Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
20. feb 2012

@kvetinka211 no ale to nie je asi o tom ako urcit pravidla, skor o sebareflexii, empatii a inteligencnej urovni tej maminky🙂tiez nepochopim takych ludi, sesternica mala taku skusenost z ruzinova, otecko tam chodil tej mamicke na cele dni a samozrejme bol tam aj ked sesternica kojila...proste absolutne nerespektovanie sukromia, nechapem....

nelinqua
20. feb 2012

@bebel blahozelam ku krasnej dcerke🙂

lucyferia
21. feb 2012

@amouramour no pravda, je to o sebareflexii a empatii. A ak uz fakt niekto neoplyva takymito vlastnostami, treba mu asi naznacit velmi asertivne, ze je cas aby niekto na chvilu vypadol za dvere. 🙂)))

saudi
21. feb 2012

Ahojte, tak aj ja som vcera rano konecne porodila a tiez mozem len odporucat. Prisli sme o 4:30 a 5:10 bola Gretka na svete ;) rodila som u mudr ondackovej, mile mlade ziena a na zaver aj mudr ditte. Ked pridem domov napisem viac, ale zatial som spokojna ;)

zu11
21. feb 2012

Blahozelam vsetkym novopecenym mamickam k ich babatkam a vsetkym prajem hlavne vela zdravicka!
Rada by som sa Vas este opytala, ci ste museli pri prichode do porodnice naozaj zodpovedat vsetky otazky, ktore tu na str. 77 zverejnila jedna mamicka, teda ci je naozaj dobre si to dopredu pripravit (tak ako si to pripravila a odporucala ona): http://tehotenstvo.rodinka.sk/priprava-na-porod...

ellit
21. feb 2012

@bebel ja veeeelmi dufam, ze budem moct byt sama na izbe...nevadi mi ked pride otecko o 20 na izbu, ale mali by byt ohladuplní k mamine po porode a max hodinku tam byt...ved na druhy den mohol prist. Vecer sa to uz velmi nehodi, hlavne ked nieje mamina sama na izbe.

ellit
21. feb 2012

@kvetinka211 to mas pravdu, alebo sa mohla opytat tej druhej maminy, ci jej to nebude prekazat
mohli sa ist rozpravat na chodbu kde su tam tie kresla......malu ju nechat po porode vyspat

sashie
22. feb 2012

@bebel gratulujem.

sashie
22. feb 2012

@saudi blahoželám. aj ja chcem taký rýchly pôrod. 🙂

adrika25
22. feb 2012

Prosím Vás tie čo ste rodili planovaným cisárskym, do Kocha sa ide deň predtým? Alebo normálne dojdem ráno a potom sa ide nato? Ďakujem.

michelle1984
22. feb 2012

ahojte, chcem sa spýtať ohľadom Kochu. S manželom sme tam chceli ísť, no akonáhle sa dozvedel že ak sa vyskytne komplikácia že ma prevezú do štátnej... chcem sa spýtať že čo sa vlastne považuje za komplikáciu? Počas tehotenstva je všetko okej, tak ako má byť...má niekto skúsenosti s týmto?

habibi78
22. feb 2012

@michelle1984 ak sa vyskytnu problemy pri porode, deti prevazaju na Antolsku, resp. Kramare, kde je momentalne volne miesto... Koch nie je vybaveny na taketo situacie, ako su specialne inkubatory atd...... bohuzial...

michelle1984
22. feb 2012

@habibi78 a nevieš prosím ako je to potom s financiami? že zaplatím si 1500€ a potom ma odvezú napríklad na natolskú kde sa budem nerváčiť s tými nevrlými sestričkami čo je vlastne dôvod prečo chceme do súkromnej? alebo časť sumy vrátia?

habibi78
22. feb 2012

@michelle1984 nic ti nevratia, smola....sak oni ta odrodia, su to porodnici, svoju pracu urobia... 🙂
oni prevazaju len deti vo vaznom stave, standardne to nerobia samozrejme.... 🙂 kebyze ti prevezu dieta na Kliniku patologickych novorodencov na Antolskej napr. pri nejakom probleme po porode, aj tak by si tam s nim so zaciatku nemohla byt... az po case, kedy by dietatko stabilizovali, co su dni, alebo aj tyzdne...

habibi78
22. feb 2012

@michelle1984 myslim, ze sestry su vsade rovnake... tie v statnych nemocniciach toho maju viac, ale maju aj viac skusenosti, nie vsetky su nevrle... 😉 takze toto by som nebrala ako dovod ist rodit do sukromnej nemocnice, je jedno ci Koch alebo nieco ine... ak by ma tam rodil moj porodnik, tak ano.... ale inak nie, porodnik je najdolezitejsi... 😉

amouramour
22. feb 2012

@michelle1984 inak ja som mmt na kramaroch a teda nemozem sa stazovat, izba je pekna, kupelka tiez a personal je mily...tak ak by si chcel zvazit este aj tuto moznost;)

michelle1984
22. feb 2012

@amouramour a môžem ísť do štátnej na kramáre aj ked som z petržalky? a tam sú tiež nejaké nadštandartné izby?

amouramour
22. feb 2012

@michelle1984 ono to vobec nezalezi na tom odkial si🙂...tu hore na 9tom je ich myslim dvanast nadstandartnych izieb...ja som mmt na nadstandarte na pooperacnom...len tu nemas tu istotu ako v kochu, ze sa ti nadstandart ujde, lebo dopredu sa rezervovat neda, tak je to aj o stasti asi....

michelle1984
22. feb 2012

@amouramour ale asi väčšiu šancu ako na antolskej kde sú len dve také. ja už fakt neviem. boli sme s manželom 100%-tne rozhodnutí nad Kochom ale teraz váhame :(

kape
22. feb 2012

@michelle1984 - ale veď na Antolskej je bežná izba asi to čo je nadšandard v Ružinove a na Kramároch

amouramour
22. feb 2012

@michelle1984 ono je to tazke, najde sa strasne vela ludi velmi spokojnych s kochom ale aj ludia, kt. nemali najpozitivnejsi zazitok....vzdy je to troska aj o stasti🙂...ved skus si obe nemocnice pozriet, precitat referencie a zvazit vsetky pre a proti...mna uprimne koch troska sklamal, raz som tam bola s problemom a neboli mi ochotni venovat cas, zazila som pohotovost aj tu, kde nepustili bez toho aby dokladne cloveka nepozreli...ale zas je to moj subjektivny nazor a skusenost, kopa mamiciek ti tu mozno povie prave opak...a preco vahate konkretne vy ci ano alebo nie?

michelle1984
22. feb 2012

@amouramour
@kape No teraz už vôbec neviem.....necháme si ešte čas a pôjdeme riadne pozrieť všetky tri :D

amouramour
22. feb 2012

@kape inak take nieco som pocula aj ja...ale nadstandart na kramaroch chvalim, vyzera ozaj pekne...

kape
22. feb 2012

no v Ruzinove nadstandard podla mna uplne normalna bezna izba, co som pocula tak to iste bolo ako vybavenie klasiky na Antolskej. V Ruzinove normalne izby su bez WC a sprchy a hlavne kvoli tomu chce vacsina mamiciek na nadstandard, ked rodi v tejto nemocnici. Aha este som zabudlana nadstandarde je klima a TV ale to my az take podstatne nepride oproti tej sprche a WC. No a o pristupe detskych sestriciek v Ruzinove z cias mojho porodu uz radsej pomlcim. Lekari inak super.

kkristin
23. feb 2012

myslim ze kazdy si to musi zvazit....v pripade ze nastanu komplikacie potrebujem operacku o poschodie nizsie a nie novy cas na izbe....ked vsak komplikacie niesu je fajn mat klud a pohodu....
ja sa to vsak bojim riskovat
ved kazdy nech sa rozhodne podla seba... 🙂

habibi78
23. feb 2012

ja by som tie 4 dni po porode vydrzala hocikde...hlavne nech viem, ze je o dieta v pripade hocicoho dobre postarane...v porodnici ide hlavne o dobro dietatka podla mna, nie o pohodlie matky... 😉

lucyferia
23. feb 2012

@habibi78 U Kocha je o deticky dobre postarane. Ked ale hrozi ze dieta s matkou bude mat vazny problem pri/po porode, nenechaju ta tam rodit proste. Ak tato situacia uz nedajboze nastane necakane, tak rychlo prevazaju. Ale o takejto situacii som este nepocula. Problemy, ktore bezne nastavaju pri porodoch tam normalne zvladaju.

Ale tesim sa ze su aj take zeny, ktore tam nebudu a nechcu a boja sa rodit, tesim sa, ze o to viac budem mat v Kochu vacsi klud! Ja by som dobrovolne nesla ani za otca do nemocnice rodit kebyze si mam vyberat. Iba v stave extremne vaznej pohotovosti. Tesim sa ze uz aj na SVK je moznost vyberu, a kazdy si slobodne moze vybrat. 🙂

habibi78
23. feb 2012

@lucyferia ale ja nepisem o problemoch pri porode...ale o problemoch deticiek, ktore mozu nastat po porode... vtedy by som si nevychutnala pohodlie, keby moje dieta lezalo na opacnej strane mesta same, bez mojej podpory.... plazmu, virivku, klimatizaciu a ostatne veci mam aj doma, par dni bez toho mi neuskodia... 🙂

zelam ti bezproblemove tehotenstvo, rychly a bezbolestny porod a zdravunke babatko v naruci... 😉

kkristin
23. feb 2012

@habibi78 uplne s tebou suhlasim....myslim ze si to dokonale vystihla. Staci sa ist pozriet na prevezene deticky na antolsku....

baryana
23. feb 2012

@habibi78 ja nic z toho doma nemam, tak som si to tam sla uzit )))))))))))))))))))))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre