Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
18. aug 2013

@anglicanka1981
Dr. Vacokova bola ku mne skvela + po porode velmi starostliva.
Jasne, plati sa za hospitalizaciu- 20 eur/noc a po 15 dnoch 15 eur/noc a to az do porodu.

anglicanka1981
18. aug 2013

@shania31 dakujem, nenasla som to na stranke, len o dalsej osobe tam pisu. 🙂 To nie je taka hrozna suma.
Ja som viacmenej rozhodnuta tam rodit, hlavne ked citam aky je baby boom. Takze bez sance na VIP izbu v statnych nemocniciach. A nastastie som tu nenasla nijaku naozaj zlu recenziu. Ze zla strava, to mi je tak jedno, horsie ako v statnych to byt nemoze. 🙂
Este som uvazovala, ze by som si pozvala sukromnu laktacnu poradkynu na pokec, ak bude treba. Mal tam niekto tak?

shania31
19. aug 2013

@anglicanka1981
Nie je to az taka hrozna suma. Len ja som tam lezala 3 mesiace, cize sa to celkom slusne "nakopilo".
Strava tam je podla mna super- aj porcie, aj chutne. Sem tam sa nieco nepodarilo, ale inak ok.
O tej laktacnej neviem, ze by ju tam mal niekto.

kikuleenka
19. aug 2013

@anglicanka1981 ahoj, ano, ja som mala dohodnutu navstevu laktacnej, moze normalne v ramci navstevnych hodin prist kedykolvek (9:00 - 21:00), ak by to malo byt v inom case, treba sa spytat, verim, ze by vyhoveli, ale mne to tak uplne stacilo, ani nemusis nahlasovat, ze pride alebo co, je to ako navsteva...

sovicka1011
19. aug 2013

Ahojte ,

ja som sa vratila s nasim krasnym syncekom minuly stvrtok z Kocha. Takze tu je moja skusenost.
Posledne tyzdne som mala velmi tazke a bolestive kontrakcie sa mi stupnovali. Takze ma v Kochu hospitalizovali aj skor , ale pustili domov , nakolko sa nalez velmi nehybal a neotvarala som sa.
Bolesti pokracovali a kazdy den bol pre mna velmi tazky. Jedneho dna som nasla v sebe silu a sla som sa prejst do jedneho obchodneho domu a tam uz zacali pravidelne kontrakcie.
Prijali ma , kontrakcie vsak neboli viditelne na monitore .Sluzbu mala pani doktorka Ondackova , ktora ma prijala aj predtym.
Pani doktorka je skutocny anjel. Manzel bol somnou cely cas na izbe cakacky , co mi v mojich bolestiach pomahalo neskutocne. Stale som sa velmi pomaly otvarala , tak mi museli prepichnut plodovu vodicku. Potom sa neskutocne urychlilo , ale to sa zase malickemu nechcelo predrat von.
Chcem pochvalit aj neskutocne milu a skvelu pani anesteziologicku , ktora mi citlivo podala EPI . Vobec ma to nebolelo a bola tam pre mna kedykolvek sa vratili bolesti.
Vsetky sestricky na porodnom sale odvadzali TIP TOP robotu. Boli ochotne , usmievave, hladili ma po brusku. Citila som sa napiek bolestiam ako v domacom prostredi.
Rodila som 15 hodin , nakoniec predsa len prirodzene . Pani doktorka mi ukazala ako malemu pomoct , takze som nemusela byt v polohe lezmo , ale pomahali sme mu gravitaciou.
Nakoniec moj pokladik prisiel na svet 6.35 ranko. Mal problemy nakolko mal omotany pupocnik , ale rychla starostlivost mu pomohla a dostal sa hned do normalu.. V inkubatore stravil iba chvilku kde ho trosku ohriali a dali kyslik.
Mliecko mi nabehlo hned na druhy den . Sestricka v novorodeneckeho chodila za mnou aj v noci a ukazovala co a ako. Malinky dostal aj zltacku , ale mliecko mu pomohlo . Vcera mal tyzden a uz sme predbehli porodnu hmotnost.
Mame krasnych 3700 gramov a sme v poriadku.

Ja som velmi citlivy clovek , ktory potrebuje citit podporu ked nastane problem , Mozem povedat , ze v Kochu by som odrodila aj desat deti . Dakujem este raz vsetkym straznym anjelikom a aj tym , v ludskej podobe z porodneho salu Sanatoria Koch.

martinka008
19. aug 2013

@sovicka1011 Velmo pekne si to napisala, normalne ma to dojalo a to uz mam dost dlho po porode, takze hormony mam v normale, aspon dufam 😎

ewca
20. aug 2013

Ja som sa nakoniec po dlhom uvazovani rozhodla tiez rodit u Kocha, niezeby som si potrpela na nejaky luxus ale bojim sa tych masoviek vo velkych nemocniciach...je pre mna velmi dolezite aby mohol byt manzel cely cas pri mne

@sovicka1011 to sa mi strasne paci, ze ti dovolili rodit aj v inej polohe ako lezmo a ze boli mily, to je strasne dolezite, teda premna urcite

ewca
20. aug 2013

@susannah prosim ta ake homeopatika si pouzila pri porode...dakujem

ewca
20. aug 2013

@bimba01 ja som prvu dceru rodila v DS, vtedy som o nieco takom ako JIS neuvazovala, myslela som ze vsetko bude bez problemov, ked aj cele tehu bolo...a nakoniec bol problem velky a dceru museli previezt do Novych Zamkov...ani som ju po porode nevidela...az do takmer dvoch tyzdnoch.... takze ten kusok z Kocha na kramare je podla mna uplne v pohode

miskamaj
20. aug 2013

@ewca a co sa vam stalo pri porode?

jakubko7
20. aug 2013

Ahojte babenky.....pred dvoma dnami som vam pisala ze mam dohodnuty cisarsky u kocha a dnes tyzden pred porodom mi povedali ze mi ho neurobia.....opakujej tyzden pred planovanim cisarskym....
Ze ked odrodim normalne som u nich vitana ale ked chcem cisarsky tak si musim zajst do inej nemocnice...
Teraz mi povedzte ci sa moze takto spravat niekto k tehotnej zene tyzden pred porodom.
Velmi klesli v mojich ociach....uz by som tam nesla za ziadnu cenu a to nehovorim o tom ze clovek tam chcel nechat nemale peniaze.
Sklamanie na plnej ciare.

shania31
20. aug 2013

@jakubko7
Ahoj, a aky bol dovod pre cisarsky rez?

jakubko7
21. aug 2013

@shania31 ahoj...dovod bol ten,ze uz aj prvy porod som mala cisarskym koli tomu ze maly bol zadockom dole......dieta mi zomrelo v 16 mesiacoch pretoze bolo vazne chore....konecne po troch rokoch sme sa rozhodli ze budeme mat dalsie babetko a ked som tam prisla tak som hned povedala ze by som chcela cisarsky..Asi sa nevedia vzit do roly matky ktora prisla o to najcenejsie na svete a to o dieta......vsetko bolo ok az do vcera pokial mi nepovedali ze mi ho neurobia...
Tyzden pred porodom som si musela hladat doktora ktory ma odrodi....podla mna nie je to pekne ze sa takto zahravaju a pritom neberu ohlad na nas...velmi som sa tam tesila ale strasne ma sklamali.
To je moj pribeh...ja verim ze som nikoho neodradila.,len som chcela aby ste vedeli ze sa tam deju aj taketo veci a ze vsetko co vyzera ruzovo nakoniec ani take nie je...

shania31
21. aug 2013

@jakubko7
Ahoj, no na Slovensku moc sa neberie, ze si zena povie, ze chce mat cisarsky rez. Uprednostnuju prirodzeny porod, aspon u Kocha. Ja som do poslednej chvile nebola ista, ako budem rodit, kedze som cakala dvojicky. A vobec im to nezazlievam, ze ma nechali rodit najprv prirodzene, kedze viem, ze vacsina gynekologov pri dvojickach inak ani neuvazuje-automaticky cisarsky rez hned planuju, ale naco, ked aj 2 babatka sa daju porodit pekne prirodzene.

jakubko7
21. aug 2013

@shania31 ja viem ze priridzene je prirodzene ale mali mi to povedat hned na zaciatku a mohla som si najst inu nemocnicu a nie tyzden pred porodom....

shania31
21. aug 2013

@jakubko7
Ja nerozumiem, preco chces silou mocou rodit sekciou? Bojis sa prirodzeneho porodu? Aj pre to babo je omnoho lepsie, ak sa porodi prirodzene. Ja ta nechcem odhovarat, len nerozumiem.

shania31
21. aug 2013

@jakubko7
A tiez mi na nich nesedi, ze ti to tyzden pred porodom povedali :-/

jakubko7
21. aug 2013

@shania31 nie nechcem rodit normalne....nebojim sa ale byvam dost daleko od nich na to aby ked nieco tak by som to asi nestihla.....ale uz mam ineho dr ktory to spravi.......len ich nechapem v urcitych veciach

shania31
21. aug 2013

@jakubko7
Aha, zvlastne, vsak su zeny, ktore k nim chodia rodit aj z inych miest. Vec nazoru.
A budes rodit v BA?

jakubko7
21. aug 2013

@shania31 nie nebudem v BA

shania31
21. aug 2013

@jakubko7
Ok, tak prajem vela stastia pri porode. Nech ste obaja v poriadku.

sharlotta
21. aug 2013

@jakubko7 to je zlozita tema, teraz sa porodnice predbiehaju v tom, kto ma viac prirodzenych porodov a tlaci na nich ministerstvo a aj EU. Cize ak vyslovene nemas na to vazny dovod, tak ti ho neurobia, potrebuju dobre statistiky 😅 Strach z porodu na Slovensku nie je indikacia na cisarsky. Ja osobne si myslim, ze by o tom mala rozhodovat zena, ako chce porodit. Je to moje telo, moje dieta, moje problemy, oni s tym zit nebudu....Ja som mala prvy cisarsky a teraz by som chcela prirodzene, ak to pojde, no aj s tym je problem niekde. Nastastie v Bratislave nie.

jakubko7
21. aug 2013

@shania31 dakujem

shania31
21. aug 2013

@sharlotta
A kde planujes rodit? U Kocha?

sharlotta
21. aug 2013

@shania31 teraz uz vobec neviem, povodne som nad nicim inym, ako nad Kochom neuvazovala, no lezala som pred mesiacom na Antolskej koli krcku a otvaraniu na rizikovom a boli tam dve baby, co ich previezli z Kocha a tie hovorili, ze ich tam dost dobabrali. Tak teraz neviem...ci idem znova na Antolsku a tych par dni tam prezijem, ci ist do Kosic do Sace, ci predsa len do Kocha... 😒

shania31
21. aug 2013

@sharlotta
A v com ich dobabrali?

sharlotta
21. aug 2013

@shania31 jedna vravela, ze sa zacala otvarat, a ze ju kontrolovali kazdy den a ze ju tak rozbabrali, ze behom 3 dni uz bola na 3 prsty otvorena, tak ju previezli na Antolsku, keby porodila predcasnea druha konkretne nic nevravela, len prikyvla a skonstatovala, ze v Kochu nevedia riesit rizikove a krizove situacie, tak ma to trosku zarazilo a odradilo.

shania31
21. aug 2013

@sharlotta
Kazdy den ju kontrolovali? Tomu akosi neverim. Ja som mala obdobne problemy- rizikove tehotenstvo, skrateny krcok, zvnutra som sa otvarala a pod, a snazili sa ma pozerat co najmenej prave kvoli tomu, aby mi to zbytocne nerozrypali a nerozbehol sa porod.

sharlotta
21. aug 2013

Este som sa chcela opytat, ako to funguje u Kocha s pohotovostou? Mozem tam prist, aj ked nie som ich klientka, kolko sa plati? Ja uz mam z tej Antolskej strach, ze aj ked nieco je, tak sa to snazim pretrpiet potichucky doma.

shania31
21. aug 2013

@sharlotta
No neviem, ako to je, skus si tam zavolat a opytat sa. Ja kedze som ich klientka, nebol problem, ako mi povedali - su tam 24 h denne. A ak nieco sa Ti nepozdava, zbytocne neodkladaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre