Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martynnka
29. apr 2014

@sylvilka to sa celkom dobre cita 🙂 ja si porodny plan chcem spravit a verim, ze vsetko bude k mojej spokojnosti 🙂 Dakujem 🙂

dlucy
29. apr 2014

@lukukuk Nebudes vsetko Ti daju plienky,utierky, oblecenie a krem na ritku pre babo, A pre teba koselu,zupan aj vlozky.
Iba osobne veci si zober co potrebujes 🙂

dlucy
29. apr 2014

@martynnka Urcite ano, je tam velmi mily a ochotny personal a super lekari. Drzim palce 🙂

lukukuk
29. apr 2014

@dlucy Dakujem velmi pekne🙂 uz sa mi to blizi, tqk zacinam mierne stresovat😀

celasapremenim
29. apr 2014

@sylvilka ahoj
mna by zaujimalo, keby ti ju nepustili, ze ako dlho by to este trvalo, nepovedala ti nahodou lekarka, ze aky je jej odhad v takom pripade? inak hodinu to je v pohode, mne pichli vodu na troch cm a 6 hodin hentie slehy som mala potom, kym som sa dootvarala

dlucy
29. apr 2014

@lukukuk Nemusis sa bat, je to nieco krasne 🙂 Ja som porodila na izbe lebo porodne saly boli plne 🙂
Drzim palce

majusqa77
29. apr 2014

@lukukuk papuce a topanky do sprchy 🙂

raffaella
29. apr 2014

@lukukuk ja som si este vzala vlozky do podprsenky, odporucam Johnson and Johnson, su sice drahsie ale velmi jemnucke na kozu. Sice som nemala tolko mlieka na zaciatku, ale kvoli tomu ze ma boleli bradavky a aj doktorka mi to odporucala, ze aby mi ich zbytocne podprsenka nedrazdila.

sylvilka
30. apr 2014

@celasapremenim To som sa veru nespytala, ako dlho by porod trval bez pustenia tej plodovej vody. Ja som bola uz velmi otvorena aj porod velmi pokrocil. Ale ja som mala maleho dost vysoko a mala som aj vela plodovej vody. Ale od pustenia som do hodiny porodila. Velmi ma to prekvapilo. A mohla som zacat rodit v podrepe,pri posteli, to mi asi dost pomohlo. Doktorka mi to odporucila.

dulkagabulka
30. apr 2014

tehulky z BA a okolia, Uz tuto sobotu prednaska na temu Podpora vztahovej vazby od narodenia , v Bratislave. Budeme hovoriť o bondingu po pôrode, o jeho význame a možnosti dosiahnuť tento nerušený proces aj v našich pôrodniciach. Ako bolo minule si mozte precitat tu http://www.zenskekruhy.sk/akcie/ako-bolo/item/3... Prihlasku na besedu najdete tu. http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it... Tesime sa na vas!

dulkagabulka
30. apr 2014
celasapremenim
30. apr 2014

@sylvilka presne, to je najlepsie na zidenie do porodnych ciest, to aj ja pouzivam, tiez mi neschadzaju a to som uz na desat a to mi naposledy aj plodovku pustil a nepomohlo to tymto smerom

lukukuk
3. máj 2014

Baby, je pravda, ze ak si nedate epiduralku, tak je mensia pravdepodobnost nastrihu?

leporeloo
4. máj 2014

@lukukuk ahoj, ak si nedas epidural mas mensiu pravdepodobnost akychkolvek medicinskych zasahov vratane nastrihu... to si vsak nesmies dat ani synteticky oxytocin lebo po nom sa zvacsa kontrakcie zosilnia ze mamicka nejaky druh anestezy potrebuje...

daniela1983
5. máj 2014

@leporeloo podla toho kedy jej tej oxytocin daju. mne ho dali na 10 minut tesne pred tlacenim a necitila som ziadny rozdiel, prespektive to uz bol ten druh kontrakacii co neboli, takze boli sice dlhsie ale bolest tam uz nebola. ale jasne pokial ho dostane pocas 1. doby tak je to udajne horsie. epidural dost casto konci kliestami, vexom alebo cisarom, takze by som fakt veeeeelmi rozmyslala. podla mna ked je porodnica s teplou vodou,( co je hadam kazda 😀) , netreba vymyslat s epidrualom

monia_
5. máj 2014

ahojte, neviete, ci v tom poplatku 1.200 EUR, je uz zaratany aj otec pri porode alebo sa priplaca? A ci tento poplatok plati pri prirodzenom porode aj pri cisarskom? Dakujem

hallie
5. máj 2014

@daniela1983 ja podobne, dovolila som im dat pol miligramu oxytocinu, ked som babo uz vyse hodiny nevedela vytlacit. Nasledne sa podarilo. Ale bola to fakt silna kontrakcia, mat oxy od zaciatku, bez epi by som to nezvladla asi.

hallie
5. máj 2014

@monia_ nic sa nepriplaca 🙂 len 300 eur za lekara, ak chces konkretneho

leporeloo
5. máj 2014

@daniela1983 myslim ze to bude tym ze ti nestihol zaucinkovat co je super 🙂

dadach84
5. máj 2014

Prosim Vas tie co ste mali vlastne porodne plany, podpisali Vam ich, alebo nie?

monia_
5. máj 2014

@hallie dakujem 🙂 a kolko zien je na izbe? ci kazda je sama? a citala som ze navstev.hodiny su skoro cely den, to tam moze manzel ostat ako dlho na navsteve so synom?

zuzulkaba
5. máj 2014

@monia_ snazia sa davat na izbu po jednej mamicke..a navsteva moze byt na izbe, ako dlho bude chciet

hallie
5. máj 2014

@monia_ nepocula som este, ze by zena nebola sama, aj tie izby su iba na jednu postel, aspon moja bola 🙂. Navstevne su az do vecera, ja som tam mala muza kazdy den od dopoludnia do osmej-deviatej.

raffaella
5. máj 2014

Baby, ja len na margo tej teplej vody - ze sice som stravila v teplej sprche nejaky cas, avsak na moje kontrakcie to aj tak nepomohlo, ani predychavanie ani nic a to som nemala ziadne zasahy. Ziadny oxytocin, voda mi odtiekla sama. Kebyze to pokračuje dlhsie asi by som to nezvladla bez epi. Podali mi infuziu s Novalginom aj kyslík mi dali dychat, nastastie mi rychlo nastupili tlaky a nasledoval expresny porod 😀 pacilo sa mi, ze mi nikto epi nenutil, naopak, snazili sa mi ponúknuť alternativu.

zuzulkaba
5. máj 2014

@hallie ked mali plno, boli mamicky po 2 na izbe, ale ked sa uvolnilo, tak ich premiestnili..

hallie
5. máj 2014

@raffaella ja som zase v sprche z mojho vyse 14 hodinoveho porodu stravila tak 80% casu 😀 mne pomohla tepla voda pri otvarani sa i kontrakciach.

hallie
5. máj 2014

@zuzulkaba ano, to mi spominali a viem, ze na gynde su dvojpostelovky. Ale do tej mojej izby na sestonedeli by druhu postel nedostali ani na balkon 😀

lennicka
5. máj 2014

@dadach84 ja som mala porodny plan, ale nie podpisany. S mojou lekarkou sme porod rozobrali a ja som si ho potom spisala do porodneho planu a poslala emailom. AKosi sme sa k nemu nedostali 🙂 Kazdopadne moja lekarka mala moju plnu doveru a nakoniec sme podla planu aj relativne sli. Relativne kvoli tomu, ze porod som mala nakoniec vyvolany kvoli odtoku plodovej vody - cakalo sa 24 hodin, ale neotvarala som sa. Drzim palce.

zuzulkaba
5. máj 2014

@hallie 🙂

shania31
5. máj 2014

@hallie
Bohuzial sem tam sa stane, ze davaju mamicky po 2- aj ja som bola 1. noc po sekcii s inou maminkou na izbe a na dalsi den ma prestahovali na "moju" izbu, v ktorej som predtým stravila 2,5 mesiaca 😀 😀
Zrejme na 1. poschodi su vacsinou jednopostelove izby, ale na 3. poschodi- kde davaju aj maminky po porode su dvojpostelove okrem izby c. 302 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre