Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

evel
4. mar 2012

vies co, tych sestier je tam viac takych vselijakych.. ale su tam aj skvele, ktorych snahu podobne osoby uplne potopia... napriklad stanicna z detskeho bola super podla mna... som sa vzdy tesila,ked mala sluzbu.. ta osoba,ktoru spominam mi napriklad den po operacii v noci prisla, dobre ze nie z 5 metrov mi smarila malu na prsia v noci a 4 hodiny sa neukazala.. a ja som nedociahla na zvoncek, samozrejme, ze som sa nedokazala postavit s cerstvou rozrezanou ranou cez cele brucho... a mala na mne sice pekne spinkala,ale strasna bolest, tlacila ma do rany a neuveritelne som sa bala, ze zaspim a padne mi..tak som sa odhodlala a postavila som sa aj s nou, co zapojit brusne svaly den po cisaraku neni sranda, ale nemohla som ju tak nechat bala som sa.. a vlastne posledny vecer, ktory sme uz mali byt doma,ale malej sa ta zltacka nelepsila, ked som zistila, ze ta osoba ma sluzbu, normalne mi doslo do placu a prosila som muza nech nejde prec.. on s nou chcel ist robit poriadok,ale tak vynadajte niekomu, kto ma v noci na starosti vase babo.. tak som sa postavila a isla za lekarkou detskou,ktora mala sluzbu, ze si uz neprajem s tou sestrou prist do styku ani ja ani mala.. a v noci mi ju nosila ina sestricka a ked ju prisla kuknut, uz si na mna nedovolovala... za inych okolnosti sa viem sama sebe kedykolvek zastat..ale je to tazke, oborit sa na niekoho,kto sa vam stara o dieta, kedze mala nebola pri mne,ale cele noci vo fotokomore...

amouramour
4. mar 2012

@baryana nie som zaujata, ja som tam isla s pozitivnymi ocakavaniami....a stehy ozaj vybera vlastny gynekolog, kedze sa vyberaju az tyzden po sekcii...a pri tomto kratkom ukone a mojej situacii samozrejme ocakavam, ze by ma mohol vziat na konkretnu hodinu, to je predsa priodzene a malo by to byt sucastou nadstandartnych sluzieb za ktore som si zaplatila - teda objednavanie na konkretny termin, hlavne vzhladom na to, ze si skutocne mmt nemozem dovolit vyckavat u lekara...snad si pochopila podstatu toho co som ti chcela vysvetlit, ale v tvojom pripade troska aj pochybujem🙂tu totiz islo o normalnu ludsku empatiu, ktoru napriklad uz na spominanych kramaroch mali...nehovorim, keby som tam chcela ist na prehliadku, to by bolo ine ale trojminnutove vybratie stehov?to sa aj mohli obtazovat...

dadula300
4. mar 2012

@evel Je mi hrozne luto, co si musela s tou sestrou prezit. Ale iba priamymi adresnymi staznostami sa da dosiahnut nejaka zmena. Vedenie nemoze mat ani ponatia, aký "skvost" tam drzí a ako sa chova k mamickam cerstvo po porode. A dana osoba sa snad nad sebou konecne zamysli ☹

sirell
4. mar 2012

@amouramour sice nie som pacientkou kochu a po citani celej tejto diskusie ani nemienim byt, ale suhlasim s tvojim nazorom, ze sucastou nadstandardu, ktory ponukaju je objednanie na presny termin. inak som prekvapena ze na Kramaroch ta informovali o tom ze stehy mas ist vyberat k svojmu gyn. Pocas sestonedelia sa s akymkolvek poporodnym problemom mozes obratit na nemocniocu v ktorej si rodila. a vybratie stehov jednoznacne v nemocnici bez blbych reci lekara.
@baryana asi si nerodila sekciou, taze asi netusis aky je to pocit cakat s tyzdnovou pooperacnou ranou v plnej cakarni kym prides na radu.

adrika25
4. mar 2012

Ahojte dnes sme došli z pôrodnice a Koch môžem len a len odporučiť. Výborná starostlivosť, prostredie, novorodenecké oddelenie. 🙂

adrika25
4. mar 2012

@evel No ak to bola tá čo myslím tak s ňou som mala ako s jedinou negatívnu skúsenosť. Ked som sa spýtala č mi môžu zobrať na novorodenecké oddelenie nakoľko som 4 dni poriadne nespala,( tiež som mala cisársky a komu bol robený vie o čom asi hovorím)sa zatvárila akoby som bola najhoršia matka na svete a odvrkla. že ona sa musí ísť opýtať dole či môžem. Poslala som ju, že teda netreba.

wifina
4. mar 2012

Možem sa opýtať, čo stál porod u Kocha?

evel
4. mar 2012

@wifina
ja som platila 1200 €

wifina
4. mar 2012

@evel dik, to je za všetko? Či sa ešte platí ročný poplatok u Kocha?

evel
4. mar 2012

@wifina
ja som chodila k svojej gyneko. az do konca mimo Kocha, mna porod so vsetkym dohromady stal 1200 € + 20 € jedna povinna poradna u Kocha... to je vsetko .. hospitalizovana som bola 9 dni...

wifina
4. mar 2012

@evel dik, myslela som, že je lepšie, keď rodí ten, čo ťa sleduje, ale asi to je jedno...

maznacik007
4. mar 2012

@amouramour ja som nemala sice cisarskyale mala som operacie gyn. charakteru, laparku a prsnik a vzdy mi vyberali stehy tam kde ma operovali a vzdy to bolo tak ze som bola uz doma ked vyberali stehy .. takze to nie je standard ze ti po zakroku vyberaju stehy u obvodneho gynekologa ja som sa s tym este teda nestretla...

inak gratulujem k malej

amouramour
4. mar 2012

@maznacik007 dakujem🙂mne povedali, ze stehy vybera zas vlastny gynekolog...celkovo myslim, ze je to sluzba v ktorej mi vzhladom na charakter sanatoria mohli vyjst v ustrety....v com potom vlastne spocivaju nadstandartne sluzby?

cicimon
4. mar 2012

@amouramour mne bolo po porode povedane, ze vsetko co sa "prihodi" v 600nedeli sa riesi tam , kde si rodila, ku svjmu gyn az po 600 na kontrolu a zvysok riesi on

veve39
4. mar 2012

@cicimon presne tak isto to bolo povedane aj mne, tak to aj v praxi prebiehalo (Antolska) a tak by to aj logicky malo byt...ak to vezmeme ekonomicky, porodnica "inkasuje" cenu vykonu za porod, ku ktoremu v pripade sekcie urcite patri aj vybratie stehov - no ale asi kazda porodnica ma svoje "postupy"...ale aspon komentovat by to Dr.nemali

maznacik007
4. mar 2012

@amouramour no sak ako keby si ja zaplatim za nadstandard tak si ho aj vyzadujem.... a objednavanie na presny cas je pre mna samozrejmost v tom... ja by som na tvojom mieste davno s nimi zrusila zmluvu a ziadala spat alikvotnu cast poplatku ... resp. nepredlzila si starostlivost tam a nasla si ineho gyn.
teraz som si spomenula ze sme mali v blizkej rodine ze po porode ostalo kusok tkaniva v maternici a mamicka mala problemy bolesti a tak... a sla k nasmu gyn kam patrila a ten ju pekne vysupoval do nemocnice a tam to poriesili... tiez ju nechcel zobrat... tak ju moj muz potom viezol ale to bol ruzinov.... tak neviem.... kramare viem povedat len za detsku nemocnicu ze ak je tam dieta operovane tak stehy vyberaju znovu tam... pride sa na kontrolu a vyberu stehy...

evel
4. mar 2012

@wifina
no mna mala povodne rodit moja doktorka, ona je externistka,ktora chodi rodit do kocha..ale kedze som nakoniec isla akutnym cisarskym, tak ma operoval doktor, ktory bol prave v sluzbe..

wifina
4. mar 2012

@evel aha, jasné 😉

baryana
4. mar 2012

@amouramour my dve si zbytocne budeme pisat svoje nazory na kocha, lebo uz vieme, ze sa nezhodneme v nicom. ja len nechapem, preco mas este gynekologa u kocha po tvojich negativnych a len negativnych skusenostiach. preto som znova reagovala. lebo je to divne. mimochodom, kto je tvoj lekar, ak smiem vediet?mozes mi ale napisat trochu obsirnejsie, ako si myslela tu cast vety "ale v tvojom pripade troska aj pochybujem"........?

baryana
4. mar 2012

@sirell nie, nerodila som sekciou, preco? bola tu nejaka tema o tom? asi mi nieco uslo. ty si asi necitala vsetky nase diskusie s amour, lebo tvoj koment na mna je trochu mimo. alebo niekto niekde cakal po sekcii v plnej cakarni a ja som ho vysmiala alebo co???

kvetinka211
4. mar 2012

@cicimon mne to tiez tak povedali (antolska), ak by bol nejaky problem v sestonedeli, mam ist za nimi, po sestonedeli k normalnemu gyn na kontrolu (gpn/koch) ... tak bud maju na kramaroch ine postupy alebo ma amouramour fakt smolu na gynekologicke zariadenia ... Inak mne sa tiez este v gpn ruzinove stalo ze som cakala jak blbec takmer hodinu a uz som bola zuriva, zhodou okolnosti som tam vtedy bola prvy krat takze som nevedela co a ako... a nakoniec sa vysvetlilo, ze ma nenahodili do systemu ... nastastie dalsie navstevy uz boli ok, treba sa proste slusne ozvat ked nieco nesedi ... ale je pravda ze na partizanskej ked som bola sa cakalo dlhsie a celkovo to posobilo viac chaoticky sediet v tej uzkej chodbe daleko od recepcie

ivanka.7
4. mar 2012

@kvetinka211 Mna tiez doktor z Kochu "odovzdal" do starostlivosti Antolskej a ze sa uvidime po sestonedeli, zazelal mi co najlepsi porod a ze si mam zavolat na objednanie na termin niekedy v priebehu sestonedelia. Dodal teda, ze ak by som mala nejaky problem, ze sa mu mozem aj tak ozvat samozrejme. Takze by som ocakavala, ze sa o taketo veci postaraju prave na Antolskej, keby bolo daco treba (a ani som sa s tym u znamych este nestretla, ze by ich poslali k svojmu doktorovi).

kvetinqa
4. mar 2012

ja som rodila na kramaroch tiez a na vyber stehov som mala prist tiez tam, do kocha som isla az na prehliadku po 600nedeli. .. Podla mna je prirodzene ist na vyber stehov po porode tam,kde clovek rodil..

nelinqua
5. mar 2012

Taktiez suhlasim, absolvovala som viacero operacii kde bolo potrebne vyberat stehy a vzdy som mala prist vyberat tam kde ma operovali..a mne taktiez moj lekar povedal ze vidime sa po sestonedeli.

kape
5. mar 2012

Inak ved toto je normalne ukon hradeny poistovnou a kedze porod bol na Kramaroch je logicke, ze sa mali stehy vyberat tam. Toto nie je v ramci nadstandardnych sluzieb aj za ktore si clovek priplaca v Kochovi. A uz zas tato tema sklzava uplne niekde inde, baby uz to nechajme tak. POdnetny prispevok bol pre mna od @evel, dufam, ze ked sa to mna bude tykat uz tam dotycna osoba pracovat nebude, lebo to je to co ma najviac "sralo" v Ruzinove ako prvorodicku.

Tie co ste tu po sekcii, kedy najskor sa ku Vam na cely cas dostali babatka? A je tu nejaka mamicka, co pri sekcii dostale epidural? Ja som to tak mala pri prvom porode, gynekologicka povedala, ze pre mna to bude lepsia rekonvalensencia a mala pravdu. Ja sa inak po cisarskom stazovat nemozem ja som dost skoro zacala veselo fcat, akurat prvych 24 hodin a do momentu pokym som sa opat postavila na nohy to bolo hrozne. Po tyzdni si uz na ziadne bolesti nespominam, akurat viem ze som si sitie vedela nahmatat dlho pokym sa to celkom zahojilo a vstrebalo.

kvetinqa
5. mar 2012

@kape spinal sa uz teraz uprednostnuje pred celkovou narkozou takmer vzdy kvoli mensej zatazi na babo a aj rychlejsej rekonvalescencii

kvetinqa
5. mar 2012

@kape ak teda samozrejme nie su komplikacie

evel
5. mar 2012

@kape

ja som dostala malu na cely den hned na druhy den,lebo tam bol moj manzel.. tak ked maju baby po sekcii navstevy, deti sa snazia dat co najskor,aspon tak to bolo mne povedane..az vecer mi ju zobrali na fototerapiu...
ja som chcela pri sekcii epidural,ale zial sa pani doktorke nepodarilo mi ho zaviest, takze som nakoniec rodila v uplnej...

adrika25
5. mar 2012

Ahojte , tak ako som sľúbila píšem svoje postrehy z Kocha. Na príjem ma zobrali 27.02. o 10. Na druhý deň som mala mať cisársky rez kvôli cievam a hroziacej tromboze. Ešte v ten deň ma vyšetrovali a rozhodovali sa či ma nezoperujú ešte v ten deň. Môžem povedať, že ma vyšetrovali viacerí doktori a posledné slovo mal Mudr. Cupaník. Večer došla anestéziologička a vysvetlila mi ako bude prebiehať cisársky atď. Nakoniec som išla na druhý deň ráno. Ráno mi dali klystír a jenu infúziu a išlo sa dole. Okolo 08 :15 mi dali spinál (ani som necítila vpich) a o 08:30 bola malá na svete. Malinkú mi ukázali, potom ju zobrali preč, následne prišla sestra zahlásiť Apgar a potom mi malinkú na chvílu priložili. Na sále vládla pohoda. Cisársky mi robil MUDr. Kostolný aj napriek tomu že som si ho nezazmluvnila (chodila som k nemu do poradne od 36 TT). Potom ma previezli na izbu mm išiel so mnou a malinkú mi na chvílu priniesli. Ale keďže sa začali bolesti malú som si dala odniesť. Prvé 3 hodiny to bol des. Potom dávali infúzne lieky proti bolesti. Prvé postavenie bolo o 22 hod ale to som nezvládla, následne som vstala na druhý deň. Potom som mohla mať malú stále pri sebe. Lenže malinká je dobrý plačko dávala som si ju brávať na novorodenecké. Sestričky na oddelení super, vždy ochotné a milé. Ako som už písala vyššie novorodenecké ok až na jednu sestričku pri ktorej som mala pocit, že ju otravujem. To sú pozitíva. No a k negatívam:
Chýba im tam laktačná poradkyňa, mňa chytil zápal prsníka a každí mi vravel niečo iné. Raz som si prsník mala nahrievať lampou, potom za 4 ho to už neplatilo mala som si dať studení obklad, potom odstanový obklad. No a skončilo to manuálnym odstrekovaním ktoré mi robila jedna sestrička lebo som si to nebola schopná cez tu bolesť urobiť sama. No radšej 5 cisárskych ako hento. Dávali mi oxytocín. najprv injekčne a potom do nosa po kvapkách, následne tabletku na spomalenie laktácie. Bola som z toho mixu celkom mimo a dosť mi to kvaplo na hlavu celé som to tam prerevala. Inak si myslím , že ma tam mali za peknú hysterku, ak to čítajú pozdravujem 🙂 Izby veľmi pekné. ja som bola na izbe sama. všade čisto. Koch môžem doporučiť, samozrejme sú aj tam veci ktoré by sa dali vytknúť ale celkovo spokojnosť. Inak ešte som zabudla absolvovala som tam aj jednu pohotovosť počas tehu a boli absolútne precízni nemala som pocit, že by ma zanedbali. Výborná sestrička je staničná sestra 🙂 Vždy som sa na ňu doslova tešila. V utorok k nim idem na vybratie stehov a ešte mi bolo povedané ak by sa niečo vyskytlo počas šestonedelia mám ísť k nim. A ešte prepáč @amouramour nedá mi nenapísať ale ty si voči Kochu proste zaujatá a aj keby ti na zlatej tácke priniesli neviem čo nevyhoveli by ti 🙂 Niečo iné je názor a niečo iné je videnie vecí čierno - bielo ako si raz ty už spomínala. Koch nie je dokonalý ale osobne si myslím, že je to konečne prístup aký by si zaslúžila každá jedna mamička a je úplne jedno či v súkromnej pôrodnici alebo v štátnej. Hold je smutné, že si zato musíme platiť. Týmto neútočím na štátne zariadeni, mám známe ktoré boli veľmi spokojné aj tam (ja len aby sa to zase nezvrtlo nato ako môžem hodnotiť keď som to tam nezažila....) 🙂

kape
5. mar 2012

@kvetinqa - ja som mala spinal a okrem toho mi potom este 24 hodin dopichavali epidural. Aj sestricky sa cudovali, ze ked cisarsky aj Epidural, ale lekarka im pobedala, ze len nech pichaju a fakt mne to velmi pomohlo, ked som zacala citit bolesti zavolali mi anesteziologicku a ta mi doplnila davku a "ficala" som dalej.

@evel- Ja som si inak tiez maleho vyziadala uz cez den 24 hodin po porode, na noc druhu bol este na detskom ale potom od dalsieho dna, uz od rana bol pri mne. Potom mi to jasne, ze dali sestricky pocitit, ked som bola pytat prenho mlieko, lebo este som nemala svoje mlieko a maly reval, ze bol hladny. Tak poznamkam typu, ze naco som si ho pytala, ked sa onho teraz neviem postarat, by som sa rada pri druhom vyhla. Tak dufam, ze "mila pani sestricka" so mnou do kontaktu potom nepride.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre