Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

stellamiapiccola
20. okt 2011

@libbie ďakujeeeeeeem , neviem Primár povedal, že nevie dozviem sa pred pôrodom 🙂nie určite nemôže byť pri sekcii len čakať vonku a potom sa uvidí asi ho pustia dnu, ale ku mne asi nie mám celkovú anestézu

janocka
20. okt 2011

@kuratenko80 ja som sa pytala ci moze byt dieta hned po porode so mnou, ci mozem ist domov skor ako po 5 dnoch ak bude vsetko ok, ci mozem odmietnut ockovanie proti TBC, ci moze byt manzel so mnou na izbe napr. iba 1 noc

janocka
20. okt 2011

@ladybaby nemoze.... teda aspon u nas to tak bolo, ze ho na operacku nepustili, musel cakat za dverami

janocka
20. okt 2011

pridavam svoju skusenost s porodom v Sanatoriu Koch
ak budem opat tehotna a v BA nic ine sukromne nebude, tak by som chcela ist opat rodit tam, lebo som bola so vsetkym spokojna.... Velmi dobry pristup lekarov, aj sestriciek (az na jednu vynimku).
Pacilo sa mi, ze maly mohol byt so mnou hned po porode a bol so mnou cely cas... teda okrem chvil, ked ho brali na vizitu. Sestricky z novorodeneckeho boli tiez super, ked sa maly nechcel den po porode prisavat, tak mi ukazovali, radili ako dosiahnut prisatie, ked v noci plakal a nedalo sa mi ho chvilu utisit, tak sa prisla sestricka pozriet ci je vsetko ok, ci si pripadne nechcem oddychnut a nechat maleho na novorodeneckom. Nechcela som, povedala som si, ze to musim zvladnut, tak to respektovali.
Super bolo aj to, ze navsetvy mohli chodit na izbu prakticky kedykovlek od 9:00 do 21:00

Ale nevyhoda je, ze je to iba porodnica a ked som mala par dni po porode nejake komplikacie, musela som ist na vysetrenie do inej nemocnice a maleho nechat v Kochu na novorodeneckom... bolo to pre mna tazke odist na par hodin od 5 dnoveho dietata....

Pocas porodu, aj po porode ma vzdy informovali o vsetkom, aj co mi davaju za infuziu, kolko infuzii este dostanem a pod. Mala som pripraveny aj porodny plan, kt. som vsak nevyuzila, lebo to co som tam mala napisane bola pre nich samozrejmost a porod prebiehal uplne inak ako som si predstavovala.... Mala som v plane rodit prirodzene, no napokon bol nevyhnutny cisarsky

Takze ked to zhrniem, tak spokojnost velka 😵

kuratenko80
21. okt 2011

@janocka ďakujem za info.. možno keď tam budem tak tie otázky prídu aj samé. možno tam ma niečo napadne čo teraz nenapadá

miriamapeter
21. okt 2011

@stellamiapiccola budeme držať palce, nech všetko dobre dopadne 🙂

majonka79
21. okt 2011

@stellamiapiccola Aj ja sa pridávam a moooooc držím palce 😉

stellamiapiccola
21. okt 2011

ďakujem dievčata ste zlaté 🙂

miriamapeter
22. okt 2011

Neviete mi prosím poradiť, či si mám niečo priniesť so sebou na predpôrodnú prípravu do Kochu? Ďakujem

katuska
22. okt 2011

@janocka teším sa s tebou, gratulujem k bábätku. 🙂 som rada, že si bola spokojna v Kochu 🙂

zuuzka
22. okt 2011

Kocky a mali ste niektora so sebou ubytovaneho manzela?

ladybaby
23. okt 2011

Dievcata, gynekolog mi dal papier na predoperacne vysetrenie kvoli sekcii. Neviete mi poradit, ci mam ist obvodnemu lekarovi a potom internistovi? Alebo staci len internistovi? dakujem

kuratenko80
24. okt 2011

@ladybaby ja keď som potrebovala ísť k internistovi, tak som musela ísť najprv k obvodnému a ten ma poslal k internistovi, pod ktorého spadám, ale keď som k nemu potrebovala ísť aj o pól roka, tak som už nešla k obvodnému, ale som priamo volala k internistovi.

ivulik211
24. okt 2011

@majonka79 ahoj chcem sa iba spýtať čítam že si mala epi, bolelo jej zavádzanie, cítila si to nejako? alebo aj ostatné čo ste rodili s EPI bolí to ked ju zavádzajú. Ďakujem

ivulik211
24. okt 2011

@katuska mohla by si aj mne poslať t.č.? ďakujem

kaia
24. okt 2011

@ivulik211, mne zavadzanie velmi prijemne nebolo, pretoze mi ho robila praktikantka a po 3 neuspesnom pokuse to uz zobrala do ruk lekarka. Ten posledny pokus bol fajn, takze to standartne velmi neboli a moze to len pomoct 😎

janocka
24. okt 2011

@zuuzka ja som tam mala manzela na 1 noc

libbie
24. okt 2011

@ladybaby Ja som bola na predoperacnom vysetreni pred 2 tyzdnami, najprv som sla k obvodnej lekarke, ktora mi vzala krv a moc a s vysledkami som sla k internistovi...

ladybaby
24. okt 2011

@kuratenko80 @libbie dakujem, ja zajtra rano zavolam obvodnej ci mam prist aj ku nej. A kolko ma predoperacne vysetrenie platnost? Ja som v 35tt, lekar ma uz zenie do vysetrenia, len nerada by som to o 2-3tyzdne absolvovala znova. dakujem.

kvetinka211
24. okt 2011

@ivulik211 tiez som sa toho bala, ale vobec nebolelo, citila som to asi ako ked ti niekto prilozi ceruzku hrotom na chrbat. Ale dali mi tam predtym lokalne umrtvenie. Ani to som ale necitila, myslim ze by som si v tom momente uz nevsimla ani keby mi vytrhli zub 😉

roman1066
24. okt 2011

Baby co stoji porod u kocha???

majonka79
25. okt 2011

@ivulik211 Ahojky 🙂 mne ju p. primárka zaviedla na prvýkrát a vôbec ma to nebolo a ak áno, ani o tom neviem, lebo proti bolesti kontrakcie to bolo nič. 😀

reni93
25. okt 2011

Mily personal v sanatoriu koch. Chcem sa vam zo srdca podakovat za vasu starostlivost, ktoru ste mi venovali pocas mojej hospitalizacie u vas po mojom vaznom uraze. Velmi si vazim vas odborny pristup, vase laskave slova a dokonca aj pohladenia, ktore sa mi vo vasom zariadeni dostalo a ktore som tak velmi v case strachu o zivot mojho este nenarodeneho babatka potrebovala. Dakujem pan doktor Ditte, Demecko, Cupanik, pani doktorka Vacokova a ostatny personal. nikdy by som neverila, ze sa clovek v nemocnici moze citit tak bezpecne a po kazdej stranke dobre. este raz velmi pekne dakujem a ak vsetko pojde dobre, tesim sa na porod u vas. renata

ellit
25. okt 2011

@ivulik211 EPI je oproti porodu brnkacka. Ak sa riadis pokynmi anesteziologa, tak to prejdes uplne v pohode. Jedine, co je neprijemne, ked pri zavadzani ihli chytis kontrakciu, ale aj to sa da prezit. A presne ako tu bolo napisane, je to akoby ti tlacili hrot ceruzky do chrbta, ziadna pichlava bolest ako pri ihle do ruky a pod. A pri tych porodnych bolestiach, si to podla mna ani neuvedomis 🙂

ivulik211
25. okt 2011

dakujem dievčatá ste zlaté 🙂 ja viem že kontrakcie bolia viacej, len som chcela vedieť čo je to vlastne za bolest pri zavádzaní. ešte raz dakujem

kiribaby
25. okt 2011

Ahojte, zahlasovali ste sa už niektorá na predpôrodnú prípravu k p.Šuškovej? Neviete náhodou, v ktorých dňoch a v akom čase sa to zvyčajne koná? Ďakujem

kiribaby
25. okt 2011

A ešte jedna otázka, zabudla som sa na to spýtať na recepcii..za prípadné 1 - x dňové ubytovanie manžela sa platí bezprostredne v deň ubytovania, alebo to treba nahlásiť vopred, resp. na príjme k pôrodu?? Obhliadku máme až o týždeň, takže ak by predsa motyka vystrelila a rodím skôr, nech trochu viem čo a ako..ak s tým máte niekto skúsenosti, môžete opísať, aké sú ubytovacie podmienky, strava atď 🙂

mateson
25. okt 2011

@reni93 dufam, že si to prečítaju 🙂 🙂 🙂

kuratenko80
26. okt 2011

@ladybaby ono záleží od zákroku.. ja čo som mala tie predoperačné kvôli IVF, tak mi to platilo dlhšie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre