Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martinka008
25. júl 2013

@raffaella A preco uz nechodis k Smolikovi? Ja som u neho v Ruzinove cakala iba raz asi 20 min., ked isiel na dovolenku a bral pacientky aj mimo planu, ale este aj to sa mi ospravedlnili 🙂

raffaella
25. júl 2013

@martinka008 no on je bez debaty nbr. 1 😉 ale ako odisiel z Probiosu,tak tam mi nechceli povedat kam siel a ja som potrebovala gynekologa,tak som sla do Kocha a az potom som tu nahodne zistila, zr je v Ružinove, tak som to uz nechala tak 😉

kuko7
31. júl 2013

Pekny den, chcem sa spytat, som objednana u Kocha k p. dr Dittemu na morfologiu,,,aky je? dakujeeeem

ooo
31. júl 2013

@kuko7 ja som ho mala na morfologickom a je super. velmi mily a prijemny. napriek tomu, ze nam vysiel jeden znak na DS sme odtial neodchadzali vobec vyplaseni.

kamed
1. aug 2013

Dievcata, kolko sa plati za ten morfo UTZ v 20.tyzdni? malo by to byt hradene ZP ale pochybujem ze to tak bude. a kolko to asi cele trva? dostaneme okrem fotky aj pripadne video ci to by som uz vela chcela 😀

ooo
1. aug 2013

@kamed doplacala som 35€ mam doveru. trvalo to cca 15 minut? ci viac? uz si nepamatam. 😅 dostali sme 5 fotiek a video ti nedaju. to by si si musela zaplatit samostnatne. ak chces aj video, ako sa robi pri tom komercnom 3D/4D odporucam ist inam, lebo tu nie je ta kvalita utz az taka dobra.
ja som si zvlast zaplatila este 3D v hlohovci a to sa nedalo porovnat.

kamed
1. aug 2013

@ooo to si ma teda nepotesila 😉 cakala som ze budu mat nejaky super ultrazvuk a pekne bude vsetko vidiet, no ale co uz. kazdopadne dakujem

ooo
1. aug 2013

@kamed tak uvidiet uvidis, ale inde maju lepsie stroje. ale na to meranie to postacuje. na tom utz v 20tt ide hlavne o to, aby skontroloval vsetky organy - to sa robi v 2D a to ze to prepne na chvilu do 3D, tak to uz je len bonus. uz som pocula, ze niekomu neprepli do 3D. nam ano, ale asi aj kvoli tomu, lebo potreboval pozriet aj inac nozicku, co sa mu nezdala. mam tu v albume naskenovane nejake fotky co nam dal. foto 7-9 je z kocha, fotky 10-13 su obrazky z videa z hlohovca

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/ooo/album/pa...

stanka810
1. aug 2013

@kamed ja sa chystam na 3D/4D asi do gynfivu v BA....tam som chodila aj kvoli otehotneniu a vraj tam robia dobry utz - fotky aj video a uz to tam poznam

brona2
1. aug 2013

Chcela by som prispieť aj ja svojim postrehom na toto zariadenie, som dlhoročná pacientka, 2x som tam rodila , zariadenie je pekné, veľmi čisté a útulné. Starostlivosť o pacientov je na vysokej úrovni od lekárov , cez sestry, recepciu až po ostatni personál a strava je chutná. S ambulantnou starostlivosťou som spokojná, aj keď niekedy musím čakať, ale dievčatá, veď sme v nemocnici a s tým jednoducho treba počítať. Veď na recepcii vás milé dievčatá vždy upozornia, že chvíľu budete čakať. Už sa mi stalo, že mi volali domov, keď ma chceli preobjednať, vždy sa najskôr ospravedlnili. Na recepcii sú ozaj príjemné dievčatá a snažia sa každej klientke vyhovieť podľa jej požiadaviek. Dokonca, keď som tam išla s kočíkom, zabezpečili mi bezbariérový vstup. Všetkým držím palce, aby sa im aj v budúcnosti darilo, veď samozrejme, niekedy nemusíme byť všetky spokojné, ale 100 ľudí - 100 chutí. 🙂 ☹ Myslím si, že aj iné nemocnice by si mohli z tejto nemocnice zobrať príklad.

cammille
1. aug 2013

Baby co ste rodili v kochu - kedy sa plati za porod? Vopred alebo pri prijati alebo az pri odchode? Nejak som sa zabudla popytat....vopred dakujem🙂

kofoluska
1. aug 2013

Takze konecne mozem naplno hodnotit aj ja. 🙂 Pristup lekarov a sestier - na jednicku. Aj ked som sa pocas porodu predviedla ako pekna histerka (aspon podla mna), nikto mi nic nevytykal, kazdy sa ku mne spraval slusne a milo. Na oddeleni detto. Este aj upratovacky boli vzdy usmiate a mile. Nikto mi nevletel do izby bez toho, aby zaklopal. Nikto mi nezobral dieta na vizitu bez toho, aby mi to povedali - ak som bola zrovna na WC, ked sestricka prisla pre Janicka, vratila sa neskor. Vizity? Velka v pondelok a stredu - prislo sice dost doktorov, ale nikto z nich sa nepozeral na moje porodne poranenia. Tie prisla skontrolovat kazde rano jedna z doktoriek, ktora ma rodila. Nikto iny ma tam dole "neobdivoval", ako je to bezne v statnych nemocniciach.
Malicky je sice zlaticko pokojne, ale mame problem s mlieckom a prisavanim. Bola som naozaj prekvapena pristupom sestriciek z novorodeneckeho. Snazili sa pomoct ako sa dalo, nie len teoreticky, ze toto a toto by som mala robit, ale rovno vsetko skusali a ukazovali. Bez otravenych vyrazov v tvari, ktore su tak typicke, ked xcete nieco od niekoho v statnej nemocnici.
Cakum prask by som povedala, ze som sa citila ako v hoteli a nie v porodnici. Sluzby rozhodne zodpovedaju cene, ktoru za to clovek zaplati. Profesionalita lekarov a sestier z mojho pohladu - nepochybna. Keby sme niekedy xceli dalsie dieta, nemam nad cim premyslat. 🙂

kofoluska
1. aug 2013

@cammille myslim, ze 4 tyzdne vopred - bud priamo v Kochu alebo prevodom na ucet. V pripade, ze rodis predcasne, platis na mieste.

cammille
1. aug 2013

@kofoluska dakujem🙂 no ja mam dnes tyzden do terminu, tak snad nebude velky problem ak zaplatim dnes....🙂 neviem preco som bola presvedcena ze sa plati az pri prijati alebo pocas pobytu....

junkfoood
1. aug 2013

@cammille mozes kludne zaplatit aj pri prijiati alebo po porode.. my sme tak platili a no problem..

cammille
1. aug 2013

@junkfoood dakujem velmi pekne 🙂 tak snad to bude ok 🙂

raffaella
1. aug 2013

@ooo ahoj, prosim ta, preco si doplacala za morfo. ultrazvuk? Podla ich stranky by to malo byt zahrnute v tom priplatku 299eur za tehotensku starostlivost. Dakujem 😉

ooo
1. aug 2013

@raffaella ja si tam neplatim poplatok. ani tam normalne nechodim na poradne. poradne mam v PK, ktore ale robi mares z kocha. je to take komplikovanejsie. v podstate tak na polku patrim aj pod nich. na tieto velke utz chodim k nim s tym, ze zaplatim cast - napr. teraz v 30tt budem platit 10€ za utz a prietoky + ked ma lekar v PK dovo, tak u nich zastupuju, ale to mam zase zadarmo.

raffaella
1. aug 2013

@ooo Dakujem za odpoved 😉

minqea
4. aug 2013

aspon v kratkosti by som sa aj ja podelila o skusenosti s porodom v kochu. sme doma uz skoro dva tyzdne 🙂 rodila som sekciou koli polohe KP. S pristupom lekarov, sestriciek ci pomocneho personalu som bola spokojna. Takmer vsetci usmiati a vzdy velmi slusni. O zlatej trpezlivosti sestricky, ktora mi po sekcii po 12hodinach pomahala vstavat ani nevravim.. 🙂 Som rada, ze som mohla nas pokladik priviest na svet v prijemnom prostredi, kde je citit ludsky pristup k rodickam. Vsetkym patri moja velka vdaka! 🙂

ivanka.7
4. aug 2013

@raffaella no pekne, ze nechceli 😀 ja som k nemu prisla 25. 8. nechat si potvrdit tehotenstvo, ked 1.9. odchadzal... takze som sa ho rovno spytala, kam ze to ide a rovno som sla s nim 😀 nechcela som stravit tehotenstvo u ineho doktora, ved ja som ineho gynekologa v zivote nemala 😀

shania31
6. aug 2013

@kuko7
Dr. Ditte je super 🙂 Ja som cakala dvojicky a on nikdy nemal problem ich pomerat, ...... A aj porodnu vahu nam odhadol takmer presne.

shania31
6. aug 2013

@kamed
Na 3D/4D by som Ti odporucala ist do Gynfivu, robia tam pekne fotky.

shania31
6. aug 2013

@stanka810
Ano, odporucam ist na 3D/4D do Gynfivu, robia tam pekne fotky.

shania31
6. aug 2013

@minqea
Kto ti robil sekciu? A ktora sestricka Ti pomahala so vstavanim po sekcii?

shania31
6. aug 2013

@kofoluska
Kto Ta odrodil, ak sa mozem opytat?

miskamaj
6. aug 2013

ahojte, mna rodil dr. ditte aj s dr. marcisovou. Obaja mali super pristup, taky "ved o nic nejde, pohodicka" . Rodila som 18 hodin a neslo to- dr. marcisova kazdu chvilku za mnou chodila a povzbudzovala ma. Uzasne ziena. Nikdy v zivote som nestretla sympatickejsieho lekara ako je prave ona. Co mi ale troska vadilo, ze dr. ditte ma prisiel pozriet v zakrvavenej "zastere" z prave dokonceneho porodu 😀 ako taky masiar 😀 a taktiez to, ze mi urobil hamiltonov hmat, co sakra bolelo a dopredu ma neupozornil, co ide robit, som sa citila tak trocha zneuzita 😅 To, ze to bol hamilton som sa dozvedela az odtialto asi po 2 mesiacoch. 😅

kofoluska
6. aug 2013

@shania31 fu, pravdu poviem, ze meno som nezachytila. Teda meno hlavnej doktorky, co mala 28.7. dennu. Ako sekundarna lekarka tam bola MUDr. Ondackova. Asi som ti velmi nepomohla, ale rodila som bez EPI, strasne dlho a mena ma netankovali. Aj Ondackovu si pamatam len vdaka tomu, ze raz mala sluzbu, ked som okolo 36. tyzdna bola v Kochu na pohotovosti kvoli vytoku.

shania31
6. aug 2013

@kofoluska
V pohode, to bolo len pre moju info 🙂 Ja som tiez rodila bez EPI a dost dlho. Nebola tiez taka mladsia ta doktorka?

stanka810
6. aug 2013

@shania31 ja som chodila do gf a rada sa tam vratim na 3D/4D utz...v ktorom tyzdni to robia...lebo som pocula o nejakom malom a velkom 3D utz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre