

kaia
12. júl 2011

@nina_m, dakujem za info 😉

miriamapeter
13. júl 2011

@nina_m kto je tvojím lekárom prosím? A ďakujeme za informácie 🙂 Tá dlhodobá akcia ma potešila 😉

nina_m
13. júl 2011

@miriamapeter chodim k dr. Dittemu a rado sa stalo 🙂

susanq
14. júl 2011

ahojte kocky... rada by som sa opytala na jednu zasadnu vec. Kedze su vsetci lekari v Kochu z GPN, ako je to s ich praxou ohladom porodov za posledne roky? Rodili vobec tito lekari odkedy sa pred par rokmi zatvoril Koch? Pracovali tito lekari ako porodnici v Ruzinove alebo vykonavali len gynekologicku prax? Dakujem za odpovede.

swiss
14. júl 2011

Neviem ako ostatní, ale moja gynekologička mávala služby na Antolskej.

titkovamiriam
14. júl 2011

@susanq jeden cas robili porody na Kramaroch ,no tam ich riadne,,odrbavali,, ☹

ninan2
14. júl 2011

@susanq no, co ja viem, tak ani moc nerodili, az na vynimky... A bohvieaku prax vraj nemaju ani tie porodne asistentky, su to vacsinou mlade baby... takze hlavne preto sa tam nechystam, aj ked som to zvazovala...

susanq
14. júl 2011

@swiss
@titkovamiriam
@ninan2 : dakujem za odpovede... tohto som sa naozaj obavala. Mne na predporodnej priprave jedna skvela porodna asistentka, ktora ma obkukane vsetky porodnice, pretoze uci mlade porodne asistentky, povedala, ze ona by u Kocha teraz nerodila, lebo lekari nemaju za posledne roky takmer ziadnu prax :( co je teda obrovska skoda, inak by som nevahala dat za porod tolko, kolko pytaju. Ale zverit seba a drobceka do ruk porodnika, ktory sice pred piatimi rokmi rodil, ale odvtedy nie, to mi pride ako hazard. Ale inak nevylucila, ze sa moze mylit a vsetko tam pojde ako po masle 🙂

veve39
14. júl 2011

@susanq tiez viem, ze niektori rodili aj pocas pauzy Kocha na Kramaroch (dr.mares), niektore lekarky na antolskej.
No v pripade lekarov ako Dr.Cupanik (riaditel, dlhorocny primar este statneho, ako aj povodneho sukromneho Kocha), ktory nerodil, ci Dr.Ditte (o nom neviem ci rodil), ktori maju cca 30rocnu prax priamo z porodnych sal, myslim nezohrava rolu posl.5 rokov....

elise
14. júl 2011

@veve39 u lekárov je dôležitá práve posledná prax teda posledných aspon 5 rokov.

ninan2
14. júl 2011

@susanq hej, ja som sa stretla s podobnym nazorom, tiez clovek z porodnickej oblasti... A este je nevyhoda ta, ze tam zo zaciatku budu mat este urcite chaos, ved vsetko je tam nove (technika), musi sa zosuladit personal atd...

titkovamiriam
14. júl 2011

prave dr.Ditte rodieval na Kramaroch 😉

veve39
14. júl 2011

@elise ja mam iny nazor pokial hovorime o praxi, ktora trvala nie 2-3 roky ale desatrocia...a v porodoch sa toho iste tak vela nezmenilo...
len ako vyplyva z diskusie, okrem dr.Cupanika, riaditela, asi vsetci zo "stareho " kmena GPN niekde rodili pocas zatvoreneho Kocha....

elise
14. júl 2011

@veve39 beriem tvoj názor, pracujem v v zdravotníckej oblasti takže ten názor ktorý som napísala ja je zase môj🙂 lekár stráca odbornú spôsobilosť ak nevykonáva prax vo vsvojom odbore ak chirurg neoperuje posledných 5 rokoch tak má potom zo začiatku problémy aj ked mal 30 rokov dennodennej praxe.to isté aj pôrodník ak nevykonával pôrody ale rešpektujem tvoj názor dôležitý je výseldok zdravé bábenko a maminka v poriadku🙂

veve39
14. júl 2011

@elise ok, kazda mame svoj nazor 🙂
plne suhlasim s posl.vetou 🙂

kuratenko80
14. júl 2011

Nemáte niektorá informácie o cvičeniach pre tuhuľky v Kochu? Budú tam?

tesoro
14. júl 2011

Caute babule. Ja som rodila u kocha oktober 2005 a cca ma to vyslo velmi podobne, celu dobu tam spal a aj sa stravoval moj drahy, takze cena ma nezaskocila a tiez myslim ze je to relativne. Rodila som u Ditteho. Potom ako ho zavreli (myslim Koch 😀) a ja som bola pri porodoch kamoskam Antolska 2008 a Ruzinov 2010 povedala som ze statna NIE. Som velmi rada ze kombinacia Koch + Ditte je opat tu a velmi sa tesim ked uvidim dve palicky.

matka009
14. júl 2011

@dena jasne mozes tam ist , zavolas si na recepciu a tusim kazdy den po 14 sa tam da ist aj s partnerom , zodpovedia ti na vsetky otazky.

matka009
14. júl 2011

@ninan2 vzdy "obdivujem " takeho cloveka co rozoberaju veci o ktorach vobec nic nevedia. Odkial vies kto , kde kam z lekarov chodil kam rodit, alebo mlade porodne asistentky ? Aj mlade baby mozu byt sikovne a mat dost skusenosti . Co som tam ja bola na obhliadke tusim s ich stanicnou mala sluzbu jedna mladsia porodna asist. a bola by si prekvapena kolko vedomosti a zrucnosti ma , netreba hned sudit ☹ ☹

ninan2
14. júl 2011

@matka009 nuz ja by som to tu len tak zo srandy nepisala, okrem toho by som v Kochu velmi rada rodila, takze to nie je ani v mojom zaujme si nieco take vymyslat a odradzat tym ostatnych! Mam info od niekoho z porodnickej oblasti, ktory vsetkych doktorov tam pozna, a ma tiez info o PA co tam pracuju. A ten tiez nema najmensi dovod si vymyslat. To je cele...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre