Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lucikan
18. júl 2011

Ja som mala prvy porod na kramaroch akutnou sekciou. Porodila som o 8 rano, podvecer o 5 mi maleho doniesli ukazat na 5 minut na prisatie sa. Potom som ho dostala az na druhy den okolo 11, ked ma prestahovali na sestonedelie. Toto je nieco, co uz druhy krat nechcem zazit a ani urobit svojmu dietatu. Kedze neviem, aky bude druhy porod, ale uz len samotny risk sekcie mi stoji za to, aby som chcela mat od zaciatku ubytovaneho manzela v porodnici a ak ja budem mimo, tak budem pozadovat, aby dieta bolo zatial s otcom. Verim, ze v Kochu bude mozne na to tlacit. Plus odpadne argument, ze po sekcii nie ste schopna nicoho ten prvy den - manzel mi bude maleho prikladat na dojcenie. Vlastne mi tam bude staci max jeden den a noc, potom to uz zvladnem sama, tak ako pri prvom. Ak by v Kochu ostatne bolo fajn, dobre recenzie od ostatnych mamiciek, tak toto bude moje kriterium rozhodnutia sa pre kocha.
Inak ma prvy porod nestal ani cent, doslova. Nemala som lekara zazmluvneneho, ani EPI, ani na nadstandard som nesla - ale povodne som chcela. Len by som cakala mozno dalsie dve tri hodiny, kym by sa uvolnil. A priorita bola byt co najskor s malym. NO a aj na tom obycnom oddeleni to bolo fajn, nemozem povedat zleho slova. Len ten smrad na izbe co bol -styri mamy a styri deti, si viete predstavit 😀

tesoro
18. júl 2011

Ja som mala tiez manzela v Kochovi pri sebe aj po porode a bolo to na nezaplatenie. Mali sme super izbu, pre niekoho nadstandart ale pre mna uplny standart ked porovnavam domace prostredie a prave preto som si platila aby som bola ako doma. Drahy v teplacikoch vyvaleny pri mne, porodila som o 14tej , babulku dali di inkubatora lebo bola rizikovy pacient a snazila som sa zababusena vo vonavych farebnych perinach tuliac sa pri manzelovi co najviac relaxovat, kym nezacne "kolotoc" dennych povinnosti. Relaxovali sme prave pri telvizii a hudobnych programoch. To ze tam bola cista sprcha kde sa mi nehnusilo vojst a taktiez WC oceni asi kazda zena ktora porodila a vie co to je sediet na zachode po porode a ako je dolezite v ramci hojenia sa aj 10 x denne umyt. Taktiez polohovatelna postel, ktoru som nevidela na antolskej a ani v ruzinove,je uzasna pri kojeni ked sa nevies pomaly posadit, normalny a nie gumeny matrac a vobec volny pohyb navstev, sestricka ked prisla na izbu, najprv sa ospravedlnila ci nerusi a potom povedala co chce. Spolocne ranajky, obedy, vecere s milovanou osobou v najdolezitejsich momentoch, kedy sa ti meni od zakladov zivot. Spolocne zdielanie prvych obav a hlavne pocit , ze nie som tu sama ked sa stane cokolvek. Prve spolocne kupanie malej s manzelom za asistencie sestricky plne neznosti......atd atd
SOM NAROCNA A OCAKAVAM TAKETO VECI AKO STANDART, MY TOTIZ TAKTO FUNGUJEME AJ DOMA tak aj preto som ochotna zaplatit si za najdolezitejsie chvile, ktore su sprevadzane aj obrovskym natlakom na psychiku hlavne po porode.

dena
18. júl 2011

ako to tak citam prichadzam na jedine...tu ide len o to, ze koch je sukromne sanatorium, keby bolo statne sanatorium tak by sa tu tak o tomto "nediskutovalo"...chodim sem na to, aby som sa konecne dozvedela, co je tam nove, lebo ja som rozhodnuta tam rodit...a nie citat dokola hadky a porovnavanie o cene sukromnej a statnej zdravotnej starostlivosti...

stellamiapiccola
18. júl 2011

@dena preeeeeeeeesne tak

pici
18. júl 2011

@tesoro ja som o tom nepolemizovala a co je tebe vyhovujuce, nemusi byt mne, neznamena to vsak , ze si horsia alebo lepsia nie?

pici
18. júl 2011

@dena
@stellamiapiccola to si ale musite potom pockat na niekoho, kto tam uz rodil nie???? 😀

pici
18. júl 2011

@kvetinka211 vdaka za odpoved

pici
18. júl 2011

@tesoro vdaka za vysvetlenie... kazdy mame ine naroky. od toho sa mnoho veci odvija... to, co potrebujes ty, nemusim ja a naopak... nechapem len, preco mate pocit, ze pride PICI a potrebuje utocit. zaujimalo ma to, odpovedala si mi, som vdacna... to je vsetko.. a nick sa cita bez makcenov... je to moja prezyvka 20 rokov 😀

dena
18. júl 2011

@pici uz tam rodili minimalne dve mamicky...neviem ci pri otvarani statnych nemocnic, niekto cakal co bude... 🙂 a zase sme tam kde sme boli ☹

pici
18. júl 2011

@dena ? to som nepochopila.. ved ne v zlom, ale tie dve mamicky sem nepisali... tak to bolo myslene

sniezka
18. júl 2011

ahojte, chcela by som prispiet svojou skusenostou z kocha, kde som rodila v roku 2007. Vtedy tam bol iny tim lekarov a sestier, ale podmienky a prostredie bolo velmi prijemne. Este pred samotnym porodom som tam 2 tyzdne lezala do ukoncenia 35. tyzdna potom ma prepustili domov a vratila som sa tam az ked sa zacal porod v 39. t.
Mne v takomto type porodnice vyhovovalo hlavne to sukromnie, klud, slusne primerane spravanie personalu, naozaj vyborne jedlo ale uprňlne najviac ten klud, ktory som si mohla vychutnavat aj s manzelom. Bol so mnou na izbe, vtedy tam bol doplatok 600 Sk na den (bola v tom zahrnuta aj polopenzia). Celkova suma v tom case bola: porod a sestonedelie - 11 000 SK, epiduralka - 4 000 Sk, manzel ubytovany na izbe (600 Sk x 5 noci) = 18 000 Sk spolu. Za tie peniazky to naozaj stalo za to, preto by som zvazovala aj druhy krat ist sem (hoci je to dvakrat drahsie). Ale teraz moje postrehy:
1. co sa tyka posteli, je ich 33, no urcite nie su vsetky urcene pre maminy na sestonedeli. Totiz aj vtedy tam bolo cca 30 lozok, ale na troch poschodiach po cca 10 lozok. Prve poschodie bolo cele pre rizikove tehotenstva (kde som bola aj ja tie 2 tyzdne), druhe poschodie pre akekolvek gynekologicke zakroky + potraty a tretie poschodie bola porodnica - sestonedelie (ja som tam rodila case, ked mali dost plno a veru posledny den mi prisli oznamit, ze ich to mrzi, ale mazel bude musiet odist, lebo ak v ten den porodi dalsia mamina, nemaju ju uz kam dat lezat (nastastie ma potom v ten den prepusili). Takze ak pre dost zien toto nebude vysoka suma, tak je mozne ze aj v sukr. porodnici moze byt plno :( Tiez si myslim, ze si pred tym robili nejake marketingove prieskumy aby si cenu nastavili tak, ze to budu mat obsadene tak akurat 🙂
2. okrem timu lekarov, ktori tam pracovali, chodili tam aj lekari z inych nemocnic a to hlavne sluzit nocne sluzby. Pocas nocnych tam takmer nikdy nebol kmenovy lekar, ale nejaky iny, s ktorym oni ako nemocnica mali zmluvu. To znamena, ze aj ked ich lekari boli akoze OK, tak ten iny uz az tak OK byt nemusel (zase keby sa na neho pacientky stazovali, tak snad by ho zrusili, neviem) Myslim, ze urcite na takomto principe budu fungovat aj teraz, zakte spoliehat sa na to, ze je mi jedno kto ma odrodi, lebo tam su vsetci dobry, nie je celkom na mieste. Minimalne toho druheho doktora nebudete vobec poznat. Ale v tom case tam teda chodili aj lekari, ktori boli naozaj skveli a nepatrili do timu KOCH.
3. Z izieb na opacnej strane je nadherny vyhlad na kochovu zahradu, na izbach boli balkony a maminy tam oddychovali v naruci so svojimi drobcekmi (vtedy bol velmi teply september -), bol to krasny pohlad a krasny vyhlad.
4. mne osobne vadilo to, ze ako sukromna porodnica boli az prehnane zamerany na kontrolovanie stavu matky a dietata pocas porodu, velmi caste monitorovanie a vysetrovanie, mna osobne to dost otravovalo, lebo mne bolo uplne najlepsie ucupenej v sprche s prudom teplej vody na brucho a chrbat. Tak som stravila aj vacsinu casu. Oni to robia samozrejme pre istotu, aby nic nezanedbali, ale v tych bolestiach som chcela mat svaty pokoj a cas len pre seba .
5. som velmi alergicka na to, ked niektore maminy vyhlasuju o tych, ktore sa rozhodli rodit v KOchu za nezodpovedne, lebo co ked sa nico stane dietatu a budu ho musiet prevazat. Samozrejme ze pokial dopredu viem, ze hrozi nejake riziko, tak sa nevyberiem do malej porodnice, kde si okraji mesta 🙂
Ale pri nekomplikovanom tehotenstve nie je dovod. To by potom bola nezodpovedna mozno 80 % zien na celom slovensku, ktore nemaju to stastie, aby byvali v nejakom krajskom meste, kde ma porodnica aj novorodenecku JISKU a neviem co este.

Velmi sa tesim na referencie od cerstvych mamiciek, ktore sa vratia z KOCH aj s prirastkom 🙂

veron_
18. júl 2011

Ahojte, zvazujem porodnika u Kocha, mozte mi poradit alebo napisat svoje nazory, skusenosti na doktorov: Petra Mareša a Martina Ditteho? dakujem

tesoro
18. júl 2011

u mna boli obaja nakolko som mala indikovany - vyvolavany porod, lebo aj ja a aj mala sme boli rizikovy pacienti, cize museli zabezpecit na porod specialne "konzervy" a bol tam nastupeny cely tim. Hlavny porodnik bol Ditte a tak ako je flegmaticky akludnucky v ambulancii, tak bol sviezi a bysty na sale. Mne je sympaticky aj ako clovek a vzbudzuje vo mne doveru a bezpecie. Tazko radit, myslim ze maju vsetci za sebou veeeelmi vela porodou, takze potom snad uz len sympatie. 😉

veron_
18. júl 2011

zazmluvnit lekara si treba dopredu? alebo staci to, ked uz pojdem do porodnice zistim kto ma sluzbu a ked mi bude ten doktor vyhovovat tak si nevypytam zazmluvneneho, a ked nie tak si vypytam doktora ktoreho chcem? po precitani recenzii na lekarov-porodnikov ktori maju pohotovostne sluzby som si zatial vybrala troch s ktorych sa da vyberat.. 🙂

dulcinea
18. júl 2011

@veron_ koho okrem Ditteho a Maresa? Tiez som si prave citala nejake recenzie a pri niektorych som ostala dost zhrozena 😒 a myslim, ze ho musis mat zaplateneho vopred.

lvka
18. júl 2011

@veron_ mares je moj doktor a ja som s nim bola max spokojna, cez tehu a k porodu som isla k sukromnikovi a teraz sa vraciam k maresovi... Neviem nanho zabudbut 🙂))))) ditte je tiez fajn, sestra unho rodila ked som jej bola pri porode... Vtedy bol v pohodicke, snad je taky stale

veron_
18. júl 2011

@dulcinea este dr. Svitekova ma vraj perfektny ludsky pristup. a presne aj ja som ostala zarazena z recenzii na niektorych lekarov. Mas uz aj osobnu skusenost s niektorym z tychto lekarov?

dulcinea
18. júl 2011

@veron_ myslela som si 🙂 robila mi NT uzv a bola mila. Ja mam slabost na Ditteho, robil mi viac krat uzv a je mi velmi sympaticky a pocula som nanho len same chvaly a chcela by som, aby ma rodil on... len su to dalsie 300...

veron_
18. júl 2011

@ivka @dulcinea @tesoro dakujem za pomoc pri vybere 😵 mam objednany termin k Dittemu az na 3.8., kedze predtym idem este k svojmu doterajsiemu lekarovi.. no a uz nemam vela casu "otestovat" kazdeho lekara/ku z Kocha tak sa musim rozhodnut pre jedneho, ktoreho si zazmluvnim.. dufam, ze aspon to "prve rande" pred s Dittem stihnem a bude to dobra volba 😀

ingusa
18. júl 2011

Ahojte...prosim vas neviete niektora ake su teraz stavy na Antolskej a Kramaroch? naozaj je to take zle, myslim tou preplnenostou? pre toto by som chcela ist rodit do Kocha, ale stale nie som rozhodnuta..vdaka za info 🙂

bubinovci
18. júl 2011

@ingusa skús napísať do tém o týchto pôrodniciach, tam Ti skôr mamičky povedia čo tam nedávno rodili

lvka
18. júl 2011

@veron_ myslim ze Ditte je dobra volba ;) tak vidime sa tam 🙂

ingusa
18. júl 2011

@bubinovci ahoj, ok vdaka...a ty sa chystas do kocha? mame podobny termin🙂

bubinovci
18. júl 2011

@ingusa ja idem na Kramáre, lebo tam robí môj tatino aj s priateľkou, tak dúfam, že to bude v pohode. ja chodím ku Kochovi gynekológovi, som s ním veľmi spokojná, lepšieho doktora si ani neviem predstaviť, možno keby tam fungovali dlhšie tak by som nad tým uvažovala, ale zatiaľ tu nie sú žiadne skúsenosti čerstvých mamičiek čo tam rodili ☹

amouramour
18. júl 2011

@ingusa s preplnenostou je pruser bohuzial asi vsade a podla mna bude aj u kocha, predsa len je tam par lozok a nelezia tam len po porode zeny....takze je to asi skor o nahode a stasti🙂

amouramour
18. júl 2011

@veron_ treba si urcite zazmluvnit dopredu dr.Mares je skvely, len ma asi najviac pacientiek...a dr.ditte vyzera bytt strasne fajn🙂

ingusa
19. júl 2011

@veron_ ahoj, prosim ta a na ktorych dr. si citala zle recenzie z Kocha? vdaka 🙂

miriamapeter
20. júl 2011

Ahojte, chcela by som sa informovať, či je možné vrámci Kochu vymeniť lekára (v prípade že k jednému už chodím, ale rada by som chodila k inému)? Má prosím nietko info prípadne skúsenosť?
Ďakujem Vám

bisi
20. júl 2011

moja osobna skusenost s dvoma porodmi v statnych porodniciach - Ruzinov a Kramare, ma vedie k nazoru, ze sukromna porodnica je na "nezaplatenie" 🙂 . uz len pokryvanie porodnikov v statnych subjektoch, byt v jednom case na dvoch miestach - ambulancie a oddelenia, je dost narocna a preto maju mnohe zeny skusenosti s dlhymi cakacimi dobami, casto krat sa aj vysetrenia nedockaju... tiez maju moje dobre priatelky osobne skusenosti s KOCHom a nevedia si vynachvalit profesionalny pristup lekarov, ako do podrobna zodpovedaju vsetky ich otazky, bez akeho kolvek pocitu, ze sa lekar ponahla k inemu pripadu ...

amouramour
20. júl 2011

@bisi a ty si myslis, ze v Kochu nemaju lekari aj sluzbu na ambulancii?🙂oni tam nemaju speci lekarov na oddelenie...co tam cely cas chodia a ovievaju maminky vejarmi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre