Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martynnka
7. máj 2014

@celasapremenim aj ja idem na konci augusta 😉

celasapremenim
7. máj 2014

predstav si: na kramaroch a navrhla to vdakabohuzato jedna sestra, ked mi neschadzal maly do porodnych ciest ani pri otvoreni na 10cm...najprv srandovali, nech si lahnem na lavy bok, co nezaberalo a strasne bolelo, inak ked poviem strasne bolelo ja, tak priblizne ako ked vas zaziva rezu..na tlacenie placenty ma zdvihli uz hore na stol - 2 sestry a manzel, lebo ja som mala pocit, ze sa neviem pohnut :D:D:D, s malym este na snure na rukach lekara
inak ten cup to bolo: cup, schadzanie do ciest este na patach a kolenach posadena dozadu, pridrzali ma a aj v stoji nasiroko opreta o porodny stol, viac poloh, lekar si pricupol a lekar s tym musi hlavne suhlasit, lebo jemu to stazi robotu

tie zranenia, natrhnutia a podobne dole, zavisi to aj od velkosti hlavicky, mali by ste vidiet mojich bratrancov co mali :D dedicne vacsie hlavy ako novorodenci....tam ti podla mna nepomoze nic

daniela1983
7. máj 2014

@celasapremenim to je super, ze boli ustretovi, na druhe strane ma desi to, ze lekar s tym musi suhlasit ako sizena potrebuje porodit, lebo mu to stazi robotu. ako? ze si chudacik bude musiet k zene klaknut? no neviem, ked som bola na prehliadke porodnice, tak nam hlavna sestra naozne ukazovala ako si ochotne k nam lahne na zem a to teda chuda mala prave nevyslovene boelsti chrbtice, ledva chodila a aj tak nam to ochotne predvadzala aj ked nemusela, sme sa len divali nerodili. takze snad by sme nemali pana doktora lutovat, ze si chudak klakol, alebo sadol na zem k zene. zenu niekto lutuje ked ju daju rodoti v bolestivej a neprirodzenej polohe na chrbte? ju nikto nelutuje

babyboy
8. máj 2014

Ahojte baby, absolvovala niektora u Kocha aj zasitie (serklaz)? Ak ano, ako ste boli spokojne? Dakujem 🙂

zuzulkaba
9. máj 2014

@babyboy ja som bola zasivana a bola som velmi spokojna🙂

laura2014
9. máj 2014

Nazor na sestricky z novorodeneckeho odd. Boli ste spokojne s nimi?

shania31
9. máj 2014

@babyboy
Ahoj, ano, absolvovala som serklaz u nich. Spokojnost, inak neviem, ako dlho by sme vydrzali 3v1? 😀

gabriella7
9. máj 2014

Baby j tu niekto kto u kocha lezal dlhsie myslim viac ako 2 tyzdne?

zuzulkaba
9. máj 2014

@laura2014 ja som bola spokojna so vsetkymi az na jednu dvojicu.. Inak vsetky ostatne velmi mile,ochotne,aj s dojcenim mi pomahali,dokonca sa same ponukali,ze pridu pomoct..

zuzulkaba
9. máj 2014

@gabriella7 ja som bola spolu asi 6 tyzdnov v nemocke,nie naraz ale vzdy tak po tyzdni.. Preco?pytas sa kvoli plateniu?

gabriella7
9. máj 2014

@zuzulkaba pytam sa lebo mam velmi rizikove tehu teraz ma na antoskej zasiju 12tt.
Ale musim doma lezat.len rozmyslsm nad tym ze sa k nim dam hospitalizovat.lebo uz 2x som o
Babo prisla a doma to cakanie je pre mna dost stresujuce. Myslim ze to vychadza 20 eur na den .nemam
S nimi zmluvu.

gabriella7
9. máj 2014

@zuzulkaba ty si ma s nimi zmluvu ze. Citm ze si tam aj rodila.

kkristin
9. máj 2014

@gabriella7 pri rizikovom by si v prvom rade mala byt pod dohladom lekara ktory sa specializuje na rizikove tehotenstva. Aspon teda moj nazor.

gabriella7
9. máj 2014

@kkristin samozrejme ze som u toho najvascieho na slovensku;) ale toto bude moj plan B ak
Nebudem chciet byt doma.

kkristin
9. máj 2014

@gabriella7 tiez som bola na rizikovom aj ked az od 20 tt. Potom sa to upravilo... ale pokial vies byt vklude doma a mat domace prostredie a lezat v postely a citat knizky je to to iste....a doma mas podla mna vacsi klud a pohodu....neviem osobne ci vobec Koch nieco taketo robi a ci riesia taketo pripady skus tam zavolat.... ale v pripade predcasneho porodu ti tam velmi nepomozu.....

shania31
9. máj 2014

@gabriella7
Ahoj, ano lezala som 3 mesiaca u Kocha.

kkristin
9. máj 2014

@gabriella7 zo zakona ani myslim nemozu prijimat noz e porody pred 36 tt. Aspon som take nieco zaregistrovala ale mozno sa mylim a pletiem si to....

shania31
9. máj 2014

@kkristin
Ja som mala cele tehotenstvo velmi rizikove, odlezane 3 mesiace u Kocha a moj gynekolog to zvladol super aj ked sa nespecializuje na rizikove tehotenstva 😎

kkristin
9. máj 2014

@shania31 tesim sa...no aj tak pokial je to rizikove skor by som riesila lekara na to zameraneho.
..ma viac skusenosti....

gabriella7
9. máj 2014

@kkristin ale mozu, uz mam dohodnute.

gabriella7
9. máj 2014

@shania31 preco si ta tam drzali? Ak chces ip.dakujem.

shania31
9. máj 2014

@kkristin
Oni su tam od toho, kazdy den (aj viackrát) mavaju sedenie s prednostom/primárom a riesia problemy, rizikovky.....Mnohokrát postupy neboli rozhodnutie len 1 lekara 🙂

gabriella7
9. máj 2014

@shania31 skusim si tam zavolat. Mala si s nimi zmluvu? Ako je to s platenim?

zuzulkaba
9. máj 2014

@gabriella7 ja som bola takisto vysoko rizikova,nakolko som mala predtym predcasny porod.. Mala som svoju lekarku,ale chcela som rodit u Kocha, takze v 16 tt ma preventivne zasili a potom som tam bola dalsie razy vzdy ked som mala nejaky problem,alebo som sa necitila dobre.. Sice som nedonosila do terminu,ale aspon do 37 tt a to uz bolo dobre.. Neviem, ci by ta tam len tak nechali hospitalizovanu,ked by si nemala aktualne nejaky problem.. Skor by som ti poradila riesit to ako ja,ked som citila hocico nezvycajne,cudne,sla som tam na pohotovost a ked sa polepsilo,zase ma prepustili domov ..

gabriella7
9. máj 2014

@zuzulkaba je tam aj pohotovost?

zuzulkaba
9. máj 2014

@gabriella7 24 hodinova,mozes hocikedy prist.. Ja som nebola ich pacientka,ale som tam prisla doobeda na pohotovost,ked bola plna cakaren,lebo som doma odpadka kvoli nizkemu tlaku a bala som sa o babatko. A hned dobehla doktorka a sla ma vysetrovat .. To sa ti inde nestane, ze hned sa budu tebou zaoberat..

prskavka11
11. máj 2014

babule poradte pls ale info si pytaju na prijme - rada by som to mala vsetko napisane nech to netaham z hlavy

celasapremenim
12. máj 2014

@daniela1983 a kde ho..toho lekara.. kto lutuje? vsetko bolo ok
inak u kocha polohuju aspon do sedu? urcite sa chystam ist sa aj pozriet pred porodom

gabriella7
18. máj 2014

@shania31 kolko si platila ked si tam bola 3mesiace?

shania31
18. máj 2014

@gabriella7
prvých 15 dni 20 eur/noc a potom 15 eur/noc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre