Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martinka008
19. mar 2013

@kanhwa Podla mna davat lekarovi "peniazky" nie je vhodne nikde, v sukromnom zariadeni by to malo platit 2x. Mna nieco taketo ani len nenapadlo... Pri odchode z Kocha sme s manzelom videli, ako iny oteckovia roznasali lekarom "dakovne" dary v podobe draheho alkoholu a pod. Nechcem tu nikoho urazit, ale toto je podla mna neskutocne trapne, typicky slovenske spravanie... My sme dali na rozlucku sestrickam dobru cokoladu, kedze boli velmi zlate, to je vsetko.

mandarinkaa
20. mar 2013

@kanhwa no podla mna peniaze nie... mozno by sa mohli aj urazit niektori. ale ako tu bolo spominane ze flasku nejakeho alkoholu, no to by som mozno dala...

mandarinkaa
20. mar 2013

@moon1979 ahoj, no ako si na tom? este ste Kinderko? 🙂

moon1979
20. mar 2013

@mandarinkaa ešte 🙂 v sobotu v noci som dostala také bolesti, že už som aj myslela, že vyštartujeme, ale v pondelok na poradni ani len ťuk ani náznak 🙂 takže krpec len cvične robil bu - bu - bu či je mama v strehu ... ako sa poznám, tak budem preťahovať ... 🙂 a ty ako?

moon1979
20. mar 2013

@kanhwa

ani lekár v štátnej nemocnici by nemal niečo také očakávať, to len blbí ľudia si lekárov takto naučili a potom to tak aj vyzerá, že keď nedáš, tak po tebe ani pes neštekte ... ale to nie je vina lekárov, ale ľudí, ktorí uvažovali rovnako ako ty a povedali si, že "je to slušné" (teraz to nezober prosím ako urážku, ale je to holý fakt) ... nie je to slušné ... platíš si odvody do zdravotnej poisťovne, zdravotná poisťovňa zaplatí komplet pobyt v štátnej nemocnici ako aj zákrok, teda lekár za to dostane riadne a včas zaplatené, nevidím dôvod, prečo by ich mali ľudia ešte dotovať a po operácii si aj tak neni pre neho zaujímavá a aj keď mu zaplatíš "všimné" málokedy sa stáva, že o teba prejaví počas pobytu ešte nejaký záujem (no a keď ťa uspia v štátnej nemocnici a platila si "načierno" máš istotu, že ťa zoperuje on?) ... že zarába menej ako možno v nejakej inej súkromnej nemocnici? to je jeho problém, má možnosť volby ... a nemysli si, že zarábajú málo ... mám známu čo len vyliezla zo školy, skúsenosti žiadne, horúci diplom z tlače a nastupovala s platom 1200 Eur ... si videla nejakého lekára jazdiť na fábii? lebo ja nie ...

V Kochu si platíš v prvom rade za nadštandardné služby, ktoré aj za tie peniaze dostaneš ...

mandarinkaa
20. mar 2013

@moon1979 nooo, ja nic, u mna sa nic nedeje zatial, ja mam termin o tyzden. Dnes idem na kontrolu, mala je stale KP. Ty mas kedy termin?

kanhwa
20. mar 2013

nuz baby, dakujem vam za nazory, s ktorymi uplne suhlasim. to len okolie ma presviedca, ze ked nedam, tak je to nejaky strasny prehresok voci slusnosti 😒 tak som sa ukludnila...

kholka
20. mar 2013

Takto vyzerá pôrodný box v Kochu, koho by zaujimalo 🙂

pindula
20. mar 2013

@kholka presne v tomto boxe som pred dvoma tyzdnami rodila...az mam zimomriavky pri pohlade na tvoju foto 😉

moon1979
20. mar 2013

@kholka to je zároveň aj pôrodné kreslo?

mimikas
20. mar 2013

@moon1979 ano je, da sa polohovat, aj ja som na nom rodila posediacky 😀

mimikas
20. mar 2013

@kholka na tu miestnost mam strasne krasne spomienky

moon1979
20. mar 2013

@mimikas no super 🙂 a nohy sú ako upevnené? lebo nevidím žiadne také "vyvesovačky do vzduchu" 🙂 normálne som rada, lebo rodiť na rovnom chrbáte s nohami vyvesenými do vzduchu fakt nič moc ... toto ma potešilo 🙂

mimikas
20. mar 2013

@moon1979 ked rodis tak oni tam tie strmene pripevnia az vtedy, ale mozes ich v pohode odmietnut, ale mne bolo celkom dobre ze som ich tam mala aspon som sa mala dobre kde zapriet a ja som mala strasnu triasku tak som sa im tam aspon nezvalila, a ked si sadnes na tu postel tak dole na rame su rucky co sa ich mozes super drzat ked tlacis. Ale inak tie porodne asistentky su tam take skvele ze mna jedna obimala ked som mala uz ist na stol a mala som silne kontrakcie a ked som tlaci tak ma z kazdej strany jedna podopierala aby mi bolo pohodlne a spolu tam so mnou dychali a tlacili, az mi to prislo v tedy take komicke, lebo sa moj muz ku mne nezmestil 😀

moon1979
20. mar 2013

@mimikas dobre sa to číta 🙂

kholka
20. mar 2013

@moon1979 to je polohovatelna porodna posteľ, kreslo tam nemajú, čiže originál na tomto sa rodí 🙂

martinka008
20. mar 2013

@kholka Jeeej, tu sa narodil nas drobcek, normalne ma ta fotka dojala 🙂

junkfoood
20. mar 2013

@kholka jeeeeeeeeeeeej

martinabez
21. mar 2013

@kanhwa určite nič nedavaj. Su to profesionáli a take nieco nebude pre nich príjemné. Ako pises, platis za to, oni Ti poskytnu platenu službu a určite to spravia najlepšie ako mozu.

vierka84
21. mar 2013

Aj náš drobček prvýkrát zakričal v tomto boxe (a tiež prvýkrát ocikal pani doktorku) 🙂🙂

misinka26
21. mar 2013

@kholka jeje aj ja som rodila presne v tomto boxe ... krásne spomienky 🙂

chrumka84
21. mar 2013

@kholka jeej, aj ja som tu rodila 🙂

chrumka84
21. mar 2013

@kholka prd makovy, v tej vedlajsej som rodila. Teraz kukam foto. Ale takmer rovnake su, len tato ma dvere oproti stolu a moja mala nalavo.

babulka
21. mar 2013

@kanhwa Takéto niečo sa všeobecne volá korupcia, a je to trestný čin, ktorého sa dopúšťa nielen ten, kto berie, ale aj ten, kto dáva.

verinka100
21. mar 2013

@kanhwa urcite mu nedavaj ziadne peniazky,platis dost rocne....po operacii mu mozes ako podakovanie dat nejaky darcekovy kos,alebo flasu kvalitneho vina...ale oni to urcite neocakavaju

mandarinkaa
22. mar 2013

Kocky, tie co ste mali sekciu, kolko ste boli hospitalizovane, kedy vas pustili domov?

kape
22. mar 2013

@mandarinkaa v stredu rano sekcia a v nedelu doobeda som uz bola doma 😉

zuuzka
22. mar 2013

@mandarinkaa V stvrtok rano sekcia a v pondelok doobeda domov 🙂

zuuzka
22. mar 2013

No baby, ja teda to, ze dam pri odchode cokoladu neberiem ako uplatok. Myslim si, ze v Kochu nikto nic neocakava. Je to sukromne zariadenie a predpokladam, ze okrem inych sluzieb, chcu sa odlisit aj ustretovostou a prijemnostou personalu. Ked som spokojna, mam pocit, ze som sa tam velmi dobre citila, ze mi pomohli v prvych tak dolezitych dnoch po porode, nevidim nic zle na tom, ked im darujem bonbonieru alebo sampanske. Je to vyjadrenie mojho podakovania, rovnako podakujem oblubenou cokoladou alebo cukrikmi aj mame, ktora mi navari, uprace a bez problemov pomoze s cim budeme potrebovat kym sa zorganizujeme...a urcite to nebude brat ako uplatok 😉

swarovski
22. mar 2013

@mandarinkaa na šiesty deň, hana mala.žltačku a malo pribrala... Inak ja som bola na prepustenie už piaty deň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre