Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

giovedi
26. apr 2013

@ella_joy Tak fit nie som vobec, caka ma nakladna operacia v zahranici. Termin je maj, potom kludne zverejnim, co sa odohralo, a fakt nezodpovedne na takuto pravnicku osobu,ktora garantuje nadstandardne sluzby. Pustit do porodnice externeho lekara len tak bez overenia si recenzii, tak to bola fakt odvaha!!! Horak tam naozaj nie je na zozname. Ale pani doktori, ked idu na party, lyzovacky, dovolenky, sviatky, tak je im zjavne jedno, kto tam pracuje. Je to podla teba zodpovedne?
Tak nech to daju na svoju stranku, kedy tam robia lekari tzv. externy lekar, aby si sa mohla pripravit. Uplne profesionalne zlyhanie...

danjelca
26. apr 2013

@giovedi povedz konkretne čo sa ti stalo alebo to nechaj tak!

dionyzka
26. apr 2013

@giovedi ... a mohla by si nam iba naznacit, co sa vlastne udialo. Ja zacinam mat pocit, nech rodite v akemkolvek zariadeni - sukromne alebo statne, vzdy je to len o stasti - na koho natrafite. Na Slovensku je to asi fakt tak. Do kelu, ides lekarovi, mnohokrat aj zaplatis a sluzby a odbornost naozaj mizerna. Nerodila som u Kocha, ale bola som len pozriet - nic ma neoslovilo a hlavne som mala pocit, ze nemaju zvladnute komplikovate pripady - to bol moj pocit.
Predsa v statnej nemocnici mate vsetky oddelenia, ked sa nieco prihodi, staci prejst cez chodbu a nemusi sa prevazat pacient celym mestom. Na rodenie spominam v zlom, bol to hrozny zazitok a nemily personal tam zohraval velku rolu.

giovedi
26. apr 2013

Zverejnovat moj zdravotny stav a nasledky z KOCH-a, nie je mojou povinnostou. Toto upozornenie malo byt na vystrahu, ze nie je vsetko zlato, co sa blisti! Ja som cely cas mala plnu doveru v to, co lekar robi, pricom o rizikach na zaklade vysledkov, liekov a mojich upozorneni, mal postupovat inak. Povedal, ze on je lekar a rozhoduje on, skoda, ze to ma taketo nasledky!!! Nerespektoval ani moj navrh na typ porodu, ktory preferujem. V zahranici, to povazuju za absolutne neprofesionalne! Samozrejme, typ porodu, ktory som preferovala by bol ten, kde by sa nebolo nic stalo! Mal nato dokonca aj lekarske vysledky, ale asi som ich mala citat ja, zavolat lekarom v rodine a potom mu povedat, co ma robit. Neviem, preco to takto rozoberat. Ja ti kludne ked budem mat veci uzatvorene aj zavolam, ale umrela by si od hrozy. Zatial kazdy lekar a vysetrenie, ktore som absolvovala sa nezaobide bez otazky: Kde ste to pre Boha rodila v Somalasku? Nie, v KOCH-u...

danjelca
26. apr 2013

@giovedi nie je tvojou povinnostou ale tak toto je btaký planý výkrik do neznáma. Možeš čakať že každá sa ta tu spýta čo sa stalo.Lebo toto je také že ked na niekoho poviem, vieš čo tento človekje uplná sviňa...a ked sa ma spýtajú prečo poviem : nepoviem🙂🙂

giovedi
26. apr 2013

@dionyzka Pozri, je to fakt vazny stav, tento prispevok je o tom, ze niekto to nezvladol. A netreba sa spoliehat len na to, ze hura KOCH. Aj tam to moze niekto odflaknut. Zial stalo sa, riesit to riesim, urcite to tak nenecham. Mat zdravotne nasledky po cely zivot, kvoli nezodpovednemu lekarovi,ktory tam bol ako externy lekar, nemat ho overeneho, no hroza!!!

giovedi
26. apr 2013

@danjelca Myslim, ze tieto informacie zatial stacia. Vo veci konaju prislusne statne organy a to viacere. Budem mat odpoved, nemam problem ist aj na verejnost a do medii. Kludne zverejnim vsetky rozhodnutia od prislusnych statnych organov. Ked obdrzali moje podnety, volali len so slovami, tak toto je pani doktorka skandal!

dionyzka
26. apr 2013

@giovedi ... skore uzdravenie, verim, ze to nakoniec dopadne vsetko dobre - drzim palce.
... ja neviem, ale ja mam pocit, ze nech rodite kdekolvek, vzdy je to risk. Nase nemocnice i zdravotny personal su v hroznom stave.

dionyzka
26. apr 2013

@giovedi ... ja Ti drzim aj palce, aby si to dotiahla do konca, mala vela trpezlivosti a sil chodit po sudoch a tak. Nenechaj to tak, treba nezodpovednym klepnut po prstoch, lebo ved tisko to nejako zametieme pod koberec - jednu, dve, tri rodicky. Ved co uz.

giovedi
26. apr 2013

@dionyzka Uplne suhlasim. Zverejnim aj moj pripad, urcite, aj lekarov, ktory ma daju pevne verim ako tak dokopy. Zverejnim aj miesto, pretoze ho bude potrebovat nejedna zena. Nasi slovenski gynekologovia su medicinsky odpad. Pojdete za hranice a uvidite, ze da sa to vsetko odborne, s usmevom, profesionalne uplne inak. Naozaj! Samozrejme, so mnou maju velky sucit a venuju mi velku pozornost. Pravdu som sa dozvedela v zahranici. A k nemocnici som sa dostala sama, vlastnou volou, ale stalo ma to kopec casu. Lekar, ktory ma dava dokopy, je naozaj elitny odbornik. Zavola mi domov, co ako postupujem, pretoze potrebujeme viacero veci dat dokopy. A to som mu nic NEZAPLATILA!!!! TU BY SA S VAMI ANI NEBAVILI!!!! Stalocilo mu par informacii a hned pochopil. Uprednostnil ma naozaj s velkym casovym posunom, takmer o stvrt roka! Dostat sa k nemu, je na dlhsie obdobie. No hned povedal, toto sa musi dat co najskor dokopy. Charizmaticky, odborny, profesionalny gynekolog!!! Naozaj mu pravom patri privlastok elitny odbornik!

giovedi
26. apr 2013

@dionyzka Mas uplnu pravdu, v Slovenskej lekarskej komore hned povedali, preco zeny nenapisu, ze tento lekar porusuje Hippokratovu prisahu, Eticky kodex zdravotnickeho pracovnika? To sa musi vzdy nieco hrozne prihodit, aby sa niekto tak rozhodol? Ja som zase take, ze upozornim, ale nebudem kecat hluposti, ako si to niekto mozno mysli, ale jedna sa o velmi sukromne veci, takze kazdy kto ma trosku vyssie IQ a EQ musi zbadat, ze si treba dat pozor. Ja to dopodrobna s celou skutkovou podstatou veci a s meritom veci poslem tam, kam treba!

dionyzka
26. apr 2013

@giovedi ... ono naozaj vela zien i ked sa nieco prihodi to necha tak - ved kto by vyhral nad lekarom, ze! Ved sme v SR!
Ale cim viac staznosti a zlych ohlasov, tym je vacsia sanca, ze sa nieco zmeni. Dat sa na tyky boj ako Ty, to chce vela sily. Nevzdaj to, pomozes tym aj inym, ktory odvahu mozno nemaju, alebo sa casom k Tebe pripadu.

martinka008
26. apr 2013

@giovedi Kasli uz na to, okrem atakovania a ventilovania svojich emocii si neuviedla ziadne uzitocne informacie. Ludia bezne obvinuju lekarov a podavaju podnety na presetrenie, ked sa stane nieco zle, ale bohuzial aj take veci sa stavaju a nie vzdy musi byt lekar na vine. Ked budes chciet zverejnit co sa konkretne stalo tak sa vrat spat a napis, dovtedy to radsej nechaj tak. Zatial sa javis ako hysterka a ja osobne nazory takych ludi prilis vazne neberiem, sorry...

giovedi
26. apr 2013

Ak by niekto vedel o zene, ktora mala s MUDr. Vladimirom Horakom naozaj negativnu skusenost a chce to riesti podanim podnetu na presetrenie alebo staznosti, tak nemam problem pomoct. Cim viac staznosti, tak to naozaj este viac pohne. Ja sa nejakeho doktora nebojim! Ja som tiez doktorka! Takze nech sa paci. Kto chce ale niekam pisat, musi to byt napisane odborne! Nie trc-frc! To je 50% uspechu. Ubezpecujem, ze ako vzdelany clovek som si na fundovanost potrpela! Presne zakonne predpisy, odseky, kde sa postupovalo protipravne!

giovedi
26. apr 2013

@martinka008 Ty mi prides uplne zaujata jednym smerom, ako jednosmerka, stale chces zasiahnut moje sukromie. Ja to z tvojej strany beriem ako nikto nemoze povedat na Sanatorium KOCH negativum! Ber to teda s rezervou, ale nedrazdi o informacie. Bolo to upozornenie, ale ty to beries z inej strany. Nepochopila si! Nevadi! Alebo ti niekto robi v KOCH-u? Nie, ludia bezne nepisu podnety a ani staznosti, a to urcite nie na Sanatorium KOCH. Tak to mi ver!

lienka.7
26. apr 2013

@giovedi
drzim ti moc palce nech sa stalo cokolvek! ja som sice este nerodila, ale do kocha by som nikdy nesla, nakolko oni nie su vybaveni a ani pripraveni na komplkovane porody - aj moja kamoska ma zial negativnu skusenost.....
inak len na morgo doktorov u nas a v zahranici - znamemu sa stala uplne banalny uraz, spadol na koleno a vytvorila sa mu tam najskor tekutina, potom krv.... samozrejme sa mu to skomplikovalo a zial vytvoril sa mu tam maly nador (nastastie nezhubny ale vytvoril)..... a co mu povedali u nas na SK (tusim to bolo v trencianskej nemocnici, ale toto si nepamatam na isto), ze zial, neda sa s tym nic robit - musia mu amputovat nohu!!!! a ze radsej od stehna dole!!!!!! znami bol uplne mimo, zufaly, ze ma prist o nohu. nejakou zhodou okolnosti jeho suseda brat robi lekara v Rakusku a ked sa toto dozvedel, povedal, ze nech dojde k nim, prezru ho este raz.....ked nas znami dosiel do nemocnice, tam sa cudovali, ze co mu tu chceli amputovat, ze toto sa v sucasnosti normlane operuje!!!!!!! cize vysledok, stalo ho to sice 5000€, ale dnes normalne chodi a ze zdravy!!!! a u nas - ufikli by mu nohu, vsak naco nieco operovat a liecit.......
cize ja vam VERIM a drzim place!!!!!

giovedi
26. apr 2013

Dakujem. Si jedna z tych, ktora to pochopila. Ja nekricim, aby sa tu niekto pomstil a lstil, ale aby bol obozretny! Myslim, ze aj kompetenti zo sanatoria vedia, ze zrejme to podcenili. Verim, ze nie su z toho nadseni, ale ja moje zdravotne nasledky nemozem povysavat, upratat alebo ich ulozit do skrine! Kiez by!

A s tym rodenim mas pravdu. Ak by sa stalo nieco vazne alebo by sa velmi skomplikoval porod a nevedeli by co a ako, tak by bol problem. Ja som tam nesla v umysle rodit, ale zaplatit si nadstandardnu starostlivost pocas sviatkov. Povedali, ze porod sa rozbieha. Zostala som pre pocit najvacssej odbornosti, zodpovednosti, no s takou premennou ako externy lekar som necakala. Zial bolo to osudne!!!

Bojujem dalej, ine nezostava, skoda len, ze MUDr. Horak, sa stale neozval,co mu to kolegovia nepovedali? Ved vedia co sa stalo. Isla som to ked to mam tak povedat reklamovat!

giovedi
26. apr 2013

Pevne verim, ze v Sanatoriu KOCH, to uz nikdy nepodcenia a externeho lekara volat nebudu! Ja nikoho tymto prispevkom neodradzam a ani neovplyvnujem, upozornujem, na co si treba dat pozor a pripadne, co si overit aj v KOCH-u. Ale inak ostatne bolo naozaj nadstandardne. To nepopriem. Porodne asistentky naozaj profesionalne, ale externy lekar, tak to bol velmi zly napad a este neovereny!

kape
26. apr 2013

@giovedi - prajem Ti nech sa das doporiadku. Na stranke maju zoznam lekarov k porodu a su tam aj externisti , to som ja osobne vedela davno pred porodom, ze sa tak moze stat. Preto moje zvahy boli, ze v pripade prirodzeneho porodu si priplacam za porodnika, aby som v pripade nocneho porodu nenatrafila na niekoho cudzieho , moja obava z predosleho porodu v statnej nemocnici. Dalsia vec co sa tyka externistov, napr. pocas mojho pobytu cez vikend v nocnej bola v sluzbe Mudr. z Antolskej, takze z mojho pohladu co budeme riesit ak by som sa rozhodla pre Antolsku, Ruzinov, Kramare natrafila by som na tych istych lekarov. A to si tam fakt chodia privyrobit v inych nemocniciach uznavane kapacity, hold asi platia a oplati sa im.
A nechcem sa dotknut, ale Tvoje prispevky fakt posobia dost zmeteno a chaoticky, mozno uznas sama ak si to spatne po sebe precitas. A my co tu chodime a hodnotime kladne Kocha kazda napise konkretnosti aj co sa nam nepacilo a vacsina z Vas co mate negativnu skusenost mate problem situaciu alebo problem blizsie popisat.
A este za tretotriednych si tam oznacila v svojich prispevkoch aj internych lekarov, pricom ak Ta spravne chapem v neskorsich prispevkoch si to uz o nich nemyslis.
A neviem aka je Tvoja specializacia, ale myslim, ze ak si v tom case bola pri vedomi poriadne si mu mala dat najavo, ze Ty nie si laik a ze sa dost vyznas, co vsak neospravedlnuje Koch, ze do nocnej sluzby zavolali cloveka s neprofesionalnym pristupom.
Drzim palce, nech z porodu nemas ziadne trvale nasledky.

giovedi
26. apr 2013

Mohli ma na to upozornit, ze tam chodi externy lekar. Vobec sa o tom nezmienili. Urcite by som to brala na vedomie. Ja som tam prisla a bolo mi dost zle, mohli byt ostrazitejsi. To, ze lekara stretnes v tejto nemocnici a potom aj v druhej, to je naozaj pravda, ale ked to uz niekto nezvlada a ide mu len o peniaze, tak nech k porodom nechodi. To sa predsa neda flakat. Ked si toto dovolil spravit v KOCH-u, tak potom neviem, co si uz dovoli v statnej nemocnici. To, ze sa spravali lekari ostatni milo, to ano, ale laboratorne vysledky mohli kontrolovat, bolo tam co pozerat! To ze je lekar mily, to ma byt samozrejme, ak si za to platis, to bez pardonu, ale on je tam predsa aj z ineho dovodu. Alebo? Neviem preco by som musela ist az dopodrobna. Tebe by sa to nepacilo, keby si mala laboratorne vysledy, ktore stali mozno a nie mozno ale urcite,aby to so mnou riesili. Neviem, ako by sa ti to pacilo, keby zistis, ze pri takychto hodnotach sa davaju lieky napr. antimykotika, antibiotika atd. hm? Ci to uz v cenen ako nebolo?
To,ze su to lekari tretej triedy, to mi mimochodom povedal o nich lekar, za ktorym som isla riesit moje problemy, ale povedal, ze to je narocna operacia a nesiel by do nej ani nahodou.
Vsetko ma svoju akciu a reakciu, takze zrejme sa ako lekari poznaju. Bohuzial z porodu su zatial trvale nasledky, uspesnost operacie nie je velka.

marmete
26. apr 2013

@giovedi Je fajn, že po tých prvotných príspevkoch si uviedla, že nikoho nechceš odrádzať a svoje znechutenie a zlosť si nasmerovala na konkrétneho doktora. Síce tebou menovaného nepoznám, ale prežila som si nedávno pôrod a žiadny tretotriedny doktor tam nebol, skôr naopak. A rovnako tak si myslím, že v dnešnej dobe už ľudia nemlčia, ale bojujú za svoje práva o dosť viac ako v minulosti, lebo sú rôzne možnosti ako sa dopracovať v nejakému výsledku. Tak nech ti to u tej zahraničnej kapacity vyjde a hádam po tom všetkom budeš chcieť ostatné baby informovať čo sa vlastne stalo.

giovedi
26. apr 2013

Ja uprimne zavidim kazdej, ktora nema nasledky z porodu ako ja. Samozrejme, ja som zastanca toho, ze netreba vsetko pardonovat a uz vobec nie lekarom. Niekedy mi to pride, ze pan doktor mediciny moze vsetko. Ale naucili ich to pacienti.
Ver mi, ze som lekara riesit po porode chcela, len som nemala zaujem hned robit incident a dieta sa po porode malo dost zle, tak cela moja pozornost smerovala nan, co je prirodzene.
No v poriadku to nebolo ani so mnou. Taka otazka na zvazenie pre kazdeho. Ked dieta malo labak. vysledky zle a nakazilo sa matkou, potom nech mi da niekto odpoved na otazku: Preco dieta muselo podstupit lecbu a mne nikto nic nepodal? Hlavne, ze lab. vysledky to ukazovali. Hm....

danjelca
26. apr 2013

viem že to tu číta aj personál kocha. Asi by sa sem mali vyjadriť.

martinka008
26. apr 2013

@giovedi Ano, som jednosmerna - neberiem neuplne informacie. Ja ta nenutim odhalovat sukromie, ale ak nechces uviest fakty tak nie si v spravnej diskusii. Neuvadzas ziadne konkretnosti ohladne pochybenia uvedeneho lekara, atakujes cely Koch a ako napisala Kape pises dot zmatocne. Tato veta ma uplne dostala: "Ja som tam nesla v umysle rodit, ale zaplatit si nadstandardnu starostlivost pocas sviatkov." S prepacenim WTF? "Povedali, ze porod sa rozbieha. Zostala som pre pocit najvacssej odbornosti, zodpovednosti, no s takou premennou ako externy lekar som necakala." Mala si si lepsie prestudovat informacie nez si tam dosla - "premenna" v podobe externistu by ta neprekvapila.
Nemam problem s negativnymi reakciami, naopak povazujem ich za prinos, ale nie typu ze "tento je zly, ale nepoviem preco", ak nechces povedat tvoja vec, ale neurazaj sa ak to potom niekto neberie vazne.

Zelam vsetko dobre, nech sa operacia podari!

PS: Doma mam tiez doktora, ale jeho prejav je podstatne na inej urovni nez ten tvoj. A nie, nemam nikoho v Kochu, len som bola spokojna...

ivanka.7
26. apr 2013

@giovedi suhlasim s @martinka008 a @kape ze tvoje prispevky boli dost zmatocne a hlavne tie prve velmi utocne vseobecne na Kocha, ale zaroven s tym si neuviedla ziadnu konkretnu vec. Preto tie reakcie okolo. A smutne je, ze ked sa niekto vyjadri pozitivne, tak uz musi mat v Kochovi rodinu. To len ukazuje klasicke "slovenske" myslenie, ktore tu vlastne pranierujes.
V kazdom pripade drzim palce, nech sa das co najskor do poriadku. Porod by pre ziadnu zenu nemal byt traumou, nech uz rodi hocikde a s kymkolvek.

giovedi
27. apr 2013

Ja ti to mozem len ticho zavidiet, ze si bola spokojna. Ja som to stastie nemala. Neviem, co si na tej vete nepochopila. Ked potrebujes dostat infuzky, ze nevladzes stat na nohach a je ti zle, pocas tehotenstva. Ja som tam chodila k lekarovi, skor ako som tam isla, som najskor s lekarom hovorila. Cize logicky, vobec som nemala pocit, ze sa porod rozbieha, to mi povedali az v KOCH-u.
Keby si citala pozorne,tak som problem naznacila, citala si pozorne? Ohladom lab. vysledkov? Samozrejme, ze mi to vobec nie je prijemne a dost ma zaraza, ze kompetenti z KOCH-u sa mi nevedeli ani ospravedlnit. Nemyslis si, ze ked uz mas ujmu na zdravi, ktora si vyzaduje operaciu, tak sa aspon trosku tvarim profesionalnejsie? Ja si to sama neviem vysvetlit, ze sa takto spravaju.
Stale vyzdvihujes ako si spokojna. Ved to je len super, ale stalo sa mi nieco, nemuselo to byt, mohli si to vsimnut. Nezda sa ti, ze je to zvalstne? Ani jeden lekar si nevsimne dôlezite hodnoty z lab. vysledkov, nikto nevenoval pozornost tehotenskej knizke, kde bola tato skutocnost napisana. Teraz neviem, ci tehotensku knizku nosi tehotna do kabelky alebo sa aj cita lekarmi. A to som na to stale upozornovala!

giovedi
27. apr 2013

@ivanka.7 Nie, nemusi mat v KOCH-u rodinu, ale musi respektovat aj iny nazor. Myslis si, ze ujma na zdravi je v poriadku?
Ani KOCH nie je porodnica, kde sa nemusi nic stat, tym som chcela upozornit na to, ze ked lezis v karsnej izbe so zlatymi kluckami, este to stale neznamena, ze sa ti nic nestane.
Spravanie MUDr. Horaka bolo absolutne neporofesionalne. Neviem, co viac k tomu dodat. Ja ho neodporucam, ktora si ho vyberie, tak to respektujem.
Asi si prehliadla prispevok, pretoze som naznacila, ze si nieco nevsimli.
Kazdej odporucam, aby sa nie raz ale 100-krat spytala, ci je vsetko naozaj v poriadku. Proste moju doveru sklamali. Ale jeden problem mam urcite vyrieseny. Rodit uz urcite nebudem. So zdravotnymi nasledkami mojho typu... 🙂

giovedi
27. apr 2013

Vseobecne si myslim, ze lekari medzi sebou nekomunikuju, ci sa rodi tam alebo inam. Kazdemu ide o prestiz, peniaze, ziaden porodnik pracu neberie ako profesiu, ktoru si zvolil, a ktora ho bavi. Spravia nutne veci a dost. A som presvedcena, ze vianocne sviatky, velkonocne sviatky su vsade podcenene. Lekari nemyslia na pacientov, ale ako si sluzbu odkrutit a rychlo ist domov. Spravim, co je nutne a koniec. Idem zo sluby, nech to riesti ten, ktro pride po mne, ten si povie to iste a problem je na svete!

ivanka.7
27. apr 2013

@giovedi Citala som kazdy tvoj prispevok a nic som neprehliadla. Ale v podstate kazda chyba doktorov prameni z toho, ze si nieco nevsimli a ked je podobne tvrdenie zaobalene v kope balastu, na doveryhodnosti to neprida. Nikde som nenapisala, ze tvoj nazor nerespektujem a uz vobec si nemyslim, ze ujma na zdravi je v poriadku.
Len mi prepac, ze mi hlava logicky neberie, ze si xy lekarov nevsimlo nejake vysledky + upozornenie v tehotenskej knizke + tvoje upozornovanie ako od kolegyne, kedze si doktorka. Mne sa nikdy nestalo, ze by som nedostala odpoved na otazku, pripadne uistenie na upozornenie, ci uz v sukromnej alebo v statnej nemocnici (cim netvrdim, ze sa to stat nemoze, ale neviem si to dost dobre predstavit).

ivanka.7
27. apr 2013

...dieta mi odkleplo prispevok skor
@giovedi
Inak rodila som pred sviatkami, pustali ma cez ne (v statnej) a jedine co ukazovalo na sviatky, bolo menej ludi na vizite (moje plus) a nedostatok erarnych kosiel (ktore som nepouzivala). Po porode ma prisli pozriet vsetci traja doktori, ktori mali sluzbu pocas mojho porodu, len tak, aby vedeli, ze som ok - nedostali odo mna ani cent, mimochodom.
Co sa tyka priamo Mudr. Horaka, nikdy by som k nemu nesla. Chodila som do toho isteho zariadenia kde kedysi ordinoval (ordinuje?), ale k inemu doktorovi a podla skusenosti niekolkych pacientiek by som k nemu nesla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre