Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

zuzka_poba
10. okt 2011

Dakujem za odpoved usacek79 😉 fajn, ze tam moze niekto byt, ale skor som to myslela tak, ze ci je to potrebne si este platit dulu, ked su tam vraj mili ludia, myslim personal. Co myslis? A ty si tam rodila?

nina_m
10. okt 2011

@miriamapeter jasne, ked som bola ja, bolo tam vela buducich oteckov a nikto nenamietal

miriamapeter
11. okt 2011

@nina_m Ďakujem 🙂

kape
11. okt 2011

Ahojte mamičky, hlavne tie čo to máte v Kochu už za sebou.
Chcela by som sa spýtať, dúfam, že čoskoro bude realitou moje druhé tenotenstvo. Keďže uvažujem pri druhom pôrode nad Kochom rada by som tam chodila od začiatku tehotenstva. Chcem sa spýtať, či sa nenájde medzi Vami druhorodička, či viac rodička, čo mala prvý pôrod cisársky. Ako to bolo pri druhom pôrode, už Vás skôr brali tak, že sa ide rodiť cisárskym, alebo dosť sa bránili tomu. Ja som prvého syna rodila v Ružinove, všetkým lekárom naookolo bolo viac menej jasné, že ja by som mala rodiť cisárskym, lekárka ma s tým do nemocnice aj prijímala, ale pri prehliadke sa primár vyjadril že som na hrane a mám skúsiť rodiť normálne, našťastie malý nepostupoval, lebo neviem ako by sme skončili, ja som útla drobná, malý mal 4,30. Lekárka zhodnotila, že ani keby som sa pototo tak som ho nemala šancu normálne porodiť. Každý kto potom na mňa a malého pozrel tak hovoril, že snáď som nerodila normálne. Ešte aj zastupujúci lekár v poradni a lekár na prietokoch mi naznačili, že toto je skôr na cisársky, ale že oni sa nemôžu k tomu vyjadrovať. Všetko nakoniec dobre dopadlo. Len mám obavy, že ak aj druhé dieťa by som čakala také veľké a vzhľadom aj na to, že prvý pôrod bol cisársky, aby nemal zas niekto snahu ma silou mocou nechávať rodiť normálne pri bezproblémovom priebehu tehotestva. Po tohtoročných správach o rodičke z Trnavy mám z toho veľký strach.
Tak neviem ako sa rozhodnúť. Ružinov už veľmi zažiť nechcem, až na moju pôrodníčku tam toho veľa pozitívneho nebolo. Prístup hrozný, môj syn bol najviac ukričaným "deckom", keďže mne sa ťažko rozbiehalo mlieko a musela som sa v noci doprosovať o mlieko (nikdy nebolo sestričiek, keď som ich potrebovala a len som si vypočula, na čo som si ho už pýtala k sebe , keď mám teraz problém s kojením 😠 ). Ale pôrodnička napriek slušnému všimnému už nevie, kto som a musela by som sa jej zas telefónom pripomínať a to že by ma zobrala od začiatku tehotenstva nie je ani isté a zadarmo by to nebolo. Tak som uvažovala z tohoto dôvodu nad Kochom. Len táto jedna "nočná mora " ma trápi.
Tak ak sa tu nájde nejaká čo, rodila prvé cisárskym a má už za sebou v Kochovi druhý pôrod, by ma potešila nejaká reakcia.
Veľmi pekne ďakujem.

kuratenko80
11. okt 2011

@ellit ja tiež patrím pod neho a som s ním spokojná.. je to príjemný človek a hlavne nikdy u neho nečakám.. možno pár minutiek.. a aj keď som prišla neobjednaná, tak ma hneď zobral. ja som s ním spokojná.

ellit
11. okt 2011

@kuratenko80 dakujem za nazor, uzasne. Si ma potesila. Ja som bola 4 roky u Cupanika, ale ma toho tak vela, ze len na odber som cakala snad dve hodiny :( Inak je to uzasny odbornik a hladala som niekoho, kto ho urcite bez problemov zastupi.

kuratenko80
11. okt 2011

@ellit no ja si so sebou nenosím sukňu. rýchlo hupsnem na kozu.. vyšetrí ma z vnútra a potom zmeria aj bruško.. v tomto pokročilejšom štádiu by mi asi sukňa zavadzala, kedže niekedy spraví aj kontrolný ultrazvuk.

ellit
11. okt 2011

@kuratenko80 ja som ho zazila raz na tom UTZ co som tu spominala. Vtedy bol usmievavy a aj zavtipkoval. Viem, ze je len clovek, ale dufam, ze mu tato dobra nalada vyjde ked tam pridem. A mozno zmena lekara bude pre mna znamenat aj zmenu pohlavia babatka 😀 😀 😀 riadna blbost, ja viem 😀
Pride mi to ako vecnost do toho 31.10 ☹

usacek79
11. okt 2011

@zuzka_poba nerodila som tam 🙂 ale ak si precitas reakcie rodiciek, tak urcite dulu potrebovat nebudes 😉 jedine, ak ju tam vyslovene chces mat, inak je to asi zbytocne, lekari v Kochu su fakt dobri! 🙂

kaby
11. okt 2011

Na nete som citala, ze pôrodnica „Koch“ poskytuje budúcim rodičom predpôrodnú prípravu formou cvičenia, (v priestore GPN s.r.o., Ružinovská 10, v Bratislave), a že je organizovaná bezplatne pre tehotné GPN s.r.o..
Funguje to naozaj tak? Je to skutočne pre pacientky GPN bezplatne? Kde sa treba prihlasit a co zahrna tato priprava a ako dlho trva? Ake su vase skusenosti a nazory na tuto pripravu?
Vopred dakujem za vsetky odpovede. 🙂

zuzka_poba
11. okt 2011

@usacek79 OK dikes za odpoved 🙂

katuska
13. okt 2011

@kaby to by aj mňa zaujímalo, v pondelok idem na ďalšiu poradňu do Kochu, tak sa na to opýtam, ak to niektorá nezistíte medzičasom skôr 🙂 Mne sa inak niečo marí, že mi naposledy recepčná /alebo sestrička/ spomínala, že od októbra budú priamo v Kochu organizovať predpôrodné kurzy 🙂 takže niečo na tom asi bude 🙂

kuratenko80
13. okt 2011

@ellit aj so mnou obcas zavtipkuje.. zalezi asi aj aky ma den. neboj, rychlo to ubehne a bude tu koniec mesiaca. mne to tiez na zaciatku islo pomaly a teraz.. uletelo to ani neviem ako.tak nech sa dari.. a nech je vsetko OK

kuratenko80
13. okt 2011

@kaby no ja som sa tiež na to tešila, ale keď otvorili Koch, tak mi povedali, že nič také ešte nie je a nevedia kedy bude. Možno sa niečo zmenilo. ja tam idem 18. tak sa skúsim aj ja spýtať. Ja si myslím, že to budú asi iba cvičenia pre tehotné.. ale možno sa mýlim.

kaby
13. okt 2011

@katuska
@kuratenko80 budem rada, ak date vediet co ste sa dozvedeli 🙂

chichinka
13. okt 2011

@majonka79 babulka ako pozeram naraz sme rodili v Kochu 🙂 tiez som rodila 27meho septembra 😵

madarka
14. okt 2011

Ahojte.
Prosím Vás, a dá sa v Koch rodit ako ich pacientka, aj bez zaplatení nadstandrd. sluzby? Resp. mne je jedno u ktorého doktora budem rodit, manzel tam nebude, a nepotrebujem ani nadstandard izbu (neviem ale ci tam vobec su okrem nadstandard aj iné izby?).
Tekze ked som zaplatila iba tych 140 €, mozem tam rodit, alebo za to sa plati tak ci tak?
Dakujem

veve39
14. okt 2011

@madarka urcite nie, vsetky izby su nadstandardne, cize uz to ze u nich rodis je nadstandard za 1200,-€...ak chces dalsie sluzby (vybraty porodnik, ubytovanie 2.osoby) platis navyse....

madarka
14. okt 2011

A sú tu také pacientky, ktoré chodia do Kochu, ale rodit tam nedudu, kvoli tych 1200€?
A ked nie tam, tak kde? A ako to funguje? Mám sa prihlásit napr. na ANtolskej, ze chcela by som tam rodit?

kaby
14. okt 2011

@madarka Určite take pacientky su, a je ich pomerne dost.. Kazda si vyberie taku porodnicu, ktora jej najviac vyhovuje, v BA toho na vyber vela nie je, bez Kochu su to len 3 porodnice.... Podla coho si kto vybera, to je individualne. Ak sa pacientka z Kochu nechysta rodit u nich, tak chodi do poradne myslim do 34tt (ak sa mylim tak ma opravte), a potom uz nasleduju poradne v porodnici kde mieni rodit... 🙂 Ako sa treba prihlasovat do jednotlivych porodnic, to neviem, najlepsie je informovat sa priamo tam.

bubinovci
14. okt 2011

@madarka ja som pacientkou v Kochu a rodila som na Kramároch. doktor sa ťa bude pýtať či budeš rodiť u nich. ak nie povie ti aby si išla od 36 tt do poradne do pôrodnice. ako fungujú poradne v konkrétnej pôrodnici zistíš aj tu na koníkovi v príslušnej téme

majonka79
14. okt 2011

@chichinka Ahojky, to je suuuper🙂 Ja som porodila o 17,20. V ten deň sme boli 3, ja som bola druhá...mala si sekciu?

ellit
14. okt 2011

@madarka ak si zaplatila rocny poplatok tak to mas v ramci tehu, ale ak tam chces rodit, musis zaplatit tych 1200 eur. Inak musis ist rodit do niektorej statnej nemocnice.

woman04
14. okt 2011

@madarka ..tiež som pacientka Kocha,ale 1200€ nemáme,tak budem pravdepodobne v Ružinove...pred týždňom som bola naposledy u Kocha v poradni a MUDr.mi povedal,že o ďaľšie 3 týždne nech idem do poradne už do pôrodnice,kde budem rodiť...v Ružinove sa do poradne neobjednáva,na Antolskej neviem,skús zavolať,alebo pozrieť tému o Antolskej🙂

chichinka
15. okt 2011

@majonka79 babulka nie, rodila som normalne, malicky sa narodil o 13:11 🙂 cize som bola asi prva 😀

ivka_alex
16. okt 2011

no super, myslela som si ze u Kocha to bude super za tie love ale ako citam vela negativ, ... teda ak maju v zmluve ze ti mozu ale nemusia poskytnut nadstandart - tak ako vyzera ne - nadstandart u nich? cakanie v cakarni to je celkom fajn, vyriesi sa to casopisom o detoch alebo nejakych knizkach v ktorých si kazda perspektovna buduc mamina urcite precita co to a prebehne aj ta hodinka navyse, ... len by som skor ziadala ked uz take nadstandartne peniaze usmev od sestriciek a dr., mily pristup, nic take ze sem pot, tu stoj, vyzlec sa, ... ale nesetrit s prosim, a hlavne aby sa dr. venoval mne a nie hodinkam, ze kolko je a dalsia hned po mne ze pasova vyroba ☹( proste ked uz platit tak nech si uvedomia ze su sukromnici a pytaju viac, a tym padom nieco za nieco

amouramour
16. okt 2011

@kiribaby ak si sa pytala na tie poradne, prebiehaju sup sup stylom, ocikas papierik, v ideal pripade necakas, v neidel pripade cakas aj 2 hodiny...a vo vnutri rychlo ultrazvuk a do 10 minut pa dovidenia, pacientky cakaju🙂

kiribaby
16. okt 2011

@amouramour Ja som mala na mysli posledné 4 poradne pred pôrodom 🙂 No a keďže ako externá pacientka budem platiť za každú jednu poradňu 20Eur, dúfam, že takým štýlom ako to opisuješ ty, prebiehať nebudú 😝
To čo si práve popísala, to je tvoja vlastná skúsenosť z tehotenských poradní??

kiribaby
16. okt 2011

@ivka_alex tiež sa chcem spýtať, v príspevku opisuješ vlastnú skúsenosť s personálom, alebo vychádzaš z toho, čo bolo popísané na fóre?

amouramour
16. okt 2011

@kiribaby hej, ja som ich pacientka...raz som surne potrebovala ich pomoc mimo objednania a dost surovo ma poslali viac menej niekam...takze koch dochodim do toho 34tt a potom uz ani nepredlzujem zmluvu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre