Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

tea333
5. aug 2012

@dancul80 ja mam rozdiel takmer presne 2 roky a povedali ze to nie je ziadny problem, s mensim rozdielom ti poradit neviem. ale aj tak som bola varovana ze je to so mnou tak 50/50, vsetko zalezi aj od jazvy a inych komplikacii.
ja dokonca cakam pravdepodobne dost velke babo a ani to zatial nie je indikacia na cisarsky.

karkulkaaklukrak
5. aug 2012

Neviete niečo o návrate dr.Závodskej do práce ( z materskej)?

marmete
5. aug 2012

@lentila.g krizom od teba som mala izbu, videla som na novorodenecke, na druhej strane, ako si bola ty

lentila.g
5. aug 2012

@marmete aha..a náhodou si nemala jeden večer babo na novoroden.kvôli zltačke?ja som vtedy tam došla že maly sa povracal a dusil,tak ho večer ešte okupali...

marmete
5. aug 2012

@lentila.g áno mala som ho tam jeden večer.Sestrička Klaudia mi ho zobrala,že nech sa vyspím🙂Ale ak tak som tam behala ho kontrolovať, lebo len čo som začula plač už som mala po spánku.Ale Teba som vnímala,že si došla s babom.

lentila.g
6. aug 2012

@marmete no tak potom uz aj ja viem🙂 ktorá si bola 🙂

kuratenko80
6. aug 2012

@ella_joy tam ked budes chciet a citit sa na to, tak ti tam babo nechaju.

dancul80
6. aug 2012

@marmete dik za obsiahlu odpoved 🙂 a presne na datum muzovho narodenia som si naposledy nevedela spomenut ani ja. 😀

dobre som pochopila ze izby su pre 2maminy? ale si davaju samostatne a az potom po 2jiciach.

marmete
6. aug 2012

@dancul80 snazia sa aby bola kazda mamina solo na izbe

ella_joy
7. aug 2012

Dievcata, presla som si par stranok spatne, co so sebou zobrat, chapem ze osobnu kozmetiku. Koselu, vlozky, podlozky, pribor a tieto zalezitosti, co sa beru zvycajne do statnej porodnice mozem vypustit? Slapky zobrat?
A pre babo, nieco treba brat? Ako zakladne veci tak oblecko ci zavinovacku, bavlnene plienky?
Je na izbach wi-fi pripojene? Dakujem

tea333
7. aug 2012

@ella_joy pre babo nepotrebujes nic, pre seba slapky jasne ze ano, ved musis v niecom chodit, minimalne do sprchy 🙂
ziadny pribor kosele ani vlozky nemusis nosit, to ti daju.

lucyz
8. aug 2012

ahojte, tiez zvazujem porod v kochu, chcela by som sa vas spytat, ako je to s polohou pri porode? museli ste lezat na chrbte a nohy hore, alebo ste mali inu polohu? a taktiez, ked ste boli na monitore, museli ste pri tom lezat na chrbte? ja som pri prvom porode na kramaroch musela na monitore lezat na chrbte aj pocas tych najsilnejsich kontrakcii a ak som sa pohla od bolesti, sestricka mi vynadala, ze co sa hybem, ze ci to neviem vydrzat pre svoje dieta...

lentila.g
8. aug 2012

@ella_joy WiFi síce nájde ale mne sa nedalo pripojiť aj pani z recepcie mi dala heslo ale že s pripojením je problém..Všetko dajú aj babo máš stále v čistom maju dost toho,akurat mi vraveli že niekedy im doju vlhcene utierky pre deti že sa im oneskorí dodávka ale mne sa to nestalo že Niečo by chýbalo

lentila.g
8. aug 2012

@lucyz ja som lezala na chrbte ale povedali mi že kľudne sa môžem dat na bok ked mi bude tak lepšie,rodila som v polosede-nohy som mala zdvihnuté az pri samotnom tlačení

dulkagabulka
8. aug 2012

@lucyz
pozri ako to s monitorom vyriešila tato mamina
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

čo sa polohy tyka, skus prečitat toto
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...

lucyz
8. aug 2012

@lentila.g dakujem za odpoved, a potom, ked sa cakalo na porod placenty? pri prvom porode sa strasne dlho cakalo na placetnu a ja som pocas celej tej doby musela mat nohy hore, bolo to pre mna hrozne...

lucyz
8. aug 2012

@dulkagabulka dakujem za clanky, ten druhy poznam, a ten prvy - velmi obdivujem tu maminu, ze pri tom vsetkom zvladla este aj bojovat s personalom, ja som bola taka vycerpana, ze by som to urcite nedokazala, mnozstvo veci som si uvedomila az po porode, ze malo byt inac

lentila.g
8. aug 2012

@lucyz ja som mala nohy hore potom az do zašitia,ale ja som placentu rýchlo porodila,nenatahovali nič,ale ja som mala cely pôrod od otecenia vody(bez bolesti)az po narodenie za 3h 12min.ja som prišla na 7-8 cm otvorená mne uz ani epi
Nestihli dat

nelinqua
8. aug 2012

@lucyz ja som placentu porodila do 5 min a nohy hore az kym ma nepozasivali

lucyz
9. aug 2012

dakujem, a co ostatne? ake mate skusenosti s polohou na monitore a pri porode? na stranke pise, ze maju polohovatelne porodne kreslo, vyuzili ste niektora?

yanielka
9. aug 2012

ja som sice este neporodila, ale a monitore som bola dvakrat a zakazdym som sa mohla akurat otocit na bok, nemusela som lezat na chrbte......

tea333
9. aug 2012

@yanielka
@lucyz tiez som zatial bola iba na monitore, a musela som lezat. teda na bok to ide, ale inak asi nie

nelinqua
9. aug 2012

@lucyz ked som sa nad tym po porode zamyslela...najvacsia hlupost bola ze ja som na ten monitor bola napojena snad od 8mej rana (mala sa narodila 12:28)...a teda v jednom kuse som lezala a tym padom som sa aj dost pomaly otvarala...vtedy by mi asi celkom pomohlo pochodit alebo poskakat na lopte...ale nejak mi to nikto nenavrhol...vtedy by som to este bola zvladla...lenze oni mi kazali postavit sa az ked som uz bola na pokraji svojich sil :p otvorena ale mala bola este vysoko v porodnych cestach...a to uz som teda ledva na nohach stala od bolesti...a stale mi ten monitor napravali a pridrziavali aby to dobre ukazovalo...polohovanie postele na porodnej sale som vyuzila len pocas kontrakcii...aj to len trochu naklopit hore dolu...zato polohovaciu postel na sestonedeli som vyuzila maximalne ako sa len dalo...uzasna pomoc pri dojceni a celkovo pri vstavani po porode🙂

dancul80
9. aug 2012

@lucyz mam skusenosti iba s monitorom na kramaroch. som ten stastlivec co moc kontrakcie neciti. ale ked som chodila este pred porodom na monitor tak som kludne mohla lezat na boku pretoze som na chrbte nemohla dychat.
@dulkagabulka na tie otazky su aj odpovede? nejak ich nevidim. celkom by ma to zaujimalo kedze mudr. rusnak raz do tv povedal ze najvacsim problemom su rodicky ktore chcu rodit prirodzene. 😠

dulkagabulka
9. aug 2012

@dancul80 otazky boli posielane do tv relacie Medicina.. ako odpoved si treba pozriet tu relaciu 😉
a tiez reakciu na tu relaciu
Je tam na stranke tiež, relacia aj reakcia 😀

dancul80
9. aug 2012

no nic moc co si budeme hovorit 🙂 navyse pani doktorka mi chcela robit preventivnu kyretaz po potrate vlastne uz porode. jezia sa mi vlasy ked ju pocuvam...

dancul80
9. aug 2012

este ma napadlo v kochu maju napr fitlopty?

janocka
9. aug 2012

@dancul80 maju.... aj na izbe, aj na porodnej sale 🙂

ella_joy
9. aug 2012

Baby a ten monitor robia kedy,tam sa treba este mimo poradne objednat,alebo je to vramci toho? Aj to sa spoplatnuje?
Klistyr sa robi? Da sa chodit pocas kontrakcii aj na sprchu? Pripadne pit vodu, aspon cuc?
Muz moze byt aj na vzdychani, alebo az ked je zena na boxe...ako je to s pritomnostou muza pri porode?
Pytam sa takto vas, lebo si urcite zajtra na vsetko nespomeniem 😅 , dakujem

nelinqua
9. aug 2012

@ella_joy v ramci poradne je monitor, nespoplatnuje sa, klystir robia roztokom yal, vzdycharen tam nie je... to si akoze na takej normalne izbe predporodnej (v takej istej budes aj na sestonedeli) ak tam nieje ina rodicka moze tam byt aj muz, ked som tam bola ja priviezli inu zenu a napojili ju v tej izbe na monitor tak musel odist. na porodnom boxe moze byt od zaciatku a odchadza az s dietatkom na meranie a vazenie (pri porode placenty a zasivani byt nemusi..aj tak by to asi nechcel vidiet...hlavne to zasivanie)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre