Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

yanielka
28. júl 2012

so zazmluvnovanim mam este dilemu a rozmyslam ci ano alebo nie....pluca uz su vyvinute, ale mozu mat deticky nejake adaptacne problemy a tiez budu mensie, inak by uz nemali mat vaznejsie problemy, ale tak treba verit, ze nebudeme rodit pred ukoncenym 37tt

ella_joy
28. júl 2012

Ahojte, viete mi pls poradit, kedy teba ist pre zmluvu k porodu ak nie som zazmluvnena pacientka? Ja mam prvu sekciu a velmi by som chcela ist prirodzene, myslite, ze budu za? Mate niekto skusenost s druhym normanlym po prvej sekcii v Koch-u? Dakujem

neely
28. júl 2012

a zazmluvnit sa da aj tak, ze pridem do porodnice, nebude sa mi pacit doktor co sluzi tak mi zavolaju toho co chcem? da sa to aj tak? ci to dopredu treba?

lentila.g
28. júl 2012

@yanielka tak po pôrode uz z krásnej izby pri mne krásny batoztek Adrian,no môj rozbeh...15:50 mi doma odtiekla plod.voda,za 23 min sme boli v Kochu,tu ma vysetrili-7-8cm otvorená bez kontrakcii,potom na monitor,ocista a uz som ani epi nestihla,tlaky veľké ale proti synovym lepšie A o 19:02h malý na svete🙂
Všetko tu krásne funguje,pýtaš sa,odpovedajú,prístup taký že muž mi zavidel...
Na nástrih sa pan Mudr.pýtal či áno alebo nie,mne to bolo jedno len ja som rychlo a hl.na 2 zatlacenie malého porodila tak som sa malinko natrhla,ale v pohode,šítie som cítila aj mi znecitliveli ale asi nezabralo...ale ani neviem že pred pár hod som rodila...
URČITE ODPORÚČAM-zatiaľ len samé pozitíva

nelinqua
28. júl 2012

@lentila.g jeeej blahozelam k drobcovi🙂 vela zdravicka obom a uzivajte si to tam 😉

yanielka
29. júl 2012

@lentila.g blahozelam srdecne! vela zdravia malickemu aj celej vasej rodinke, tak super, ze si to mala rychle. A kto ta rodil? Zelam bezproblemovy pobyt este a ak budes mat chvilku tak napis este ako to tam funguje po porode. A teda stihla si ukoncit 37tt?

marmete
31. júl 2012

Ahojte, takze pridavam sa aj ja k vyjadreniu ohladom skusenosti s Kochom. Jednym slovom: odporucam 😉 S tak skvelym pristupom od prijatia az po odchod som sa dlho v zdravotnictve nestretla. Kazdy jeden zamestnanec sa prezentoval pozitivne, s usmevom, pripadala som si ako na vybornej dovolenke. Proste full servis. Tak ma tam naladili, ze som ochotna coskoro opat rodit 😀 Porod rychly, bez epi, kedze som uz bola za hranicou, takze som si to vychutnala cele a vobec to nebolo tak strasne, sitie uz bolo horsie, ale to je tym, ze som nemala epi, tak som o nieco viac citila, kedze som sa natrhla, lebo to u mna islo dost svizne. Mna rodila MUDr. Marcisova a ak by sa zadarilo, urcite by som ju brala opat k porodu. Mozno tym, ze bola tak mlada a vedela sa mozno vcitit do pocitu z bolesti, mala velku davku empatie a to sa mi ratalo, cize mi to prislo, ze ma rodi kamoska a nie doktorka. Nasledne sa o mna starala ina mlada doktorka MUDr. Ondackova, ktora rovnako prispievala k pozitivnemu navratu k bezproblemovemu "posadeniu sa" 😀 Sestricky tiez skvele, usmievave, mile, vyhoveli vo vsetkom o co som ich poziadala. Ostatny personal sa rovnako snazil. Proste sluzby na slovensku nevidane a staci tak malo, je to iba v ludoch samotnych, ako sa zachovaju a tam tahaju zjavne vsetci za jeden pozitivny povraz. Kazdopadne ak dalsi porod, tak jedine tu 😉. A takto by som im velmi rada vyjadrila podakovanie, ze mi z porodu spravili krasny zazitok na cely zivot, ktory si urcite rada zopakujem 😉

lubkaurm
31. júl 2012

@marmete aj ja sa tam tesim opat🙂 bola to najlepsia dovolenka v mojom zivote. A este vam pribalia krasne babo🙂

marmete
1. aug 2012

@lentila.g Gratulujem 🙂

lentila.g
2. aug 2012

Tak od včera sme uz doma a uzivame si dve deticky🙂 a jeden druhého s manzelom
Ďakujem Vám za priania...
Niekto sa pýtal že kedy presne sa maly narodil,tak 36+5tt,v správe mame teda 37tt,všetko bolo Ok,maly nebol ani v inkubatore,zatiaľ sme aj bez žltacky...
Kto váha nad výberom porodnice tak ja jednoznačne ODPORÚČAM,doktora som nemalA zazmluvneneho,ale cítila som sa v starostlivosti a aj pri pôrode ako by som zaplatila si každého,od sestriciek na gyn.,po novorodenecke,az po personál obsluhy všetci na 1*Nič stresujúce všetko fungovalo ako švajč.hodinky,nikoho vaše požiadavky neotravovali,ranne vizity nestresujúce,veľké vizity 3x do týždňa,cely personál doktorov(že wau)
Jedlo chutilo,porcia veľká,neustále prísun tekutin
Prišla som tam s kabelkou,všetko čisté a neustále Vám menili všetko...
Ja som plna energie doma🙂 ani náznak po vyčerpanosti.
Ja keby som mala odp.tak veľmi mila a super pristu je Mudr.Marcišová a Mudr.Ondačkova(s nimi som najviac prišla do kontaktu)-ale všetci su 1* (ja len keby niekto chcel zazmluvniť a nevedel koho alebo na základe dakych odporucaní)
No a ešte chcem aj poďakovať touto cestou všetkým lebo komunikácia a vaše požiadavky aj pri pôrode boli splnené a všetko prebehlo nad moje očakávania-takze pre stresujúce rodíčky len odkaz-je to RADOSŤ rodiť práve tu

ella_joy
2. aug 2012

Ahojte, chcem sa spytat,kde ste si isli brat rodny list, je matrika aj na Vajanskeho pls? Potrebovala by som ist na to miesto spravit aj prehlasenie o otcovstve, vdaka

marmete
2. aug 2012

@ella_joy Ano, presne tam, Vajanskeho nabr. 3 1. poschodie, c. d. 134. Uradne hodiny: Pondelok 8:00 - 12:00 12:30 - 17:00, Streda: rovnako, ako v pondelok.

ella_joy
2. aug 2012

@marmete dakujem! 🙂

shady
3. aug 2012

Ahojte pridam aj ja svom nazor. U Kocha sme sa narodili takmer pred 2 tyzdnami. 🙂 Porod sa rozbehol velmi rychlo, a z obycajnej kontroly sa stala velka vec 🙂 Kontrakcie mi zacali nahle, na kontrolnom monitore kazdu 1 minutu o 10.00h. Uz ma doktor domov ani nepustil. Dali mi pekne krasne bielu kosielku a uz som bola jasna 🙂 O 12.00h som dostala Epiduralku a praskli mi vodu a 14.50 bol nas drobcek na svete.
Rodil nas Mudr.Mares, co je dokonca aj moj lekar. Na porodnici sme sa zdrzali 5 dni, za cely ten cas som sa nestretla s nejakym odmietnutim. Vzdy sa ma vsetci pytali ci nieco nepotrebujem priniest, alebo tak... Sestricky z novorodeneckeho boli naozaj velmi zlate, lekari, personal. Vsetci poradili, ked som nieco potrebovala, aj v noci velmi ochotne prisli, poradili, priniesli mi co som potrebovala. Vobec to nebolo tak, ze niekoho budim a vyrusujem zo spanku, alebo daco. Moj lekar chodil pozriet kazde rano, bola parada vidiet ho usmiateho 🙂 - vlastne vsetci boli vzdy s dobrou naladou. No a prostredie nemocnice bolo naozaj pekne. MM chcel byt cely cas s nami, takze sme si priplacali za apartman nech mame klud a priestor a byval tam so mnou. Kebyze cakame dalsie babo, tak by som zasadne inde rodit nesla. Doporucujem a tymto cely personal pozdravujem!

kuratenko80
3. aug 2012

@ella_joy my sme si tam zavolali, ci by nam ho vydali skor a boli velmi ustretove

ella_joy
3. aug 2012

@kuratenko80 super, to sa tesim, ze su aj pani uradnicky ustretove 🙂
Kocky, este jedna otazka (nemam este zmluvu v ruke), ako to chodi, ked by nahodou potrebujem hospitalizaciu skor ako budem mat termin, ako sa spoplatnuje to? Resp. ak budem prenasat viac ako tyzden, a porod nikde, ci to funguje ako v statnych nemockach, ze sa hospitalizuje...ci sa to rata do tej sumy alebo je to spoplatnene inym cennikom, vdaka velka a po precitani Vasich zazitkov sa tesim na tento porod o kusok viac ako na zaciatku.
Ozaj a ked je sekcia, byva v narkoze alebo v lokalke? Moze byt otec dietata pritomny? Daju mu babo "skin 2 skin"?

kuratenko80
3. aug 2012

@ella_joy ja som rodila sekciou v januari. manzel cakal na chodbe, ked maleho vybrali, stale bol pri nom, potom mu ho dali v perinke. dokonca sa ho opytali, ci chce ist za mnou na salu.no ale to by nezvladol.inak moja kamaratka lezala v kochu lebo mala kontrakcie este velmi skoro a platila 20 euro za den. neviem, ci sa nieco zmenilo odvtedy. ona rodila v aprili

ella_joy
3. aug 2012

@kuratenko80 dakujem, to znie pozitivne, smiem sa spytat, ci si mala planovanu, alebo akutnu sekciu? A po sekcii si babo nechali na novorodeneckm a nosili na kojenie? To by ma zaujimalo, akoje to "po" kedze mi sekcia hrozi 😔

kuratenko80
3. aug 2012

nemala som planovanu, porod sa mi vobec nerozbehol a plodova voda uz davno odtecena.po sekcii som maleho nemala pri sebe. rodila som vecer a celu noc som mala velke bolesti, tak som si davala stale pichat nieco proti bolesti.mala som epidural, takze to zaberalo rychlo.maleho mi nosili na kojenie. ale nemala som ho pri sebe az na dalsi den mi ho tam uz potm nechali.nastastie maly bol kludny tak som to zvladala. aj postavit sa z postele, postele su polohovatelne, tak je to velka pomoc.dokonca ked mi ho este pred tym chceli nechat na izbe, ja som nechcela.teraz je mi to vsetko velmi luto, ale akosi po tej sekcii som k nemu este nic necitila.:(((

kvetinqa
3. aug 2012

ahojte, neviete kolko sa po novom plati za 3D ultrazvuk? Vdaka

ella_joy
4. aug 2012

@kuratenko80 tak nejak som to mala aj ja s prvym..len ja som sa hanbila poprosit sestricky, nech mi ho este na par hodin denne zoberu, sak ta bolest po CS je sfina, a to som bola v statnej..ukazali mi ho vzdy cca po 12h (ziadne kojenie, len kuk a dovi). Ja som sa s tym vyrovnavala par tyzdnov este potom..tak teraz uz aspon viem co cakat a co chcem a v Kochu to zda sa aj dostnem bez ofrflania.

lentila.g
4. aug 2012

@ella_joy ja som rodila prirodzene a pár krát prišli sa ma spýtať či si nechcem oddýchnuť že mi zoberu malého a prinesú na kojenie..

ella_joy
4. aug 2012

@lentila.g dakujem za info. Ty si tam asi bola nedavno, vies mi pls povedat, kolko odhadom porodov tam maju za den?

dancul80
4. aug 2012

@ella_joy zalezi od mnohych faktorov, cas medzi 1- 2. porodom ako si na tom z jazvou na maternici a tak. ale mozno by do toho sli lebo ked som sa pytala na porod KP s chlapcom tak mi to mudr. nezamietol. chodim tam ku svojmu lekarovi.
a myslis ze ci sa tam vsetky pomestime? 😀 to ma tiez napadlo. na kramaroch to bola nahanacka na centimetre koho skor zoberu 😠

@lentila.g gratulujem 🙂. takze zo sebou ti stacia len doklady? napr odsavacku ti tam poskytnu ak treba?

inak info aj cennik maju na www.sanatoriumkoch.sk a recepcne ochotne zodpovedaju vsetky otazky

ella_joy
4. aug 2012

@dancul80 ahoj, tak aj Ty poznas Kramare ? Presne preto sa pytam a aj kvoli tomu planujem Koch..ja budem mat rozdiel rok a pol, mne stci, ked aspon niekto skusi a da sancu rodit ma normalne...na Kramaroch sa toho silno obavam..sak asi sama poznas boj o cm 😠 a napatie ci bude nadstandard..ku ko u chodis?

lentila.g
4. aug 2012

@ella_joy ked som sa na to pytala ked som sa rozhodovala tak že max.mali 4 denne ja som teraz mala izbu vedľa novoroden.-kúsok od pôrod.sál a tak cca 2 denne,niekt.den som ani nepocula že by doniesli babo.
Ja som od stredy doma,a bola som cely cas sama na izbe,v stredu ráno som videla asi 6-7 deticiek čo sestricky osetrovali/strazili tak si myslim že v pohode.videla som aj jednu malicku v inkubatore,ked som bola malého kúpať-to ich vybavenie je super-vôbec som sa nebala/že maly bol skôr narodenný/

lentila.g
4. aug 2012

@dancul80 ja som mala doklady a hyg.(šampon,sprchovy) a šlapky..
Ostatne mi muz doniesol pri odchode(pre malého veci)
Jedlo stačilo mala som navysse piskoty a 1 fľašu vinea(oni stále dopĺňajú Čaj a vodu)
Všetko dali každý den čisté,ked si potrbovala aj viackrát denne...

dancul80
4. aug 2012

@ella_joy chodim k mudr. demeckovi. este je tam mudr ditte ktoreho si velmi chvalia a je podla mna jeden z naj odbornikov. ale je to stara skola, v niecom vyhoda a v niecom naopak nie. nechcem ta demotivovat ale 1,5roka je asi malo. kamoske to s takymto rozdielom nepreslo :( myslim ze rodila v ruzinove. ale skus co ti povedia

@lentila.g tak to sa mi zmesti aj do kabelky 😀 vzdy som v aute mesiac vyvazala komplet vybavenie v obrovskej taske. 🙄

marmete
4. aug 2012

@ella_joy Ahoj, porodov tam vela nie je, teda tak, zeby ste sa nepomestili, na tom som sa zvlast pytala, tiez mi napadlo, ze co ak sa rozhode porodit viac mamiciek, ale odpoved znela, ze sa nemam bat, ze maju dost miesta, takze si nerob starosti 😉 Pocas mojho pobytu tam vratane mojho bolo 8.
@dancul80 Odsavacku Ti prinesu a doklady tie klasicke, obciansky, zdravotny, sobasny, teh. knizka a doklad o uhrade. Ja som si vypisala aj este ine veci, ktore by sa ma na prijme pytali a dobre som spravila, lebo pri tych kontrakciach som si nevedela spomenut na sobas a datum narodenia manzela, trosku mi trvalo kym som sa zorientovala 😀 Este by som si odporucila z vlastnej skusenosti urcite maj nieco napitie donesene, je pravda, ze na izbu Ti prinesu caj a aj vodu z galonu, ale na vecer bol uz galon prazdny a vymienali ho az rano, ved urcite to sestricky nosit nebudu a o takom case tam uz zodpovedny ohladom vymeny nebol. Inak, jedna sestricka z porodneho mi povedala, ze ak by som vodu potrebovala, zabezpecila by mi ju, ale tym, ze som mala so sebou, nepotrebovala som jej pomoc. Taka mlada stihla blondinka, velmi mila sestricka uz od hlasu 🙂 Ale mozno som ja pila ako duha, tak mne to nestacilo 😀 a jedlo 5x denne, netreba nic specialne ohladom toho riesit
@lentila.g tak to sme boli susedy 😉 rovnako tak, izba vedla lekarskej

lentila.g
4. aug 2012

@marmete susedy?ja som bola vedľa cakacky a novorodeneckeho..tam jediná izba bola..
Aj mne ta stihla blond sestricka doniesla vodu priamo po pôrode na salu🙂 veľmi milá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre