Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
4. dec 2013

@miilada
No este ja ked som tam lezala, chodili vsetci lekari na tie velke vizity- ktore viedol bud prednosta alebo primar.
A aspon boli vsetci informovani co a ako. Nebrala som to vobec "tragicky". Opytali sa, ako sa citim atd.
Vsak aj v statnych nemocniciach byvaju tzv. velke vizity, kde podla mojej osobnej skusenosti lekari len precitaju to, co maju na papieri a nic viac, nezaujem........

kamed
4. dec 2013

mam taku technicku otazku 😉 ked porodim a po tych 2 hodinach ma prevezu na izbu tak odvtedy sa staram o babatko ja? alebo ako to chodi? a co ta prva noc? predpokladam ze budem znicena, unavena, ubolena a asi nie velmi schopna. viem ze v inych porodniciach maju deti sestricky na oddeleni aspon na tu prvu noc. ale zrejme ani toto by som nechcela 😀 urcite by som ho chcela mat pri sebe stale

martinka008
4. dec 2013

@dadach84 Jarmila mala asi nejaku smolu, mna na vizite nikto nikdy nekontroloval, vzdy sa iba ustne hodnotil stav. Ja som sa odtial vobec nenahlila, na vlastnu ziadost som ostala o den dlhdie, hoci nevyspata som bola, ale za to si mohla sama - ked som si mohla pospat, tak som ocumovala babo 😀

martinka008
4. dec 2013

@kamed Na prvu noc zvyknu aj tu brat babo prec, ale myslim ze na poziadanie ti ho nechaju. Ale ved uvidis sama, ako sa budes po porode citit, mozno im ho aj sama das 😎

baryana
4. dec 2013

@kamed mna previezli na izbu o 16, este stanicna prisla za mnou, ze mi odlozili obed, ze mi ho zohreju. sestricka ma napolohovala do polosedu, aby som sa mohla najest a chvilu na to mi priniesla sestricka z novorodeneckeho babatko, pomohla mi ho v lahu prilozit a odisla. a odvtedy bolo babatko so mnou. chvilu na to prisla za mnou moja mamka, bola som rada, lebo mi ho pomohla dat do vozicka a potom uz som pomalicky fungovala s bábätkom sama. nikto mi nepovedal, ze mi ho na prvu noc vezmu, ale viem, ze keby som ich poprosila, ze si chcem pospat, tak nemaju s tym problem. ja mam skusenost, ze babätka, aj tak ten prvy den, a noc väcsinou spinkaju, lebo maju za sebou dlhu cestu 🙂 . skor som ich musela budit, ked som chcela, aby sa mi skoro rozbehlo mlieko. a reakcia na ostatnu temu.... s tymi vizitami som prekvapena, pretoze ja som ani jediny raz nezazila, ze by ma prehliadali na velkej vizite. ta bola vzdy len taka formalna. info o mne a otazka, ako sa mam a ci nieco nepotrebujem. a na poslednej vizite v den odchodu sa izbovej lekarky p. riaditel cupanik spytal s usmevom, co tam este robim, ze deti ma doma potrebuju 🙂 rodila som tam dva krat a mam len pekne spomienky. maly mal silnejsiu zltacku a keby mi povedali, ze tam musim este ostat, vôbec by mi to nevadilo. ja som si v pohode pospala aj cez den. aj ked to boli take pol hodinove, hodinove zdriemnutia.

sarra6
5. dec 2013

Ahojte babulky, chcem sa vas opytat, chcem rodit u Kocha, jak je to s platenim, musis to mat do porodu vyplatene ci sa to da este aj po porode?

vierka84
5. dec 2013

@sarra6 My sme platili až pri odchode, nikto neriešil ani sa ma nepýtal, či už mám zaplatený "pobyt".

sarra6
5. dec 2013

@vierka84 ano pytam sa preto ci treba zaplatit dopredu, alebo staci potom. A co ako si bola spokojna ? Dakujem za info

vierka84
5. dec 2013

@sarra6 max. spokojnosť 🙂

lucul
6. dec 2013

Mozem sa opytat, mali ste niektora zazmluvneneho doktora v kochu?

lennicka
6. dec 2013

@lucul ahoj, ja som mala a bola som velmi spokojna

misinka26
6. dec 2013

@sarra6 Manžel to platil keď som bola na sále a on si šiel zapáliť počas dlhého čakania 🙂

misinka26
6. dec 2013

Viem, že niektoré pacientky majú s Kochom a Dr. problémy ale ja si neviem Koch vynachváliť, chodím k nim veľmi rada 🙂 Napr. dnes som bola u Dr. Demečka kôli malej hrčke čo som si na prsníku nahmatala, to že som sa objednávala v utorok a hneď v piatok som dostala termín nebudem ani komentovať proste super inde by som čakala dva mesiace len na vyšetrenie. Takže prišla som tam ( teraz už do Ružinova čo mne veľmi vyhovuje ) nečakala som ako vždy hneď ma vzali, Dr. ma kukol a hneď ma poslal do Kocha na sono, takže som letela do Kocha kde ma privítali milé pani sekretárky ( jedna z nich robí prípravu na pôrod, je veľmi milá ) popýtali sa ma na drobca ( sranda, že si nás pamätajú ) ako sa máme a tak, poslali ma na sono kde som päť nečakala ... Takže som bola vybavená do hodinky ( Ružinov + Koch + cesta ) ... nakoniec to bola len uzlinka ... Proste Koch stojí za všetky tie peniaze ... inde by som čakala na vyšetrenie, na sono a ešte neviem na čo ... a to by už mohlo byť neskoro ... Ja som aj rodila v Kochu o tom ako perfektne mi tam bolo som už písala, taktiež mi tam robili laparo, tiež veľká spokojnosť ... Som rada, že Koch existuje, vďaka nim som zažila tie najkrajšie chvíle ( pôrod môjho drobca ) a viem, že som vždy v dobrých rukách...

lucul
6. dec 2013

@lennicka dakujem ja sa neviem rozhodnut, kamosky mi vravia ze tam je to zbytocne vsetci maju uzasny pristup, ale vcera sa ma moj doktor pytal ci som rozmyslala aj nad lekarom k porodu a zacinam rozmyslat ci sa s nim rovno nedohodnem

lennicka
6. dec 2013

@lucul mne tiež známi a kolegovia vraveli, ze si nezazmluvnovali. Ale s mojou lekárkou som bola velmi spokojná pocas tehotenstva, tak pre pokoj mojej duše som chcela mat istotu, ze aj záver tehu bude tak skvelý, tak som sa poistila ;) Kedže mam uz porod za sebou, musím povedať, ze vsetci lekári tam boli fajn, ale aj tak neľutujem, ze som si svoju mudr zazmluvnila.

lucul
6. dec 2013

@lennicka ved to uz dlho chodim k jednemu doktorovi aj ked som prve rodila tak akurat skoncil rodit na kramaroch lebo cakali otvorenie kocha ale doporucil mi tam uzasneho lekara tak rozmyslam ze by som si ho zazmluvnila

martinka008
6. dec 2013

@lucul A kto je tvoj doktor, ak sa mozem opytat? Viem, ze nie kazdy lekar je zazmluvneniu nakloneny, nemozu si potom vecer v klude ani pivko dat 🙂. Tvoj Dr. s tym asi nema problem, ked sa ta na to sam pytal.

silvinka51
6. dec 2013

@kamed ked som tam ja porodila -bola som hore cca 48 hodin (ak nie viac) - totalne nevyspata -malicka sa narodila vecer a aj tak mi ju dali hned na noc, lebo na novorodeneckom to nezvladali - v ten den bolo 5 porodov -a vsetky okrem mna boli cisarskym takze som to chapala ze toho mali sestricky naozaj dost. Ale zvladla som 🙂

lucul
7. dec 2013

@martinka008 k dr.maresovi on mi skor pride ze ked sa uz stara cele tehu tak nech ma pod kontrolou vsetko

martinka008
8. dec 2013

@lucul Ak ma tvoju doveru a nema so zamluvnenim problem on ani ty, tak potom nemas co riesit 🙂. Ja som so svojim lekarom (Dr. Smolik) tiez velmi spokojna, ale priznam sa, ze sa mi nechcelo davat dalsie 3 stovky navyse 🙂. On to nakoniec vyriesil za mna, ked som sa ho na to opytala povedal, ze to nie je potrebne, ze vsetci jeho kolegovia su sikovni 🙂

lucul
8. dec 2013

@martinka008 ved prave tie tri stovky su dost este k tej cene, ved uvidim co mi povie na poradni jedine ze sa mi postasti a budem rodit ked bude mat sluzbu ako vzdy ked som tam isla na pohotovost 😀

kamed
8. dec 2013

@martinka008 aj moj lekar sa vyjadril ze na co by som si zazmluvnovala 😉

kuko7
9. dec 2013

Ahojte baby 🙂 tak zajtra idem zasa na poradnu, ja som si uz vsetko uhradila, niekde som citala ze mesiac pre terminom sa to ma vyplatit, alebo ak je pred terminom porod, tak v den porodu, ale moja lekarka mi vravela, ze to je jedno, aj ked uhradim ked porodim,,,,no ja som to chcela mat z krku, tak som uhradila a hotovo,,,,a aj som si zazmluvnovala lekarku, p. Ondačkovu,,,je velmi mila a verim ze budem spokojna, zatial mi sadla 🙂 mam ju odporucenu od vela maminiek, tak sa aj tesim,,,,teraz sme v 37tt, zajtra poradna, tak som zvedava co mi povie, ci je nejaka zmena alebo co 🙂

zuzulkaba
9. dec 2013

@kuko7 dobru doktorku si si zazmluvnila 🙂 urcite budes mat aj vdaka nej pekne spomienky na porod 🙂vsetko dobre prajem

kuko7
9. dec 2013

@zuzulkaba dakujem velmi pekne 🙂 verim ze vsetko dopadne najlepsie ako sa len da 🙂

lucul
9. dec 2013

@kuko7 nebola si nahodou minuly pondelok na pouceni k porodu?

kuko7
9. dec 2013

@lucul bola 🙂

vierka84
9. dec 2013

@kuko7 Ja som ju tiež mala pri pôrode a bola super. Nemala som ju zazmluvnenú, len som mala šťastie 🙂

lucul
9. dec 2013

@kuko7 a sedela si vzadu? Zdalo sa mi ze si mi znama z fotky tu 😉

raffaella
11. dec 2013

baby co ste v Kochu rodili, privazovali vam nohy? Resp. mohli ste si zvolit polohu v kresle ako vam vyhovovala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre