Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

sharlotta
21. aug 2013

@shania31 neviem...len interpretujem, co mi povedali...Celkom ma to odradilo. 😒

shania31
21. aug 2013

@sharlotta
Hm, ono niektore maminky lubia aj zvelicovat.....Ja som "zivy" priklad, ze poradili si aj s rizikovym tehotenstvom 😉
A naozaj nezvyknu pozerat kazdy den- velke vizity byvaju v pondelok, stredu, piatok a tam vacsinou prednosta/primar rozhodnu, ci ano/nie- mna najprv tak raz za dva tyzdne pozreli, ci steh drzi a ku koncu raz za tyzden.

veni3
21. aug 2013

Ahojte baby, tiež mam v pláne pôrod v Kochu, akurát mam veľké obavy, lebo mala este stále nie je otocena, a to sme v 38tt ☹ zatiaľ mi tam všetci lekári povedali, že to odrodime prirodzene, že KP nie je dôvod na sekciu. Ja mam z toho vcelku strach, nemáte s tým niektorá skúsenosti?

shania31
21. aug 2013

@veni3
Ahoj, viem, ze niektore deticky sa daju odrodit prirodzene aj ked su KP, ale mnohe musia sekciou. Neobavaj sa, akonahle vidia, ze matka alebo babatko su v ohrozi, konaju ihned 🙂

shania31
21. aug 2013

@veni3
A takych babatiek sa u Kocha narodilo az dost, ktore boli KP.

ewca
21. aug 2013

@veni3 moja zama rodila dceru KP a dopadlo to dobre, a bola prvorodicka...ja som rodila normalne a porod bol jedna katastrofa, ale verim, ze teraz to bude lepsie 🙂

martinka008
21. aug 2013

@jakubko7 Velmi ti drzim palce, aby ti vsetko dobre dopadlo a aby ste boli vsetci zdravi, ale u mna ma Koch velke plus, ze nechce robit sekcie "na zelanie". Tento zvlastny trend sa na zapade uz davno skoncil, pomaly to prichadza aj k nam. Sekcia sa ma robit iba ak je to nevyhnutne, prirodzeny porod je to najlepsie pre matku aj pre dietatko. Akurat nerozumiem, preco ta neinformovali hned, mozno aj do toho chceli ist, ale asi maju teraz plno tak ta "posunuli" prec 😖 .

martinka008
21. aug 2013

@jakubko7 Prepac ze este otravujem, ale neda mi to. Ako daleko byvas od BA? Pride mi to velmi zvlastny dovod na sekciu, to si uviedla v Kochu ako dovod? Kamoska z Noveho Mesta n. V. tiez chcela rodit v BA a nad sekciou vobec neuvazovala, tak neviem... Podla mna sa to vzdy da nejako vyriesit.

jakubko7
21. aug 2013

@martinka008 ahoj...nie vzdialenost je dovod na sekciu...oni dobre vedeli co bol dovod a suhlasili..aale uz to neriesim....uz mam ineho a je super.

dasamo
22. aug 2013

@jakubko7 Ahoj, ja som teraz 7.den po cisarskom u kocha. Mozem ti povedat, ze nic lepsie nie je. Mala som uz dva cisaraky na sulekovej a zochovej. Toto sa neda porovnat, akurat vyhlad z okna podobny 🙂 . Ja som mala dokonca manzela priamo pri cisaraku za hlavou pri anesteziologicke, nic lepsie nemoze byt. Nic sa nedoplacalo. Mohol byt so mnou na izbe potom oficialne dve hodiny, ale nikto ho nevyhanal.

dasamo
22. aug 2013

Tak uz to mame za sebou. Damienko sa narodil 15.8 o 01.08 cisarskym. Mal 3240 a 49cm a sme uz domaaaaa 🙂 a vsetko je ok. Dakujem za podporu

jakubko7
22. aug 2013

@dasamo ja nechapem preco u mna zmenili z dna na den nazor...ale uz sa tym nezaoberam...som rada ze si v poriadku a aj drobcek.....mna to caka v stredu.

kikuleenka
22. aug 2013

@shania31 detto, prisla som otvorena na 4 cm, rodila som vsak sekciou az o 3 dni, kedze som sa iba otvarala ale kontrakcie neboli a mala bola otocena KP, vysetrenia boli okrem vstupneho 2 (kamosku na Antolskej vysetrovali viackrat, ma z toho tak trosku teraz traumu, vraj boli dost necitlivi, ja sa stazovat nemozem, vysetrenie neprijemne vobec nebolo), takze tiez som nebola ziaden standardny pripad a nemam pocit, ze by cosi dobabrali, podla mna to zvladli 100%.

kikuleenka
22. aug 2013

@veni3 ahoj, ako vyssie pisem, bola som pripad ako ty, mala sa ani neotocila nakoniec. Ja som velmi chcela rodit prirodzene, len kedze neboli kontrakcie a malicka sa este nohou natocila, ukoncili to sekciou...myslim, ze strach mat nemusis, oni su naozaj velmi opatrni.

minqea
23. aug 2013

@veni3 ahoj, ja som tiez mala KP 🙂 o tom ako sa bude rodit sa rozhodlo u mna tusim az v 38 tyzdni, kedy podla sono malo mat babatko viac ako 3500g. Sekciu schvaluje riaditel. Prirodzeny porod sa uprednostnuje a to ci sa bude robit sekcia zavisi od niekolkych faktorov. No a hmonost-velkost bababtka je jednym z nich. Nad 3500 sa robi sekcia. Ja to mam za sebou a moj pokladik tu uz spinka pri mne v postielke 🙂 Naliehala nozickami plus vaha..takze nebolo co riesit. Tyzden pred terminom sme prisli na svet 🙂 Nemaj obavy, v Kochu su vyborni. Ci budes rodit tak alebo onak, hlavne je aby ste boli zdravi. Prajem vela stastia a radosti z babatka 🙂

vikuliatko
23. aug 2013

@sharlotta mozes ist ku nim aj ked nie si ich klientka...ja som tak tiez bola este predtym nez som ku nim "prestupila"....ten poplatok si presne nepamatam ale nic hrozne to nebolo v porovnani s predstavou ze by som mala ist na pohotovost do statnej nemocnice...

vikuliatko
23. aug 2013

@anglicanka1981 jeeeej...my sme spolu v decembrovkach 🙂

miss_shy
24. aug 2013

Ahojte dievcata, prosim vas napisali by ste mi ake su poplatky na tejto klinike pri porode? Kludne mi napiste aj IP, nie som z ba 🙂 dakujeeem

sharlotta
24. aug 2013

@miss_shy 1200e porod so vsetkym, ziadne dalsie poplatky,plus 20e za kazdu potadnu,ak nie si ich klientkou,maju to aj na stranke 😉

miss_shy
24. aug 2013

@sharlotta a ked chcem byt klientkou tak 299eur rocne + 1100 za porod? a je v tom aj epidural?

shania31
24. aug 2013

@miss_shy
Ano, je to v tom vsetko, aj EPI, aj strava, aj pre babatko vecicky, plienky, vlhcene utierky, co poskytnu po porode pocas hospitalizacie.....

ewca
28. aug 2013

dievcata,dnes by sme si chceli ist pozriet porodnicu, dali nam konkretny termin...ako to prebieha? Je tam viacej parov, ci tam budeme len my? kto nas bude sprevadzat? lekar alebo prodna asistentka, alebo nejaka zdravotna sestr? Treba mat so sebou aj tehu knizku? To sa pyta preto, lebo uz viem, ze pri porode moze byt komplikaia, resp, ze mozem porodit skor ako v 40tt...mali ste niektora pri tejto obhliadke aj porodny plan?

kveta
28. aug 2013

@martinka008 Keby jakubko7 rodila v Rakusku, jej gynekologocka anamneza by bola automaticky dovodom pre sekciu. Je pekne, ze su niektori ludia za prirodzene porody. Ale aj pri ich presadzovani lekarmi treba poznat hranice a mat rozum. Inak to zbytocne konci tragediami.

A sukromna poznamka: nemam to podlozene vyskumom.. Ale vsimam si, ze zenska intuicia je velmi silna. V publikovanych porodoch umrti rodiciek nejak casto citam vetu, ze rodicka ziadala sekciu a lekar odmietol. Mne sekciu tiez na jednom pracovisku odmietli. Presadila som si ju inde. A uprostred sekcie ma prekvapeny lekar informoval, ze prirodzene by som neporodila. Intuicia..

shania31
28. aug 2013

@kveta
A prosim ta, aka je ta jej gynekologicka anamneza dovodom pre sekciu? Ze ma strach??

klarita1979
28. aug 2013

Strach z prirodzeneho porodu je dovod na cisarsky rez.

moon1979
28. aug 2013

@minqea hmm netvrdila by som, že pri odhade nad 3500g robia automaticky sekciu ... ja som bola po prvej sekcii, odhady boli cez 4kg a aj tak sa pokúšali rodiť druhýkrát prirodzene ... 🙂 ... no aj tak to nakoniec skončilo sekciou ...

kveta
28. aug 2013

@shania31 Ze ma IVF.

shania31
28. aug 2013

@kveta
Bohuzial na Slovensku to nie je dovod na sekciu, pokial je tehu bezproblemove, ziadne komplikacie sa nevyskytnu ani pocas rozbiehajuceho sa porodu, tak u nas v SR nie je dovod na sekciu.

shania31
28. aug 2013

@klarita1979
Na Slovensku?? Myslim, ze kazda

shania31
28. aug 2013

@klarita1979
Na Slovensku? Myslim, ze kazda zena, hlavne prvorodicky, ktore nevedia uplne co ich caka maju strach z porodu, to je aj normalne, alebo sa mylim?
Ja som mala tak isto strach, a zvlast kedze som cakala dvojicky, ale ani ma nenapadlo "nutit" lekarov do sekcie, doverovala som im, ze vedia, co robia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre