Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

akass76
16. jan 2012

Ahojte, precitala som si burlivu diskusiu na temu Koch vs statne nemocnice.
Pridavam svoj prispevok, kedze ma skusenosti s oboma typmi nemocnic a pred par dnami som v Kochu odrodila svoje druhe dieta.
Co sa tyka starostlivosti u Kocha - maximalna spokojnost, patrila som k rizikovym mamickam, pretoze som mala GDM a hepatopathiu, ktoru mi zistili par dni pred VIanocami. U Kocha sa mi venovali nad moje moje ocakavania a to som tam chodila koa na klavir skoro kazdy den, nakolko pecenove testy sa zvysovali. Vzdy som sa stretla s ustretovym oristupom a nikdy som necakala viac ako 5 min. Nakoniec sa rozhodli ma hospitalizovat a porod vyvolat. Rodila som v 37. tyzdni a 4 dni. Syncek sa narodil s Ab score 10/10. takze sme boli obaja zdravi a v poriadku. Nepotreboval ziadnnu speci starostivost. Nakoko mal ale silnejsiu zltacku stravili sme u Kocha 10 dni. Pocas celeho pobytu som nemala pocit, ze som v nemocnici ( okrem vizit) ale niekde inde, kde som maximalne v pohode a uzivam si svoje dietatko bez stresu a vrestiacich, drzych, otravenych sestriciek za chrbtom.
Keby som tieto dni mala stravit v statnej, tak ako priprvom synovi, tak uz som asi na praskoch. POcas prveho pobytu v statnej porodnici som si toho uzial az dost. A to nehovorim o tom, ze keby som sa pri prvom synovi nevykricala na sestricku, pre ktoru som bola iba prvorodicka, ktora otravuje a stale zvoni, lebo sa jej nieco nezda, tak tu uz nie som a moj syn je polosirota. Takze tolko k ochote a ustretovosti ba statnych nemocniciach.
Urcite su tam aj dobri lekari, odbornici...ale pre mna ako mamicku, ktora skoro prisla o zivot pre niecu aroganciu a lenivost som si velmi rada zaplatila za nieco mozno aj bezne a to je ustretovost, profesionalitu vo vsetkych smeroch a pristup.
Po takomto zazitku neriesite 1200 EUR ( da sa na to nasetrit pocas materskej, alebo ozeliet jednu dovolenku) ale vase priority su niekde inde a uz vobec neriesite malichernosti typu - cakanie v ambulancii a pod.
Mam bohate skusenosti s nasim zdravotnictvom a jedine oddelenie, kde sa spravali tak ako sa ma je detska chirurgia lozkova cast na kramaroch, kde som s prvym synom stravila mesiac.

baryana
16. jan 2012

@verinka100 to tak byva, ked sa prispevok zacne vetou napr. " mam znamu, ktora povedala"... a uz to potom ide...)))

lenkagl
16. jan 2012

Ahojte mamičky,chcem sa spýtať , kolko dni pred terminom porodu Vás prijali na plánovanú sekciu? Ďakujem 🙂

katcok
16. jan 2012

mňa by skôr zaujímalo, či Kocha rešpektujú pôrodný plán. Napríklad, keď chceš aby po pôrode dieťa ostalo pri tebe už non stop? Ja som rodila na Kramároch, bola som veľmi spokojná aj s pôrodníkom Elom aj s personálom na nadštandarte. Len tam bola malinkatá chybyčka krásy, že bábo ti síce ukážu po pôrode položia ho na 2 hodiny do postielky vedľa teba, predtým urobia pokus o prisatie. Ale keď ťa odvezú z pôrodnej sály, tak dieťa ti donesú až o niekoľko hodín.

sashie
16. jan 2012

@jasminet díky za info, že sa pýtam 😒

sashie
16. jan 2012

tucika, tak si ešte doma, som zvedavá kedy pôjdem rodiť ja 🙂
súhlasim so všetkými - štátna a súkromná sa nedá porovnať čo sa týka vybavenia a jeho novoty (nábytok, postele, soc. zariadenia, ...), to by som prežila, ale ako hovorím, chcem si to tentokrát užiť a to hlavne kľud a pohodu, čo som nezažila.
tiež by som radšej peniaze minula na dovolenku a dlho som to zvažovala, ale ja som nebola spokojná ani s laktačnou poradkyňou a ani s tým, že si píšu na webe baby friendly hospital - konkrétne dieťa je od prvej chvíle u matky, aby sa nabudil sací reflex. prišlo mi smiešne, keď dcéru na mňa položili na cca 1 min. a vzali ju preč.

a jedlo komentovať nebudem len jednu poslendú vec poviem, od júla 2009 do apríla 2010 som bola na antolskej hospitalizovaná 4x: 1x rizikové, 1x šestonedelie /pôrodnica/, 1x detské odd, 1x detské odd. JIS a nikdy nebol problém s odnášaním prázdných tanierov po pacientoch. vždy ich potom vzali pri ďalšom jedle, s týmto som sa stretla len v pôrodnici - s tými ľuďmi, ktorí to tam nosili, asi si zvyšovali svoje ego, to tak býva čím väčšie hov... tým sa viac naparuje.
s lekármi som bola tiež veľmi spokojná až na ostatných z personálu (3 sestry a pomocný personál). ak by som nemala peniaze na vyše, znova by som šla na antolskú, ale ke´d nemusím, tak nejdem. aby niekto nepochopil zle, že antolskú zatracujem, len ja som šla odtiaľ ako po 3 týždňových vojenských manévroch.

kuratenko80
16. jan 2012

Tak aj my to už máme za sebou. 4.1. som sa stala mamičkou. Nakoľko u mňa pôrod nepokračoval, ani po nasadení oxytocínu, pôrod museli ukončiť sekciou. Mala som pichnutú epidurálku, tak mi dali väčšie dávky a pôrod takto ukončili. Necítila som nič, ale zato v noci hej, tak som si častejšie pýtala niečo od bolesti. Kateter som mala stále zavedený, tažke lieky zaberali aj dosť rýchlo. Odrodil nás dr. Mareš, nezazmluvňovala som si. Dokonca aj môj doktor Demečko sa prišiel na nás 2x pozrieť, ako sa nám darí. Všetci tam boli milí. Aj s popôrodnou starostlivosťou som bola spokojná, až na jednu sestričku, ktorá bola neochotná, aj keď som potrebovala s kojením, alebo keď som si pýtala monitor dychu. Mamičky, čo pôjdete rodiť, nenechajte sa odbiť a trvajte na tom, že keď si ho vypýtate a majú ich voľné, nech vám ich aj dajú!!!Mne ho potom nakoniec dala iná sestrička (Klaudia, veľmi milá a ochotná pomôcť). A keď budete s niečim alebo niekym nespokojné, určite to povedzte. Ja som o tejto mojej nepríjemnej skúsenosti povedala vrchnej sestre. Viem, že aj iné mamičky s touto sestričkou neboli spokojné, ale nie vždy to aj povedia. A s ďalšia vec čo ma dosť prekvapila na súkromnú pôrodnicu je váha. Majú tam len jednu digitálnu, ktorú stalé prenášajú na pôrodnú salu a tak im aj dosť blbne. Malého som si chodila vážiť pred a po krmení, nakoľko veľmi schudol (nechcel sa prisať) a zakaždým to ukazovalo inú váhu. Bola som z toho iba zbytoné vystresovaná. Dokonca aj obyčajná nemocnica na východe má poriadnu váhu. Myslím si, že je to dosť dôležitá vec na novorodeneckom. Ale inak som bola spokojná, určite aj pri druhom by som si vybrala Koch, lebo ten kľud, čo má žena na izbe a tá pohoda, to všetko prospieva k jej stavu. Domov nás pustili po týždni. A nič som nedoplácala. Keď sa budete niektorá niečo chcieť opýtať, som tu...

michelle1984
16. jan 2012

@kuratenko80 Gratulujem k prírastku do rodiny 🙂 prajem vám veľa zdravia 🙂

adrika25
16. jan 2012

@kuratenko80 Gratulujem k bábätku a ak môžem chcem sa opýtať, po akej dlhej dobe ti nasadili oxytcín a koľko ťa nechali "trápiť" kým sa rozhodli k cisárskemu rezu. A či si mohla mať počas celej doby manžela pri sebe - myslím vzdycháreň a pôrod je mi jasné, že keď ti robili cisársky asi musel čakať vonku 🙂 A ešte jedna otázka počula som, že na vizitách sú prítomní aj medici a aj počas vyšetrovania po pôrode, tak či si sa stým stretla. Ďakujem moc za tvoj čas a odpoveď. 🙂

nelinqua
16. jan 2012

@kuratenko80 blahozelam k babatku, nech ste zdravucki a pekne priberate

lenkagl
16. jan 2012

@kuratenko80 aj ja gratulujem k bábätku, veľa zdravicka 🙂 mam otazocku, kedy si bola schopná chodit po sekcii, dalo sa ti uz na druhý deň?

nelinqua
16. jan 2012

ad diskusia na poslednych 5 stranach: poriadne som sa nasmiala na zabomysich vojnach ohladom porodnic🙂 kazdy nech sa rozhodne ako chce, podla svojej vole a svojich financnych moznosti...ale @amouramour ja som si dala tu namahu precitat si tuto diskusiu uplne od prvej strany, lebo v kochu budem rodit...a pravdupovediac fakt ma nebavilo citat tvoje kritiky voci nim (samozrejme kazdy ma pravo vyjadrit svoj nazor)...ale myslim ze svoju nespokojnost si tu vyjadrila X-Y-Z krat, stale to iste dookola...nenasla som tu nikoho, kto by stale mlel to iste dookola ako nebol spokojny!!
som pacientkou GPN uz viac rokov, pocas tejto doby som mala v gpn 3 roznych gynekologov a so vsetkymi som bola velmi spokojna a samozrejme ze sa mi uz stalo ze som cakala dlhsie, resp. boli nejake komunikacne problemy obcas...ale co takto sa ozvat...mala si problem s Maresom...treba sa ozvat, zmenit doktora, ist za riaditelom a urobit prievan kvoli neoznamenym vysledkom ohladom GDM, a nie dookola vypisovat na fore aku si mala ty zlu skusenost. prepac, ale nedalo mi nereagovat:(

kuratenko80
16. jan 2012

@adrika25 Dakujem. V noci okolo 4 nad ranom mi zacala odtekat plodova voda. Hned sme isli do porodnice, najprv samozrejme cakali, aby sa porod rozbehol spontanne, ale porod sa nerozbehol a tak okolo 11.30 mi nasadili oxytocin. Potom zacali kontrakcie a musim povedat, ze dost silne, Musela som cakat az ked budem otvorena na 3 cm az potom mi mohli dat epiduralku. Potom som citila ulavu. Tu epiduralku mi dali o 16 hod. Dovtedy som trpela, ale potom s epi som necitila kontrakcie. Ale porod sa aj tak nerozbiehal, dlho bola odtecena plodova voda a tak museli uz zakrocit aby neohrozili babo. o 20 hod zacali pripravovat salu a o 5 minut ma tam viezli a o 20.12 sa narodil maly. Manzel bol cely cas so mnou, aj na porodnej sale, aj na vzdycharni. Na sale pri sekcii nemohol byt, ale potom ked ma zasivali sa ho spytali, ci chce ist za mnou. Po sekcii mu dali do narucia maleho, bol aj pri tom ako ho osetruju. No a na vizitach niekedy prisla iba doktorka ale pri velkych vizitakch tam bolo strasne vela doktrorov. Po porode ma vzdy kontroloval iba doktor.

kuratenko80
16. jan 2012

@lenkagl Dakujem. Maly sa narodil o 20:12 a na druhy den na obed ma prisli postavit z postele, isla som sa osprchovat. Samozrejme bola pri mne sestricka. Samozrejme clovek sa velmi pomaly hybe, tazko sa vstava z postele, ale vzdy som si ju napolohovala, aby sa mi vstavalo lahsie. Potom kazdym dnom to bolo lepsie. Hovoria, ze je treba sa hybat, aj kvoli vetrom. Myslim, ze na 3. den to bolo uz omnoho lepsie. Maleho mi doniesli az na dalsi den rano o 6 hod a to som ho uz mala stale pri sebe.

baryana
16. jan 2012

😖

sashie
16. jan 2012

@kuratenko80 gratulujem a obdivujem dlhý pôrod.

michelle1984
17. jan 2012

Chcem sa spýtať že v ktorom asi týždni by som mala ísť nahlásiť do kochu že chcem tam rodiť aby to nebolo moc skoro alebo moc neskoro

dandelion18
17. jan 2012

Kočky, ktoré ste teraz rodili v Kochu - prosím vás, ak sa môžem opýtať, v prípade, že ste si nezazmluvňovali pôrodníka + otecko na izbe cez noc a podobné priplácané služby, cena za pôrod + hospitalizáciu je tých 1200, resp. 1500 € a žiadne iné príplatky k tomu? Myslím, či sa k tejto paušálnej sume nepripočítavajú ešte nejaké iné sumy..Ďakujem.

bebel
17. jan 2012

@michelle1984 v 35.tt

michelle1984
17. jan 2012

@bebel aha, ďakujem 😎

adka0029
17. jan 2012

Ahojte baby, nemate niektora z vas prosim skusenost ako to prebieha v pripade ze je babatko prenasane? Konkretne mam na mysli ci sa plati za dni ked je mamicka hospitalizovana este pred tym ako porodi.
Dakujem

iukapiuka
17. jan 2012

@adka0029 ahoj, aj mna to moc zaujimalo a ked som si tu citala temu dozahu tak pisali niektore mamicky ze boli v kochu aj viacej dni pred porodom (ak sa prenasa atd) alebo po porode a vobec nic nedoplacali..aj na stranke Kochu je napisane

"Ak u vás nenastane začiatok pôrodu do ukončeného 41. týždňa tehotnosti je našou samozrejmou povinnosťou zvýšená starostlivosť o vás a o vaše ešte nenarodené dieťa. Preto zvyčajne takúto budúcu matku hospitalizujeme na našom oddelení a sledujeme stav dieťatka" - cely text tu http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/priebeh-porodu/...

takze predpokladam ze sa nic doplacat nebude 🙂 teda dufam 🙂

sashie
17. jan 2012

@dandelion18 aj keď si dlhšie napr. 8 dní, tak sa nedopláca, nedopláca sa ani za epi ani za nič z toho na čo sa pýtaš. 🙂

kikai
18. jan 2012

kocky neviete mi poradit vy ste tu take skusene snazime sa o mimco a manzel ma toho casu antib.mozme sa snazit dalej alebo snazenie prerusit?prosim IP

dandelion18
18. jan 2012

@sashie Ďakujem. Totiž, manžela presviedčal náš kamarát, že sa tá cena ešte navyšuje o nejaké iné platby (nevieme aké). Ja len predpokladám, že to navyšovanie spôsobuje práve výber pôrodníka a iné "doplnkové" služby, ale tiež som to chápala tak, že ak idem "len" rodiť - čiže pôrod + popôrodná starostlivosť, platím sumu 1200 resp. 1500 €.

bebel
18. jan 2012

@dandelion18 navyšuje sa, ak chceš apartmán alebo ubytovať aj manžela..... 😎

dandelion18
18. jan 2012

@bebel 😀 no áno, ale to je pre mňa, skromnú devu, už nadštandard 😀 som myslela tú "klasiku" pôrod a popôrod. starostlivosť bez nejakých "vymožeností" 😉

adka0029
18. jan 2012

@iukapiuka dakujem ti velmi pekne 😉

tatiankaba
19. jan 2012

Babulky, drzim vsetkym palceky, jedno nechapem, preco sa do tejto diskusie zapajaju aj tie co real skusenosti nemaju ale len osocuju Koch, ze to niekoho bavi, tesila som sa na real zazitky a podobne, ale 80% je diskusna vojna :-/

Som velmi rada ze je tato porodnica otvorena, konecne kontrast k tej strasne nizkej urovni statnych!

henushka
19. jan 2012

Ahojte, chystam sa do Kocha na morfologicky UTZ. Tie, co ste ho tam absolvovali, moze ist so mnou pozerat aj manzel?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre