Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lentila.g
28. aug 2012

@lenuska12 takýto prístup som zažila aj ja,a to nie som ich pacientkou,a Mudr.Marcišova ma tiež prišla pozrieť a to som ju nemala zazmluvnenu a bola iba 2krat u nej na poradni

lentila.g
28. aug 2012

Ja uz aby som stále nechodila sem ako pišuca reklama,tak pre nerozhodne mamičky by som to zhrnula takto:
PRE MNA TO BOLA JEDNA PRIJEMNA DOVOLENKA(pobyt) S KRASNYM ZAŽITKOM(pôrod) A HLAVNE PRINIESLA SOM SI JEDEN PRENADHERNY/ZDRAVY SUVENIR( syna)

lenuska12
28. aug 2012

@lentila.g
Inak nam by uz mohli odpustit ten rocny poplatok co tu robime taku reklamu ;D

lentila.g
28. aug 2012

@lenuska12 tak čo,ozaj sa môžu chvaliť keď je čím...a tak aj my ich🙂

dancul80
29. aug 2012

@lentila.g normalne by som najradsej sla hned po porode domov, ale jak som tieto dni unavena tak si tu "dovolenku" celkom uzijem. budem spat jak ruzenka 😀
inak ten poplatok v porovnani s zdravotnymi odvodmi nie je az taka horibilna suma 🙄

simi37
30. aug 2012

@lentila.g Čau ! Ja sa tiež chystám rodiť v Kochu koncom septembra, čakame tretie babo,zažila som Kramare a Antolsku .A verím , že si to konečne užijem ,tak ako by sa to malo užiť . Však tam človek nejde s chorobou , ale priviesť na svet nový život. A tá žena by z toho mala mať príjemný , nezabudnutelný zážitok. Chcem sa ťa spýtať ,či si si tam fakt nemusela nosiť noč.košelu , vložky , uterák ....tak ako to píšu na ich stránke ? Ďakujem !

nelinqua
30. aug 2012

@simi37 fakt nemusis🙂 vsetko dostanes aj 3x denne ked si zaziadas 😉

simi37
30. aug 2012

@nelinqua Ďakujem !

lentila.g
30. aug 2012

@simi37 prisla som s kabelkou o velkosti A5, 😀 papiere k porodu som drzala v ruke lebo som mala malu kebelku a aj tasku v kt.som si niesla fakt len sprchac, sampon, kefku, pastu, hroz.cukor, a homeo a hned som si zobrala veci pre maleho co som ho niesla domov, lebo muz mal dost starosti so starsim a nie riesit co su dupacky, overal...on ma z toho myš-maš
koselu som dostala podla potreby 1 KRAT aj 3 ks, uterak mas krasny biely maly a velky- kazdy den cisty, a ked potrebujes aj viackrat za den
Jedine som si dodatocne dala muzom doniest vlh.utierky, lebo ze niekedy im pochybia a dovezu im neskor, ale ja som svoje ani nepouzila...

simi37
30. aug 2012

@lentila.g No super ,normálne sa teším na pôrod. Ďakujem !

raffaella
30. aug 2012

caute babule, chcem sa vas spytat, lebo nechce sa mi prejst cez tych 130 stran, ako je to s porodnou polohou u Kocha? Ja tam momentalne chodim k Dr. Demeckovi, ale asi len rok a som klasicka pacientka, nie tehu 🙂 Ked som cakala a rodila malu, tak Koch nebol, otvoril sa az po 4 mesiacoch od nasho porodu. Ja som rodila v B. Stiavnici, nakolko Kramare, Ruzinov ani Antolsku som nezvazovala ani omylom 🙂 V BS vsetko super, len ta vziadlenost...
Nuz ale k veci - chcem sa spytat, ako sa tam vlastne rodi? Mam na mysli - ze asi v por. kresle, ale vyviazali vam nohy? Alebo ste si mohli sami kreslo napolohovat? Cize daju sa nohy dat ako vam vyhovuje, rovnako aj chrbat? Da sa pripadne rodit na zemi, v klaku a podobne? A Ako to to je s nastrihom? Je to klasika ci to s vami oddiskutuju? Klystir? A stalo sa vam niektorej, ze vam po prirodzenom prasknuti plod. vody podali oxytocin na urychlenie porodu? Zatial nie som tehu,a le raz planujeme aj druhe a chcela by som vediet priamo z vasich skusenosti. Opat Kramare, Ruzinov aj Antolsku vylucujem, inak by som sla automaticky do BS, ale uz mame dcerku tak nie sme az taki flexibilni a Koch ma moj muz od kancelarie doslova 4 domy 🙂 Dakujem vam pekne.

yanielka
30. aug 2012

@raffaella nemyslim, ze sa da rodit na zemi, rodila som na polohovacom porodnom stole, dalo sa polohovat podla mojho zelania, dokonca mi lekarka sama navrhla pred samotnym tlacenim zist este dole a trochu pokrutit bokmi, ale mne sa uz nedalo. Klystir nedavaju klasicky ale yal gel, ale ak odmietnes nemaju s tym problem, aspon tak pisu v papieroch k porodu........nastrih urcite nerobia rutinne, ja som odrodila bez nastrihu.....

raffaella
30. aug 2012

@yanielka dakujem za odpoved. A co sa tyka kresla, tam si si mohla sama zaujat vhodnu polohu? Nohy si nemusela mat vylozene v tych podopierkach? Ja som totiz rodila tiez v kresle, ale v uplnom sede, nohy som mala uplne skrcene a pridrzala som si ich. Bolo to velmi prirodzene a pomohlo mi to aj bezproblemovo porodit.

yanielka
30. aug 2012

@raffaella ja som mala ten stol tiez napolohovany do skoro sedu, ale nohy som mala hore. Ale myslim, ze keby si chcela tak nie je problem si ich pridrzat. Ja cokolvek som povedala, to urobili dokonca pred samotnym tlacenim sa ma Dr. opytala, ci mam nejake specialne zelanie🙂 naozaj si myslim, ze problem by s tymto nebol, ale asi najlepsie by bolo to prejst s lekarom, u ktoreho by si rodila. Ja chodim k MUDr. Maresovi, ale nestihol dojst , porodila som do dvoch hodin od prichodu do Kocha🙂 takze ma odrodila MUDr. Ondackova a vrelo odporucam, velmi mladucka, ale velmi mila a flexibilna.......

raffaella
30. aug 2012

@yanielka s nou mam tiez skusenost, ked raz zastupovala MUDr. Demecka, ano, mladucka a prijemna. Super, tak hlavne ze su teda taki ustretovi voci zelaniam, ze to nie je len o peknych priestoroch. Totiz, mne ide o to, aby respektovali moje zelania a asi by som skor kvoli tej vzdialenosti uprednostila Kocha pred BS, predsa len 300 km je sakra rozdiel. Dakujem za odpovede 🙂

chrumka84
31. aug 2012

@raffaella
Ahojte. Pridam moju skusenost z Kocha 🙂. Prave tu lezim, uz je trosku citit, ze maju fakt vela porodov (len v noci boli 4), takze ten room service - doplnanie vloziek a podobne dlhsie trva. Ale tetusky, co to robia su uplne uzasne a ochotne.
Dostala som YAL, co som chcela (asi 24 h pred porodom), potom som mala veceru (Mudr. Varga si myslel, ze rodim, ale Mudr. Mares ho zrusil, takze som cakala do rana) a rano som uz Yal nedostala, asik zabudli 🙂.
Rodila som u Marcisovej a Ditteho - obaja boli super, rodila som s usmevom na tvari. Mala som pripraveny porodny plan, ale nakoniec som ho ani nevytiahla, lebo som im akosi verila. Povedala som, ze nechcem nastrih a tak aj bolo - babatko malo 4540g a 56 cm. Natrhla som sa iba povrchne, na druhy den som sedela -
verim, ze je to zasluha Marcisovej. Tiez vyhoveli poziadavke ohladne polohy - v polosede, nohy som si pritahovala pri
tlaceni k telu.
Babatko mi dali na brucho este take ulepene a vonave ;). Po osetreni mi ju doniesli v perinke, ale na moju ziadost mi ju potom lekarka vyzliekla a mala som ju iba tak v plienke na hrudi.
Detski lekari a sestricky su tiez super.
Jedine, co mi tu vadi je hluk na chodbe v noci - steny su tenke a vsetko sa ozyva, takze som.musela spat s vankusom na hlave 🙂.
Ja som sa porodu bala v tom zmysle, ze budem mat nejaku traumu - ze mi budu robit nieco, co nechcem, ale nakoniec bol moj porod "bezbolestny" a zabavny 🙂.
A este tu vobec nefunguje poradenstvo o dojceni, akokolvek mi pomahali, vedela som, ze to robia zle 😀. Detska lekarka ma este na porodnom stole pobavila, ze mam ploche bradavky. Inak tu mate babatko hned na izbe, ale ked nevladzete, tak ho mozete "odlozit". Bez vasho vedomia ho neprikrmia, ani mu nedaju cumel.
Vseho vsudy - Koch bol dobra investicia a urcite odporucam.

dancul80
31. aug 2012

@chrumka84 to si ma potesila. a ako je to pri tlaceni, naliehaju na teba alebo ti daju cas. ja mam totiz skusenost z kramarov, kde sa mi vzdy snazila pomoct PA tlakom na brucho 😠 prestavali mi kontrakcie a nemala som ten spravny pocit ze uz tlacit. a jak som sa teraz dozvedela zevraj je to u niektorych zien normalne a ze sa cinnost znova obnovi

raffaella
31. aug 2012

@chrumka84 juj, dakujem pekne za informacie, je super ze respektovali vsetko co si chcela. Takze budem zvazovat urcite ak sa teda druhe zadari este, ale verim ze ano 🙂
zelam vsetko dobre, vela zdravicka a pohodicky s babatkom 🙂

chrumka84
31. aug 2012

@dancul80 Ja som nemala problem s kontrakciami, vytlacila som ju na tri kontrakcie za 7 minut. Marcisova ma nechala predychavat kontrakcie, aby mala zisla co najnizsie a nemusela som tolko tlacit.
Pamatam si, ze Ditte mal ruku na mojom bruchu, ale nemam pocit, ze tlacil, aj priatel hovoril, ze nan netlacil, asi mal iny dovod preco ju tam mal 🙂.

kape
1. sep 2012

@chrumka84 - blahozelam k malej, nech aj nadalej Vam to ide tak hladko ako isiel ten porod. Teda poriadne miery 😉 A ze na tri kontrakcie. Schvalne po tejto info som pozrela ci mas v albume svoju foto, ale ved Ty si chude ziena 🙂 , tak klobuk dole. Ak sa smiem spytat u Teba nespominali na poradniach kvoli velkosti babatka cisarsky, lebo z foto mi pripadas fakt dost chuducka. Aj si sa pred porodom specialne pripravovala? Masaze, .....

lucyz
1. sep 2012

@chrumka84 dobre sa to cita, myslim, ze som rozhodnuta...

lucyz
1. sep 2012

@chrumka84 a gratulujem a prajem vsetko dobre...

chrumka84
2. sep 2012

@kape dakujem 🙂. No pri porode som mala cez 90 kil, ja som dost vysoka 185 cm, takze panvu mam asi velku.
Malu mi merali asi dva tri tyzdne predtym a odhad bol 3300-3800, to mi lekarka povedala, ze bude vacsia. Potom ju uz nemerali. Ale doktorka sa vyjadrila, ze mozno by ma normalne rodit nenechali, keby vedeli aka je velka. Ja som rada, ze sme to dopredu nevedeli, lebo jednak som nechcela cisarsky a dvak by som bola v brutalnom strese, ze "TO" mam vytlacit. Nijako som sa nepripravovala, lebo som bola leniva.

kape
2. sep 2012

@chrumka84 - dik za info, no tak potom super, ze to tak vsetko dobre dopadlo. 😉

erika_rika
3. sep 2012

Ahojte chcem sa opytat: poplatok za porod u kocha je 1200€ bez lekara, ale kolko platim za poradnu od toho 36. tyzdna?? Nikde som to nenasla, ze ked sa objednam na poradnu kazdy tyzden, ze kolko sa za to plati. Dakujem za odpovede, chcem sa objednat cim skor...🙂

letomilka
3. sep 2012

Čo sa týka dojčenia, podľa mňa by tam mohla byť aspoň niekoľko krát do týždňa laktačná poradkyňa. Nechápem kto potom pomôže maminkám keď je nejaký problém ? 😕

ella_joy
3. sep 2012

@erika_rika ahoj, kazdu poradnu platis €20

moon1979
3. sep 2012

@ella_joy
ahoj a prosim ta v tých 1200 eur je aj pobyt na 600nedeli, alebo sa plati este navyse?

didia
3. sep 2012

@letomilka mne tam pomohla velmi jedna sestricka a aj lekari, takze sa urcite netreba bat🙂

kape
3. sep 2012

@moon1979 - nie , pobyt je zahrnuty v cene 1200 Eur, navyse este platis, ak si chces zazmluvnit konkretneho lekara k porodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre