Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

cokobebe
2. júl 2015

@ivanka.7 u mna to bolo presne takto, počula som same pozitiva, pozrela som si stranku, objednsla som sa na prvu poradnu, prisla som na nu, vsetko som sa popytala, pani doktorka sa pytala viac mna ako ja jej kedze som este nevedela co vsetko sa pytat kedze som este nerodila. Dostala som na nastudovanie zmluvu, porodny plan, napisala som si do nich poznamky a na dalsej poradni sme to spolu presli. Nebola som na obhliadke i ked verim, ze pre niekoho je to dolezite. Ja som hlavne nenapadny pozorovatel. Ked ludia vedia, ze pridete, mozu byt strojeni. Ja som sa len tak pytala v cakarni mamiciek, aj tych uz po porode. Vsetky spokojne. Personal od upratovacky cez anesteziologicku az po riaditela mily. Ja mam velmi dobry dojem ale tiez ma na zaciatku hnevalo, ked som sa dva dni nevedela dovolat. Az na mieste som pochopila preco. Lebo oni maju naozaj vela prace.

djamilia
2. júl 2015

@cokobebe a to objednanie na prvu poradnu. Myslis v 36tt? Da sa este potom rozmysliet ze ci tam pojdem? Aj ked nerada by som otazku ze kde vobec budem rodit riesila az v 36tt...Ja som pocula vacsinou dobre, ale aj zle...ale zaujimaju ma aj take organizacne/poplatkove veci. Napr. ako sa riesi ak je zena hospitalizovana pred porodom dlhsie v porodnici a ine veci, ktore sa chcem radsej spytat osobne. Mam strasne velke brucho a cela rodina ma strasi ze to pride skor ;) (viem ze to nezavisi od velkosti brucha ale predsa len).

cokobebe
2. júl 2015

@djamilia ano, myslim tu od 34tt, ja som bola az v 36tt ale to je jedno, poradne sa u kocha platia extra, nie su v cene porodu, takze ak sa rozhodnes, ze nie, jednoducho na dalsiu sa neobjednas, mne zodpovedali vsetko, cena za porod zahrna aj pripadnu hospitalizaciu a rovnako ak by malo babatko napr zltacku a museli by ste zostat dlhsie (napr. 2 tyzdne) tak to je vsetko v ramci ceny za porod
jedina znama mala vyhrady, ona konkretne k prilozeniu po porode ale nam napr. povedali na priprave, kedy sa priklada hned a kedy par minut neskor a zdalo sa mi to logicke, napokon aj ona uznala, ze sa tak vela nestalo, ze dostala dietatko az po 20 minutach i ked ano aj ja by som chcela hned, to je pochopitelne a dufam, ze to tak bude, ostatne dostali hned

sardinka333
9. júl 2015

@djamilia jasne ze môžeš napísať svoju skusenost, prečo nie, nikto ti to neberie...ale tvoja skusenost je ,,smutná,, ale stale je to len ,,malichernosť,, v mori problémov ktoré možeš mať... 🙂
Tvoj prispevok komu ako pomohol? Lebo milosť pani zrušili termín? Ok, blbé a??? Prepáč ale ja neposudzujem kvalitu zariadenia podla toho ,,že mi zrušili obhliadku,, tak su takí a onakí....ja som tam chodila k pani Vačokovej a tiež neskakala tak ako som ja piskala. Ja viem prekusnuť aj nejake tie neprijemnosti za cenu, že sa o mna bude starať odborník a pomože mi priviesť na svet zdravé dieťa..ostatné mi je šuma fuk - či budem vidieť porodné boxy, alebo či mi daju klystýr, nastrih...to človek pochopí až vtedy ked zdravie visí na vlasku čo je naozaj doležité a čo su malichernosti ktoré nestoja pomaly ani za fajku dymu.

djamilia
10. júl 2015

@sardinka333 keby to tak bolo tak by tu neboli komentare na stovky stran o vasich skusenostiach s porodnicami. Ja nie som ziadna alternativna rodicka ale aj keby som bola tak teba do toho nic. O porody sa zaunimam na zaklade svojej skusenosti. Mam krasne zdrave dieta za to vdacim aj lekarom ale mrzi ma ze som kvoli natresku na antolskej v dni mojho porodu lezala vyse 35hodin od môjho dievcatka, prehliadnuta, na inom poschodi. teraz mam pocit ze porodnica s mensim natreskom by bola vhodnejsia pre mna...opat opakujem ze nijak sa nevyjadrujem k odbornosti v kochu-pre niekoho je mozno moj prispevok skor plus preco za rozhodnut pre koch-lebo daju prednost starostlivosti o existujuce mamicky ako nahananiu novych.

jessie222
21. júl 2015

Ahojte, rodila som v kochu, bola som velmi spokojna ale hlavne chcem vyzdvihnut mudr marcisovu. Mala som 2 potraty, za sebou, nemala problem ma vziat za svoju pacientku, nastavit mi liecbu a preto vdacim hlavne jej za synceka. Musim vyzdvihnut jej empatiu, snahu pomoct a aj jej odbornost. Je velmi prijemne vidiet na lekarovi ze sa tesi spolu s vami, ked tehu napreduje. Porod odviedla super, a ani po porode nemala problem ma kontaktovat a dopytovat sa ako sa mame. Takze kto z vas vaha akeho lekara si vybrat odporucam ju vsetkymi desiatimi!!!!!!

zuzickaaak
31. júl 2015

@jessie222 uplne suhlasim!

peta1711
26. aug 2015

Caute, chcela by som sa spytat, ci neviete ako v kochu riesia porod pri Polohe KP. Ci sa snazia o prirodzeny porod Alebo cisarsky. Dakujem

roamers
7. sep 2015

Rodila som pred vyse tyzdnom. Moj druhy porod v Kochu. Z prveho razu som bola pripravena na veci, ktore ma tam predtym rozhodili a chybali - odsavacka, ohrievacka flasiek, nocne kosele. Ale predsa, nemocnica bola nakompletku plna a teda dve na izbe = 0 sukromnie plus izba pri prackach, novorodeneckom oddeleni a pri operacnej hala 😠. No zato personal nemohol.
Urcite tam chyba laktacna sestra a dve starsie lekarky by mali dostat skolenie, ako sa spravat k platiacim pacientom.

peta1711
9. sep 2015

@roamers ahoj a boli Aj apartmany plne? A co sa tyka porodu bolo vsetko ok? Chystam sa tam na jesen.

roamers
9. sep 2015

@peta1711 Apartmany netusim, o tuto moznost sme sa nezaujimali, kedze mi byvame par metrov od Kocha. Izby boli nakompletku plne. Ja som mala planovany cisarsky, takze u mna to dopadlo k vseobecnej spokojnosti. Urcite do statnej neodporucam ☹, ak nemas ziadne komplikaciu jednoznacne Koch.

peta1711
9. sep 2015

@roamers Ja som uz rozhodnuta, ze idem tam. Lebo uz mam porody v statnych za sebou. 😠
My sme tiez par metrov od kochu, viem ze uplne hore maju Este 2 apartmany Tak som chcela vediet ci Aj tie boli full. Uz by som bola rada sama na izbe. 😒

dai
9. sep 2015

@roamers ma celkom zaujima ako mozes vediet ci mas komplikacie pred porodom🙂

samozrejme je to na vas baby - ja som rodila teda 2x v statnej nemocnici - oba razy som bola sama na nadstandarte, v druhom pripade komplikovany stav po porode - nastastie vsetko dobre dopadlo - na oddeleni patologickych novorodencov som sa stretla s 2mi mamickami od kocha - ich vyjadrenie - nikdy viac - jedine ich kompetentne rozhodnutie bolo previezt rodicku v komplikaciach do statnej nemocnice lebo sa nevedeli postarat...

roamers
9. sep 2015

@dai - podla mna jednoducho, ak mas vyskoko rizikove tehotenstvo, tz. vsetky tehotenstva, kde predpokladame, ze sa plod nenarodi uplne zdravy, je tu hrozba potratu alebo na predcasny porod, krvacanie v tehotenstve, nizko polozena placenta, podozrenie na vyvojovu chybu plodu, Rh inkompatibilita ci podozrenie na nedostatocnu funkciu placenty, atd., ci nebodaj cakala trojicky, do Kochu nejdem.
Ak predpokladam porod v pohode, do Kochu idem.

dai
9. sep 2015

@roamers moje druhe tehotentsvo bolo pohodove, moj porod bol pohody, akurat moj syn potreboval spickovu starostlivost do 30 minut od narodenia🙂
ale ako som pisala - je to na rozhodnuti kazdeho

sardinka333
9. sep 2015

@dai a tak verím ze ,,zastabilizovať,, by dokazali aj v KOchu a dať isty štandard aj nejakemu predčasniatku...ale to ja Koch nijako neprotežujem i ked som tam bola. Ale zase si myslím ze takí Cupaník (neviem teda či on ešte ,,rodí,,) Mareš, Dite...povazujem ich za odbornikov čo sa tyka porodu ze by si s ,,lahšími komplikáciami,, vedeli rady. Vidím že MUDR. Mračnová tam je stale...ta sa mi zdala taka ,,neistá,, lebo napr. ona nam neodporučala dat malemu nastrihnut jazyk.tu uzdičku a pediatrička zase odporučala...no vyberte si ako sa vraví.
Ale ja rodím jak ,,cigana,, takze pre mna KOch bol 🙂

dai
9. sep 2015

@sardinka333 🙂 ja rodim podobnym sposobom - do 45 minut sa mi narodili obe deti od prvej kontrakcie - presne tieto slova pouzil moj porodnik 🙂
ja som rodila druhykrat pred 4mi rokmi - vtedy nacas bol koch zavrety a akurat ho znovu otvarali - tie baby hovorili ze ich lekary vlastne v tom case zavretia nerodili - cize boli dost mimo praxe a ze sa to zial prejavilo pri najmensich problemoch ( jedna nevedela porodit, nakoniec porodila v sanitke pridusene dieta, druha porodila v pohode ale dietatko malo strasne nizky apgar a apnoe - to iste co moje... o nas sa postarali hned po porode - oni cakali na miesto, inkubator - hovorila mi ze hodiny strachu... samozrejme ze som sa bala aj ja, ale aspon s vedomim ze maly ma to najlepsie co v SR mozem dostat☹ )

danjelca
9. sep 2015

@roamers myslis hlavnu pediatricku ze:D

sardinka333
9. sep 2015

@dai pri mne tam napbehol hned z vizity cely tím...Cupanik, Mareš...každy ,,ruku do mna,, ale mne to už bolo jednoooo...u mna vzdy cca necelá hodinka ,,že fest,, takže epidural sa nikdy neoplatil. 😠
JA si to pamätám ked sa moj syn narodil v roku 2006 a jedna mamička tam už vtedy nechcela dať očkvat proti TBC a na izbe s nou sedela Mračnová a hovorila s nou ale pekne, ziadne ,,musite,,.
V 2009 to bolo zavrete tak som išla do Ružinova k Drabovi...a teraz tiež , išlo mi o lekara lebo som vedela ze s nim to bude super a aj bolo, pomohol mi ako mohol len nech je to ,,rychlo z krku,, pardon z brucha... 🙂
Dulkagabulka by mi dala...chemická matka 🙂

aaf
9. sep 2015

Moja skúsenosť- pôrod v apríli počas noci
/dňa kedy mali v kochu na ich pomery strašne vela pôrodov-myslim ze okolo 14 co je ozaj dost.spokojnist absolútna,personál milý a fundovaný,absolútna snaha o zabezpečenie súkromia počas celej predporodnej doby co u mna bolo cca 12 hodín.porod výborný,ako prvorodička prirodzene a bez EPi a oxitocinu a pod.ktory v statnej dajú ani neviete kedy (aktuálna skúsenosť viacerych kamarátok) Poporodna starostlivosť tiez super,sestričky lietali na každé zavolanie co u nas bolo aj každú pol hodku niekedy....a bez reptania..a bez toho ze by som sa cítila ako blb ze nieco neviem/potrebujem.ja som bola ale hlavne 100% spokojná s lekárkou-MUDr. Sebikovou. Prišla na moj telefonát o 5 rano a bola tam cely čas až kým som neporodila,mala výborne odporúčania,zjavne ma vela odrodené a je fakt skvela. Nikto iný ako ona ma ani nevyšetroval počas celého pôrodu- žiadne take ze sestričky kontrolujú progres a lekár 'len' odrodi... Za mna teda najlepsie vyhodené peniaze a kedykoľvek v budúcnosti urcite koch zas ak bude tehotenstvo ok...a inak - z kocha na Kramáre prevážajú len take prípady ktoré by previezli z hociktorej inej nemocnice v SR co je dane špecializáciou kramarov. Preto dopredu riešiť ze vas prevezú a pod. Je podla mna uplna blbosť kedze keby vas uz museli prevážať tak je ten stav bohužiaľ taký vážny ze by mi bolo asi dost jedno ci som niečo platila alebo nie,hlavne nech vsetko dobre dopadne. Zhrnutie- do kocha som nešla kvôli luxusu,ale kvôli odbornosti,ľudskosti a profesionalite mojej pôrodníčky a tiez v nádeji, ze ak bude pôrod trvať dlhsie, nebude ma nikto naháňať x krát preč z kúpeľne, z kozy a na kozu a pod.... co sa inde bežne deje...a moje očakávania boli plne splnene...insk nechápem vyššie vyjadrenie,nakoľko samozrejme ze dávaju nočné košele,aj Odsávačky na mlieko...prakticky nepotrebujete nic okrem toho v čom pôjdete preč z pôrodnice.

ivanka.7
9. sep 2015

V Kochu zvladnu vsetko, co zvladnu ine porodnice - okrem porodnic, ktore maju detsku JISku. To je Antolska, Kramare, Martin, tusim Banska Bystrica a jedna nemocnica v KE (mohla som nejaku zabudnut). Takze zeny z inych miest si pravdepodobne mozu od strachu hodit maslu, pretoze u nich ten prevoz bude iste trvat este dlhsie.
V skupine o Kochu jedna mamicka kedysi pisala ze rodila na Kramaroch, jej syn potreboval ist po narodeni do detskej fakultnej (vedlajsia budova). Prevoz trval dve hodiny. Asi nebol v bezprostrednom ohrozeni zivota, verim ze v takom pripade by ho vedeli preniest vo voziku za 3 minuty, ale este aj tie Kramare treba rozlisovat na nemocnicu a detsku fakultku.

Len dodam ze som rodila aj v statnej aj v Kochu, v statnej sa mi nestal ziadny preslap od personalu ani sa mi nedostalo ziadneho zleho zaobchadzania, ktore by ma "vyhnalo" do sukromnej porodnice.

roamers
9. sep 2015

@aaf ano, nocne kosele do size M. Potom vacsie nemaju

dai
9. sep 2015

@ivanka.7 ak maju ich deti problemy tak mozu... moja kamaratka tak rodila v pe , dieta jej previezli do nitry - do ba by to nedalo - az po stabilizacii - sama uznas ze je vyssia pravdepodibnost ze vsetko bude ok ked mas jisku cez chodbu ( preto aj pripady kde dopredu vedia ze nebude dobre z celej sr zvazaju do tychto porodnic )
Ja uprimne poviem ze som na antolskej rodila kvoli mojmu porodnikovi plus neonatologii - a zial pri druhom porode som bola stastna ze som rodila prave tam...

shania31
11. sep 2015

@roamers
@dai
Ja rom rodila dvojicky u Kocha (porod bol v 36 tt) a nemozem povedat ani jedno krive slovo, ze by nieco nezvladli, nevedeli si radi a teda ja som mala vysoko rizikove tehotenstvo, viac ako 3 mesiace odlezane v nemocnici a nepripustala som si ani jeden den, ze budem rodit inde, ako u nich. Za ten cas, ako som tam lezala, vsetci lekari ma poznali, vedeli ako je to so mnou......
Co sa tyka prevozu z Kocha na Kramare/Antolsku - 1 % bábätiek musia prevazat.....Ale tak isto musia prevazat aj z Ruzinova, kedze tiez nemaju JIS.
@sardinka333 Ano, Cupanik este rodi. Chodi pozerat aj cez vikendy. ja som rodila v sobotu a bol dole pozriet, ako "nam to ide" 😀

peta1711
11. sep 2015

@shania31 super to ma tesi, ze same dobre spravy. Lebo ked po niektore tie co tu pisu tie scenare teda, ze uff.! Komplikacie mozu nastat Aj v nemocnici a bohuzial ich nevedia riesit alebo odflaknu. ! Lebo neni cas!!!
A rodila Si normalne alebo cs?
Ja som November Tak snad to vsetko bude ok. Aspon tieto spravy ma vedia upokojit, ze je to tam ok. 😎

katkakovac
11. sep 2015

@ivanka.7 prevoz na Kramaroch trva dve hodiny, lebo tie budovy nie su prepojene. Mojho syna prevazali po narodeni do kardiocentra, rodila som na kramaroch a naozaj to trvalo 1-2 hodiny. Prisla specialne vybavena sanitka z inkubatorom a previezli ho tych 100 m v nej. Ak je podozrenie na komplikacie, je lepsie rodit v takejto nemocnici. Inak som tiez zvazovala koch a ak by mi hrozil cisarsky, inde by som rodit nechcela. Proste sukromna starostlivost je na vyssej urovni ako statna nemocnica.

poloprudska
11. sep 2015

Ja som ties rodila u kocha a ties perfektny pristup a porod super .

katkakovac
14. sep 2015

Nájde sa tu mamička ktorá rodila u Kocha cisárskym? Zaujímala by ma popôrodná starostlivosť, teda prvých 24 hodín po pôrode. Mám dosť negatívnu skúsenosť z JIS na Kramároch. Sestričky tam toho mali strašne veľa, boli nepríjemné a odmerané, bolo to pre mňa dosť stresujúce a to som si po nemocniciach pozažívala kadečo. Dieťa ani nepriniesli ukázať, už vôbec nie nakojiť a po 24 odinách ma vyhodili na izbu, tašku hodili na zem a staraj sa. Na šestonedelí už bolo našťastie lepšie, sestričky boli ochotné ale tiež príliž vyťažené. Chcem sa tomu tentokrát vyhnúť. Tiež by ma zaujímalo, ako sa stavajú k prirodzenému pôrodu po predchádzajúcej sekcii. Ďakujem

spalka
23. sep 2015

tak mi dnes zrusili prehliadku kocha ☹, vyzeraju dost vytazeni. dievcata, ak tam chcem chodit na prenatalne prehliadky ako dlho dopredu je dobre sa objednat? da sa aj na prehliadky vybrat lekar, ku ktoremu chcem ist? a ako to funguje so zazmluvnenim porodnika? dakujem 🙂

katkakovac
23. sep 2015

@spalka pridaj sa do skupiny sanatorium koch. Tam sa dozvies vsetky odpovede. Tu som na odpoved cakala viac ako tyzden, tam 10 minut 😉 ale ako pozeram uz si v 35 tyzdni, tak sa chytro objednaj. Najlepsie je volat vecer.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre