Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martynnka
3. apr 2014

@lusipe ja by som vobec neuvazovala takym smerom ako ty. Naco mat zbytocne, nepodlozene obavy? Keby sa ti porod rozbehne predcasne, tak asi utekas rovno na Antolsku... Rovnako ako keby si mala rizikove tehotenstvo.

Ja som prveho synceka rodila na Antolskej, teraz zvazujem Koch, uz som takmer rozhodnuta. Urcite to ziadna z bratislavskych porodnic nebude! Nevravim, ze som nebola spokojna. Ale... Novorodenecke oddelenie na Antolskej fajn, velmi mily personal, dobra starostlivost. Vadi mi vsak, ze babatko ukazuju len cez sklo, co teda pre tatina bolo mimoriadne tazke a teraz ked uz mam aj starsieho synceka, tak je pre mna nemyslitelne, aby sa na surodenca len takto pozeral, praveze musi byt s nim cim skor prisaty na mne (stale kojim). Moj samotny porod bol super, ale to bolo skor dane tym, ako uzasne to zvladlo moje telo same, ze mi nestihli nic pichnut, ziadny oxytocin, slo to rychlo. Neviem im vsak zabudnut, ze mi malinkeho po porode - uplne, ale uplne zdraveho, ukazkoveho, Apgar 10-10-10 zobrali, vraj sa musi ist vyhriat :-/ To bola najvacsia blbost!

Mam teraz uz urcite predstavy o porode a nechcem sa pri porode stresovat hadkami s personalom nemocnice o tom, co je pre mna samu normalne. Potrebujem uvolnenu atmosferu pocas porodu, ziadny zbytocny adrenalin 🙂 Takze tak... To, ze su normalne vybaveni na to, keby sa aj nieco stalo, na toto vobec nemyslim... Skor pozitivne, na porod sa tesim, ziadne obavy nemam 🙂 🙂 🙂 Osvedcilo sa to aj pri prvom, slo to uzasne 🙂

dulkagabulka
3. apr 2014

@junkfoood v tom pripade by sa suma vysplhala veru 😒

evitka83
6. apr 2014

Heinburg lacnejsie nevyjde. Keby som chcela full servis s rodenim do vody, so zazmulvnenim porodnej asistentky a izbu, kde by bol aj moj muz, tak ma to vyjde drahsie. Priemerna hospitalizacia je 3-5 dni. A nemaju vobec ziadne detske oddelenie. Pre mna bol heinburg zaujimavy hlavne kvoli tomu porodu do vody, ale kedze tam maju iba jednu taku izbu a ked je tam pred vami ina mamicka, tak mam smolu. Klasicky mozem porodit aj u kocha, kde mam 6 dnovu hospitalizaciu a vedia sa o dieta postarat. V hainburgu nemaju cez tyzden po 15.30 a cely vikend ani detskeho lekara. Takze ked si to ja porovnam, tak pre mna vyhrava koch. A za tie peniaze, za ktore by som klasicky porod v heinburgu, mam u kocha apartman s vyhladom na hrad + dlhsiu moznu hospitalizaciu a starostlivost o dieta. Ale ten heinburg vyzera tiez fajn. Keby som nemala tu moznost kocha, tak to stale realne zvazujem uz len kvoli tomu pristupu k rodicke ..ale este zbehnem kuk do vyskova 😉

raffaella
7. apr 2014

ahojte, tak ja sa pridavam so skusenostou s porodom v Sanatoriu Koch - rodila som tam pred tyzdnom. Mozem len a len odporucit vsetkymi desiatimi. Spickova starostlivost, vyborni doktori, vyborne sestricky na novorodeneckom oddeleni. Moj porod bol velmi rychly, ku koncu mierne komplikovany, ale napriek tomu vsetko bolo na jednotku, rodil ma vyborny doc. Zahumensky a Dr. Zavodska, porodila som velmi rychlo a bez nastrihu a vsetka starostlivost aj po porode bola fakt uzasna. Pre mna to bolo ako dovolenka, strava super, cistucke vsetko, zariadenie prekrasne a nove, velmi pohodlne a komfortne. Vizity robene pri zachovani uplneho sukromia, rano prisli zvacsa 2 lekari, alebo lekar a PA, skontrolovali hojenie a zavinovanie maternice, velka vizita teda uz nic nepozerala 🙂 , len sa zhodnotil moj zdrav. stav. Aj riaditel Dr. Cupanik velmi, velmi prijemny clovek, je vidiet ze tymto ludom velmi zalezi na spokojnosti mamiciek. Takze ja vrelo odporucam, velmi to stoji za to, to pohodlie a starostlivost su nezaplatitelne. A teda aj vsetky sestricky a vrchna sestra na novorodeneckom boli velmi zlate a ochotne, rovnako ako pediatri. Som velmi stastna, ze taketo zariadenie je uz aj u nas, je to fakt spicka.

zuzulkaba
8. apr 2014

@raffaella gratulujem k narodeniu babatka🙂 som rada,ze si mala rovnaku skusenost ako ja🙂

raffaella
9. apr 2014

@zuzulkaba dakujem velmi pekne, aj ja som rada ze to tak dobre vsetko vyslo a ze mi tam bolo skutocne velmi dobre 🙂

katuliacik
10. apr 2014

no tie recepcne su kapitola sama o sebe, mam este posledny termin 16.4. a mala som mat poradnu o 13tej a mi volaju ze mam dojst 17.4 o 11tej, ked som to povedala lekarovi on na mna kuka jak puk ze im niekolkokrat prizvukoval ze mna jedinu mali nechat 16.4, len na skorsi termin a ostatne popresuvat, ze uz im nerozumie ci su dementne :D obzvlast taka brckava jedna co tam je - to je pripad podam jej karticku a poviem ze ku komu idem na ktoru a vzapati sa na mna kukne akoby som hovorila mandarinskou cinstinou, tak zopakujem a aj tak sa spytam ze kam idem :D

pillinka
10. apr 2014

ahojte, dopocula som sa, ze mudr. smolik z ruzinova posiela tehotne na velke ultrazvuky do kocha na partizansku - viete mi to niekto potvrdit, ze je to aktualna situacia? a kto robi tieto ultrazvuky potom v kochu? ci to je nahoda ku komu sa clovek dostane? dakujem 🙂

shania31
10. apr 2014

@pillinka
Nielen len Mudr. Smolik. Velke UTZ robia len u Kocha na Partizánskej. Zvacsa ich robia Mudr. Feldmar, Mudr. Ditte a Mudr. Zavodska.

ivanka.7
10. apr 2014

@pillinka v ruzinove nemaju taky kvalitny utz

pillinka
10. apr 2014

@shania31 @ivanka.7 dakujem za info, aspon si na partizanskej omrknem doktorov 🙂

prskavka11
10. apr 2014

caube baby, boli sme dnes na obhliadke, mam trochu zmiesane pocity, stanicna manzela ani nepozdravila a este sme nemali ani navleky na sebe uz bola rozbehnuta dalej-nepockala kym si ich v klude dame, mate niektora podobnu skusennost?

hanka787
10. apr 2014

@prskavka11 tak mozno mali robotu , rodili tak Vam to chcela rychle ukazat , aby ste nemuseli prist na iny termin. 🙂 Mne tiez nebola nejaka velmi sympaticka , sto ludi sto chuti , ale zodpovedala moje nekonecne otazky.

hanka787
10. apr 2014

Hovorím z vlastnej skúsenosti , nam zrušili termin co sa nam veľmi nehodilo , ale pôrodom nerozkazes.

zuzulkaba
10. apr 2014

@prskavka11 podla mna mali nejaky porod, lebo stanicna je velmi mila.. Tak sa ponahlala, nech vam to stihne ukazat.. My sme mali tiez naplanovanu obhliadku, ale pred odchodom z domu nam to zrusili, ze je tam porod, tak by sme tam nemohli ist

prskavka11
11. apr 2014

@hanka787 @zuzulkaba to ponhlanie sa to ved hej, len ma zarazilo to nepredstavenie sa, nepozdravenie

hanka787
14. apr 2014

Jasne stane sa...

hanka787
14. apr 2014

@prskavka11 kedy mas termin? Aj si niekoho zazmluvnujes? Akurat svagrinna ma o 3 týždne termin. Chodí k Dr. Sebikovej.

prskavka11
14. apr 2014

@hanka787 ooo to ja mam este cas. 2.6. ano zazmluvnujem si dr. ondackovu

celasapremenim
14. apr 2014

@prskavka11 aj ja ju chcem, potom napis aka bola 🙂 nechcem nastrih, napichnutie plodovky ani oxytocin, ani epidural 🙂

lusipe
14. apr 2014

@celasapremenim ja som bola u nej na pohotovosti a bola som prekvapena aka mladunka lekarka🙂...kolko ma rokov?inak skvely pristup mala🙂

hallie
15. apr 2014

@celasapremenim mne vsetko toto splnila Sebikova 🙂. Vysetrovala ma aj Ondackova. Je super, ale Sebikova sa mi zdala este o nieco jemnejsia. Je uzasna.

celasapremenim
15. apr 2014

🙂 ja som prisla zatial do kontaktu iba s ondackovou a velmi sa mi pozdava, tak uvidime, dakujem za info

zuzulkaba
15. apr 2014

@celasapremenim dr. Ondackova je super pri porode, ja som ju mala a bola skvela, velmi jemna, trpezliva a velmi mi pomahala

raffaella
15. apr 2014

mate pravdu baby, Dr. Ondackova je strasne zlata, ona ma prijimala aj prepustala. Oni su vsetky super, aj Dr. Sebikova (chodila som ku nej este do Probiosu) aj Dr. Zavodska, tu som mala tiez pri porode. Mna prisla Dr. Ondackova pozriet aj na salu, ked som tam uz lezala po porode, prisla sa ma popytat, ako sa mam, zagratulovala ku dcerke. Aj primar ma dosiel pozriet, lebo ja normalne chodim ku nemu. Proste zlati vsetci. Juj, normalne vam zavidim ze vas to tam este len caka, iste budete velmi spokojne vsetky 😉

celasapremenim
15. apr 2014

@raffaella to nesranduj, zase na porod sa az tak netesim :D:D

raffaella
15. apr 2014

@celasapremenim tesit sa mozes, ze budes v dobrych rukach a tiez na tu poporodnu starostlivosť 🙂 neboj, dobre bude.

prskavka11
15. apr 2014

@celasapremenim urco napisem recenziu, tiez nechcem presne aj tie veci, ktore si napisala, no este som nemala poradnu u nej

hanka787
15. apr 2014

Doktorka Sebikova je super bola pri pôrode aj kamoške 🙂 ja mam veľmi dobru skúsenosť s Dr. Marcisovou , samozrejme vela urobia aj pôrodné asistentky, ktoré boli somnou najviac pri pôrode. Chválim a pozdravujem🙂)

hanka787
15. apr 2014

@celasapremenim ja som tiez nechcela pustiť vodu, nakoniec na 6 ked sa to ťahalo som zvolila, ani oxyk som nemala a som na seba hrdá dala som to bez epiduralu, bez nástrihu vďaka mojej super doktorke a super pôrodnej asistentke, ktoré ma celý cas podporovali 🙂 ak sa bude dat zazmluvnit obe , beriem ich všetkými desiatimi k ďalšiemu pôrodu . 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre