Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lenkagl
22. dec 2011

@adka0029 ahoj, ja mam dr. Maresa. A ty citis, ze sa ti maly este neotocil, lebo ja fakt neviem, raz sa mi zda, ze kopka dole, raz hore 🙂

katuska
23. dec 2011

@stellamiapiccola @dena @chichinka ďakujem vám veľmi pekne za info. 🙂

adka0029
23. dec 2011

@lenkagl
no, mna kope asi vsade, hlavne do bokov. Ale vzdy citim hlavicku niekde pri rebrach, tak viem ze je furt ritkou dole 😖

nelinqua
23. dec 2011

Tie co ste boli na prednaske o epi..je to v pondelok o 9:00 alebo 9:30? A ako dlho to asi trva? Dakujem

kaby
24. dec 2011

@nelinqua byva v pondelok o 9.30hod. Trva cca pol hodinku. 🙂

sashie
26. dec 2011

zľava na pôrody (1 200) platí na všetky pôrody do 31.3. 2012 - http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/cennik/
🙂

katuska
27. dec 2011

@sashie to je super správa, pomaly som sa začala zmierovať s tým, že budem musieť priložiť dalšie 3 stovky 😕

ivanka.7
27. dec 2011

A ja mam termin 4.4. :D

lucy369
27. dec 2011

Ahojte , chcela by som sa spytat , sice tehotna este nie som ,ale pokusame sa a ked to rpide urcite by som chcela rodit v kochu....a vsak neviete mi poradit dobreho dktora? nie som z Ba ,ale z TT , takze neviem ako to tam chodi...

amouramour
27. dec 2011

@katuska moja sestra ma termin 20teho aprila a povedali jej 1500 uz

amouramour
27. dec 2011

inak este taky postreh z kocha, to ze som nemala ok testy na cukor som sa dozvedela az 6 tyzdnov po nich:{sa ma diabetolog pytal, ze kde to chodim, ze to tolko trva...

ivanka.7
28. dec 2011

@amouramou A si si tam nevolala? Mna to caka 2.1. v Kochu a rozhodne sa spytam sestricky, kedy si mozem priamo jej zavolat pre vysledok, nehrozi, aby som cakala na vysledok tak dlho. Najdlhsie som predtym v Probiose cakavala na cyto - 3 tyzdne ale to mi uz potom chodilo sms-kou.

amouramour
28. dec 2011

@ivanka.7 lekar mi povedal ze naozaj nemusim volat,ze keby neboli dobre tak mi urcite da vediet,ze ked sa neozve je to ok...totiz ked som kvoli nejakym predtym volala mi povedal,ze ozaj nemusim volavat kvoli vysledkom .tak som sa tentokrat na to spolahla,holt nevydalo a dalsi zly bod pre kocha...myslim,ze ked si clovek plati za kvazi nadstandartnu starostlivost,tak v niecom by asi mala byt nadstandartna...mna uprimne sklamali ked som aj raz jediny raz potrebovala pomoc s jednym problemom a stretla som sa len s velkou neochotou a nezaujmom...tak ale uz poslednu poradnu dobojujem🙂ale je to skoda lebo by asi mali potencial poskytovat kvalitne sluzby len to mmt az tak 100percentne nezvladaju

reni93
28. dec 2011

@ivanka.7 ivanka, tiez navstevujem poradne v kochu, mne volala pani doktorka ohladom glukozovych testov s vysledkom vsetko ok uz na druhy den.

ivanka.7
28. dec 2011

@amouramour tak zrejme je to o konkretnom doktorovi vzhladom na prispevok nizsie 🙂 Mne sa pri Smolikovi a jeho sestricke nikdy nestalo nieco taketo.

amouramour
28. dec 2011

@ivanka.7 moze byt ja chodim asi k tomu najvychytenejsiemu🙂

ivanka.7
28. dec 2011

@amouramour V kazdom pripade je to smutne, ak si mohla tych 6 tyzdnov nieco robit inak...

amouramour
28. dec 2011

@ivanka.7 asi tak,ale tak verim tomu,ze itak bude vsetko ok

ivanka.7
28. dec 2011

@amouramour urcite bude, kedysi sa taketo testy vobec nerobili a deti sa rodili ok🙂 vsetko dobre dopadne 🙂

amouramour
28. dec 2011

No to hej,lenze tym,ze teraz musim kazde dva tyzdne k diabetologovi asi to tak ok nie je...

kaby
28. dec 2011

@ivanka.7 Mne sestricka povedala, ze si mozem zavolat, dva dni po uskutocneni testov som si zavolala, a doktor (asi ten najvychytenejsi..) ma informoval o vysledku glukozovych testov, nemal s tym najmensi problem... Doktor nemoze vediet, co sestra zalozi do karty pacientky, pokial mu rukami neprejdu vysledky (ktorych je denne myslim si ze dost..)..
Naopak, tak ako sa mi na zaciatku nepacilo, musim len pochvalit starostlivost... Vyskytli sa u mna nejake komplikacie a vidim velku snahu od lekara, aby vsetko bolo ok.... Chodim tam 2-3x do tyzdna, nic nepodcenuju....

ivanka.7
28. dec 2011

@kaby nechapem uplne, preco je prispevok adresovany mne, kedze ja som nikdy problem nemala🙂 ale super🙂

kaby
28. dec 2011

@ivanka.7 reagujem len na poslednu diskusiu ohladom vysledkov glukozovych testov... 🙂 (kedze si sa pytala na moznost telefonickeho oboznamenia sa s vysledkami, podelila som sa svojou skusenostou.. )

katuska
28. dec 2011

@amouramour ja mam tiež gestačnú cukrovku, a hodnoty mi oznámila dr. tiež 2 dni po teste....mne sa skôr nezdá to, že pred podaním toho sladkého nápoja nerobia krvný obraz.....pretože dať takúto davku glukozy nejakej tehulke, ktorá má skutočne silnú cukrovku, a môže sa im stať, že im tam z toho skolabuje....ja som mala po dvo hodinách od vypitia len mierne zvýšene hodnoty (8,1)......aj celkovo priebeh diabetu u mna nie je taký dramatický, no v iných prípadoch to môže byť skutočne na kolaps......nechápem prečo si nekupia jeden glukometer, ktorý stojí cca. 30 eur. a každej pacientke môžu zmerať hladinu cukru nalačno ešte pred vypitím toho silného sladkého nápoja....a jednoducho iba vymenia po každej pacientke v pere novú ihlu a je to opät sterilné....žiadna veľká investícia. asi im to pri najbližšej poradni navrhnem......

sashie
28. dec 2011

@lucy369 záleží či chceš chlapa alebo ženu (tých je menej u kocha), chodila som k dr. závodskej, teraz je na MD, ale prešla som k dr. piškaninovej a som spokojná - už som mala u nej dve poradne a na každej poriadne premerala bábo, čo sa mi pri prvom tehotenstve nestalo, že by sa mi na poradni až takto dôkladne venovali - čo sa týka sona, vtedy sa len pozreli či sa dieťa hýbe a či bije srdce. a zdá sa mi aj starostlivá, popýta sa na všetko, vysvetlí a nemá ani veľa pacientov, tak sa mi zdá. len ordinuje vždy iba v stredu.

raz som bola u dr. Vačokovej - keď som mala pri prvom tehotenstve problém- zastupovala moju doky, ale zdala sa mi taká stručná a s odstupom ku mne. ak som chcela niečo vedieť, musela som sa pýtať - dolovať info. a dr. ditte sa mi tiež zdá v pohode, ale toho poznám len s ultrazvuku.

endi15
29. dec 2011

baby, poradte, ktory lekar je najleps?i, resp. termin mam zaciatkom aprila a uvazujem, ze babatko uzrie svetlo sveta u kocha. Ktoreho lekara oslovit?

katuska
29. dec 2011

@stellamiapiccola @dena @chichinka @lemurko @matka009 @monicka17 maminky môžem sa opýtať intímne otázky?
ako dlho vám nechali bábätko po pôrode na brušku? mali ste počas pôrodu na sebe nočnú košelu, v čom ste rodili? v akej polohe ste rodili (v polosede, v ľahu) ? mali ste "fixované" nohy, alebo ste si ich len opreli do "strmeňov"?
Ak je vám to nepríjemné odpovedať verejne, napíšte mi prosím IP, ak nechcete na takého otázky odpovedať, nevadí, nenahnevám sa, skúsim sa opýtať dr. počas poradne. V každom prípade vopred vďaka za každú info. 😉

dena
29. dec 2011

@katuska na pôrodnú sálu som išla vo svojej košely ale tam mi potom dali ich, vraj aby som si svoju zbytočne nezašpinila 🙂 počas pôrodu som ju aj mala oblečenú. Nohy mi nefixovali. A mňa sa pýtali akú polohu chcem, zdvíhala mi sestrička postel a ja som jej povedala kedy mi to vyhovuje..čiže rodila som v takom polosede...

chichinka
30. dec 2011

@katuska katka pocas porodu som mala ich nocnu koselu na sebe, rodila finale na stole v sede, nohy normalne pokrcene na posteli, pod kolenami som sa pridrziavala..
cize ziadne fixovanie. a pri tlaceni mi dr. navrhla tlacit aj v stoji, aj cupiac a v klaku, bolo to super. ale toto nie je bezne, to bolo len u tej mojej mudr Zavodskej, ktora bola absolutne uzasna, len je teraz na materskej... 🙂 drzim palce!!!

innka09
30. dec 2011

Ahojte dievcata, mate niektora skusenost s dr. Kostolnym? Dakujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre