Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

putney
28. sep 2012

@junkfoood je to lekar, ktory nema zmluvu so ziadnou poistovnou a potom tak vyzeraju aj poplatky 😒 Ja sice nerada gynekologa menim, lebo som bola spokojna, ale cim dalej, tym viac nad tym uvazujem, nebudem sekat "machra" ale 700e je teraz pre mna z rodicovskeho prispevku naozaj dost

ivanka.7
28. sep 2012

@moon1979 predstav si ze je 😝 napr. ja 😝
@putney priestory - je to v Ruzinovskej poliklinike na 5. poschodi, Koch tam ma jednu celu chodbu, pekne vynovene, v cakarni vzdy mineralka, pekne WC, ambulancie vacsie ako na Partizanskej, pacientku od dvier nie je vidiet. Doktor ma v ambulancii normalne sono. Morfologicky utz alebo prietoky sa na Ruzinovskej nerobia, len na Partizanskej, takze v pripade normalneho tehotenstva sa prejdes na Partizansku dvakrat. Mne Ruzinov velmi vyhovoval, mala som to len kusok od domu.

veve39
28. sep 2012

@moon1979 vsak takych zien je mnoho...mnoho zien vyuziva v Kochu (GPN) gyneklogicku ci tehotensku lekarsku starostlivost a vobec tam nerodia, ved zazmluvnenie porodu nie je podmienkou starostlivosti v tehotenstve...

moon1979
28. sep 2012

@veve39
tak to nehovorim, že je podmienkou, len sa mi zdá zvláštne, ak využivajú všetky služby, ktoré KOCH ponúka, že sa práve pre pôrod rozhodnú pre štátnu nemocnicu ... to mi bolo zvláštne, ale tak každá sa rozhodne ako uzná za vhodné 🙂

bubinovci
28. sep 2012

@putney ahoj, ja chodím k primárovi Demečkovi, ale rodila som na Kramároch 🙂 Ja som bola spokojná aj na Kramároch, nemôžem sa sťažovať. Pri druhom dieťatku by som zvažovala aj Koch, ale pri prvom ešte len začínali rodiť, nevedela som ako to tam funguje a veru ani peniažky navyše neboli, tak som sa rozhodla pre inú pôrodnicu. nevidím v tom žiaden problém chodiť do Kocha a rodiť inde, myslím že na správaní doktorov to určite nepocítiš 😉

veve39
28. sep 2012

@moon1979 jasne, kazda sa rozhodne podla svojho - niektore z financnych - predsa len cena za porod je omnoho vyssia ako rocny poplatok za starostlivost, ine aj z inych dovodov....

ivanka.7
29. sep 2012

@moon1979 Nechapem, preco je to zvlastne. Moj lekar presiel do Kochu z ineho zariadenia prave vtedy, ked mi potvrdil tehotenstvo. Chodim k nemu roky a zrazu, ked ho najviac potrebujem, som mala o jeho starostlivost prist? Rozdiel v platbe v Kochu a v tom druhom zariadeni bol nijaky alebo radovo 5-10 eur hore dolu, takze pre mna bola volba zmenit zariadenie a nezmenit lekara jasna. Ale nechapem, preco by som tam mala rodit. Financne sme si to mohli dovolit, aj som bola spokojna s pristupom v Kochu obecne, ale po zvazeni vsetkych veci a skusenosti kamaratok s Antolskou som si vybrala Antolsku.

moon1979
29. sep 2012

@ivanka.7
ale ja nikoho neodsudzujem, preto nemusíš riešiť, že sa mi to osobne zdá zvláštne 🙂 ja keď si vyberiem štandardne nadštandardnú opateru či už počas tehotenstva alebo nie, pre mňa logicky budem chcieť aj na naše slovenské pomery "nadštandardne" porodiť .... bodajby všade boli také služby a prístup ako je to v súkromných nemocniciach, no toho sa možno na SVK nedožijú ani naše vnúčatá ... prvé som rodila v štátnej nemocnici ale aj keď to mám len 5 minút do pôrodnice, určite bude voliť inú možnosť a fakultnej nemocnici sa budem z daleka vyhýbať ...

ivanka.7
29. sep 2012

@moon1979 ja som bola prave s Antolskou uplne spokojna, koniec koncov rodia tam lekari, ktori casto poskytuju svoje sluzby prave v sukromnych zariadeniach... no a neprijemnu sestricku som tam nestretla. Nemala som ziadny nadstandard ani zaplateneho lekara.
A prvykrat som reagovala na tvoju otazku o tom, ci je aj taka zena, co do Kocha chodi a nerodila by tam. Zjavne vidiet ze ich je plno.

moon1979
29. sep 2012

@ivanka.7
tak to môžeš byť šťastná 🙂 ... ja nič pozitívne na svoj prvý pôrod napísať nemôžem ... jedine to, že mám naštastie krásne zdravé dieťa ... o ostatnom pomlčím

mirka_nagy
29. sep 2012

Ahojte baby, co ste rodili v Kochu🙂 MA niektora z Vas skusenost s prirodzenym porodom po cisarskom? MOj prvy syn sa narodil s.c. pre 20M a teraz by som rada rodila prirodzene. V Kochu mi vysli v ustrety, aj ked vraj to nemusi byt na 100%, hlavne kvoli kratkemu odstupu medzi porodmi. Mate niektora skusenost alebo mi viete odporucit nejake ine forum? vdaka

tea333
29. sep 2012

@mirka_nagy uz som to tu pisala, ja mam rozdiel medzi chlapcami presne 2roky a pred 7 tyzdnami som rodila prirodzene, po prvom cisarskom v Kochu. 😉 babatko bolo navyse dost velke

ella_joy
29. sep 2012

@mirka_nagy ahoj mirka, ja som mala prirodzeny po CS a to mam rozdiel len 18m. Rodila v 42tt a 3,8kg babo. Porod rychly a spontanny nakoniec, takze maximalna spokojnost 😵

mirka_nagy
29. sep 2012

@tea333
@ella_joy
dakujem za odpoved, tak to ste ma potesili, a ako to prebiehalo? Nemali ste ziadne komplikacie pocas tehotenstva alebo porodu?

moon1979
29. sep 2012

@ella_joy
@tea333
baby a aj Vám kontrolovali pred pôrodom stav jazvy na maternici?

tea333
29. sep 2012

@moon1979 samozrejme, kontroluje sa to priebezne ta hrubka 😉

@mirka_nagy Nemala som komplikacie, jedina odlisnost od normalneho porodu je, ze by ti nemali davat vacsie davky oxytocinu, pretoze by sa zvysilo riziko ruptury. a po porode ti jazvu musia skontrolovat zvnutra, cize bud ta na chvilocku uspia ak nemas epi alebo len dopichnu epiduralom, to bol moj pripad, kedze som sice epidural povodne nechcela, ale kedze som prisla do porodnice po 2 dnoch a nociach bolesti a povedali ze by ma este museli po porode uspavat, rozhodla som sa pren a nelutujem. Ja som rodila synceka 54cm a 3,9kg celkom rychlo, bez komplikacii, spontanny

moon1979
29. sep 2012

@tea333
a to ti ako kontrolovali? blbá otázka, ale ja som teraz druhýkrát otehotnela a pýtala som sa svojej gyn na jazvu v akom je stave a povedala mi, že to nie je vidieť ... tak fakt netušim 😖

tea333
29. sep 2012

@moon1979 vidia to na ultrazvuku, aj ked robia vaginalne 😉

moon1979
29. sep 2012

@tea333
tak potom ja tej mojej gyn fakt nerozumiem ... pytala som sa jej po 600 nedeli ked som bola na kontrole, vtedy mi tiez povedala, že to sa nedá vidieť (aj keď mi to bolo čudné) a pýtala som sa jej teraz znova a tiež mi zopakovala to iste ... čo mám neschopnú gyn?

ella_joy
29. sep 2012

@moon1979 gratulujem k tehuuuuu 😉 kedy mate den prichodu?
Inak mne neviem ci nieco co sa tyka jazvy na maternici kontrolovali, iba tusim raz Vacokova na poradni UZV ale pred porodom som ziaden neabsolvovala 😕 co mi povedali je,ze ak budem hocco citit, tak nech im okamzite poviem, a ja ze ci to vobec budem citit, a oni ze urcite..mno neviem..ani po porode ma uzv nikto nepozeral kvoli jazve..az pri prepustani, ze vsetko vo vnutri je "ciste"..hmm 😖
Inak @moon1979 mne nieco podobne hovoril aj moj gyndos ako tvoja gyn, presne aj po 600n, aj pocas tehu aj ku koncu, vobec to nejak neriesil..Este ma pochvalil, ze som otehu ako dobre som urobila... 😀
mna jazva netrapila,okrem toho,ze to bolo dost prekrvene a skarede na pohlad....

moon1979
29. sep 2012

@ella_joy
termin mame oficiálne 1.4.2013 😀
no uvidim, chcela by som rodit v KOCHu tak som zvedava, čo budu hovoriť, inak gyn. mi povedala, že aj druhý bude automaticky sekciou, ale podla mna bude závisieť od zariadenia a primára kde budem rodiť a nie od názoru mojej gyn. teda aspon osobne sa domnievam ... popravde ani neviem akoby som najradsej rodila, jedine co som si ista, ze ak to ma byt sekcia tak v ziadnom pripade nechcem celkovu narkozu, raz stacilo a dúfam, ze to bolo naposledy ... 😝
trosku sa obavam rodit spontanne prave kvoli tomu, ze neviem v akom stave je jazva a teda obavam sa komplikacii ake uz zoparkrat na SVK boli v poslednej dobe a teda neskoncilo to najstastnejsie :(

kape
30. sep 2012

@kvetinqa - mam info od sestry, vraj uz sa chystas rodit, tak hlavne nech Vam to vsetko dobre dopadne a malinka je v poriadku, napriek tomu skoremu terminu, drzim silno prsteky

kvetinqa
30. sep 2012

@kape zatial sa nechystam, ale vdaka. Monitor nedopadolvelmi dobre, pichaju mi injekcie na dozretie pluc a uvidime.. Pevne verim, ze este potiahneme 2v1.

kape
30. sep 2012

@kvetinqa - tak dufam a prajem, nech este dlho vydrzis v stave kinder vajce, dzim palce

kvetinqa
30. sep 2012

@kape teraz mi dopadolmonitor dobre, tak pevne verim, ze to bol plany poplach. Ale nie je mi vsetko jedno ☹ kazdopadne vdaka

kape
30. sep 2012

@kvetinqa - tak este ho asi urcite zopakuju, nech je to teda len plany poplach

kvetinqa
30. sep 2012

@kape verim tomu, ze to tak bude. Vdaka. Urcite sa ozvem.

lenuska12
1. okt 2012

@kvetinqa
Drzim palce, dufam ze si babo este pocka s tym prichodom. Kazdopadne si myslim, ze lekari budu robit co sa da. Ja som rodila v 35tt a subezne so mnou rodila jedna mamicka co mala presne ten isty termin porodu ako ja, cize bola tiez v 35tt a vravela, ze tam uz tri tyzdne lezala a sa to snazili oddialit, ako sa len dalo. Mne praskla plodova voda a mala som kontrakcie, tak tam sa toho vela nedalo. Drzte sa 🙂

kvetinqa
1. okt 2012

@lenuska12 Leni, dakujem. U nas to bol zda sa len plany poplach. Prave bola vizita. Monitory uz boli vsetky uplne v poriadku, len ten prvy bol zly, ale povedali mi, ze to mohlo babo spinkat. Nepochybujem o tom, ze pre nas robia maximum a som vdacna za to, ze som sledovana a ze maju taky zaujem, aky maju. Ak bude dnes vsetko ok, tak zajtra idem domov, takze uz som ovela kludnejsia. @kape

lenuska12
1. okt 2012

@kvetinqa
Super, dobra sprava, tak dufam ze budete domka oddychovat aspon mesiac ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre