Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

adka0029
16. feb 2012

@masenda ahoj, dr.durinova bola super a pre mna velka opora kedze ziadneho z doktorov ktori tam rodia som nepoznala. I ked je pravda ze spociatku som bola rozhodnuta ze si nikoho zazmluvnovat nebudem, no maly bol otoceny dlho kp, a ja som sa velmi bala komplikacii... Ona ma vzdy vedela ukludnit a povzbudit, nikdy nestresovala a jej ludsky pristup a to ze je zena a matka ... No pre mna je to PANI doktorka.
Personal sa ku mne spraval standardne ako ku ktorejkolvek inej mamicke. Nevidim dovod aby tomu bolo inac. Par dni som prenasala, takze porod mi vyvolavali. Rano o 6:00 prostin, a o 10:00 prisla dokina, o 12:10 bol maly na svete 🙂

zu11
16. feb 2012

ahojte kocky, chcela by som sa vas (tych, ktore ste uz po porode) opytat, ze ci ste dostavali nejaku kozmetiku alebo ine potreby aj pri odchde so sebou domov - zaujima ma napr. osetrovanie pupka (ci ste nieco dostavali alebo si mam na doma nieco zohnat a ak ano, tak co odporucaju) a pod. dakujeeem!

masenda
16. feb 2012

@adka0029 super, tesim sa, ze to dobre dopadlo a gratulujem 🙂 dakujem za info...

canama
16. feb 2012

@sandy84 no moja mala bola na chodbe jediny kludas, z ostatnych izieb sa noc co noc ozyval plac...tak mozno to naozaj bude preto. 🙂 Inak ano, ta sestricka bola velmi mila a aj take dve blondinky s rovnymi vlasmi, jedna starsia stihla a jedna mlada trosku pri tele.

canama
16. feb 2012

@nelinqua tak to jo, nase babatka sa urcite videli aspon na vizite. 🙂 ja som tam bola 6.-14.2.

nelinqua
16. feb 2012

@canama veru presne tie boli fajn, ja som asi 3x vychytala ze sluzbu v noci mala taka pocernejsia pani sestricka a ta teda nebola moc ochotna a ani napomocna🙂)

@zu11 pri odchode dostanes akurat spanielsku deku, a zopar vzoriek z biodermy. na cistenie pupceka v kochu doporucuju lieh 60% aj oni ho tam pouzivaju, ale vsade je to inak, niekde doporucuju len omyvat repikom, ja pouzivam lieh..zajtra sme2 tyzdne po porode ale pupik nam stale neodpadol:(

evel
16. feb 2012

@masenda

ahoj .. ja mam tiez zazmluvnenu dr. durinovu, tiez k nej chodim do procare... ak neporodim spontanne, tak mi budu 28.2. vyvolavat porod, tak ti potom napisem, ako bolo s pani doktorokou 🙂

masenda
17. feb 2012

@evel ahoj, jasne daj vediet. moc drzim palce, nech vsetko prebehne hladko a spontanne 🙂 chodis do poradne uz do kocha? nerozumiem celkom tomu systemu, ak treba chodit do poradne pred porodom k nim, oni sami vyberu lekara, ku ktoremu pojdem? alebo ako to vlastne je? ja mam termin az v aprili, ale som rizikova, tak snad sa mi vobec bude dat ist rodit do kocha, lebo aj dr. durinova mi odporucila, ze ak budem rodit skor ako v 36. tyzdni tak mam ist radsej na antolsku. tak som zvedava, ako to s nami dopadne a kde nakoniec skoncim... ani neviem kedy sa do kocha ozvat, ale podla toho co tu citam, tak nema asi zmysel tam volat nejak velmi skoro pred terminom. este raz prajem vsetko dobre...

saudi
17. feb 2012

ja som zavolala v nejakom 36. tt a oni mi dali lekara na poradnu, ktory mal volno. kedze som tam nikoho nepoznala, tak mi to bolo jedno.

saudi
17. feb 2012

jaj a cakala som asi 2 tyzdne na termin.

verinka100
17. feb 2012

@zu11 Ahoj, ja som dostala pre mimco Spanielsku deku a taku kozmeticku tasticku plnu Sebamedu-kremiky, samponik, mydielko....A este mi dali v takej "skumavke" 60% lieh na osetrenie pupceka, ze kym si doma v lekarni kupim vlastny, ale nakoniec sme si vystacili len s tym z Kocha 😉

zu11
17. feb 2012

Dakujem Vam za info a ten pupok sa aj nejako preliepa? Mam si kupit aj nejake specialne naplaste pre deticky?

nelinqua
17. feb 2012

@zu11 nie nepreliepa sa to, musi to byt co najviac na vzduchu, aj babatko budes balit do plienky tak aby neprekryvala pupik.

henushka
17. feb 2012

@zu11 Jejda, urcite nic nepreliepaj! My sme raz prelepili, lebo sa nehojilo, tak reku nech sa nedrazdi a nastastie prisla na navstevu kamoska doktorka, tak to zachranila. A krutila nad tym hlavou, ze co nas to napadlo.

sandy84
18. feb 2012

@nelinqua
@canama Kocky kedy sa chystate po prvy krat von s malymi? Uz ste zacali trosku aklimatizovat otvarat okno a tak?... 🙂

canama
18. feb 2012

@sandy84 My zacneme od 14teho dna aklimatizovat pri okne a potom uvidime podla pocasia aj reakcii malej kedy pojdeme von. Sme trochu predterminovo narodeni takze sme opatrnejsi.

nelinqua
18. feb 2012

@sandy84 my sme dnes 15 den, od pondelka ideme aklimatizovat k oknu a snad v stredu ked bude dobre pocasie by sme isli von..

baryana
18. feb 2012

@sandy84 ahoj, my mame zajtra 14 dni. dnes som ajka chcela nechat na terase na skusku, ale tak krasne svietilo slnko, ze sme neodolali a sli sme na prechadzku. lekarka povedala, ze od buduceho tyzdna mozme zacat chodit von, tak sme si to o dva dni posunuli, ked bolo tak krasne. 🙂

evel
18. feb 2012

Prave som mala velmi pozitivnu skusenost s Kochom.. Cely den som mala pocit, ze necitim malu, tak som stresovala a aj sa mi zvysil tlak.. tak som o 23,00 nacupitala ku Kochovi na pohotovost.. spravali sa ku mne vsetci super, vysetrili ma dali na monitor, absolutne bez cakania, venovali sa mi a aj ked to bol len plany poplach, sama som sa zbytocne vystresovala - boli vsetci mili a brali ma vazne. Dali mi magnesium na ukludnenie a uz som doma v posteli.. tak to je dalsia odpoved na otazku, co mam za 1200 € v cene porodu a to nadstandardtnu pohotovost, lebo po zazitkoch z pohotovosti v nemocnici, predpokladam, ze by som este cakala iba na vysetrenie... tolko len moja skusenost...

veve39
19. feb 2012

@evel ja som v tehotenstve mala jedinu skusenost s pohotovostou na Antolskej - zial, cosi ako mesacna krajina, tehotna pacientka s prudkou crevnou virozou bola akesi UFO ktore bolo treba najskor nechat cakat /bola som tam jedina/, 3 ludom zopakovat priznaky, bez minania zbytocnych slov zo strany vyruseneho personalu- ci budem cakat hodinu, dve, alebo 5 minut.....otras !!!!
Koch este nefungoval....

petra_isteze
20. feb 2012

Tasak my to uz mame tiez za sebou...vcera o 14:50 sa narodil nas syn, Šimon, 3120g, 51cm. prijali nas o 11:00, takze expresny porod na prvorodicku 🙂 Rodila nas pani doktorka Ondackova s panom Dr. Dittem 🙂 Vsetci boli super, krasne sa o nas staraju aj teraz, pomahaju sprchovat, ucia papat, vsetko. Ak mate moznost, urcite vam porod u Kocha odporucam, ziadny stres, radost rodit 🙂

romynka
20. feb 2012

Tak vdaka vam kocky som sa uz rozhodla, dakujem Vam!... ak vsetko dopadne OK (som len v 10 tt), tak pojdem rodit do Kocha! Tak dufam, ze aj ja sem v septembri budem moct napisat e to mam za sebou a ze to TAM bolo super 😉
PS: a zaroven vam vsetkym gratulujem k babatkam 🙂

zu11
20. feb 2012

@nelinqua
@henushka dakujem za rady, ja som tiez myslela, ze ten pupcek sa preliepa, aby sa stale nedrazdil.. no mam sa este co ucit, je toho tolko a uz ani neviem, na co sa pytat 😒 ci ono nam to vsetko povedia po porode?

nelinqua
20. feb 2012

@zu11 urcite sa pytaj, aj ked budes po porode, vies oni to beru tak automaticky..ze niekedy ich nenapadne ta na vsetko upozornit🙂

ellit
20. feb 2012

Mamulky tak saudi sa narodila o 5 rano krasna princezna, som zvedava na jej dojmy 🙂

bebel
20. feb 2012

Ahojte,
tak ako som sľúbila :
Izabela sa u Kocha narodila 16.2. o 16,40 🙂
Bola som prijatá ráno okolo 8,00 kvôli odtekajúcej vode, ale keďže kontrakcie neboli nejak extra produktívne, tak som si pobehala po schodoch v nádeji, že sa to rozbehne.
Na obed sa nepodarilo pani primárke Lesnej pichnúť mi epidurál, pretože sa nedostala ihlou medzi stavce, po 15-20 minútach snaženia - som ju poprosila, nech to teda radšej nechá tak.
Pri prvom pôrode došlo k nehode pri aplikovaní epidurálu, tak zrejme ja som ten prípad 1 z 1000, pre ktorého táto metóda proste nie je vhodná .
Keďže nález na obed nebol nijak oslnivý, tak ma napojili na fľašu oxytocínu a pásy, aby sledovali kontrakcie a ozvy malej.
Nebolo to úplne podľa mojich predstáv, ale všetci sme chceli, aby sa malá narodila ASAP.
Na fitlopte sa moc nedalo hopsať, lebo potom záznam ktg bol mimo... keďže som bola pripútaná a vzdycháreň/čakáreň obsadená ďalšou čakateľkou a aj 2. pôrodný box bol obsadený, ani v sprche som si moc neuľavila. Dostala som penicilín, nejakú injekciu od bolesti a na zmäknutie krčka, v závere na tlačenie aj kyslík, lebo to už bolo na hrane toho, aby som ešte spolupracovala. Chvalabohu všetko potom prebehlo v poriadku a prirodzene. Ani ma nenastrihávali, len 2-3 kozmetické štichy pro forma s opichom mezokainu.
Pôrod viedla MUDr. Lenka Ondačková a v závere prišiel MUDr. Ditte a Demečko.
Bábo mi potom hneď priniesli ešte neumyté, zabalené na kojenie a ostala s nami ešte 2 hodiny po.
Potom si ju sestrička vzala a mňa po dotečení fľaše oxytocínu odviezli na izbu.
Prvú noc a na 2. deň doobeda sme boli na izbe 2 mamičky....čo nebolo vôbec príjemné.
Ja som si potrebovala pospať a to sa nedalo pri účasti otecka na izbe od 20,00 - do skoro polnoci ...pri zapnutom tv a 2. bábätku (to moje spalo ako zarezané).
Keď spolubývajúca bola 1. rodička, tak som to všetko, čo ju trápilo a čo riešila - úplne chápala, ale ja som túžila byť sama. 😝
Od toho momentu, čo mi ostala solo izba - bolo všetko úúúúúúúúúúúúúúúplne úžasné, presne kvôli tomu som tam išla 😀 . Kľud, čisto, servis, všetci milí a ochotní a príjemní. 100 bodov. Proste rekreácia 😀
Návštevy prišli za mnou na izbu inak som spala koľko sa dalo a užívala si nové bábätko.
Týmto všetkým veľmi pekne ďakujem za skvelý oddychový pobyt a od dnes som v realite povinností a 5 člennej domácnosti 😉
Vrele odporúčam všetkým mamičkám Sanatórium Koch.
btw: celkom ma pobavilo, že personál toto fórum aktívne sleduje a o mojom príchode a stave vedeli predom online. 🙂

amouramour
20. feb 2012

@bebel no fuha, to co za sudnost mala mamicka co bola s tebou na izbe, ze tam nechala otecka tolko vysedavat?kvoli tomuto som rada, ze my nebudeme mat navstevy na izbe...ale blahozelam,krasne babo🙂

bebel
20. feb 2012

Ďakujem. @amouramour nie vysedávať 😅 , on jej robil servis....dávala mu podrobné konkrétne inštrukcie a on asistoval úúúúúúúúúúplne pri všetkom 😎
A ja ju chápem, mala na to nárok, a mňa tam k nej na izbu priviezli ako 2. 😅

baryana
20. feb 2012

@bebel no ja ju nechapem. aj ked ta priviezli ako druhu, mohla trosku brat na teba ohlad, ze si po porode. my sme tiez boli na izbe dve, ale ked prisli za nami manzelia, odisli sme do jedalne. a ked si este nechaju pustenu do polnoci tv, tak to ma potom jej "tolerantnost" ani neprekvapuje.

kvetinka211
20. feb 2012

@bebel no neviem ... to sa mi moc nepaci .. dufam ze kym tam pojdeme prijdu na to, ze taky rezim nie je pre vsetkych prijemny a zavedu nejake rozumne navstevne hodiny na izbe ak su tam ubytovane dve mamicky ... a tiez obmedzenie kolko ludi moze prijst ... si predstav ze by ti tam do polnoci sedel este aj zvysok rodiny 😒 ked uz potrebovala jeho pomoc aj takto neskoro v noci, tak nech si zaplatia celu izbu, no nie? myslim ze take 2-3 hodiny denne na navstevy otecka, pripadne deti su uplne postacujuce
a tiez blahozelam k babatku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre