Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
14. dec 2011

@dena jasne, kto sa neopyta nevie🙂

amouramour
14. dec 2011

inak k tym megataskam, mam zoznam do normalnej porodnice a nie je to tak katastroficke🙂

woman04
15. dec 2011

@amouramour ..ja som si zobrala do normal pôrodnice podľa zoznamu a nepotrebovala som nič,okrem hygienických potrieb pre seba... 🙂

amouramour
15. dec 2011

@woman04 asi tak🙂preto mi pride smiesne ako sa tu tak troska zvelicuje s megataskami🙂

tucika
15. dec 2011

@woman04 @amouramour : Ono to velmi zalezi od porodnice, napr. baby, co rodia na Antolskej si beru aj kosele na porod, baby, co rodia v TT musia mat plienky aj vlozky, v niektorych porodniciach neobliekaju babetka do bodyniek a gatiek, ale do kosielok a na nozickach maju len plienku, tak tie si beru aj oblecenie pre mimi. Podlozky podseba a pod mimi, vlozky do podprdy a ked k tomu pridas zupan,prezuvky, nejaku deku pre babo, tak mas hned mega tasku.U nas v januarovkach maju baby nachystane velke kufre, v ktorych maju 3 tasky: na porod, pre seba a pre babo na sestonedelie...Takze je to vsetko velmi velmi individualne! Ja som napr. na seba velmi narocna, takze len kozmetiky si beriem strasne moc (samozrejme v miniaturach), nejaku peknu koselu, ked mi pride navsteva, natacky(pekna za kazdych okolnosti :D , tel. a comp. a nabijacky...) Dost sa toho nazbiera, hned mas tasku ako svet! 😉

amouramour
15. dec 2011

@tucika fuha a to sa da stihnut aj natacat vlasy v porodnici?🙂ja pocitac asi ani tahat nebudem🙂

veve39
15. dec 2011

@tucika
@amouramour
podlozky pod seba, vlozky po porode, plienky pre babo, kosele, uteraky zaberu skutocne vela miesta, co sa do standardnej tasky zmestit neda...ja to zase za zvelicovanie nepovazujem
kedze pri nastupe do porodky nevies, ci sa ti ujde nadstandard (lebo napr. antolska na nadstandarde ponuka aj podlozky, kazdy den vlozky, taktiez kosele) treba to vsetko brat...
u mna osobne 2 napchate obrovske tasky (ani natacky, ani pocitac 😉 ), keby sa mi neusiel nadstandard - kde bolo miesta naozaj dost, tak na beznej izbe tie tasky fest zavadzaju - a tety upratovacky s nimi maju vkuse problem 🙂

amouramour
15. dec 2011

@veve39 no to verim🙂ale zas mna uprimne tie tasky ani netrapia, nemocnicu beriem ako nutne zlo, ktore treba vydrzat🙂hlavna motivacia je aby sme boli zdrave a budem sa uz tesit domov🙂

tucika
15. dec 2011

@amouramour : Tak ja som uz druhorodicka, takze ja si to tam idem uzit a oddychnut si! 😀 😀 😀 Vecny optimista!

veve39
15. dec 2011

@amouramour jasne...tasky su urcite to posledne kriterium - co uzna aj kazda mamicka
ked sa nemusia balit v tak rozsiahlej miere, je to taky prijemny benefit....lebo prave tie hygien.potreby zaberu vela miesta (u mna zabrali miesta najviac, nakoniec som ich vobec nepouzila, kedze mi ich na nadstandarde v plnej miere poskytla nemocnica) - keby som vedela, ze sa mi nadstandard ujde, tak tie tasky by vyzerali uplne inak 🙂

veve39
15. dec 2011

@amouramour a nakoniec som v tej nemocnici pobudla necakane 10 dni - cize aj preto bolo prijemne, ze som tie veci dostavala (povodne nabalene by mi nestacili)....

amouramour
15. dec 2011

@veve39 ved to je jasne,ja som tiez hlavne optimista,lebo nastastie z okolia pocuvam len dobre spravy z porodov ci uz v statnych alebo sukromnych zariadeni🙂

amouramour
15. dec 2011

@tucika joj aj ja chcem🙂

miselka252
15. dec 2011

Ahojte, ako to prosim vas funguje u Kocha s tehotenskym pausalom? Neplatite uz za nic ine pocas celeho tehotenstva? Vykonavaju UTZ pri kazdej navsteve? A ma gynekolog UTZ na ambulancii alebo sa chodi na nejaky centralny?
Zvazujem prechod ku Kochovi, jedine, co ma odradza, su tie spominane prestoje pri cakani na ambulancie.
Velmi pekne dakujem za odpoved.

ivanka.7
15. dec 2011

@miselka252 Ja som od zaciatku tehotenstva u Kocha prave (presla som so svojim doktorom) - okrem toho 140 euroveho poplatku som zatial platila este 20 eur za morfo, inak nic. Utz mi doktor urobi na kazdej poradni vzdy vo svojej ambulancii - na poslednej teraz v utorok co som bola, nemeral babo (bola som u neho minuly mesiac a potom aj na 3D aj na morfe v priebehu 2 tyzdnov), len kontroloval ci je vsetko ok, ale ked som mu povedala, ze manzel caka vonku, tak ho zavolal a vsetko pekne poukazoval🙂

A co sa tyka mna, ja som nikdy necakala na poradnu u svojho doktora (Smolik, ordinuje v Ruzinovskej poliklinike v ramci Kocha) viac ako 5 minut mimo objednany cas. Najviac som cakala priamo v Kochu na morfo - asi 25 minut a to som na to bola uz pri objednavani upozornena, lebo ma pripisovali k inej pacientke.

miselka252
15. dec 2011

@ivanka.7 dakujem za bleskovu odpoved🙂 Myslis, ze MUDr. Smolik este berie nove pacientky? Asi sa k nemu treba hlasit cez Kocha, ci?

ivanka.7
15. dec 2011

@miselka252 to neviem, ale asi cez Kocha🙂 A ci berie nove... no, prebral teraz nejake pacientky po doktorke, co sla na matersku a minule vyzeral, ze ma toho na praci rozhodne viac ako minule razy, ale za opytanie nic nedas🙂

miselka252
15. dec 2011

@ivanka.7 jasne🙂 ale to tusim vsetci sikovni lekari maju takto.. dakujem pekne za odpoved🙂

sashie
15. dec 2011

baby, chcem sa ešte spýtať jednu vec k pôrodu, čo mi nevedeli včera na recepcii u kocha povedať. môže byť otec pri pôrode a dopláca sa za to?
a tie čo ste pacientky u nejakého dr. z kochu, kedy vám povedal doky, že stačí nahlásiť a podpísať zmluvy, zaplatiť atď.? mne povedala dr., že stačí v 36. týždni, kedy pôjdem prvýkrát do poradne do kocha - dr. je v ružinove. pýtam sa preto, lebo sa mi to zdá dosť neskoro vybavovať pôrod, keď môžem v podstate o týždeň ísť rodiť.
ďakujem za odpovede.

ivanka.7
15. dec 2011

@sashie môže byť otec (príp. niekto iný) pri pôrode a je to zahrnuté v poplatku za pôrod

sashie
15. dec 2011

@kaby vďaka, len to je také neprehľadné, nemajú to na jednom mieste, vždy to hľadám inde. ďakujem.

lucyferia
16. dec 2011

@miselka252 poriadne zvaz prechod ku Kochovi... volake sono maju vsetci doktori v ambulancii, ale neviem ake to je presne. Ja som sa prihlasila tiez do Kocha, ale najradsej by som odtial zasa odisla. Ambulancie nic moc... sestricka s lekarom v jednem mini-miestnosti. Okno tam mali sice zastrete zaluziami, ale ked prechadzal chodec okolo okna, tak som ti videla a mi to nebolo 2x prijemne... koza rovno oproti dveram. Cize keby dakto vojde a si na kozicke, vidi ti az do zaludka 🙂))) Ja uz som to tu pisala, bola som objednana na presny cas, no cakala som skoro 2h! Co ma neskutocne vytocilo a ako prvy zazitok s Kochom toto vsetko to pokazilo. Ked som nedavno mala pozitivny tehu test, tak som tam volala a objednanie klasicky az o 1.5 mesiaca... bolo by to asi viac, ale ja som sa medzicasom objednala koli dacomu inemu, tak nastastie si na potvrdenie tehu pockam iba 1.5 mesiaca co je podla mna az chore!

jasminet
16. dec 2011

baby NT vysetrenie sa robi u kocha vaginalnym utz alebo cez brucho?

woman04
16. dec 2011

@jasminet ...bežne cez brucho,ale malého nebolo dobre vidieť,tam mi robili vagin. 🙂

jasminet
16. dec 2011

@woman04 diky

kaia
16. dec 2011

@miselka252, rozhodne odporucam prechod do Kocha 🙂. Som pacientkou Dr. Smolika uz niekolko rokov a presla som s nim aj do GNP. Okrem fajn pristupu a odbornosti sa u neho necaka 😉 . Ordinuje v Ruzinovskej poliklinike a vzdy som isla nacas 😎.
Presne pred 3 tyzdnami sa nam narodila dcera u Kocha a mozem iba odporucit 😉.

tea333
16. dec 2011

ahojte,
je tu niekto kto mal este pomerne male dieta, ked rodil druhe?
Chcem sa opytat, ci tam deti mozu chodit kedykolvek na navstevu, alebo je to obmedzene, alebo nebodaj mozu byt ubytovane s rodicmi na apartmane?

@kaia vidim ze mas podobny rozdiel, u nas to vyzera na 2 roky presne 🙂

inak ja som pacientka GPN, chodievam k Vacokovej, a nedavno som tu citala, ze je masiarka. Mne to tak v ambulancii velmi nepripada. Niekedy je trochu stroha, ale inak mila 🙂

tucika
16. dec 2011

@tea333 : Ja som sa pytala, ci mozu chodit deticky na navstevy. A odpoved bola, ze urcite ano, samozrejme zalezi na posudeni zdrav. stavu starsieho surodenca, ci neni soplikovy a pod. 🙂

katuska
16. dec 2011

@tea333 to kto napísal, že Vačoková je mäsiarka????!!!! Ja k nej chodím celé roky a teda nemôžem sa sťažovať, je to síce už staršia generácia, a veľmi nekomunikuje, kto chce veľa vedieť, treba sa veľa pýtať, tak by som ju zhodnotila, ale inak veľmi milá, ochotná, počas mojej poradne vždy usmiata, aj jemná..... nemôžem na ňu povedať krivéeho slova

katuska
16. dec 2011

@jasminet NT screening u Kocha sa bežne robí cez brucho, nie vaginálne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre