Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ingusa
15. aug 2011

@martinacertikova ahojcek, ja som prveho syna rodila na Kramaroch..Nebolo zle, len som teraz vedela ake su porodnice preplnene, a chcela som aby bol manzel pri mne hlavne v prvu dobu porodnu..pre mna to bolo to naj, preco som sa rozhodla ist tam...vyhodu som videla aj v tom, ze som bola sama na izbe, pretoze nebolo tak vela rodiciek, ale ako prvorodicka by som uvitala praveze nech je niektora kocka so mnou...kedze som ale rodila druhy krat, byt sama mi padlo omnoho lepsie 🙂

mikymiky
15. aug 2011

@majonka79 Ja mam termin 2. novembra, to ty mas vacsiu sancu stihnut to este so zlavou🙂. Ale ved uvidime. Tych 1500 uz je fakt palka, ja to ratam tak, ze vsetky veci, ktore by som v trnavskej porodnici tak ci tak platila (zazmluvneny porodnik, nadstandard, partner pri porode, epi) by ma vysli okolo 500 eur, takze ten rozdiel nie je az taky horibilny teraz, ked je to so zlavou, ale pri plnej cene uz to budem musiet poriadne prehodnotit.

majonka79
16. aug 2011

@mikymiky Presne tak a nehovoriac o tom, že u nás do štátnej potrebuješ vlastné nočné košele (čo ja vôbec nenosím, tak musela by som kúpiť), nepremokavé podložky, plienky....a neviem čo všetko...ak dajú 1500 tak budem zvažovať. To sa mi zdá už naozaj veľa, tak dúfajme, že nie 🙂

verinka100
16. aug 2011

@majonka79 No to aj ja cakam na 1.september, ked to nezvysia ku koncu prazdnin a k zaciatku skolskeho roka, tak hadam az potom niekedy po Novom roku 🙂 A preco nepoziadas gynekologicku, aby ta vypisala na MD skor? Poznam kocky, ktore su na MD zo "zdravotnych" dovodov uz od 32.tyzdna 😉 Inak sa citim v pohode, len sa mi uz tazsie chodi a dycha, niekedy mam pocit tazkych noh, akoby boli z olova a bolieva ma chrbat. Najhorsie su vsak nocne vyjazdy na WCko, niekedy idem aj 4krat za noc 😝 😒 Potom po porode napis, ako si bola spokojna, vychadza ti termin o 8 dni skor ako mne 😀 aj ked viem, ze mi to moze prist skor, alebo neskor, tak isto aj tebe, mozno sa tam ozaj stretneme 😀

mikymiky
16. aug 2011

@majonka79 Toto bol jeden z mnohych dovodov, preco nad Kochom vazne uvazujem. Ako vobec ma nelaka odchadzat do porodnice s napakovanou taskou hokejistickych rozmerov, kde si musim zabalit vsetko okrem nemocnicnej postele. Okrem toho sa mi hnusi vselijake to bonbonierovanie, flaskovanie a podlizovanie sa nemocnicnemu personalu, aj ked samozrejme cest vynimkam a mozno by som natrafila na milych ludi, ktori tuto pracu naozaj beru ako poslanie a okrem svojho platu nic navyse neocakavaju. Ale nejako sa mi to nechce riskovat. Radsej si priplatim a nemusim riesit blbosti typu ci mam zabalene nepremokave podlozky.
Ja sa chcem koncentrovat iba na prichod svojho prveho dietata na svet. Uz sa na nasu malu strasne tesim🙂.

majonka79
16. aug 2011

@mikymiky Aj ja,už sa neviem dočkať bába🙂 Ako píšeš, tá taška "hokejistických" 😀 rozmerov ma desí od začiatku,ako som tehotná a ako som začala zisťovať, že čo a ako. Baby, čo už v Kochu rodili, písali, že aj nočné košele dostaneš, župan...prosto všetko. Asi možno doniesť vlastné papuče a nejakú mini zásobu gynekolog.vl (pre istotu). Písali jedine, že asi vlhčené utierky na zadoček, že to mali so sebou...ale keby niečo chýbalo, vyženiem manžela na nákupy 😎 ...hlavne sa nemusím stresovať, že čo už mám a čo mi ešte chýba a čo zbaliť a čo nezbaliť....a presne ako píšeš - mne sa tiež hnusí nejaké bonobonierovanie a pod. Ja tiež budem mať prvé bábo...to bude.... 😉

majonka79
16. aug 2011

@verinka100 A tak bola som hrdinka, že v poho 🙂to vydržím v robote. Je pravda, že doteraz som sa cítila fajn, až tento týždeň sa mi priťažilo...niet sa čo čudovať, brucho mi rastie závratnou rýchlosťou (lebo doteraz bolo malinké) a už toje len pár dní ...niečo z toho beriem DV - zostalo mi veľa DV. Z tohtoročnej som ešte skoro nič neminula 😀 No a v noci to je super 😖 ...aj ja tak 3 - 4 x za noc. Určite napíšem svoje skúsenosti 🙂

marietta0
16. aug 2011

Ahojte, mate niektora planovany CR a chcete rodit v Kochu? Ja mam termin porodu 12.10. ale vraj sa CR robi skor, tak predpokladam koniec sept, zac oktobra.

mikymiky
16. aug 2011

@majonka79 Ja som vzdy hrozne tuzila po dcere, aby som jej mohla posuvat svoje oblubene knizky z detstva (Anna zo Zeleneho domu napr.) a celkovo mi dievcatko pripada ako taka vyssia dimenzia materstva. Ale to by som si urcite povedala aj pri chlapcekovi, tam by sa mi zas pacilo vychovat z neho spravneho muza na svojom mieste🙂. Az som sa teraz rozcitila, ako to pisem, staci mi predstavit si, ako tu uz mala bude s nami a uz mi slzne kanaliky zacinaju makat🙂. Tie hormony su daco neuveritelne...
Pre mna je porod v kludnom, komornom prostredi takym startom do nasho spolocneho zivota. Jedine, nad cim este trocha rozmyslam, su tie poradne, ktore je vraj nutne absolvovat. Ja byvam v Trnave, auto pouziva priatel dennodenne na cestu z prace a do prace a ja si fakt neviem predstavit, ako sa budem styri krat po sebe trepat do BA s tym brusiskom. Neda sa to s nimi nejako dohodnut, aby sa nemuselo chodit?
Ozaj a na obhliadke uz si bola? My sa chystame, az ked budem na materskej, teraz nie je cas.

kiribaby
17. aug 2011

@mikymiky ahoj, tiež budem mať novembrové bábätko a uvažujem nad Kochom..tie 4 povinné poradne sa ani mne veľmi nepozdávajú, tiež by som musela dochádzať z TT, ale nejako prežijeme, zariadime sa 😉 Už si sa tam bola informovať aj osobne, alebo len zbieraš informácie z netu?

mikymiky
17. aug 2011

@kiribaby Zatial iba z netu, uz sme raz mali dohodnutu prehliadku, ale museli sme ju z roznych pricin zrusit a teraz sa tam chystame az niekedy v polovici septembra. Ja dufam, ze sa s nimi bude dat dohodnut, lebo si to fakt neviem predstavit.
A kde v Trnave byvas, ak to nie je tajomstvo?

verinka100
17. aug 2011

@mikymiky No neviem, ci sa s nimi natom bude dat dohodnut. Ja uz som na tej prehliadke bola a vrchna sestra co nas sprevadzala hovorila, ze do poradne sa musi chodit k nim a platit tych 20eur. Potom mi to este raz povedali tetuchy na recepcii. A jedna holka vravela, ze dohodnut by sa dalo, ak by ste chodili k nejakemu lekarovi, ktory u nich robi, teda ma s nimi zmluvu a pritom robi napr aj v Ruzinove alebo Kramaroch atd..Ale ked si z ineho mesta a od uplne neznameho doktora, tak to skor vidim na nie ako ano 😒 Ale ktovie, mozno prekvapia a budu ochotni 😉

verinka100
17. aug 2011

@majonka79 heh no vidis, nabuduce ak sa babo podari, uz nebudes asi hrat hrdinku 😀 Ono je to asi naozaj tak, ze od toho 32. tyzdna sa brucho rapidne zvacsuje. Ja som mala tiez len take nic a zrazu ked na seba pozriem do zrkadla, tak az neverim, ze ako rychlo rastie 😀 Skor si myslim, ze sa mozno stretneme na poradniach, kedze si vlastne len cca o tyzden dopredu ako ja 😉

amouramour
17. aug 2011

@mikymiky inak to je roztomile, 500 a 1200 nie je az taky rozdiel, ale 1200 a 1500 uz je🙂

mikymiky
17. aug 2011

@verinka100 no ved uvidim, minimalne to skusim🙂.

mikymiky
17. aug 2011

@amouramour ono to bolo myslene tak, ze ked si zoberiem, ze za porod v statnej tak ci tak nieco platit budem, tak je to v podstate 700. A ak to zvysia, tak to bude uz 1000 a to sa mi zda byt uz dost.
Ale myslim, ze ty si to urcite pochopila...

amouramour
17. aug 2011

@mikymiky hej, ono v eurach znie vsetko fajn🙂700 je 700 nie 21000🙂a 1500 je predsa len 1500 a nie 45000🙂

majonka79
18. aug 2011

@verinka100 Čauko a aká bola prehliadka pôrodnice? Ja som ešte nebola...rozmýšľam, či ísť 😉 Ešte ma napadlo, že ak budem rodiť s EPI, tak napr. na Kramároch je nutné absolvovať nejakú prednášku o EPI. U Kocha neviem...asi zistíme na prvej poradni... 🙂

majonka79
18. aug 2011

@verinka100 Tak dúfam, že sa stretneme 🙂 Ak budem vedieť termín prvej poradne u Kocha, tak napíšem...

majonka79
18. aug 2011

@mikymiky Tie poradne asi bude nutné absolvovať, to som sa pýtala na recepcii, keď som tam bola na prietoky. Myslím, že to písala aj verinka100 - jedna poradňa stojí 20 €. U nás to bolo tak, že som celý čas až do morfo sona mala pocit, že to bude chlapec...ani som sa nezamýšľala a automaticky som pozerala chlapčenské veci a pod. Ešteže som nezačala nič kupovať. Na morfo sone doktor hodnoverne prehlásil, že to bude dievčatko....tešííííím sa a v zásade je mi jedno, aké má bábo pohlavie, hlavne, aby všetko prebehlo OK a bábo bolo v poriadku 😉 a to prajem nám i všeeeeeetkym budúcim maminám 🙂

stellamiapiccola
19. aug 2011

Včera som neplánovane zablúdila do kocha aspoň konečne viem kde to je ... nebola som objednaná, ale aspoň niečo som sa dozvedela len som nepochopila presne čo treba zo sebou do pôrodnice , osobne veci a veci pre dieťa to na odchod alebo aj na prezliekanie tam ? Hlavná sestra mala príjem tak som nemala tolko času tam čakať, ale je to tam pekné a sú milý

dena
19. aug 2011

@stellamiapiccola mne bolo povedane, ze do porodnice porebujes len papuce a zakladne hygienicke potreby - zubnu pastu , kefku, hreben... 🙂 vsetko ostatne pre teba a babatko daju...veci pre babatko potrebujes az ked pojdete domov

stellamiapiccola
19. aug 2011

@dena anon asi tak som to pochopila , len som si nebola istá či len veci pri odchode pre dieťa, ale ďakujeeeeem 🙂 no možno sa aj stretneme 😉

kaia
19. aug 2011

dena @stellamiapiccola, rada by som sa tam aj ja s vami stretla, ale to by ste museli trochu prenasat 😉

stellamiapiccola
19. aug 2011

@kaia no nikdy nevieš 😉 😉 😉

woman04
19. aug 2011

...ahojte..bola niektorá na 3D utz v novom san.??..boli ste spokojné?? 🙂

dena
20. aug 2011

@kaia, @stellamiapiccola a moznoze sa stretneme tam, aspon v poradni 🙂

amouramour
20. aug 2011

@dena ja tam chodim🙂len akosik stale cakam na nieco zvlastne, speci🙂mna koch moc neohuril, ani na tych poradniach ziaden speci pristup...ako su mili...je tam pekne...ale zacinam mat pocit, ze i pri statnej a stasti na lekara by to bolo to iste...chyba mi tam to nieco viac🙂

dena
20. aug 2011

@amouramour vies, ja som rodila uz dvakrat...raz na kramaroch a druhy krat v ruzinove...kramare velmi hodnotit sice ja osobne nemozem, lebo som tam rodila pred 19 rokmi a to sa tam veru poriadne vsetko zmenilo 🙂 ale co pocuvam nic moc...a ruzinov nikdy viac...odrodit ta v podstate musi kazdy doktor, ktory ma sluzbu, ale vies nejde len o samotny porod, akeho mas lekara a tak podobne, ale poporodna starostlivost je tiez velmi dolezita...nechcem tu opisovat poporodne zazitky, ale myslim, ze v sukromnom sanatoriu sa nemoze nieco take stat, aby si lezala niekde na chodbe dve-tri hodiny po porode, lebo ta nemaju kde "ulozit" a podobne zalezitosti...

verinka100
20. aug 2011

@majonka79 Ahojcek, prehliadka bola fajn, vsetko nam sestricka ukazala a izby su dost malicke, ale aspom utulne a nove, neda sa to urcite porovnat s Kramarmi a pod...A co sa tyka epiduralky, tak sestricka hovorila, ze treba absolvovat prednasku aj v Kochu, byvaju kazdy pondelok, ale cas som si nezapamatala..Tiez sa planujem spytat na poradni 🙂 Ukazali nam porodne boxy a salu na cisarsky, na novorodenecke nas samorejme nepustili, ale tak verim, ze ho maju dobre vybavene..inkubatory maju tusim tri. Ano, daj vediet, ked budes mat prvy termin poradne, ja ti napisem potom tiez a mozno sa predsa stretneme 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre