Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

nina_m
8. júl 2011

ahojte, rovnako sa tam chystam rodit. S pristupom lekarov v gpn som velmi spokojna, viem za co si platim a myslim si, ze to tak bude aj pri porode. Napr. uz len moznost vysetrenia aj v sobotu som teraz pocas tehotenstva velmi ocenila...inak by mi zostavala pohotovost. Pred 2 rokmi som tam cakala 3 hodiny a ani som sa nedostala do vnutra, nikto sa nezaujimal s cim som tam prisla, lebo sanitky vozili bezdomovcov....
Ale najdolezitejsie pre mna je, ze budem rodit u lekara ktory ma pozna a mam k nemu doveru. A financne sa mi to nezda byt az take premrstene oproti statnej, ked si zratam otca pri porode, epidural, vyber lekara a nadstandard na ktory sa mozno ani nedostanem.
Pici, ty si pacientkou v gpn? pretoze je mozne badat, ako sa tu na fore dost nazorovo lisia prispevky jeho pacientok a nepacientok 🙂
Dulcinea, bude vdacna ak sa podelis o dalsie informacie, ktore sa ti podari ziskat. Ja mam poradnu buduci tyzden, tak ak sa dozviem nieco viac, zavesim to tu.

kuratenko80
8. júl 2011

@pici Pôrod v Kochu stoji 1500 euro so všetkým. Dokonca aj hygienické potreby netreba brat so sebou. Ani pre babätko.

pici
8. júl 2011

@kuratenko80 s cim vsetkym? partner plus 50/den, apartman 1000... tak to asi nebude so vsetkym..? a vlastne keby aj bolo... to by mi museli dat plienky a hygienicke potreby na rok aby sa mi to zdalo ok

heln
8. júl 2011

@veve23 odpustiť si jednu dovolenku? to je vec názoru? pre mňa je to vec peňaženky. mám 32 rokov a bola som na dovolenke tri krát v živote a neviem, či vôbec ešte niekedy v živote na nejakú dovolenku pôjdem. tak ktorú jednu dovolenku si mám odpustiť? to, že bývam v bratislave, neznamená, že tak aj zarábam, ja budem rada, keď budeme mať po mojom pôrode vôbec z čoho žiť, a neviem ani odkiaľ by som tie peniaze teraz nabrala. takže ja nemám nad čím rozmýšľať, aj keď som ich pacientka a s doktorkou som maximálne spokojná.
na slovensku "funguje" "bezplatné" zdravotníctvo a tak to aj vyzerá, a nemocnice robia čo môžu. keby nebolo kocha, tak tu táto diskusia vôbec nie je a sme všetky rady, že nám všeobecná zdravotná nezatvorí ďalšiu pôrodnicu.

pici
8. júl 2011

@nina_m nie som pacientkou GPN, mam zdravy usudok a platit 3000 EUR bez zlavy za porod manzela a nadstandard ... tak taka sialena nie som

mummytobe
8. júl 2011

@dulcinea dakujem velmi pekne za info🙂 Nevies nahodou, keby si ta musia nechat cez noc na viac dni, tak tam s tebou manzel moze ostat? S tou Antolskou mas take zle skusenosti ? Chudatko...Snad to bude teraz lepsie! A koho tam mas lekara? A co sa tyka napr. problemovych porodov? Ake tam maju novorodenecke..Ja peniazky ani neriesim, len to , aby tam starostlivost o dieta a mna bola taka, aby som sa nemusela bat, o pekne izby sa mi vobec nejedna, len o tie veci navyse co dostanes za tvoju platbu, ako manzel moze ostat...osobitny pristup..atd.

miriamapeter
8. júl 2011

Myslím, že existuje skupina ľudí, ktorí sa až príliš zaoberajú niečím, čo vôbec vlastne nechcú 🙂 otázkou zostáva, prečo asi? 🙂

1500€ pôrod + 300€ zazmluvnenie lekára = 1800€ alebo niekomu na kalkulačke vyšlo 3000€, len aby som vedela či si mám kúpiť novú kalkulačku 😉

Myslím, že táto téma by mala slúžiť najmä na výmenu informácií pre budúce mamičky, ktoré sa rozhodnujú či rodiť v Koch-u a nie na vyjadrovanie výsostne negatívnych názorov. Samozrejme, že je to vec názoru a pokiaľ niekto je ochotný za pôrod zaplatiť tak prečo nie...Každá strana bude mať vždy svoje argumenty prečo áno a prečo nie...

mummytobe
8. júl 2011

@nina_m ahoj Ninka, prosim ta a koho tam mas lekara ak sa mozem spytat? Budes u neho rodit? Neviete ako to funguje so zazmluvnenim lekarov?Ak by bol nahodou niekde mimo keby som rodila mimo termin ? To musi byt stale na 100 % ten lekar pripraveny , nepit v soboty vecer a tak , ze ?🙂)) Viem , stupidne otazky asi, ale neviem si to celkom dobre predstavit. Ked si zazmluvnis lekara na normalnu operaciu, tak prides na isty termin a on tam je, uz som tak raz mala, ale pri porode je to take casovo nepredvidatelne...🙂 Ako dopredu treba zazmluvnit?dakujem velmi pekne, tiez som tu nova, tak sa vypytujem o 106 🙂)

kuratenko80
8. júl 2011

@pici Mala som na mysli to, že v cene nadštandartu je toto všetko.
Nadštandardné služby pri ústavnej zdravotnej starostlivosti

Ubytovanie v jedno-dvojlôžkových izbách s nadštandardným vybavením:
· Polohovateľné postele
· Chladenie izieb počas letných mesiacov stropným chladením
· Televízor na izbe so satelitným príjmom
· Bezplatné wi-fi pripojenie na internet
· Samostatná kúpeľňa
· Sušič na vlasy
· Chladnička na izbe
· Trezor na izbe

· Výber z dvoch jedál na obed a večeru
· Denná tlač
· Prostriedky intímnej hygieny
· Návštevné hodiny denne do 21,00 hod (prosíme nezdržiavať sa na izbe počas lekárskych vizít)
· Možnosť ubytovania ďalšej osoby na izbe (cenník)

Nadštandardné služby pri zdravotnej starostlivosti pri pôrode a v šestonedelí

Okrem nadštandardných služieb pri poskytovaní ústavnej starostlivosti:
· Prítomnosť otca alebo inej osoby pri pôrode
· Epidurálna analgézia
· Prostriedky intímnej hygieny, vrátane plienok pre novorodencov
Ja by som tiež chcela rodiť v Kochu, naše nemocnice ma odradzajú svojim hroným prostredím. No aj keď je možnosť v štátnych si zaplatiť za nadštandart, tak sa to stále nedá porovnať s Kochom. Vidim, že stále tu píšeš, že za pôrod sa tam platí 3000 euro, čo nie je pravda. Môže sa to vyšplhať keď tak do takejto sumy. Pôrod je so zľavou 1200 a keď chceš, aby počas celého pobytu tam bol tvoj manžel - priateľ, tak treba doplatiť 50 euro za deň so stravou. A keď je všetko v poriadku, tak sa v nemocnici už nemusí byť 5 dní ako kedysi. A ten príplatok za apartmán, tak si myslím, že to je aj zbytočné, lebo tie nadštandartné izbu sú viac ako postačujúce. A keď niekto je ochotní zaplatiť aj 3000 euro za pôrod, tak si nemyslím, že je šialenný, len robí dobre keď si to môže dovoliť. Ja keby som si tiež mohla dovoliť viac, tak nikdy neoľutujem, že som na niečo také dala toľko penazí. Ide predsa o komfort matky a dieťaťa. Nie??

nina_m
8. júl 2011

@pici ono to fakt nie je 3000 eur, pretoze v cene za porod je 2 lozkova izba s vlastnou kupelnou |vid foto na ich stranke|, kde moze s tebou byt otec za spominanych 50 eur/ noc. Pre mna to nie je, kedze byvame v ba a navstevy su do 21.00 hod., takze nepotrebujem aby tam so mnou 24 hod. Podla mna to vyuziju skor tie mamicky, ktorych oteckom sa neoplati cestovat.
Cena za apartman to je len dalsi este vyssi level, kde ho mas cely len pre seba, takze tuto cenu neratam.
Suma sumarum je cena 1500 eur |1200 po zlave za porod + 300 za porodnika|

kuratenko80
8. júl 2011

Ahojte, chcela som sa opýtať, či niekto chodí k MUDR. Demečkovi. Preradila som si kartu k nemu nakoľko on mi robil NT screening a tam kde som chodila som nebola spokojná. (Iná nemocnica) Máte niektorá skúsenosti? 15.7. idem do poradne, tak uvidím čo a ako. Ďakujem

nina_m
8. júl 2011

@mummytobe ahoj, chodim k Dittemu a planujem si ho zazmluvnit. Viac budem vediet buduci tyzden po poradni, kedy uz budu mat aj potrebne papiere k porodu a zazmluvneniu. Ale ono to bude asi ako vsade, ak nebude dostihnutelny a budes rodit u ineho, peniaze by ti mali vratit. Ved stat sa moze vsetko. Ale myslim ze v statnej si na tom horsie, ak tvoj zazmluvneny lekar prave nemoze, co sa stava, zial neda sa tomu zabranit. Pretoze co poznam lekarov z Kocha, su to vsetko skuseni porodnici,preto by som sa nebala porodu aj u ineho lekara z ich timu.

dulcinea
8. júl 2011

@kuratenko80 Ahoj, ja chodim k Demeckovi uz 3 roky a som maximalne spokojna. Je velmi prijemny a nenormalne citlivy pri vysetreni. Je trosku "salamista" ale to sa mi na nom paci a je srandista 🙂 Mne osobne nenormalne sadol, tak verim, ze budes aj ty spokojna 🙂

ninan2
8. júl 2011

ja pacientkou GPN nie som, aj ked o tom v buducnosti uvazujem, momentalne mam ale skveleho sukromneho gynekologa, ktory je ovela drahsi ako rocny poplatok v GPN (co je jeho jedina nevyhoda), kazdopadne Kochu fandim... Ale nechystam sa tam rodit, moje dovody vsak nie su financne, ale ine... Za tie peniaze podla mna Koch stoji, za to vsetko co ponukaju a v porovnani so situaciou v statnych nemocniciach. A preco by mali mat nizsiu cenu, ked nemaju v SR konkurenciu? je to podnikanie ako kazde ine, ide hlavne o zisk... ved ak nahodou zistia, ze su pre rodicky drahy, tak ceny urcite upravia smerom dolu, to je v podnikani normalne. Resp. plati to aj opacne.

dulcinea
8. júl 2011

@mummytobe myslim si, ze manzel urcite moze byt s tebou, ale ja az tolko info nemam, iba co sa mi podari vytiahnut z Demecka pri poradni a on mi aj tak vzdy povie, ze nevie 🙂))

veve39
8. júl 2011

@veve23 presne tak, ak zena co len trochu na to ma, iste to stoji za to - odopriet si nielen jednu, ale aj viac dovoleniek. Najvacsim benefitom je istota skvelych podmienok, co sa tyka komfortu-kdezto v statnej porodnici mozes len dufat, ze bude nadstandard volny. My sme to stastie mali, platila som si ho koli sukromiu na Antolskej cely (cize 66,-€noc)co vobec nie su spolu s inymi vydajmi za porod ovela nizsie peniaze ako v pripade Kocha...pri sucasnej preplnenosti porodnic ked tieto nie vlastnou vinou nedokazu zabezpecit patricny komfort v tak dolezitej veci v zivote zeny akou je porod, je skvele, ze tu tato moznost volby je....

dulcinea
8. júl 2011

@mummytobe inak co sa tyka zazmluvnenych lekarov v statnych nemocniciach, tak je vela takych, co porody riesia vyvolavackami, aby to bolo vtedy, ked to im vyhovuje, do coho by som ja nikdy nesla... preto mi je v podstate jedno, kto ma v kochu odrodi, lebo co som sa zatial stretla, tak boli vsetci super (az na dr. Vacokovu a snad prave na nu nenatrafim) 🙂

veve39
8. júl 2011

@dulcinea presne tak...asi piseme hlavne tie, ktore lekarov pozname z GPN...uz tam je pristup k pacientkam proklientsky - aspon tolko moja dlhorocna skusenost.
A tie, ktore si zaplatia u Kocha porod, mozu iste cakavat pristup na profesionalnej urovni, takze tam uz vobec nie je take dolezite, kto zenu odrodi...zazmluvnenie si lekara v statnej nemocnici volime asi hlavne preto, aby sme neskoncili v nemocnicnom kolose ako "poradove cislo".

Som niekolko rokov pacientkou Dr.Cupanika, byvaleho aj sucasneho riaditela Kocha a mam takmer istotu, ze pod jeho vedenim bude porodny tim poskytovat tip-top sluzby

veve39
8. júl 2011

@pici to mas, len vyber sukromnych porodnic zial nemas..ktory by bol zdravou konkurenciou a tlacil by napr. aj ceny dole

veve39
8. júl 2011

@pici ak rodis v Ruzinove - tiez Ti mozu v pripade komplikacii dieta odviezt na Kramare, detto aj z Antolskej, alebo z Kramarov zase na Antolsku. A ak aj rodis na Kramaroch a babo by muselo ist do detskej nemocnice na Kramaroch - je to uplne ina budova, uplne iny komplex...cize z porodnice musis byt prepustena

mummytobe
8. júl 2011

@veve 39 a prosim ta nevies nahodou, maju v Koch aj novorodenecke ? Je tu niekto mozno, kto uz rodil ked to bolo GPN/alebo byvaly Koch? Ako to fungovalo vtedy?

veve39
8. júl 2011

@mummytobe ja som tam nerodila - nestihla som ich 🙂 , avsak urcite musia mat aj novorodenecke, inak by nemohli prevadzkovat porodnicu.
urcite z neonatologickej stranky nie take specializovane, ako ma napr.Antolska...cize v pripade komplikacii moze dojst k prevozu babatka - co moze nastat aj po porode v inej porodnici...

mummytobe
8. júl 2011

@veve 39, hihi, no tak snad to teraz stihnes ! ;)teda ak cakas, nie som si ista 🙂 Hej, to je to , len toho sa bojim, v ziadnom pripade nechcem malovat certa na stenu, ale co ked nahodou nieco, vtedy su aj minuty vzacne..Tak preto trosku vaham nad tym Kochom. A kde maju najlepsie vybavenie ? Niekto pisal, ze sa prevazaju babatka z jednej do druhej, takze mi z toho nie je velmi jasne, ktora je teda ta, ktora ma vsetko....Ci nie je taka ?:(

veron_
8. júl 2011

@pici to ze za tie peniaze ti budu ofukovat prdel bars kde mas pravdu, ale to v akych podmienkach budes lezat je dost velky rozdiel co sa tyka porodnic v BA. V tomto storoci sa mi zda dost nedostojne lezat niekde na pristelke z WC a kupelkou spred 20 rokov, pripadne lezat na inom oddeleni. takze ano je to vec pohladu a je to o tom aky komfort vyzadujes po porode, co je si myslim pre matku dost dolezite. Vo vsetkych porodniciach je dost pre a dost proti.
Baby, bola som vcera okukat Kocha a som sa nestacila kochat 🙂 . vsetucko dokonale. akurat sa trosku bojim toho ze v pripade komplikacii prevazaju dietatko, matku do inej nemocnice, ale myslim ze to je jedno pretoze som citala x pripadov kedy dieta aj matku prevazali aj tak z nemocnice do nemocnice.. Velmi sa mi lubi ze tam moze byt so mnou partner, pripadne rodinka v ramci navstevnych hod. az do 21.00 supeeer, tak ist dieta romming in a ked sa chce mamicka vyspat nie je problem dat babatko sestickam. Tak isto fakt ze si treba akurat priniest hygiencke potreby a nist viac - vsetko ostatne dostanete - a kedze som si zatial zbalila lodny kufor do Ruzinovskej nemocky toto veelmi ocenujem. tak zatial tak.

veve39
8. júl 2011

@pici ako Ti uz pisali, nie je to 3tis€...nemusis zrovnavat apartman, ktory je naozaj pre TOP klientelu
nadstandard v statnej porodnici sa ani zdaleka nevyrovna standardu u Kocha...ja som stastie na nadstandard na Antolskej mala a mam preto na porod a dni po nom dobre spomienky...keby sa mi to nepodarilo, tak asi hovorim inak...navstevy na chodbe, sediet tam pri vytahoch v prievane...babatka ukazovat oteckom cez sklo...kedze bolo velmi vela rodiciek (BA porodnice su permanentne preplnene), mnoho izieb s 3.postelou - tam sa uz fakt nedalo pohnut, nemocnicnu stravu radsej nekomentujem...

Ja viem nie je to najdolezitejsie, kazda mamina je iste stastna ze ma uz "po" a babo pri sebe...avsak je smutne, ze zena u nas nema dostojne, intimne podmienky po porode aj s oteckom - na nadstandarde mohol byt u mna manzel cely cas. Kedze je to mimoriadne obdobie v zivote zeny, su pre mna aj tieto faktory dolezite. Lenze nadstandardne izby su na Antolskej "az" 2, takze je to fakt len a len o stasti...

veron_
8. júl 2011

@miriamapeter uplne s tebou suhlasim. mozno su tu ludia ktori kocha neguju pretoze to je ich konkurencia. inac to nevidim 😀

veron_
8. júl 2011

@dulcinea otazocka: som objednana na prehliadku akurat k doktorke Vacokovej a citam tu ze ona niejeee, smie vediet preco? K porodu by som si tam chcela vybrat jedneho z doktorov, len na prehliadku co najskor nemali volne terminy..

veve39
8. júl 2011

@mummytobe ja teraz necakam...snad v buducnosti 🙂
Antolska je vraj c.1 na Slovensku co sa tyka problemov predcasne narodenych deti, Kramare su zase č.1 co sa tyka roznych dg (cize nie predcasniatka, ale rozne vyvojove chyby ci diagnozy)....
Koch bude podla mna urovnou novorodeneckeho odd. na urovni beznej nemocnice

veve39
8. júl 2011

@nina_m presne tak, tiez som tehotenstvo prezila ako pacientka GPN...viackrat ked sa mi nieco nepozdavalo som tam prisla pred 18tou k akemukolvek Dr.ktory bol v sluzbe - skvely pristup, vysetrenie, upokojenie
jedenkrat som ako tehotna mala skusenost s pohotovostou na Antolskej - mesacna krajina, iny svet, pacient= otravujuci clanok...ine prirovnanie mi zial nenapada

dulcinea
8. júl 2011

@veron_ no ja som bola u nej este pri 1. tehu pred 2 rokmi, lebo mi tvrdlo brucho a bola sobota a moj dr. tam nebol. Najprv mi vynadala, ze som prisla sama autom (nemala som vtedy muza doma), potom ma vysetrovala a tak bolestive vysetrenie som este nezazila. No mne proste velmi nesadla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre