Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

aduskatt
21. júl 2011

@kvetinqa my druhe uz 6 rokov.s gynekologiou ani ja, prelezala som tam na rizikovom 3 mesiace......ale novorodenecke ma sklamalo.........ja si pojdem druhe porodit do komornejsieho prostredia, nie do velkovyrobne🙂))

rukjatko
21. júl 2011

@dulcinea mozno hej 🙂 aj ked u mna to vyzera na skorsi termin, cca o dva tyzdne. uvidime 😉
a este ma napadla jedna otazka - viem, ze v tej lokalite je tazko zaparkovat - ma koch nejake vlastne parkovisko alebo to je na nahodu?

dulcinea
21. júl 2011

@rukjatko no maju vlastne parkovisko pre tie, ktore si zaplatia apartman 😀 alebo pre rodiace mamicky. Inak sa parkuje na chodniku pred Kochom, ale bola som tam zatial sice iba 3 krat, ale ani raz nebol problem s miestom, tak dufam, ze to tak aj ostane. A za dva tyzdne sa snad nechystam, tak vela stasia 😉

rukjatko
21. júl 2011

@dulcinea dakujem 🙂 a s tym porodom sme sa nerozumeli - nie o dva tyzdne od teraz, ale o dva tyzdne skor, ako mam naplanovany porod ... cize tak za mesiac by som snad uz mohla porodit 🙂 dufam, to uz bude 38. tt a to by uz slo 🙂 aj tebe vsetko dobre a hlavne rychly porod a krasne, zdrave dievcatko 😉

dulcinea
21. júl 2011

@rukjatko ahaa 🙂 dakujem velmi pekne 🙂 mne sa dcera narodila presne na den ukonceneho 37tt. Tak dufam, ze ani tentoraz to nepotiahneme az do 40tt 😀

rukjatko
21. júl 2011

@dulcinea u mna by to bolo idealne okolo 20teho 🙂 tak dufam, ze maly nebude lenivec, lebo som pocula, ze vraj chlapcekom sa moc nechce, su lenivsi 🙂 tak pekny vecer este a dakujem za infosky 🙂

matka009
21. júl 2011

ahojte babule, minule sme sa tiez nevedeli s tetuskami na recepcii na nicom dohodnut , nevedeli mi vyratat termin aní na sono ani nic. Hovorim , ze zlata recepcia v gpn-ku 🙂 . Isla okolo taka mlada sestricka co robievala niekedy v gpnku na recepcii tak ju zavolali a na supu im povedela ze od kedy do kedy a hotovo, stacilo jej pozret do knizky ze v ktorm tyzdni som a bol termin na svete . Hovorim , jej ze je zlata dakujem , povedala mi ze ked bude problem nech sa dam prepnut na ambulanciu alebo niekam . Pootm som od tych recepcnych vyzvedala ze kde robi a oni ze na porodnej sale- porodna asistentka , talze ak bude nejaky problem dam sa prepnut tam a hotovo nech mi poradia ze co a ako . A hotovo 😝

gallinka
22. júl 2011

podarilo sa mi zistit, aky pocet lozok je urcenych vyhradne len pre porody a odpoved je - vsetky. je flexibilny, vsetky izby su vyuzivane ako pre porody, tak aj gynekologicke operacie.

bisi
22. júl 2011

@gallinka moja sesternica zase overovala, ci vykonavaju aj altenativne sposoby porodov - konkretne porod do vody, prip.ine formy a odpoved znela nie. este ked som cakala druhe dieta som si hladala recenzie na tuto formu porodu a dozvedela som sa aj dost negativnych informacii, tiez gynekologicka spolocnost tieto formy nepodporuje z dovodu bezpecnosti babatka, ako aj rodicky. osobne nepoznam nikoho, kto to zazil. niekto z vas ano? opat je to na osobnych poziadavkach a potrebach kazdej buducej mamicky. ja ked sa rozhodnem mat raz tretie 😉 , urcite budem apelovat na sukromnu klikinu, hlavne si budem hladat porodnika, ktoremu doverujem a budem s nim spokojna uz pocas prehliadok v tehotenstve 🙂

verinka100
22. júl 2011

Kocky, neviete mi povedat, co vsetko je zaratane v tej sume 1500eur /toho casu so zlavou 20per/ za nadstandardne sluzby pri porode a sestonedeli? Nemaju to v cenniku uvedene. Je v tom len porod a ten 3-4 dnovy pobyt v porodnici, alebo aj pritomnost partnera pri porode, pripadne epiduralka??? 😕 😕 😕

usacek79
22. júl 2011

@verinka100 je to napisane na stranke 😉 samozrejme porod a potrebny pobyt +
· Prítomnosť otca alebo inej osoby pri pôrode
· Epidurálna analgézia
· Prostriedky intímnej hygieny, vrátane plienok pre novorodencov

dulcinea
22. júl 2011

@verinka100 najdes to na stranke v casti zdravotna starostlivost 🙂

verinka100
22. júl 2011

@usacek79 @ dulcinea jej, dakujem vam. Nenapadlo ma preklikavat, pozerala som len cisto cennik 😀

kuratenko80
22. júl 2011

@kvetinqa ja keď som bola naposledy u doktora, tak tam hladal moje výsledky z NT screeningových testov. Na papieri mal napisané, že mi volal, ale že som nebrala a výsledky boli negatívne. Tak sa ho radšej ešte raz opýtam, či tie výsledky su negatívne a nech mi ich aj ukáže.

kuratenko80
22. júl 2011

Chcela som sa opytat, tie co ste boli aj na prehliadke v Kochu, mozno je to hlupa otazka, lebo uz asi vsade to maju. A to su monitori dychu. Ci aj Koch to ma v posielkach pre babatka.

verinka100
22. júl 2011

Kocky, viete mi poradit? ked by som teda chcela ist rodit do Kocha, tak tam od toho 36. tyzdna musim chodit do poradne? Alebo mozem chodit napr na Kramare a do Kocha ist len rodit?? 😕 Dakujem 😉

nina_m
22. júl 2011

@kuratenko80 pred 2 tyzdnami ich este nemali, ale sestricka na novorodeneckom mi spominala, ze ich planuju zakupit, ale nebudu automaticky pre kazde babo....bud pri problemoch alebo na izbach vzdialenejsich od novorodeneckeho, ako su apartmany

dulcinea
22. júl 2011

@verinka100 no myslim si, ze by si mala, ale je to na tebe. Hlavne pre teba by bol lepsi Koch ak tam chces rodit. Aspon si to tam obzries a zoznamis sa aj s lekarmi.

dena
22. júl 2011

@verinka100 myslim ze ano...lebo pokial viem, tak od 36t sa chodi do poradne tam, kde budes rodit... a kedze chces rodit u Kocha tak by si mala chodit tam

matka009
24. júl 2011

baby v Koch su davno aj dalsie 2 baby 🙂 tak sa nam rozbiehaju.

kaby
25. júl 2011

ahojte,
idem trošku od temy pôrodu, ale nikde v diskusii som nenašla odpoved....
Som u Kocha objednana na NT ultrazvuk. Bude niektorá z vás taka dobra a napíse mi aky je to ultrazvuk? teda ci vaginálny alebo externý , a ci je vhodne a mozne aby bol pri nom i partner... Vyhotovia z tohto ultrazvuku aj nejake fotky? Ako dlho trva?
Vopred dakujem za odpoved. 🙂

amouramour
25. júl 2011

@kaby a kedy ides?ja zajtra...ak je to skor, napisem potom zazitky🙂

veve39
25. júl 2011

@kaby ahoj, tu mas linku na odborny text o skriningu v 1.trimestri, kde patri aj meranie NT hodnoty
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71 (na nete najdes o tom plno informacii).
Tento test (spadaju tam aj odbery krvi) sa stale viac dava presnostou do popredia oproti AFP testom (tie ti budu v Kochu tiez robit).
Ide o vonkajsi ultrazvuk, trva par minut, okrem hrubky sijoveho prejasnenia krku babatka sa zistuje aj pritomnost nosovej kosticky, ako dalsi faktor skriningu.
Myslim, ze vobec nie je problem, ak bude pritomny partner.

effkaa
25. júl 2011

@kaby ja som bola v Kochu na NT screeningu. Robili mi ho zvonku, babatko uz je dost velke, takze takto to staci. Babatko bolo zle otocene, ale nebol problem, trochu mu lekar zaklopal a otocilo sa spravne. Bol tam so mnou aj manzel, vobec s tym nebol problem. Tak drzim palce 🙂 . Ozaj, vysledky mi nepovedali, ale dostala som ich na papieri, a kedze boli OK, tak som bola spokojna - nepotrebovala som vysvetlovanie ...

kaby
25. júl 2011

@amouramour ja idem 2.8. Budem čakať na tvoje zažitky, a držim palce aby bolo všetko OK. 🙂

kaby
25. júl 2011

@veve39 dakujem velmi pekne za info. 🙂

amouramour
25. júl 2011

@kaby jasne dam vediet🙂inak nepojdes tam troska neskoro?ja som niekde citala, ze posledny den, kedy ho robia je 13+6tt, ale mozno sa mylim🙂ja sa zas obavam, ze ma objednali moc skoro...ale tak termin ktory mi dali este na vyber bol 11ty august co sa mi zas krylo s poradnou...

kaby
25. júl 2011

@amouramour hm, mne nakazal lekar objednat sa v case 1.8.- 5.8. Tak snad sa nepomylil... V ten den mam ist aj na krv a 5.8. idem do poradne. 🙂
Mozno ta pletie ten 13tt tu na nete, realne (teda podla lekarov) by som dnes mala mať 12tt+1 a podla velkosti babatka este o tyzden menej. 🙂

amouramour
25. júl 2011

no ved aj mne kazal sa objednat tak ako tebe...lenze vtedy nebol ani jeden datum volny (to bolo pred dvoma tyzdnami v piatok) ale tak mozno len tety zas zmatkovali/ju na recepcii...na odbery ma poslal hned dalsi tyzden, takze tie uz mam za sebou....

kvetinka211
25. júl 2011

@kaby my sme boli na nt ultrazvuku este v gpn ... najprv sa dr. snazila ho urobit normalne a ked sa babo stale schovavalo, tak potom vaginalny, muzovi vtedy povedali, aby sa presunul poza moju hlavu ... odtial pozeral na monitor. aj nam dali prve fotky, takze okrem zistenia medicinskych veci to bol aj rodinny zazizok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre