Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kveta
28. aug 2013

@martinka008 Pre zenu je cisarak rizikovejsi. Pre dieta je rizikovejsi vaginalny porod.

martinka008
28. aug 2013

@kveta Ze Topky... Ale dobre teba, 30% bolo predvladni (citaj pozorne), tj. v roku 2011. Ako si iste postrehla, tento cudny trend u nas stale rastie, takze medzicasom sme sa dopracovali takmer na 40% (zelezi od regionu). Uz to vazne stopnime, na tomto sa nezhodneme.

kveta
28. aug 2013

@martinka008 Tvoj zdroj?

shania31
28. aug 2013

@kveta
Netvrdila by som, že je rizikovejší vaginálny pôrod - poznam pár prípadov bábätiek, ktoré doplatili pri sekcii na neodbornosť lekárov atd, a nehovoriac, že po sekcii bábätko má problém adaptovať sa na nové prostredie, má častejšie ťažkosti s dýchaním, po narodení je častejšie a dlhšie hospitalizované, hrozí taktiež riziko hypoglykémie. U takýchto detí je vyššie riziko novorodeneckej žltačky a takzvaného syndrómu SIDS, čiže náhleho úmrtia dojčiat počas spánku. Časté sú problémy zažívacie traktu, astma a alergie.

martinka008
28. aug 2013

@kveta Oi. aj autori sprievodcu porodnicami... Nechce sa mi teraz googlit nejaky link, ale nedavno to bolo dokonca spomenute aj v TN na Markize aj v SME.

kveta
28. aug 2013

@martinka008 Hm, takze ziadny konkretny. Vdaka. :D

kveta
28. aug 2013

@shania31 Musis brat do uvahy aj to, ze deti pri casti cisarakov boli v bezprostrednom ohrozeni zivota a preto sa cisarak dial... Boli pridusene, prestavalo im byt srdce, boli pridlho rodene, atd. Takze jasne je, ze cast deti po cisaraku ma zdravotne problemy, ktore vsak sposobil povodny vaginalny porod, ktory deti doviedol az do takeho stavu, ze sa muselo prikrocit k akutnemu cisaraku... Dalej nedonosene deti, najma tie enormne nedonosene, by sa mali rodit, a snad sa aj rodia.. neviem... cisarakom... a tieto deti maju castejsi SIDS a ostatne problemy, co si vymenovala...

Ale ked vezmes zdrave dieta a porodis ho vaginalne alebo planovanou sekciou, deti zo sekcie su menej ohrozene ako vaginalne.

lucul
28. aug 2013

@kveta o tomto sa da diskutovat dlho mas svoj nazor vidis to z jednej strany, ale proste co je raz prirodzene bez zasahu do organizmu si muslim ze je lepsie, tot moj nazor. Ale toto je tema do inej diskusie a nie sem 😉

martinka008
28. aug 2013

@kveta Presne, ziadne konkretne Topky ani Cas, vycucala som si to z prsta 😉 . Ved posnaz sa troska, clanok na SME bol len nedavno, aj ho mam prave otvoreny, ale som straaasne jesitna, takze ho sem nevlozim 😀. Inac, ved aj ten tvoj clanok z Topiek vravi to iste: v r. 2011 to bolo 30% a stale to narasta 😉

shania31
28. aug 2013

@kveta
Hm, sesternicin malinky "doplatil" na cisarsky rez (ktory bol podotykam planovany- ziadny planovany prirodzeny porod - rovno sekcia ) - zlomena klucna kost, a 2-krat rez na hlavicke!!!

shania31
28. aug 2013

@lucul
Presne tak, cudujem sa, ze to admin este nestopol a nezacal mazat prispevky- lebo mnohe do tejto temy vobec nepatria. 😀

kveta
28. aug 2013

@martinka008 Koncim s Tebou debatu. Slusne si poziadala o link. Dostala si ho aj ked som ho musela spatne vyhladavat. Slusne som poziadala o link a prisla Tvoja odpoved: "Presne, ziadne konkretne Topky ani Cas, vycucala som si to z prsta . Ved posnaz sa troska, clanok na SME bol len nedavno, aj ho mam prave otvoreny, ale som straaasne jesitna, takze ho sem nevlozim . Inac, ved aj ten tvoj clanok z Topiek vravi to iste: v r. 2011 to bolo 30% a stale to narasta "

Pekny zvysok dna Ti prajem.

evelynba
28. aug 2013

Chodite niekto na poradnu k MUDr. Kostolnemu? Aky je? Caka sa dlho ak som objednana na presny cas? Venuje sa pacientkam ci je to ako na pase? Dakujem za cerstve info 🙂

martinka008
28. aug 2013

@kveta Ved sa tolko nepaprc 🙂, priznavam, ze pri obhajovani prirodzeneho porodu sa prestavam ovladat 😅. To preto lebo verim, ze robim spravnu vec.

martinka008
28. aug 2013

@evelynba Na cakacke som bola s jednou mamickou, ktora od neho pocas poradne odisla, lebo sa jej zdal strasne nesympaticky a odmerany, nakoniec nas obe odrodil - skoro ju porazilo, ked zistila ze ma sluzbu akurat ked ide rodit 😀. Bola som z neho dost vyplasena, lebo posobi velmi autoritativne, ale nakoniec sme boli obe absolutne spokojne. Je to vyborny obdornik, aj ked nie je prilis privetivy.

evelynba
28. aug 2013

@martinka008 OK, dakujem, uz som si o nom co to precitala, myslim, ze to zvladnem a je dobre vediet co od cloveka cakat, aspon si jeho odmeranost nebudem vysvetlovat ako ignoraciu 😀
Pravdupovediac, po mojom gynekologovi, ktory je pre mna na nezaplatenie po ludskej i odbornej stranke uz necakam ze ma niekto ohuri, ale aj tak mam radsej odbornost a serioznost ako dake srandicky a skutek utek 🙂

kamed
28. aug 2013

@evelynba ja k nemu chodim. no je dost svojsky, ale rozhodne sa podla mna vyzna. a mam pocit ze nie je az taky odmerany, proste je taky, ale ked sa spytas, vysvetli vsetko velmi milo. nie kazdy sa musi usmievat od ucha k uchu 😀 netreba sa ho bat

ewca
29. aug 2013

Dievcata, tak vcera som bola u Kocha pozriet ako to tam vyzera...bolo to tam velmi pekne, porodna asistentka co nas sprevadzala bola velmi mila...len ja v tom soku, ze zase vidim do coho pojdem som sa kopec veci nespytala. Ked uz som sa rozhodla, ze chcem rodit tam aky je postup? potrebujem asi nejaky papier od moej gynekologicky, ze? a potom si rezervovat prvu poradnu tam u nich? Inak co v pripade, ze chcem rodit tam, ale budem mat nejaky problema porod sa mi rozbehne skor, alebo budem mat nejake problemy, mam ist priamo tam alebo do inej nemocnice?

kveta
29. aug 2013

@ewca Pri predcasnom porode nechod ku Kochovi ale ram kde maju detsku JISku. Napriklad Antolska.

martinka008
29. aug 2013

@ewca Neviem, ci potrebujes papier od svojej gynekologicky (tipujem, ze nie), ale na prvu poradnu sa objednas telefonicky, kde ti bud pridelia lekara alebo si povies koho chces. Ak budes mat problem, ktory nevedia zvladnut, tak ti to pocas poradne urcite povedia, ale to by muselo byt nieco vazne, predcasne porody v pohode zvladaju od 34tt, niekedy zoberu aj v 33tt, 32tt.

ewca
29. aug 2013

@kveta oni su vybaveni zvladnut porod a starostlivost o novorodenca od 34tt...

shania31
29. aug 2013

@ewca
Ja som rodila v 36 tt a zvladli sme u nich vsetko ok 🙂

evelynba
29. aug 2013

@ewca ja som s mojim gyn prebrala kam chcem ist rodit, napisal mi papier priamo do Kocha ze ziada aby ma ako pocientku(rodicku) prebrali, ale to podla mna je nepovinne no a po poslednej poradni som si zavolala na recepciu a objednali ma s tym, ze mi prva poradna v Kochu mi vlastne vychadza az na zaciatku 38tt, tak dufam, ze sa jej vobec dozijem v jednom kuse 🙂 Inak sa tam mozes po poslednej poradni u tvojho gyn. objednat od 36tt na prvu poradnu. Pridelia ti doktora, pripadne ak mas dakeho favorita, rovno sa ich nanho opytaj ked budes volat. Ty mas este cas, ja byt tebou, tak keby ma porod alebo nejaky problem chytil pred 36tt tak asi by som sla na Kramare, alebo Antolsku pre istotu. Ale je to na tebe.

ewca
30. aug 2013

@evelynba Dakujem, 16.9. mam dalsiu poradnu, dohodnem sa s gynekologickou ze co a ako... pri predstave ze mam ist rodit inde ma chyta panika (nemyslim kvoli novym posteliam a pekne vymalovanym stenam, ale preto, ze mam strasny strach z tej masovky vo fakultnych nemocniciach, kde sa rodi ako na beziacom pase)... u mna je predpoklad ze porodim skor, lebo drobec je uz teraz vacsi ako by ma byt a mam vela plodovej vody...ale to, ze by som rodila o 2-3 tyzdne skor mi az tak nevadi a nemyslim, ze by to oni nezvladli... pri prvej dceresme mali pri porode velke problemy, rodila som v dunajskej strede, a malu mi previezli do novych zamkov, takze to, ze nemaju novorodenecku jisku pre mna nie je az taky problem, kedze kramare su predsalen blizsie ako NZ z DS...a este mi tam aj pracuje kamoska, takze tohto by som sa nebala....

evelynba
30. aug 2013

@ewca jasne, ja sa toho dopredu tiez nebojim. No a 2-3 tyzdne pred terminom je urcite uz spoko, ja by som sa bala len tak 5tyzdnov pred terminom, to by som asi sla radsej na Antolsku nech sa deje co sa ma 🙂 Ale uz teraz som necele 4tyzdne pred, tak neriesim 🙂 Inak prihlas sa tam na predporodnu pripravu potom este skor ako pojdes na prvu poradnu, tam je trochu casovy sklz , lebo pani co to robi ma do 2.9. dovcu a tak som sa tam zahlasila a budu mi volat, len ktovie, ci to do terminu stihnem 🙂 Ked nie, nic sa nedeje. Ja zas potrebujem mat jasno vo veciach a vo velkych nemocniciach mam pocit, ze zazitky zien su tak strasne rozne, lebo tych premennych faktorov je velmi vela. (napr. chcem byt s muzom aj cez prvu dobu porodnu, nechcem byt tlacena casovo, po porode nechcem lezat na uplne inom odd ako mimco, nechcem rutinny nastrih ani akutnu sekciu, lebo ved sa ponahlame a dalsia zena caka na box a v neposlednom rade, nechcem aby sa na mna pozeralo 10 medikov v takom intimnom okamihu, nechcem byt poslana z prijmu do inej porodnice, lebo maju plno- toto vsetko sa v statnej stat moze a ked mozem, tak som si proste vybrala vacsiu istotu a kontrolu nad svojim vlastnym porodom) 🙂

ewca
30. aug 2013

@evelynba uplne s tebou suhlasim, pre mna je najdolezitejsie mat pocas celeho porodu manzela pri sebe, aby akceptovali moj porodny plan, ktory som si pripravila vzhladom na prvy porod. ta predporodna priprava sa priplaca? Ci to je vramci toho standardneho poplatku... tam treba ist?

evelynba
30. aug 2013

@ewca ta PP neviem s istotou ci sa plati, kedze nie som ich gyn pacientka, niekto mi tu pisal, ze asi 5e, niekto ze nic neplatil, tak neviem a uvidim, povinne to ale urcite nie je 🙂 Poucenie o epi ale ano, teda ak ju chces. 🙂 To byva tusim v pondelok, ale treba zavolat.

martinka008
30. aug 2013

@ewca Ak nie si ich pacientka, tak sa tusim priplaca tych 5eur. Povinne to nie je, ale vsetkym mamickam to odporucaju absolvovat, dozvies sa tam vela o ich pristupe k porodu, ako to tam prebieha, podychas si, porelaxujes a tak 😉. Ked uz si druhorodikca, tak to pre teba asi nie je az tak nevyhnutne, ale mne sa to tam velmi pacilo, takze odporucam 🙂

ewca
30. aug 2013

@martinka008 to je len jedno sedenie? tak 5eur, oproti tomu poplatku je prijatelna suma 🙂, dakujem za info

martinka008
30. aug 2013

su to 3 sedenia, uz sa len co najskor prihlasit, nech to v klude stihnes 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre