Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

verinka100
2. aug 2011

@lemurko Ja som bola v GPN len 2krat na utz, ale buduci tyzden sa chystam na prehliadku porodnice, tak som zvedava 🙂 A musela si si nieco do porodnice niest? Napr. detske plienky, vlhcene utierky, tehu podlozky, jednorazove nohavicky...

lemurko
2. aug 2011

@verinka100 dostala som jednorazove podlozky, kvalitne plienky pre babo, mast na zadok, oblecenie pre babo okrem rukaviciek, tie odporucam zobrat, vlozky do podprsen, zenske vlozky, kosele, ciste uteraky kazdy den, zupan. A dostala som aj klobuciky na dojcenie.
Doniest som potrebovala iba vlhcene utierk y na babo.

lemurko
2. aug 2011

@verinka100 jaj a tie jednorazove nohavicky, tie som si doniesla, ale pravdu povediac ani som nemala velku chut si ich obliekat, predsa to sitie dost boli, ale teda radsej si vezmi.

majonka79
3. aug 2011

@lemurko Ahoj, srdečne blahoželaám k bábu 🙂 Držím palce, aby ste sa cítili super🙂 Neviem, či sa už niekto pýtal, ale tá cena za pôrod a všetko je tých 1200 €? Si ich pacientka? Ak nie, musela si tam pred pôrodom chodiť na poradňu?
Moc ďakujem za odpoveď. Síce mám termín až v októbri, ale dosť vážne uvažujem, že pôjdem do Kocha. Nie som ich pacientkou, ale moja doktorka ma tam posiela na všetky sono vyšetrenia...má s nimi nejakú zmluvu.Ešte raz, ďakujem.

verinka100
3. aug 2011

@majonka79 Ak chces u nich rodit, musis k nim chodit do poradne, za kazdu zaplatis 20eur, kedze nie si ich pacientka. Ja tiez nie som ich pacientka a chcem tam ist rodit v oktobri 🙂 Momentalne je cena za porod a pobyt na sestonedeli tych 1200eur, ale bez zazmluvneneho lekara.

katuska
3. aug 2011

@lemurko gratulujeeeem k synčekovi, a prajem vám obom veľa zdravia, teším sa veľmi, že ste v Kochu spokojní 🙂 Aj ja som rozhodnutá tam rodiť 🙂

PS: neviem či si prvorodička, aj ti poradili ako dojčiť, rozbehnúť mliečko / kojenie? Ako dlho si vás tam nechajú?
Kedy ste museli za ten pôrod zaplatiť? Kedy ste si objednali pôrod v Kochu?

verinka100
3. aug 2011

@lemurko Dakujem krasne za odpoved 😉

majonka79
3. aug 2011

@verinka100 ďakujem za odpoveď 😉 , aj ja mám termín v októbri, držím palce. Budeš si niekoho zazmluvňovať?

vikusjk
3. aug 2011

@lemurko Ahoj, blahozelam k babatku 🙂 Vsimla som si, ze sa v teme okolo teba spominala Dr. Svitekova, necitala som vsak vsetky prispevky, chodila si k nej? Ja patrim do GPN od februara, bola som tam len na vstupne vysetrenie a teraz ked som tehu tak som bola u nej 2x na vysetrenie v 5 tt (prve - potvrdenie tehotenstva) a v 7 tt, teraz idem az 25.8., to by som mala byt v 11 tt. Mozem sa opytat, ci si k nim patrila aj predtym? Ten poplatok 1200 eur je aj pre ich pacientky, aj pre tie, ktore k nim nepatria? Ako dlho si bola v sanatoriu (kolko dni)? Som asi dost zvedava, ale vies, otazky prichadzaju postupne, uz sa povypytujem aj lekarky, ale zvedava som uz teraz 🙂

verinka100
3. aug 2011

@majonka79 Asi si nebudem zazmluvnovat, kedze ziadneho z tych lekarov nepoznam. Aj ked budem k nim chodit do poradne, tak zrejme tam bude vzdy iny lekar, tak ani nebudem mat sancu ich spoznat. A v podstate verim, ze vsetci su tam odbornici 🙂 Tak to sa tam mozno aj stretneme, ked sme obidve oktobrovky 😉

ingusa
4. aug 2011

Ahojte...tak aj mi uz mame synceka, narodil sa 30.7.bolesti prisli doma o 22,00 a do kochu sme prisli cca o 02,30 a maly sa narodil 09,30..Mala som zhodou okolnosti moju dr. Durinovu, ale aj tak som ju zazmluvnovala..porod sa rozbehol fajn, potom sa chvilami zastavil, ale nakoniec sme porodili..Ja som nebola vobec sita, podarilo sa bez nastrihu, bola som velmi stastna, lebo viem ake to je , ked som bola pri prvom synovi..co sa tyka sanatoria..
bola som NADMIERU spokojna!!isla by som tam znova a ak sa podari dalsie babo za par rokov, tak nevaham obetovat tie peniazky, stoji to za to..starostlivost, uzasna, personal perfektny, nic nam nechybalo..co mi trosku vadilo, bolo trosku viac upratovania, hlavne skoro rano, upratovacky dost buntosili, to na Kramaroch neboli za cely cas upratat kupelnu a izbu ani raz, no mne to trosku vadilo ale dalo sa...strava mi celkom chutila, ale trosku som bola prekvapena z jedal nevhodnym pre kojace, ale dalo sa vybrat z dvoch, takze to druhe bolo na kojenie fajn...polievky ale velmi slane, niekedy aj druhe, ale hovorim neda sa to porovnat so stravou v inej nemocnici...ak by ste sa chceli tiez nieco opytat, rada odpoviem..
@lemurko myslim ze sme mali oproti sebe izbu🙂 a potom sa stretli dole na ultrazvuku...gratulujem myslim k syncekovi...

martinacertikova
4. aug 2011

@ingusa Ahoj. Gratulujem k babatku 🙂 . Kde si porodila 1. synceka? Mozes napisat tie naj pozitiva oproti 1. porodu?
Ja este vyberam medzi BS a Kochom 🙂 .

kiribaby
4. aug 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať tých, ktoré už majú pôrod u Kocha za sebou, alebo sa naň chystajú, ako je podmienená možnosť rodiť v tomto sanatóriu? je nutné byť ich pacientkou alebo si môžem ponechať svojho gynekológa? Ako to v praxi funguje s úhradou služieb? dakujem 🙂

kaia
4. aug 2011

@ingusa, gratulujem k syncekovi a k dobrym zazitkom 😉. Ja som bola zatial iba na Antolskej a tie upratovacky tam buchotali uz o 5.40 😠. Kazdopadne super spravy, som asi rozhodnuta 😉 😉 😉

katka1981
4. aug 2011

Ja som rodila na Antolskej v juni 2009, vsetky babatka mali monitor dychu

jasminet
4. aug 2011

@katka1981 katka vsetky urcite nie, ani natka, ani spolubyvajucej mala a ani nasa susedna izba (2deti) monitor nemali

lemurko
4. aug 2011

@ingusa ano ano stretli sme sa. Zavidela som ti to sedenie. 🙂 ty mas Timotejka, ze? My tiez chlapceka Simonka. Tak vas pozdravujeme 🙂

lemurko
4. aug 2011

@vikusjk Poplatok je asi rovnaky. Ja konkretne som ich pacientka.Na poradne som chodila az do konca do ruzinova. Na poradni som dostala zmluvu, uhradit by sa to malo do terminu porodu, kedze my sme sli skor, tak sme platili az na druhy den. Ale mna mali teda v systeme a navyse sme mali uz poriesene prijatie na streduna to vyvolavanie, takze o mne vedeli,

Domov sme sli na piaty den.Rodila som v piatok vecer a maly bol vonku polhodinku po polnoci a v stredu rano nas pustili domov.

S kojenim mi pomohli sestricky. Maleho nedokrmovali, cakalo sa kym mi mliecko nabehne. Na ukludnenie som mu davala so striekacky glukozu.Mliecko sa zacalo pustat asi na treti den. Nestresovali ma tym, ze ci zacal priberat, kym sme isli domov, tak tam bol nejaky vahovy prirastok, takze to stacilo. Maju aj odsavacky, ja som v nemocnici este nepotrebovala. Teraz doma sme sa uz rozkojili normalne. A som prvorodicka a dieta som nevedela ani len chytit. Vsetko mi ukazovali. Aj manzelovi, ked sme ich poziadali.

katka1981
5. aug 2011

@jasminet, asi zalezalo podla poctu novorodencov a poctu monitorov. Ale ajtak to bol uspech, ja som vobec necakala, ze budu mat monitory.

paris3
5. aug 2011

Ahojte, ja som rodila v Kochu v sobotu. Porod nebol najjednoduchsi, ale zvladli sme to. Ked to cele zhrniem, so starostlivostou som bola nadmieru spokojna. Personal bol velmi mily a ochotny, od doktorov, sestriciek, sanitarky, proste vsetci. Stale sa niekto chodil pytat, ci nieco nepotrebujem, snazili sa vyjst v ustrety vo vsetkom. K dispozicii bolo takmer vsetko potrebne pre zenu a aj pre dieta. Svoje som vyuzila len vlhcene utierky a jednorazove nohavicky, ak bolo treba. So starostlivostou o babo pomohli, vysvetlili, poradili. Strava bola podla mna velmi dobra, dalo sa vybrat z dvoch jedal. Pre mna najvacsim prinosom bol personal, ktoreho ochota a mile spravanie posobi na zenu po porode velmi dobre. Taktiez som ocenila moznost mat na izbe sukromie a moznost mat pri sebe manzela, ktory mi pomahal so starostlivostou a tak som nemusela babo davat na novorodenecke.

ladybaby
5. aug 2011

@paris3 srdecne blahozelam k babatku 🙂 , prajem vam obom vela zdravia, sily, radosti...som velmi rada, ze si spokojna so starostlivostou..... koho si mala porodnika? Rodila si prirodzene? dakujem, este raz vsetko dobre!!!!

dena
5. aug 2011

novopecenym mamicka gratulujem a prajem vela zdravicka obom...velmi ma tesia tieto vase pozitivne informacie 🙂

paris3
7. aug 2011

@ladybaby dakujem velmi pekne 🙂 napriek snahe vsetkych, som pre nepostupujuci porod rodila cisarskym... zial, asi som to mala tam dole 'zabetonovane' ☹ pri mojom porode boli dr.ditte a dr.mares... snazili sa spravit vsetko pre to, aby som porodila prirodzene, ale nakoniec kvoli babatku zvolili cisarsky...

stellamiapiccola
8. aug 2011

ahojte , blahoželám mamminkám k babenkám 🙂 neviete ako to tam chodí s cisárskym?ja ho mať musím!

kuratenko80
8. aug 2011

@paris3 zo srdca blahoželám a prajem veľa zdravíčka a veľa veľa pekných chvíľ.

majonka79
8. aug 2011

@verinka100 Dakujem za odpoved, som rovnakeho nazoru. 😉

majonka79
8. aug 2011

@verinka100 To by bolo super, keby sme sa stretli... 🙂

majonka79
8. aug 2011

@paris3 Blahoželám 🙂 Mala si zazmluvneného niekoho z nich? Bolo nutné mať vlastnú nočnú košeľu na pôrod?

paris3
8. aug 2011

@majonka79 dakujem 🙂 nemala som nikoho zazmluvneneho, vacsina doktorov v kochu su odbornici a s ludskym pristupom. Myslim, ze to plati aj o lekaroch, co tam mavaju sluzby. Mam dojem, ze v Kochu sa snazia naozaj ponukat len to najlepsie, takze to plati aj o doktoroch.
Hned pri prijme mi dali nocnu koselu a uteraky, to platilo aj po porode. Pred porodom zvyknu davat klystir yal, co je tiez v cene. Pytali sa ma, ci si ho zelam. Pred porodom som vacsinu casu stravila na cakacke, hned vedla porodnej saly, co je normalna izba s priestrannou kupelnou, velkou sprchou, fit loptou, tv, balkonom. Tiez bol k dispozicii zupan, podlozky pod pacienta, po porode vlozky, plienky pre babo, mast na zadocek, oblecenie pre babo a samozrejme perinka.

ladybaby
9. aug 2011

@paris3 ahoj, no to si mala pri porode skvelu zostavu - Ditte + Mares - to je aj moj sen🙂. Kolko si bola v nemocnici ked si mala cisarsky rez? Ako je to so zotavenim a mlieckom?
Nech sa vam dari!!! Nech ste zdravi, veseli a babatko prespi cele noci. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre