Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

veve39
18. júl 2011

@dulcinea antolska je vraj na Slovensku c.1 pre predcasne narodene deti, teda prave novorodenecka JISka, preto sa tam sustreduju deticky z celej SR, kde sa indikuje predcasny porod
cize v pripade predcasneho porodu (pred 34.tyzdnom)samozrejme nie je koch riesenim
a presne ako pises, situacie, ze aj na antolskej po narodeni babo prevazaju na kramare su uplne bezne
cize keby sa clovek riadil len tymto, tak by napr. do okresnej nemocnice bez novorod.JISky ani nesiel rodit...

pici
18. júl 2011

@veve39 zaujjima ma to, preco si zeny volia tak drahuu alternativu a aky maju na dovod. je jedno ci je koch v bratislave alebo novych zamkoch. to ze porodnice v ba by som nesla je moj osobny postoj, nesuvisiaci s kochom, poznamenala som na margo toho, ze nie som vysadena cisto na koch.... aby sme sa rozumeli... a naozaj poznamky o inteligencii nie su na mieste...

tesoro
18. júl 2011

@amouramour Nerozumiem extremnemu postoju ze neotravujem okolie aby mi platili a podobne.
Ja mam so svokrovcami a aj s mojimi rodicmi asi nadstandartne vztahy, patria k strednej vrstve, ja a aj manzel zarabame myslim pomerne slusne.
Co sa tyka nadstandartu a hlavne pri detoch ano, pomaha mi rodina financne ci uz na sukromnych lekarov, sukromnu skolku, sukromnu skolu a co?????? Ja som si nepytala a oni to tak citia a su stastni ze mozu dat svojim detom ako aj vnucatam ked maju 😝 a naopak ked oni maju nejake extra vydavky platime my s muzom.

tesoro
18. júl 2011

@amouramour hrabe? ake vydrziavanie pane boze zo strany manzela!!!! Je otec chce platit minimalne polovicu starostlivosti a co je na tom? Kazdy chvilku taha pilku ja nieco navyse on nieco navyse!!!!! A ze na to ma a chce pre mna a deti co najlepsie no a co? A co je dolezitejsie ako partner a deti ked na to mas? Odlozis si do nezmyselne do banky???!!!

maznacik007
18. júl 2011

@pici nuz ja som v kochovi nerodila ale napr. na laparoskopiu som sla do sukromneho centra do DS na jednodnovu chirurgiu a tiez som si tam priplacala... sumu si uz presne nepametam ale tiez to nebolo malo...
ale operoval na najlepsi odbornik na laparoskopie z kramarov... nemusela som tvrdnut v nemocnici a mala som nadstandartnu starostlivost... o nic som sa nemusela starat urobili mi tam aj predoperacne ... vsetko...

rozhodla som sa pre sukromne centrum aj na zaklade svojho pobytu v ruzinovskej porodnici... porod som mala super.. najma preto ze ma nechali rodit samu len s manzelom a lekar nemal cas do porodu zasahovat.. riesil ine pripady.. ale ta poporodna starostlivost ... nedostala som sa na nadstandart bola hrozna... od vysokych posteli co sa nedali zabrzdit po nechutne sprchy a wc ka... malo sestriciek vela deti atd atd...

ak by som mala este raz rodit ... co je sice velmi nepravdepodobne tak si urcite priplatim prave nadstandart... ono sa to nezda ale to poporodne obdobie je velmi dolezite na psychiku zeny na lepsie hojenie.. na to aby mohla v pohode kojit a v neposlednom rade pre dieta ... aby malo mamu v pohode a aj ono tym padom dostavalo mliecko a bolo v pohode.... toto je to co ja vnimam tieto zeny chcu a ked si to mozu dovolit tak preco nie... niekto si kupi kocik za 1000 EUr a niekto investuje zasa do toho aby mal on aj jeho dieta pohodu v prvych chvilach a dnoch zivota...
a este cosi ... pozorujem v poslednej dobe tvoje prispevky v temach o porodoch... a tak ma napadlo a musim to napisat bo ma ruka svrbi... ze mozno by ti pomohlo keby si bola v mensom krciku co sa tyka nazorov kde a ako porodit ktore maju ine kocky a nechala ich sa slobodne rozhodovat a neriesila stale ich dovody a mozno by si potom skor mohla riesit uz aj tu realnu situaciu ako a kde porodit

veve39
18. júl 2011

@tesoro vies ono su tu diskuterky ktore vitaju moznost volby, mnohe po zlych skusenostiach - osobnych, alebo aj z blizkeho okolia so statnymi porodnicami-hlavne v BA, hlavne sa chcu dozvediet, ako to tam prebieha, zvazuju svoje financne moznosti, niekto hradi sam, inde pomozu rodicia, co je kazdeho osobna vec

faktickych prispevov ako to v Kochu funguje je zatial malo, ved su otvoreni ani nie 2 tyzdne....verme ze casom budu pribudat

A potom su tu diskuterky, ktore neviem z akych pohnutok, vacsinou s "s militantnym slovnikom" ("hanbila by som sa ako pes..." nie som taka sialena dat take prachy...") chcu silou mocou poukazat na kocha ako na nejaku vycackanu porodnicu, nastylovanu pre mamicky, ktorym ide len o luxus (damy - dolezite aby boli marhulove steny, kachlicky, TV, inak tam nedodime....), resp. potencialne nebezpecnu - lekari stratili prax !!!! (pricom asi kazdy z povodneho GPN timu okrem riaditela rodil + je tam mnoho aktivne rodiacich porodnikov-externistov z BA porodnic...)
a tymto prispievatelkam ide v prvom rade o bezpecnost dietatka a nie o "komfort"....

ako pytat sa a mat otazniky je prirodzene, cize otazky kolko tam bude pediatrov, inkubatorov, s akou praxou tam lekari su je uplne pochopitelne...ale asi vsetky vidime, ktore prispievatelky su naladene v duchu - vsetko je zle, spochybnitelne, pre snobov 😀

pici
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
18. júl 2011

@veve39 ty jednoducho nedokazes akceptovat druheho nazor. ja som sa pytala slusne... ake su dovody, zaujima ma to... a ak si lepsie precitas napisala som , ze aj keby ste isli rodit kvoli vyhladu do kocha... je to vasa vec... mam na to iny nazor. mozem si kocha dovolit, ale nechcem. je to moj pohlad na vec a nikoho tym neurazam. kto do mna kamenom, ja do neho tiez... urazat sa nenecham , a moja inteligencia je skutocne ok. to ze pre mna su to vyhodene peniaze je moj nazor, to ze pre vas dobra a vhodna investicii. takisto. nie som vysadena na kocha, v podstate mi je suma fuk kde bude ty a ostatne rodit. zaujimali ma dovody. tie som si vypocula a to mi staci...

veve39
18. júl 2011

@pici som velmi rada, ze si kocha mozes dovolit ...aj ze po 2 tyzdnoch ich fungovania a 1.medializovanom porode uz vies, ze su to vyhodene peniaze.. a taktiez ze tvoja inteligencia je ok....(joj, ako len poniektore bez priciny do teba hadzeme kamenom...)
komunikaciu o porodoch v Kochu v style "nie som taka sialena..." si mimochodom zacala ty...
a kedze evidentne v tejto teme nie sme "kompaktibilne" vzajomne diskutovat, uz skutocne koncim s akoukolvek reakciou na tvoje prispevky

pici
18. júl 2011

@veve39 jaj strasne ma preco chces urazat????? to ze ja nie som sialena, neznamena ze ty si.. ale to si asi nepochopila. ja viem, ze su to pre mna vyhodene peniaze... ako nevidis co citam alebo co? ja som spochybnila nieco co sa tyka kocha, ze si ustipacna? citaj, co pisem... a co sa tyka kamenovania... lepsie citaj, o tebe nikto nehovoril...

pici
18. júl 2011

@veve39 a ked uz o inteligencii... kompatibilne... nie kompaktibilne... draha

tesoro
18. júl 2011

@pici co je pre teba dobra investicia??? Skus uviest nejaky priklad.... Mozno mi uslo ale kolko mas deti a kolko rokov mas stastne manzelstvo?

maznacik007
18. júl 2011

@pici ja sa detom venujem nemaj boja.... momentalne som v praci a mame nudnu poradu ... riesia nieco mimo mna tak si v pohode pisem.... a o deti je postarane...
bola to rada v dobrom ale zjavne si ju nepochopila... no co uz stava sa... v ziadnom pripade som ta neurazala... a uz vobec nepouzivam take hodnotenia inych ako to robis ty...
mozno by si aj ty mala svoj cas vyuzit hodnotnejsie ako vyjadrovat sa ku dievcatam co idu rodit do kocha ... ale mas pravdu je to tvoj cas a ak ho chces zabijat nezmyselnymi prispevkami do temy kde nemas co hodnotne povedat je to tvoja vec ...

pici
18. júl 2011

@maznacik007 a ty si sem cim hodnotnym prispela?

pici
18. júl 2011

@tesoro deti mam 0, stastne manzelstvo 3 roky, s partnerom 9 😀 dobra investicia? zdravie, ale to zaplatitelne moc nie je... skor by som zmenila dobra investicia , na vhodne vyuzitie... ja fakt nechapem co sa tolko ofucujete. ved keby si aj ty zaplatila 100000 za porod a povazovala by si to za to najlepsie , tak ja ti to predsa neberiem nie?dobra investicia je do vzdelania napriklad

maznacik007
18. júl 2011

no napisala som siahlodlhy prispevok a neuverejnilo mi ho takze v skratke...

prispela som sem so svojimi osobnymi skusenostami z jedneho vlastneho porodu a z troch porodoch pri ktorych som bola ako sprevadzajuca osoba

do inych diskusii prispievam najma svojimi radami ohladne problematiky nahradneho rodicovstva ... na co som skolena a co vykonavam aj popri svojej praci ako dobrovolnik v neziskovke.. kde pripravujem buducich nahradnych rodicov na osvojenie ci pest. a pod. to ci su hodnotne a tak mozu posudit ti ktorym v niecom pomohli..

pici
18. júl 2011

@maznacik007 ok ja ti to neberiem. pytala som sa tu, cim si prispela :D u kocha si nerodila, nebudes... a to je asi tak vsetko. a nemienim sa tu natahovat...

bisi
18. júl 2011

som si vedoma, ze tato tema nie je predmetom tejto diskusie, avsak zachytila som nazory, ze je lepsie rodit mimo BA ... zial, aj taketo smutne pripady sa stavaju ☹

http://www.pluska.sk/slovensko/regiony/nestastn...

elise
18. júl 2011

ja som na stránke našla toto čoje u kocha nadštandard, dovolím si pritom písať čo som mala pri prvom pôrode v štátnej v trnave:
Ubytovanie v jedno-dvojlôžkových izbách s nadštandardným vybavením: (v štátnej som bola na dvojke izbe)
· Polohovateľné postele (mala som v štátnej)
· Chladenie izieb počas letných mesiacov stropným chladením - nemala som ale nechýbalo mi, malý sa narodil v zime, v lete chápem
· Televízor na izbe so satelitným príjmom (bol centrálne v miestnosti pre všetky maminky a v nadštandardoch ale nepotrebolai sme nakolko najlepší televízor bolo dieťa)
· Bezplatné wi-fi pripojenie na internet (nebolo v bežných zariadeniach štandard ale v štátnej v trnave som ho nepotrebovala)
· Samostatná kúpeľňa mala som /sprchový kút a WC pre nás dve na izbe kachličky boli pekne, záves bol nový a wx šistučké nemala som problém)
· Sušič na vlasy - nebol a nechýbal mi a to mám dlhe vlasy ale tuje tiež nadštandard
· Chladnička na izbe nebola bola centrálna a na tie 2 moje jogurty každý den stačila🙂
· Trezor na izbe - nebol ako nápad dobrý, oceňuje tuje nadštandard

· Výber z dvoch jedál na obed a večeru - naštandard ale bola som spokojná aj ked ochutenie stravy nič moc ale dalo sato zjesť v pohode
· Denná tlač - myslím že nie je potrebná aspon mne by nechýbala časopisy môže priniesť počas návštevy rodina aj tak som nemala čas čítať.
· Prostriedky intímnej hygieny - popôrodné vložky som dostala 4 dni kým bol malý na intenzívke v štátnej, nič som nepriplácala, gel na intímnu hygienu používam svoj odskúšaný äteda svoju značku)
· Návštevné hodiny denne do 21,00 hod (prosíme nezdržiavať sa na izbe počas lekárskych vizít) - oceňujem toto mi chýbalo v štátnej museli návštevy o 18 preč.
· Možnosť ubytovania ďalšej osoby na izbe (cenník) - nemala som, ocenila by som

Nadštandardné služby pri zdravotnej starostlivosti pri pôrode a v šestonedelí

Okrem nadštandardných služieb pri poskytovaní ústavnej starostlivosti:
· Prítomnosť otca alebo inej osoby pri pôrode - mala som zadarmo v štátnej
· Epidurálna analgézia - mala som zadarmo v štátnej
· Prostriedky intímnej hygieny, vrátane plienok pre novorodencov - do 4 dňa popôrodné vložky zadarmo aj malý plienky od 4 dňa 3 dni svoje

tolko len moje postrehy za čo sa platí taká vysoká suma. aspon tak to maju rozpísané. ak súkromné zariadenie bude vedieť poskytnúť špičkovú starostlivosť a to pre mna su doležitý pôrod starostlivosť o mna a o dieťa (nepotrebujem marhulovú steny ani výber z 2 jedál) a bude sa správať s úctou a s rešpektom, úsmevom a ked požiadam tak aj radou uplne vždy pri porovnaní zo štátnym na vyššej úrovni tak sa dá zobrať pôžička alebo nájsť iné riešenie. ja osobne by som o peniaze mojich rodičov nikdy neprosila aj ked minaši tiež občas dačo dajú, ale musí to vyjsť z ich strany nie že ja chcem dajte pre mna pre dieťa... to je len môj postrech. Pri diskusii je dôležitý aj iný názor nie len chvála že je to sukromné (lebo súkropné nemusí znamenať lepšie) že je to super lebo také bolo pred pár rokmi (môže sa to zmeniť poznám niekolko sukromných kliník rôznych zameraní kde sa kvalita po rokoch posúvala dole.
napríklad páči sa mi že je možnosť voľby a treba napísať aj druhu stránku. nezažila som kocha ale to mi nedáva zákaz prispievať mienkou, postrehom rozmýšľať nad alternatívami čo bude ked by sa stalo to alebo ono je dobre mať prejdené aj tieto otázky aby sa nestalo že ak sa dačo stane na tie otáky čo by bolo kedy ... nedostanem odpoved a môže byť ohrozený môj život alebo život môjho dieťaťa. ked som bola tehotná s prvým tak som nasávala informácie o rôznych pôrodnicicha nie len z mesta odkial pochádzam, cestovala som na prehliadky a pýtala som sa na otázky ktoré som si spísala aby som mala možnosť porovnať. preto aj tie ktoré sa chystaju na otehotnenie alebo su krátko tehotné, nerodili maju právo prispievať a pýtať sa. pre každú z nás z namená určitý prístup inak napríklad sa niekomu zdá jedlo v štátnej blééé a niekto je spokojný niekomu ani zlaté kluľky na dverách nebudú vyhovovať niekto bude spokojný aj s málom a bude sa tešiť bábenku. sme rôzne a tak sa rešpektujme ja rešpektujem každého názor len nechcem poznať ibá chválu, neodraď me tie ktoré by napísali aj negativne názory aj tie v mnohom závážia pri výbere pôrodnice.

swiss
18. júl 2011

@amouramour nešlo o to, že sa "mi vyzbiera príbuzenstvo na pôrod". 🙂 Ak si pozorne čítala išlo len o jednu vec, ale som rada, a v dobrom Ti závidím, že si taká samostatná, že si môžeš všetko dovoliť z vlastného. Aj mne by to bolo milšie, ale čo už. U nás bolo vždy zvykom vzájomne si pomáhať, či už finanačne alebo inak, takže kto práve potreboval tomu sa pomohol, nie vždy len jednému z rodiny. 🙂 Inak, končila som doktorát, popri štúdiu som čiastočne pracovala, takže keby som mala ako vravíš čakať kým budem mať na všetko (bývanie, výbavičku, pôrod atď.) z vlastného, tak to by som musela rodiť asi najskôr v šesdesiatke. Som, ale rada, že si taký zodpovedný rodič, že si to vieš zariadiť.

tesoro
18. júl 2011

@pici ano suhlasim a to aj robim ja mam nadstandart komplet cela rodina zdravie a moje dieta aj vzdelanie, ale aj tam sa najde vela takych PICI ako ty co polemizuju ci tam deti krmia zlatymi lyzickami a podobne. Mimochodom krasny nick 😀 😀 😀

medulienka75
18. júl 2011

Ahojte,
dosta sa bavim na tychto nezmyselnych hadkach 😀 .Ja som rodila v Ruzinove, porod prebehol v pohode,vdaka Dr.Otapkovej. Mala som priplateny nadstandard, kde som ocenila jedine to, ze sme boli iba dve na izbe a inak mi bolo uplne jedno, co je navarene, alebo je k dispoziicii denna tlac 😒 .Bola som stastna, ze to mam vsetko za sebou a sme obe ok. A tie tri dni mi velmi rychlo ubehli...
V novembri mam termin porodu a tak som si "cekla" web Kocha a pisla som im mail, co vsetko je presne zahrnute v tej cene 1500,- tc. -20% a myslela som si, ze to podla toho zvazim.
Nikto sa mi ani len neunuval odpisat. 😝
A podla mna je relevanty nazor niekoho, kto rodil aj v statnej nemocnici a aj v sukromnej a vie to porovnat. Aj ked je to velmi subjektivne.
A pre kazdeho je dolezite nieco ine, pre niekoho porodnik a len preto pojde tam, kde rodi on a pre niekoho zase ci je to zariadenie dostatocne vybavene v pripade potreby, aj ked by na nastandart mal peniaze....

amouramour
18. júl 2011

@elise absolutne suhlasim🙂´mas pravdu....no a mozno som ohladom kocha tak skepticka lebo zatial som tam nedostala nic navyse oproti statnej...a zaplatila som za to...a ako ospravedlnenie neobstoji, ze sa stahovali...ak nevedia na urovni zabezpecit chod...mali si to zariadit inak...a mna zaraza aj fakt, ze ma na recepcii absolutne neboli schopni ani objednat na ultrazvuk...neposobi to velmi profesionalne...

majonka79
18. júl 2011

@stellamiapiccola Držím palce 🙂

paris3
18. júl 2011

Nezvynem casto prispievat do diskusii. V tejto mi vsak neda poznamenat, ze prispevky PICI mi pridu naozaj trapne. Zjavne ma potrebu len podpichovat, posobi to tu asi ako past na oko. To snad vidia vsetci. Clovek s urcitou davkou sebareflexie by tuto diskusiu opustil a nie sa tu tlacit a nasilu presadzoval svoje negativisticke nazory. Kazi to uroven tejto diskusie...

majonka79
18. júl 2011

@bisi Som v šoku ... takéto správy nám pre pôrodom moc neprospievajú. Je to hrozné. Boh vie, aká bola príčina...tá placenta mi príde ako divná príčina. 😔

stellamiapiccola
18. júl 2011

@paris3 nerieš ju ona to robí schválne asi jej niečo chyba!!!

kvetinka211
18. júl 2011

@pici som pacientka gpn a rodila som na antolskej. gpn mi vyhovovalo tym, ze som nemusela cakat dlhe hodiny na to, aby som sa dostala na rad. antolska bola napriek straseniu mnohych ludi vyborna, fakt som necakala tak prijemny a profesionalny pristup. kachlicky z konca 80 rokov na porodnom boxe bolo to posledne co ma v case porodu zaujimalo 😉 Jediny dovod, preco by som v buducnosti mozno isla do kocha je skutocnost, ze tam mam garanciu, ze manzel bude moct byt pri nas prve dni. dalo sa to aj na antolskej aspon v ramci navsevnych hodin, ale to sme mali stastie na nadstandard. tie chvile byt spolu prve dni ako rodinka su na nezaplatenie ... urcite potesi aj chladenie na izbach, pekny vyhlad, dobra strava, ale to su detaily, vacsina zien sa po porode na par tyzdnov meni na divozienku a take veci neriesi ...

maznacik007
18. júl 2011

@pici no u kocha som zatial nerodila ale co nie je moze byt.. no nie... 😀 mozno sa mi podari este babetko donosit..

veve39
18. júl 2011

@kvetinka211 presne tak aj u nas, mala som na nadstandard stastie...ako tu uz niekto napisal, prve dni po porode su pre babo aj mamku mimoriadne dolezite - vnutorna pohoda,pritomnost blizkych su velmi dolezite napr. pre laktaciu...predtym ako som rodila, som si myslelal ze porod ako taky je to najdolezitejsie - nie je to tak, dni po porode a podmienky ake ma rodicka vytvorene su min. tak dolezite....
a vo FN BA by bolo skvele, keby si tu istotu napr. o nadstandarde mohla mat, avsak pocet izieb vobec nepokryva dopyt a pocet rodiciek...a preto by som tiez 2.x volila Kocha (a iste aj preto, ze som pacientkou Dr.Cupanika)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre