Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

moon1979
29. mar 2013

@ni33 OMG také hromadné "okukávačky" to je des ... vo fakultných nemocniciach to funguje tak priamo na vizite, kde sa natrepe 20 ludi (snáď keby upratovačka zrovna nemala robotu tak aj tá tam stojí) a všetci sa musia pozrieť ... ale vyšetrenia som napr. po pôrode neabsolvovala žiadne ... len pozreli jazvu a krvacanie a to bolo všetko ... neviem si predstaviť v prípade vaginálneho pôrodu keď je všetko pozašívané ako prebehne vyšetrenie ... au

vampgirl
29. mar 2013

@ni33 to je zvlastne, ziadne take vysetrenie ako spominas som neabsolvovala... Iba raz, tusim treti den po porode, som sla na utz maternice, ale to len cez brucho. Inak iba vizity... A rodila som tiez klasicky, nie CR.

moon1979
29. mar 2013

@vampgirl no dúfam, že také theatro nezažijem ani ja ... v súkromnom zariadení by to malo byť v prvom rade o diskrétnosti, súkromí a dôstojnosti ... čo hromadná "podívaná" nie je .... uff ... mne stačí už aj prítomnosť sestričky v ordinácii (aj keď som zatial natrafila len na milé sestričky), nikde inde som to posledné roky nezažila, tak som bola prekvapená ... osobne si myslím, že ak má pacientka súkromie viacej sa zdôverí lekárovi a je to aj znesitelnejšie pre ňu ... všeobecne tieto gynekologické vyšetrenia sú dosť nepríjemné, nedá sa pritom odosobniť ...

ni33
29. mar 2013

tie vysetrenia hromadne s lekarmi a sestrami o ktorych som pisala sa diali samozrejme pred porodom, lezala som tam uz 3 dni pred porodom kvoli zdravotnym problemom, porod mi ale nevyvolavali, rozbehlo sa to same

poporodne vysetrenia boli uplne v pohode, sono maternice na ambulancii a potom iba sluzbokonajuci lekar kontroloval ranu po porode a pytali sa ako sa citime

vierka84
29. mar 2013

@moon1979 ja som rodila prirodzene a ziadne take vysetrenie som neabsolvovala. len v ramci vizity pozreli ako vyzera sitie a to bolo vsetko

kholka
31. mar 2013

Pripájam sa k pozitívnym ohlasom na Koch. Rodila som tam minulý piatok, dva dni predtým ma hospitalizovali kvôli horšiemu ctg záznamu. Starostlivosť, akú som tam mala, bola úžasná. Celý personál sa správal vždy milo, ochotne, ľudsky. Pôrod bol dlhý a neľahký, ale celý tím sa snažil, aby sme išli spontánne, po 12 hodinách sa však rozhodlo o akútnej sekcii. Dopadla na jednotku. Rodila ma Dr. Ondačková, je to veľmi milá mladá pani doktorka, takisto sa na pôrode podieľal aj primár, ktorého prístup a odbornosť sú famózne. Po pôrode mi malú priniesli hneď ako sa dalo, môjho priateľa nechali so mnou na izbe, aj keď už bola jedna hodina v noci, odchádzal okolo pol tretej. A potom bol celý čas s nami na izbe počas návštevných hodín , od 9 do 21 takmer každý deň. Bolo to neoceniteľné. To, že otec dieťaťa môže byť s vami hneď prvé chvíle života vášho bábätka a nie ho vidieť iba cez sklo 2 hodiny denne, je na nezaplatenie. Pre moju psychiku to bolo najviac. Na druhý deň po sekcii mi sestrička pomohla vstať, išla so mnou do sprchy, všetko robila diskrétne a ohľaduplne, poutierala ma tam, kde sa mi nedalo a opäť ma uložila. Potom som sa už snažila vstávať sama a na druhý deň som sa už dokázala pomaličky starať o bábätko. Keďže sa mlieko rozbiehalo pomaly, setsričky dokrmovali materským mliekom od iných mamičiek a keď už som toho bola schopná, kŕmila som malú sama striedavo s kojením. Nikdy nemali problém čokoľvek a kedykoľvek mi doniesť, či už to bolo mlieko pre malú alebo čistú košeľu, uterák, podložku...proste všetko. Jeden deň sme zažili aj taký, že môj drahý chodil na novorodenecké hádam aj každú hodinu stále sa niečo spýtať, zobrať, odniesť a nikto z personálu z toho nebol na nervy. Vizity absolútne príjemné, s ohľadom na intimitu. Okrem toho aj jedlo bolo výborne 🙂)) nemám absolútne jedinú vec, ktorá by sa mi nepozdávala, práve naopak, cením si každú jednu minútu tejto úžasnej starostlivosti, vďaka ktorej boli prvé dni s naším bábätkom krásne a nezabudnuteľné. Ak niektorá váhate, radím vám, nerozmýšľajte už ani sekundu, stálo to za každý jeden cent.

Ďakujem týmto celému personálu, viem, že si príspevky čítate 🙂 a dúfam, že sa budem môcť opäť k vám vrátiť s ďalším tehotenstvom.

Pridávam fotečku, ktorú vyrobil môj priateľ. Myslím, že z nej vyžaruje všetko, čo som práve napísala.

moon1979
31. mar 2013

@kholka
mňa to čaká každou hodinou, ale som si až poplakala nad tvojim príspevkom (hormony úradujú naplno) a fotka je úžasná 🙂 krásne si to napísala 🙂

kikuleenka
31. mar 2013

@kholka jejeeeeeeeeeeej, my sme boli tu chvilu spolu na izbe 🙂)) Gratulujem k Leuske, ja som sekciou rodila o 18-tej vecer 🙂)) Takze este zrejme pred Tebou...Tiez zial inak neslo, aj ked som chcela prirodzene, ale co uz, nasa Hanicka si to zariadila inak 🙂
A potvrdzujem spokojnost s komplet sluzbami a personalom u Kocha - nemam vyhrady.
Tu na fore som citala, ze bol nejaky problem so stichmi, tak musim povedat, ze to bola zalezitost 5 minut a sli sme domkov, takze aj s babatkom sme to bez stresu stihli 🙂)
Tiez velka vizita sa myslim robi iba v pripade, ze ide o komplikaciu, ktoru potrebuju zrejme lekari konzultovat - zazila som to tam a nebolo to nic neprezitelne - robia ju na porodnom boxe alebo osetrovni, cize nikto iny vas tam nevymakne, ako si vas obzeraju 🙂 Vsetko je diskretne a v prijemnej atmosfere.

junkfoood
31. mar 2013

@kholka super prispevok, zhodujem sa s tebou vo vsetkom na 100%..a ta sestricka, ktoru mas na fotke bola uplne najmilsia zo vsetkych..velmi prijemna osoba..

junkfoood
31. mar 2013

@moon1979 drzim ti palce..

moon1979
31. mar 2013

@junkfoood ďakujem 🙂

kholka
31. mar 2013

@kikuleenka jeejda, ahojky, ja som ta veľmi chcela prísť pozriet, ale nevyšiel nejak cas 🙂 napíšem ti este súkromne

kholka
31. mar 2013

@moon1979 držím moc palce, vsetko bude v poriadku 🙂

zuzickaaak
31. mar 2013

Ahojte🙂 aj ja sa pridavam k pozitivnym ohlasom. Pobudli sme u Kocha trosku dlhsie, koli zltacke, no vdaka super pristupu z kazdej strany, sme to obe zvladli s prehladom. Pri porode som mala Mudr. Marcisovu, ktora mi to svojim pristupom vyborne ulahcila. Taktiez Mudr. Ondackova je velmi mile a starostlive ziena. Velke dakujem aj lekarom a sestrickam z novorodrneckeho za ich trprzlivost pri nekonecnych otazkach prvorodiciek 🙂

swarovski
1. apr 2013

@kikuleenka kocka zlata,tiež som rodila v kochu presne pred mesiacom sekciou a tiež máme hanulku 😉

swarovski
1. apr 2013

@moon1979 neboj, bude to súper 🙂

kikuleenka
2. apr 2013

@swarovski to je mileeeee 🙂 vy uz teda prvy mesiacik mate za sebou 🙂 pozerala som vasu Hanulku, je nadherna 🙂 ospravedlnujem sa, ze ja albumcek nemam, ale nechceme s manzelom fotecky ziadne zverejnovat, snad nevadi...

susannah
2. apr 2013

@kholka srdecne blahozelam k babatku! A chcela som sa este opytat, ako to bolo s podporou dojcenia, ak som to spravne pochopila z tej nadhernej fotky, tak sestricky pomahaju/radia pri dojceni?

kholka
2. apr 2013

@susannah ahojky, áno, sestricky sú veľmi ochotne, stačí sa spýtať, ak si si nie ista s niečím alebo chces sa poradiť. Pomôžu ti s prilozenim, s polohami pri kojeni, s dokrmovanim, ak je treba. My sme si dokonca neboli istí ani tým, ci správne používame odsavacku, aj k tomu sme zavolali sestricku 🙂

swarovski
2. apr 2013

@susannah neboj, sestricky pomahaju pri dojceni. mne dokonca velmi pomohla aj jedna pani doktorka... naozaj sa snazia 🙂

susannah
3. apr 2013

@swarovski @kholka dakujem velmi pekne! Pre istotu som sa nakontaktovala aj na jednu laktacnu poradkynu, keby bol problem, ale ak vedia poradit, tak to je super, o problem menej🙂 A neviete mi nahodou este poradit ako to je s dokrmovanim? Kholka pises, ze ak treba, tak dokrmuju. Ja som zasadne proti dokrmovaniu - najma z flasky, v pripade potreby by som chcela dokrmovať cez striekacku (kedze to je zdlhavejsie, tak aj sama, alebo ak to nebudem zvladat z nejakeho dovodu, tak manzel), neviete nahodou ako sa k takemuto pristupu stavaju?

vierka84
3. apr 2013

@susannah mne malého dokrmovali cez striekačku. A v pohode to urobila sestrička.

mimikas
3. apr 2013

@susannah mne maleho dokrmovali len striekackou, takze sa bat nemusis 😀

kholka
3. apr 2013

@susannah to bolo prvé, čo som sa spýtala, keď mi povedali, že ju bude treba dokrmovať. Dokrmujú zásadne iba striekačkou cez malíček, nepustia mliečko, kým bábo nezačne sať. Prvý deň to robila setsrička, lebo ja som bola po sekcii a nemohla som sa hýbať, druhý deň mi to ukázali a už som kŕmila sama, posielam foto 🙂 prvé dva dni sme mali materské mlieko na dokŕmenie, potom nám už dali nutrilon, ale na štvrtý deň sme už nutrilon mohli úplne vysadiť, lebo už som mala mliečka dosť vlastného

susannah
3. apr 2013

@vierka84 @mimikas @kholka ani neviete, ako mi odlahlo! :D dakujem, dakujem! normalne ste mi vylepsili den! ;)

ivon444
4. apr 2013

Mamicky ako je to s kvetmi? Mozu mi nosit na izbu?

mandarinkaa
4. apr 2013

@ivon444 rezane kvety ano, v kvetinaci nie

mandarinkaa
4. apr 2013

Kocky, rodila som minuly stvrtok 28.3. Vsetko prebehlo podla planu a ak ktorakolvek vaha ci ist rodit do Kocha, tak jednoznacne ANO. Nebudete lutovat. Budem odporucat dalej...

martinka008
4. apr 2013

@ivon444 Kvety sa mozu nosit, ale netreba to zbytocne prehanat, predsa len su to alergeny. 1-2 kytice su OK, ale treba dat pozor na kvety z ktorych opadava pel, napr. ruze su vhodne.
Ja som mojich blizkych nabriefovala, nech mi kvety nenosia a just som prve 2 noci bola na izbe s inou mamickou, ktora dostala snad 7 velkych kytic - nemali sme to kam dat a navyse tam boli aj take kvety, z ktorych opadaval pel a to su veru alergeny na druhu.

Podobne je to aj s navstevami, aj tu treba vsetko s mierou. Niekedy mam pocit, ze ked ludom nieco neprikazes/nezakazes tak sa spravaju ako utrhnuty z retaze. Moja spolubyvajuca okrem haldy kytic mala den po porode snad 5 hromadnych navstev. Okrem rodiny, ktora si tam klucky podavala od rana do vecera (tlacenica v izbe totalna), tam jej partner zavolal snad vsetkych svojich kamosov, ti nastastie boli iba na chodbe...
Ked je niekto na izbe sam, tak nech si v zasade robi co chce, ale pred par rokmi sa tam vraj stalo, ze nejake dieta tam zavlieklo ovcie kiahne a nakazili sa z toho vsetky babatka, co pri novorodencoch nie je ziadna sranda. Docasne potom obmedzili navstevy deti do 12r., ale neviem ci je to naozaj pravda.

moon1979
4. apr 2013

@martinka008 a tak to je sila s tými návštevami .... však prečo s nimi nesedela na chodbe? predsa aj ty si chcela mať súkromie nie? keby si chcela nakojiť tak čo? však treba byť ohladuplní trošku ... ach jaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre