Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

dadach84
3. aug 2014

ja som pred cca mesiacom rodila s Mudr. Ondackovou, ktoru som si aj zazmluvnila a mozem len odporucit...vybrala som si ju na zaklade doporuceni a naozaj dodrzala moj plan (co najviac prirodzeny porod), nastrih nebol ( cvicila som s aniballom a plus mi masirovala hradzu ona), vysla v ustrety maximalne. nic to mna netlacili a vsetko konzultovali. Natrhla som sa na 1 vonkajsi stich. porodne asistentky boli pdla mna slabsie, ale tym ze som mala dulu tak mi to az tak nevadilo.
poporodna starostlivost super. co sa tyka toho laktacneho poradenstva, tak je fakt ze mi ukazali z etakto prilozite a dovi..mohli by mat iba pani na toto si myslim...
strava na moj vkus nic moc lebo na vyber vacsinou bud maso alebo sladke, ale ja som rozmaznana ;)

martynnka
4. aug 2014

@dadach84 a to, ze ti masirovala tu hradzu pri porode, to sama od seba? Lebo mne to pride take blbe hovorit lekarovi, ale nebolo by to na skodu, keby to robil... Len ja nemam zazmluvneneho...

sziwi
5. aug 2014

Ahojte dievcata, mate niektora skusenost aj s dr. Maresom pri porode? Vdaka za info ;)

dasamo
5. aug 2014

@sziwi ano, v auguste 2013, robil mi aj s dr.Ondackovou cisarsky a bol uplne super, teda obaja. Manzel bol so mnou aj priamo pri cisaraku a dr. mares s nim srandoval pred, pocas a aj po porode. 🙂 Priezliekali sa spolu, cely tim urobil uplne pohodovu atmosferu, akoby ani neslo o operacny zakrok a porod 😉 po porode ma chodil pozerat, odporucam

sziwi
5. aug 2014

@dasamo Dakujem moc, dr. Mares je mojim lekarom, len zvazujem, ci ho zazmluvnit alebo nie. Ved urcite su tam vsetci lekari dobri 🙂

viktoriaviki1
6. aug 2014

@martynnka
Ahoj ja som rodila u doktora zahumenskeho a velka spokojnost 🙂

martynnka
6. aug 2014

@viktoriaviki1 a aky bol? Skus trosku popisat? Netlacil na teba, ked si s niecim nesuhlasila, dalo sa s nimnporodit prirodzene, bez zasahov?

viktoriaviki1
6. aug 2014

@martynnka
Ja som rodila cisarskym uspata tak asi ohladom prirodzene porodu velmi nepomozem. Ale vseobecne na nas v nicom netlacil prave naopak. Vsetko sme prediskutovali, vysvetlil nam vsetko co sme chceli vediet a bol vzdy velmi mily.

mia_31
6. aug 2014

@martynnka ja som rodila teraz pred 3 tyzdňami. rodila ma Marcišová, som ju mala zazmluvnenú, vobec nič som s ňou pred porodom neriešila, hradzu mi masirovla sama od seba a velmi to pomohlo, pýtala sa ma na všetko počas porodu a som velm spokojná. Neporovnatelný zážitok s tým s pred pár rokov na Kramároch kde som rodila prvú dcérku.

martynnka
6. aug 2014

@mia_31 ja som pred dvoma rokmi rodila na Antolskej, tak tiez budem porovnavat 🙂

@viktoriaviki1 tak som zvedava, lebo vacsinou sa tu spominaju len doktroky Ondackova a Marcisova 🙂 Verim, ze budem spokojna s kymkolvek 🙂

minqea
6. aug 2014

@sziwi ahoj, ja som mala sice cisarsky, lebo babo bolo KP a bolo velke, ale Dr. Mares ako aj vsetci ostatni boli super!

celasapremenim
6. aug 2014

@minqea ako velke bolo babo? zvazovali aj prirodzeny porod kp? kedy ti odhadovali naposledy porodnu hmotnost?
pytam sa, lebo som vpodobnej situacii asi
tiez ci si nieco cvicila na pretocenie dietata....a preco bolo kp, ci sa nakoniec nezistilo
dakujem dopredu za odpovede

klarita1979
6. aug 2014

Ahojte. Aj nasa dcera bola KP, rodila som v kochu a mala som planovany cisarsky rez. Ani som neuvazovala rodit prirodzene aj ked v Kochu chceli aby som skusila rodit prirodzene. Po cisarskom som sa citila uplne super,mlieko som mala na druhy den a dceru som kojila 12 mesiacov. V Kochu ste v dobrych rukach... Drzim Vam vsetkym palce nech mate babatka so najskor pri sebe.

raffaella
6. aug 2014

@martynnka aj ja som rodila u doc. Zahumenskeho a strasna spokojnosť, mne sa porod skomplikoval - vdaka nemu to dopadlo na 1, je obrovský profesional, odbornik, ludsky taktiez perfektný, povzbudzoval ma a napriek tomu, ze som musela akutne porodit doslova do 5 minut aby nemuseli pouzit klieste, tak ma vobec nenastrihol, zaco som mu neskonale vdacna.

martynnka
6. aug 2014

@raffaella tak to znie viac ako perfektne! 🙂

viktoriaviki1
7. aug 2014

@martynnka
urcite budes 🙂 ja mam este skusenosti s doktorom kostolnym ale len z prehliadky a tiez super. po porode sa na kontrolach vystriedali snad vsetci doktori od Kocha 🙂 a kazdy/kazda uplne super. mili, citlivi tak sa nemusis nicoho obavat 😉

minqea
7. aug 2014

@celasapremenim 3880g a 52cm🙂
do poradne sa chodi kazdy tyzden (posledny mesiac) a tusim v 37-38TT lekar nameral ultrazvukom nad 3500gramov, takze bolo viacmenej rozhodnute a dala som si urobit predooperacne. cisarsky odsuhlasuje konzilium ( vratane riaditela dr. Cupanika). To bolo tusim koncom 39TT🙂
jednoducho babo sa neotocilo..nechcelo sa jej. Ziadna veda. Ja by so to neslila a ani nerobila cviky. Cisarsky nie je ziadna pohroma.
good luck a tes sa na babo🙂

simi101
8. aug 2014

Ahojte. Chystám sa tiež rodiť v Kochu a rada by som sa opýtala ako to je s pitím na izbách, prípadne aj na čakačke. Či je potrebné zobrať si vody so sebou. Ďakujem.

monia_
8. aug 2014

ahojte, preco ma Sanatorium Koch dve budovy? Len jedna je porodnica?

martynnka
8. aug 2014

@simi101 vsade su tam take tie nadrze s vodou. Je to Lucka.

raffaella
9. aug 2014

@simi101 na pôrod ti netreba nic so sebou, len papucky. Na cakacej izbe ta budu cakat pôrodné vložky, džbán s vodou a pohar, daju ti nočnú košeľu a podložky, čisté uteráky. Ja som mala so sebou ešte hroznovy cukor a časopisy. Na cakacke je aj telka a spravia ti aj čaj ak si budeš želať. Joj baby, a neviem či viete, ale každé doobedie vám prinesú na izbu aj Nový čas 😀 takže aj bulvár budete mať 😉 proste ako v hoteli, zlaty Koch 🙂

meluela
9. aug 2014

@raffaella len novy cas alebo na poziadanie aj kvalitnejsiu tlac? 😉 Nechcem byt prilis narocna, ale aspon to sme alebo pravda by sa hodilo, vsak tie tehotenske hormony sice udru na mozog ale nie az tak velmi 😀

lusipe
9. aug 2014

@meluela mne priniesli aj sme🙂

meluela
9. aug 2014

@lusipe super 🙂 tak to znie fakt pohodlne, antolska sice bola oki, ale tam rano pred 6.00 priniesli len teplomer a mokry vechet so savom, toto fakt pripomina hotel 😉

lusipe
9. aug 2014

@meluela ja som lezala len par dni na pozorovanie a ani domov sa mi nechcelo 😉 super servise🙂 a ja fajnova na jedlo som aj vsetko pekne papala🙂

kvetinqa
9. aug 2014

@sziwi tiez ma rodil dr. Mares, maximalna spokojnost 🙂

majusqa77
9. aug 2014

@monia_ na partizanskej je porodnica a ambulancie, v ruzinove su len ambulancie

raffaella
9. aug 2014

@meluela tak mne Novy cas stacil 😀 aj tak som mala nonstop pustenu telku, aby si mala zvykla na zvycajny ruch. A kazde poobedie som si zvykla uvarit kavicku a ak sme dostali na olovrant nieco sladke, tak som si to odniesla do tej navstevnej miestnosti ku oknu, priviezla som si aj malinku, aby bola na slniecku a tam som si vzdy takto posedela, ako na dovolenke 🙂 ja mam krasne spomienky na cele to obdobie tam, mne to neskutočne psychicky pomohlo ta starostlivosť, prostredie a strava.

lusipe
9. aug 2014

Dievčatá prosím ako je to s platbou na pôrod? Zostava mi pár dni a Lekarka vravela ze stačí zmluvu priniesť k pôrodu.ked treba uhradiť? Už teraz alebo stačí pri prijme? Ako ste to vy vyriešili?

martynnka
9. aug 2014

@raffaella mozno blba otazka, ale ake papuce je tam dobre mat? 🙂 Take tie ortopedicke tvrde alebo mam mat makke papucky ako doma? 😀 A mam brat aj muzovi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre