Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kaby
8. sep 2011

@marietta0 a dr. Sladicekova kde ordinuje? chodila som k nej kratko pred 15 rokmi, ked prakticky este len zacinala, bola vtedy na Zochovej, ale tam je to uz zrusene... a aka je z nej lekarka? si spokojna? 🙂

marietta0
8. sep 2011

Je na Strecnianskej (http://www.radmagyn.sk/), je to naozaj super lekarka, po ludskej aj odbornej stranke. Viem, ze vela veci konzultuje aj s Dr. Cupanikom. Vrele odporucam, vacsny optimista, 4D ultrazvuk, perfektna sestricka.

kaby
8. sep 2011

@usacek79 presne tvoje pocity zdielam aj ja....som prekvapena kolko chvaly o nom citam, ale zial nedockala som sa nicoho z toho... Urcite nie je neprijemny, ale vzdy mam pocit, ze je unaveny, pretazeny, ze nestiha, nezvlada, caka kedy vypadnem, ked sa nieco spytam, pozrie na mna ako na blbu, ze uz ma aj preslo cosi sa pytat. Dalsia vec, uz niekolkokrat sa stalo, ze mi zapisal do knizky aj do papierov (dokonca na triple testy) zle hodnoty, musela som na to upozornovat.... ale odmietnutie amnio, na to nezabudol.... A vsetci sa pritom tvarili akoby som urobila nieco absolutne katastrofalne... pritom ide len o to, ze nemali dalsi biznis pre sanatorium... Mne osobne nestaci len odbornost, ja chcem aj citlivy pristup, pochopenie, podporu a hlavne informacie.. Za tie peniaze by som aj poprosila... A nemam problem s tym aby som mu to povedala aj do oci... z tej ambulancie mam dost zvyseny tlak a to teraz vobec nepotrebujem... 😖
Ku komu chces prestupit ak sa mozem spytat..?

dulcinea
8. sep 2011

@usacek79 ja som bola min. tyzden u Maresa, lebo Demecko ma dovolenku a 1. krat som odtial odchadzala vyslovene nasrata! Demecko ma objednal na 13:00, ale nezastihol Maresa aby mu to povedal. Prisla som naschval 12:30, zacal ordinovat o 13:00 a volal si samozrejme svoje pacientky. To nehovorim o tom, ze kazda tam bola min. 20 minut (zatial co on vysetri jednu, Demecko 5). Dovnutra som sa dostala az 14:15 po tom, co som prosila jeho aj sestricku, ci ma uz moze zobrat, lebo musim ist pre dceru do skolky a uprimne v 39tt sediet na tych stolickach 2 hod. tiez nie je vyhra. A Mares mi zacal vysvetlovat, ze on ma naobjednavane svoje
pacientky a tie tam tiez cakaju!! Tento tyzden som tam radsej na poradnu ani nesla a cakam na pondelok na Demecka, takze taka super skusenost s nim..

kaby
8. sep 2011

@marietta0 jej, super, velmi pekne dakujem za kontakt.... 🙂 a plati sa u nej aj nejaky rocny poplatok, tak ako je to v kochu, ci nie?

marietta0
8. sep 2011

Myslim ze to bolo 150E pre tehotne a je v tom vsetko aj 4D ultrazvuk, fotky a objednanie na konkretny cas. Ale nie je to povinna platba.

usacek79
8. sep 2011

@kaby je to tak, je to mrzute.. ale je mi to aj luto, lebo on je v podstate mily clovek a urcite dobry odbornik, ale nie je to celkom podla mojich predstav.. Ja uz som bola jednou nohou aj na odchode od Kocha, chcela som ist k Cunderlikovi, ktory je ozaj legenda a robil mi teraz kyretaz, uplne perfektne prevedeny zakrok na Kramaroch (Koch si za to pytal 120,- co sa mi za zakrok, ktory je uplne zly, nechceny a smutny a uz vobec nie z mojej vole, zda byt nehorazne vela, na to, ze je to plne hradene poistovnou..)
nuz a asi pojdem k Demeckovi - vzdy ked cakam hodinu na Maresa, sestricka od Demecka furt len na chodbu vykrikuje, ci niekto k nemu caka a tam nikdy nikto... takze to ma presvedcilo a aj to, ze ked som tam bola pred dvomi tyzdnami ako urgent, tak to bol prave on, ktory mi diagnostikoval Missed Ab. (Mares nerodinoval) a teda mile bolo, ze normalne ma utesoval, aj tak akoby poloobjal, ked som sa tam rutila... velmi ludsky bol..

@dulcinea no ja som bola na kontrole po kyrete, ked sa kontroluje matenica, ci je cista a sice som nebola objednana, ale prisla som tiez radsej 12.30, ze nech som prva a aj som bola a aj tak ma zobral asi ako piatu v poradi.. proste hodina a pol cakania ako vysita 😒 mohla by som ta poprosit, ak by si bola taka zlata - neopytala by si sa Demecka, ze ked chce niekto prejst od Maresa k nemu, ze co ma urobit? ci nestaci ist rovno k nemu? ved ta karta moja je aj tak niekde centralne skladovana, tak co... dakujem

dulcinea
8. sep 2011

@usacek79 ak nezabudnem a ak do pondelka neporodim, tak sa opytam ;) Ale inak si myslim, ze ti to povedia aj na recepcii, aj ked viem, ze tam sa dovolat je naozaj umenie... Demecko je inak uplne perfektny, strasne rada k nemu chodim aj ked je dost velky salamista 😀

dulcinea
8. sep 2011

@usacek79 inak este co sa tyka Cunderlika, tak teraz u neho rodila kamaratka a nevedela si ho vynachvalit. Staral sa o nu cele tehu (aj ked poplatok ma myslim 240€,ale je uz v tom vsetko) a mala ho zazmluvneneho aj k porodu.

verinka100
8. sep 2011

@marietta0 mozno sa stretneme, konci mi 35.tyzden 🙂

usacek79
8. sep 2011

@dulcinea dakujem 🙂 ak sa da, s recepciou obmedzujem komunikaciu na minimum, je to tragedia, aj ked sa uz trosicku zlepsili.. 😒 Hej, taky pohodak vyzera byt, bol strasne mily, ked mi s mierne autistickym vyrazom objal nohu, ako som sa na tej koze rutila.. 🙂
u Cunderlika rodilo uz asi 5 mojich kolegyn, dve teraz v poslednych mesiacoch a vsetky su nadsene.. aj sa mi teraz ponukal, ze mozem k nemu prestupit, ked ja som ale len pred 2 mesiacmi zaplatila clenstvo o Kocha a dat tam 140 + Cunderlikovi tiez cosi, to uz sa mi zda byt na jeden rok privela.. Aj ked teda moje kolegyne nehovorili o 240,- ale tusim o max 150,-eur za rok...

dulcinea
8. sep 2011

@usacek79 urcite to bolo nad 200€ lebo som sa este cudovala, ze je to drahsie nez v Kochu, ale ked si vie Hrabcak v ruzinove vypytat 340€ tak uz pochopim asi vsetko... To ta chapem, boli by to momentalne vyhodene prachy a s Demeckom budes urcite spokojna 🙂

kaby
8. sep 2011

@usacek79 mozno ta to potesi, ale ak si precitas zmluvu ktoru ti dal v Kochu Mares, tak je tam uvedene, ze ak ju vypovies skor nez uplynie rok, vratia ti alikvotnu cast z tych 140 eur. 🙂

usacek79
8. sep 2011

@kaby naozaj? no asi by som mala zacat citat zmluvy 😀 dakujem za tip 😉 len u mna je trosicku este aj ten dovod, ze by som u Kocha rada rodila, tak je to takto jednoduchsie.. nuz ale dala si mi chrobaka do hlavy, porozmyslam 😉

kaia
8. sep 2011

@marietta0, ja som bola na obhliadke vcera a pytala som sa na moznosti zazmluvnenia vybraneho lekara.
Odpoved od porodnej asistentky, ktora nas sprevadzala bola, ze kazdy z lekarov berie nove pacientky + zazmluvnuje sa k porodu bez obmedzenia 🙂. Zaroven povedala, ze to by musel byt fakt natresk, aby nas odmietli 😒. Dnes su vytazeni tak, ze ubytovavaju po jednom na izbe, takze zrejme to nie je az take zle...
Mozno sme Ty alebo ja nedostali spravnu informaciu, ak mas vyhliadnuteho ineho lekara na zazmluvnenie ako Dr. Vacokovu, tak sa skus k nemu objednat a uvidis, co Ti povedia. Som sama zvedava... 😒

didi35
8. sep 2011

Chcem sa spytat, ci v Kochovi akceptuju aj rozne poziadavky na priebeh porodu ako napr. nepustenie plod. vody, ziadne medikamenty ako oxytocin a pod. vdaka.

usacek79
8. sep 2011

@kaia podla mna sa da objednat ku komukolvek a teda stat sa jeh pacientkou, ale niektori maju volne terminy az o mesiac, ci nebodaj dva.. takze ak chce pacientka prist skor, preto jej ponukaju asi lekara, ktory je prvy volny..

@didi35 tu je toho dost popisaneho, ak si este necitala - http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/priebeh-porodu/...
urcite sa da dohodnut, ale su to dost tradicionalisticki, konzervativni lekari, nebudu podla mna nadseni z nejakeho zoznamu poziadaviek 😒 tak ako vacsina slovenskych lekarov asi.. ale ja sa tiez chystam mat poziadavky, ak sa mi jedneho dna postasti dospiet az k porodu - tiez nechcem ziadne umele urychlovace ani tlmice bolesti, ale obavam sa, ze nadseni z toho isto nebudu... 😠

didi35
8. sep 2011

@usacek79 Dik, pozriem to. Cakala by som vsak, ze ked si zaplatim, tak musia moje poziadavky akceptovat... 😒 Rodila som pred 2 mes. na Kramaroch a tam som musela doslova bojovat! Ale stalo mi to zato, hoci na mna pozerali cudne. Keby som sa dala nahovorit na tretie dieta, tak sa mi uz bojovat nechce, radsej by som si zaplatila, aby som sa nemusela sustredovat na "boj" s lekarmi, ale na prezivanie porodu.... Nuz, ale asi ani u Kocha by som nepochodila??? Hrozneee.. 🙄

heln
8. sep 2011

@marietta0 čo ja viem, hej, niektoré baby písali, že sa mi zdala surová pri vyšetrovaní, ale nejak to neviem takto zhodnotiť, ono tá kovová vec čo sa tam strká pri vyšetrení je nepríjemná tak či tak a keď vyšetruje pohmatom, tak som to nejak neriešila. a vyšetrovanie pri pôrode (na antolskej) bolo ďaleko horšie, hotová mäsiareň, som myslela že mi vyvrú von vnútornosti....
čo sa týka Mareša, nechodím k nemu, ale robil mi morfologický ultrazvuk a môžem povedať, že som mala ten dojem, ako keby pre do mnou robil sto ultrazvukov a bol z toho značne unavený, rutina, žiadne nadšenie, ale inak bol milý...
čo sa týka telefonovania, tak majú dva čísla, jedno sú informácie a druhé objednanie termínu, keď som potrebovala potvrdiť tlačivo a objednať. tak mi vraveli, že sú hrozne vyťažení a že nech si zavolám či to mám potvrdené po štvrtej a najlepšie cez víkend na to číslo na objednávanie.
@didi35 toto neviem, ale z toho čo som čítala o pôrodoch v kochu, tak pôrody prebiehajú klasicky ako lekársky vedené pôrody, u nich sú prednosťou nadštandardné služby, takže zrejme očakávať nejaké čisto prirodzené pôrody sa asi nedá. a druhá vec je, že akceptovať to môžu, ale závisí od priebehu pôrodu. ja som mohla mať požiadavky aké by som chcela, ale neboli by sa dali akceptovať, pretože u mňa pôrod neprebiehal, tak ako mal.

kaia
8. sep 2011

@didi35, podla mna Tvoja otazka by mala byt urcena Kochu a nie nam. Tazko vediet, co toleruju a co nie 😀

heln
8. sep 2011

@usacek79 je mi ľuto, čo sa Ti stalo, poznám to, tiež to mám za sebou, ale až jedného dňa budeš držať svoje dieťatko v rukách, tak na to už ani nepomyslíš 😒 .
keď píšeš o tých požiadavkách, naozaj závisí od priebehu pôrodu, ja som mala od večera kontrakcie v desať minútových intervaloch, ktoré sa nedali ignorovať, z celej noci som spala hádam hodinu s dvoma čípkami proti bolesti, ráno keď som mala rodiť som bola taká unavená, že som chcela spať a nie rodiť a zaspávala som medzi kontrakciami, a keď bolo asi desať hodín doobeda a bola som otvorená na tri, tak som súhlasila aj s urýchľovačmi aj s pustením vody, no za ďalšie štyri hodiny som sa otvorila ledva na päť a to som bola už úplne unavená a pri kontrakciách sa mi bábo strácalo z monitoru, takže mi dali kyslík a ukončili to sekciou. takže akékoľvek požiadavky boli bezpredmetné.

mikymiky
8. sep 2011

@didi35 Ja si myslim, ze v Kochu budu urcite ustretovejsi, ako vo vacsine slovenskych porodnic, co sa "nadstandardnych poziadaviek" tyka. Uz len z toho titulu, ze tam (zatial) nefunguje system pasovej vyroby a samozrejme aj preto, ze si to skratka zacvakas. Myslim, ze niektore ukony, ktore si inde musis doslova vydupat, robia u nich automaticky, ako napr. dotepanie pupocniku, prilozenie babatka hned po porode na brucho (opravte ma, ak sa nahodou mylim). Samozrejme je to vsetko individualne a asi sa snazia byt dost opatrni, pretoze ak by sa nahodou nieco zomlelo, asi by sa to pretriasalo omnoho intenzivnejsie, ako inde. Ale ak by si sa dozvedela cosi viac, daj vediet, pretoze toto by celkom zaujimalo aj mna.

majonka79
9. sep 2011

@verinka100 Ahoj 🙂 čakanie čaká aj mňa, pani na recepcii ma pri objednávaní na to upozorňovala, že p. Dr. Vačoková má plno, ale že do poradne nemôžem čakať na termín dva týždne...tak sa ma opýtala v ktorý deň chcem prísť a tam mi našla nejaký čas, kde by som mohla čakať menej. Čo sa všetko pýtala a vyšetrovala?
Ďaaaaaakujem 🙂 Ozaj a tú anesteziologičku budeš kedy riešiť? Treba tam absolvovať kvôli EPI prednášku a nejaký odber krvi. 😉

majonka79
9. sep 2011

@lucyferia OK, dám vedieť. Ja nie som ich pacientka, chcem tam iba rodiť a posledné poradne by sa tam mali absolvovať...tak som si tam volala a ponúkli mi DR. Vačokovú, keďže má asi volnejšie ako ostatní a ani som to neriešila, že koho mi dajú, lebo nejdem nikoho zazmluvňovať a ja na poradňu nemôžem čakať dlho 😉

majonka79
9. sep 2011

@heln Ahoj 🙂 a kde si nakoniec rodila? Bola si spokojná? 😉

kajkape
9. sep 2011

@mikymiky dva dni dozadu som bola na obhliadke .... dotepanie pupocniku aj prilozenie hned po porode funguje - ubezpecovala nas o tom sestra, ktora s nami robila obhliadku. Cakacka vyzera velmi prijemne, balkonik, TV, WiFi, fitlopta...na izbe su dve postele a velka kupelna. Manzel moze byt cely cas - pokial je vsetko ok - pri mne. Pokial su dve na izbe a vzajomne si toleruju manzelov, tak personalu to nevadi. Pokial je zena bez analgezy, moze sa pocas 1.doby porodnej do lubovole sprchovat, pokial s, tak opatrne len do pol pasa.... Mozes a nemusis si vybrat ci chces capiky, íl al. klystír. Odporúčajú, aby nebola zašpinená pri tlačení celá sála a hlavne bábatko, ked bude vychádzať von. Sestra prizvukovala, ze pokial je ozaj vsetko OK, necha sa dotepat pupocnik, babatko sa prilozi, potom ho odnesu na vysetrenie-manzel moze ist s nimi a pokial nebudu mat dalsi porod, tak moze muz zostat dalsie 2 hodiny s manzelkou v poporodnej miestnosti...a potom podla toho, ci ma zaplatene s nou na izbe alebo nie....

verinka100
9. sep 2011

@majonka79 Tie prednasky s anesteziologickou byvaju v pondelky, myslim ze o 9.30. Ja to mam ine, pretoze mna riesia kvoli tej mojej krvi aj na hematologii, cize ja mam v tomto iny pristup... ale pravdepodobne mi epiduralku aj tak nebudu moct dat 😒 , cize zatial to neriesim 😉 Lekarka sa ma nepytala na nic, iba pozrela matersku knizku, klasika ma vysetrila zospodu, urobila utz a koniec 🙂 Jaj a este pred tym som bola ocikat papierik a sestricka mi zmerala tlak. A buduci tyzden idem na prietoky v stredu a v piatok mam zase poradnu, tak potom napis, kedy budes mat dalsiu ty 🙂

majonka79
9. sep 2011

@verinka100 OK, moc ďakujem za info...aspoň viem, čo ma čaká 🙂 Určite napíšem. Držím palce... 😉

c15211b8
9. sep 2011

Kocky, epiduralka je uz v cene 1200€ alebo sa doplaca? Este jedna otazocka, ako tam prerobili ambulancie lekarov, sestricka je s nimi v jednej miestnosti? Dakujem.

sportpark
9. sep 2011

ahojte toez sa pridávam celé tehotenstvo som chodila k maresovi...a tiez ako opisujete som mala pocit že je zničený vyčerpaní....len´bo má toho vela teraz ešte porody a podobne ....myslím si že koch je krasne urobený ale ceny su desivé.....je to dosť ela penazi si myslím len za to že ide o porod...ale to už každý podla svojho uvaženia včera som volala že by som mala ísť na prehliadku ročnú ale musím si zaplatiť poplatok 100eur čo si myslím je dosť tak idem k inému lekárovi kde polplatky sú pre normalných ludi...a to za tie sestričky je desné..aj 2 unho kecali prsote o veciach ako cez vikend a podobne....odradzajuce v tomto..ze hocijako chodili von a donutra vy tam ste na kozy skoro nahá to aj mne dosť vadilo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre