Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

misinka26
25. okt 2012

@kholka ahoj, ja idem rodiť do Kocha každú chvíľku, síce som tam ešte nerodila ale včera som bola na predpôrodnej príprave čo robí Koch a bola tam aj vrchná sestra z pediatrie a keď som sa jej pýtala práve na túto záležitosť tak mi odpovedala, že sú pripravení na všetky situácie okrem tých, pri ktorých by ti bábo odvážali na Kramáre ( detskú fakultnú nemocnicu ) keby si rodila kdekoľvek, to zn. že pri patologických novorodencoch čiže detičkách predčasne narodených a s nízkou pôrodnou hmotnosťou ( pod 2500 ) a pri detičkách, ktoré potrebujú chirurgické zákroky alebo majú iné veľmi závažné ochorenia ... inak si vedia poradiť so všetkým, dokonca nás ubezpečila, že pri každom jednom pôrode je prítomný pediater čo nie je zvyklé v iných nemocniciach ... Dúfam, že som pomohla ...

martinka008
26. okt 2012

@misinka26 Pokial viem tak pediater je vzdy pritomny pri kazdom porode, ak ma niekto inu skusenost nech napise, ale este som nepocula, aby dieta hned po narodi neprevzal pediater.

alexandra_j22
27. okt 2012

@swarovski ahoj prosim ťa, bola si na 3D ultrazvuku u Kocha?

kvetinqa
27. okt 2012

@alexandra_j22 ja som bola, co potrebujes vediet?

moon1979
27. okt 2012

@baryana a tam je zákaz parkovať? je tam značka? ak nie, tak odťahujú neprávom, pokiaľ nezaparkuješ tak, že brániš prechodu na chodníku, prípadne parkuješ pred vchodom pred bránou a brániš tak vstupu na súkromný pozemok ...

kvetinqa
27. okt 2012

@moon1979 ten chodnik pred hotelom no.16 je dost uzky aj bez zaparkovanych aut, takze tam by som neparkovala...

alexandra_j22
27. okt 2012

@kvetinqa Že od ktorého tyzdna objednávajú a aky je rozdiel medzi 3D a 4D a či može so mnou prist partner 🙂 Ďakujem za odpoveď

moon1979
27. okt 2012

@kvetinqa inak toto je riadne na prd ... predstav si, že doletíš v kontrakciách s manželom do pôrodnice (niekedy sa stáva, že fakt na doraz) a ešte aby hladal miesto kam zaparkuje, aby ho neodtiahli ...

yanielka
27. okt 2012

@moon1979 ak ides rodit pustia ta zaparkovat do dvora

kvetinqa
27. okt 2012

@moon1979 ak rodis, ides rovno dnu

kvetinqa
27. okt 2012

@alexandra_j22 mne vtedy tusim hovorili na recepcii, ze 25. - 29. tyzden, Rozdiel medzi 3D a 4D ja chapem tak, ze 4D je vlastne 3D zobrazenie babatka v pohybe. Cize realne vidis ako sa hybe atd... A partner moze ist s tebou

moon1979
27. okt 2012

@kvetinqa ano? tak fajn 🙂 potom už nemám stres 🙂 lebo pri predstave, že to na mňa príde, absolvujem 1,5 hodiny cesty autom, potom ešte polovicu BA prejsť cez mesto a ešte hľadať flek, aby nás neodtiahli, tak to je aj na moju relatívne kľudnú povahu dosť 🙂

kvetinqa
27. okt 2012

@moon1979 nie nie, ak rodis ides rovno dnu. Ja som isla na pohotovost 2x a tiez som stresovala, ze dufam, ze najdem flek a uplne v pohode.. len to bolo vecer, takze mozno aj preto 🙂

swarovski
27. okt 2012

@alexandra_j22 ahoj, nebola, idem az 5.11. ked budem v 25 tt. a presne rozdiel medzi 3D a 4D ja ako pisala
@kvetinqa 🙂 4D je vlastne video 🙂

swarovski
27. okt 2012

@kape ahoj, aj ja planujem rodit s dr. kostolnym, takze je v pohode?

baryana
28. okt 2012

@moon1979 nie som si ista, ci tam nahodou nemaju znacku sukromny pozemok. fakt uz neviem, ale ako pisali baby vyssie, ten chodnik je uzsi, ako pri kochu, takze nemas sancu dodrzat ani ten meter. takze uz len to je dovod na odtiahnutie a ti majitelia si na to striehnu. ale s tym parkovanim je to individualne. ja som tam chodila väcsinou v rovnakom case a raz tam bolo kopec miesta a inokedy som tam chvilu kruzila.

martinka008
28. okt 2012

Parkovanie pri Kochu: na obranu hotela No.16 a obyvatelov musim povedat, ze predstavy o zamernom volani odtahovky hned ako sa auto postavi na nezelane miesto su dost smiesne. Za 10-15 min. sa odtahovka na "zelanie" nedostavi nikde. V danej lokalite jednoducho odtahova sluzba zamerne lovi a dobre vie kde hladat. Staci prejst par metrov a uz nakladaju. Nas za cely cas neodtiahli ani raz (viac ako 10 navstev), pricom vacsinou sme parkovali uplne hore na Partizanskej ul. este nad hotelom No.16 - je to tam dost strme takze asi tam ma odtahovka problem nalozit auto, da sa tam ale dostat iba z vrchu cez Bartonovu ul. (treba ist cez Mudronovu okolo parlamentu), od hotela No.16 je tam zakaz vjazdu. Ked bolo volne, tak sme zaparkovali nizsie, ale vzdy tak aby bol na chodniku aspon 1m volny.

kvetinka211
28. okt 2012

@martinka008 ako osoba casto iduca s kocikom okolo kocha a hotela no.16 (odtahovku som nikdy nevolala aj ked som par krat mala sto chuti🙂 musim este pridat ze to parkovanie byvala hlavne minuly rok katastrofa .. este chapem ten uzsi chodnik ze si obsadia auta, vsak staci mi jeden chodnik, ale aj v tej sirsej casti stavali auta takym sposobom, ze ist sa dalo jedine po ceste, co bolo v tej zakrute obzvlast vesele a ak nahodou ide auto, tak cuvat naspät s kocikom hore kopcom lebo sa ani neda uhnut na chodnik pre dalsie auta, no radost ... nehovoriac o tom, ze niekedy sa aj dalo ako-tak prejst ale jedine cez psie exkrementy ... skoda ze si v kochu neporiesili lepsie to parkovanie, garaz pre 15-20 aut by poriesila problem ... pri tych cenach by uz clovek zaplatil aj nejake to parkovne ...

martinka008
28. okt 2012

@kvetinka211 jasne, to parkovanie je tam poriesene velmi zle, len som chcela poukazat na to, ze ak sa parkuje spravne (1m od kraja) tak vas nikto neodtiahne. Niektori "experti" parkuju naozaj strasne, resp. bezohladne - vylezu celym autom na chodnik a potom sa cuduju ked ich odtiahnu...

misinka26
28. okt 2012

@martinka008 ano po narodení si ho prevezme pediater ale nie pri každom priamo je pediater ( tak som to počula ), teda myslím to tak, že je pediater prítomny celú druhú dobu pôrodnú aby videl ako dlho sa dieťa rodilo atď.

erika_rika
28. okt 2012

Tak a som doma. Rodila som v Kochu. Maly sa narodil 17.10. streda. Hospitalizovana som bola od nedele. Len pretoze som prenasala, nic mi nebolo, vsetko ok, aj prietoky, len aby nas mali pod kontrolou. 🙂 V pondelok ma len monitorovali a spravili ultrazvuk. V utorok mi dali rano vyvolavacku (tabletku zo spodu, nie oxitocin). Nic sa nedialo, tak som sa aspon naobedovala. Po obede dalsia kontrola, nic, ani naznak otvarania ani kontrakcie a ani voda nikam neodisla..🙂
Tak som dostala inekciu, ze ked to ma prist tak to bud pride v noci alebo vobec. Tak sme aj s partnerom cakali. Dokonca mohol ostat pri mne do 22.00 hod. Aj ked su navstevne hodiny do deviatej. Nic sa nedialo, tak moja polovica isla domov. Ako naschval, od 22.30 hod som myslela ze sa zblaznim. Najhorsia noc v mojom zivote. Mala som kontrakcie kazdych 5 minut. Tak ma dali na monitor a ten ukazoval ze kontrakcie nic, aj dr povedal, ze to nie su kontrakcie. Ale ze niekedy sa stava, ze to monitor nezmonitoruje, co bol moj priprad. Tak som celu noc prestonala a rano o siednej som uz prosila vsetkych nech maleho zo mna vyberu, lebo som nemala silu sa ani napit, nie ho zo seba vytlacit...🙂 (samozrejme, ze silu som nasla 🙂) V stredu rano som prisla na vysetrovnu a tam mi oznamili ze co som nehovorila uz v noci, ze som otvorena na 4 cm, ze uz som mohla mat EPI. :D
Tak sa potom rozhodovali, ze ci mi este stihnu dat klyzmu, alebo nie. Tak ze ano, isla som naspat na izbu. Tento proces bol jeden z tych, ktorych som sa obavala. Nemusite sa! Mila sestricka mi aplikovala ten yal gel. Bolo to v pohode. Potom odisla a povedala, ze sa mam potom v pohode osprchovat, zavolat drahemu a pris dolu na porodnu salu. Keby nieco mam zvonit. 🙂 Vsetko bolo super.
Pomaly (pocas kontrakcii, ktore boli asi uz ako jedna) som sa presunula na porodnu salu. Bola som otvorena uz na 7cm. Tak tam to uz bolo vsetko ok, kedze mi dali EPI a potom som uz driemala a cakala na priatela. Ked prisiel uz som bola s usmevom na tvari. Nebudem sa bit do prs ze porod neboli a ze to zvladnem bez epi, ako vela zien pred tym. Som rada, ze som ju mala.
Lekari boli uzasni, sestricky tiez!! Stale sa o mna niekto staral.
Porod bol krasny, a najdramatickejsi zazitok v mojom (nasom) zivote! Vsetko coho som sa bala nic nebolo. Nastrih mi nerobili - nemuseli. Zopar stehov zvnutra, ale to nic nebolo, nic som necitila. Maleho mi prisniesom drahy. Bolo to super. Nevedela som ze co...🙂
Potom nas nechali na porodnej sale vsetkych troch tie dve hodiny a potom maleho zobrali, mna previezli na izbu a potom priniesli aj malinkeho. Este na porodnej sale mi drobca prilozili na prsnik. Hned vedel co ma s tym robit. 🙂
Takze zhrnutie:
Izba bola super, bola som tam sama, potom mi priviezli spolutrpitelku a tu potom zobrali na cisarak a az do konca som sama ostala.
Sestricky a lekari boli UZASNI!! Vsetci! Mozno sem tam sestricka z pediatrie, bola trosku neprijemna, ked som ju potrebovala. A to som asi za cely cas ja zvonila asi dvakrat. Ale co sa tyka gynek-porodn. oddelenia to je na 500%! Maximalna pozornost aj od prednostu, co ma velmi prekvapilo a este viac potesilo. Bol sa osobne opytat pred odchodom, ci som bola spokojna. Dakujem!

Ked rodit, tak urcite tu! Teda pokial, je vsetko zo zdravotneho hladiska ok.
Nelutujeme tie peniaze.
Strava tiez super, ja zjem hocico, len niekedy nedomyslene. ( na obed bud hrachova kasa alebo karfiol 😝 )

Kebyze mate niektora nejake otazky, kludne piste, aj potrebnejsie info, rada odpoviem a pomozem sa rozhodnut.

kape
28. okt 2012

@erika_rika - tak Vas si s priatelom a malym pamatam, stretavali sme sa pri kupani ak sa nemylim 😉 , Srdecne blahozlam. Inak aj mna prekvapila sobotna navsteva na izbe pana riaditela v civile a ze ci vsetko je ok a ci sa o nas dobre staraju 😵

moon1979
28. okt 2012

baby, nie som z BA, ale nie je niekde poblízku platené parkovisko?

erika_rika
28. okt 2012

@kape jej ano ano.....aj my si vas pamatame! 🙂 Dakujeme, aj Vam nech sa dari, nech ste zdravi a plni sil :D

erika_rika
28. okt 2012

@moon1979 nie je, najblizsie je cca 15 min peso. Ale da sa v pohode zaparkovat na ulici, pokial dodrzis dopravne predpisy (1,5m na chodniku a pod.) My sme nemali problem nikdy zaparkovat.

ella_joy
28. okt 2012

@erika_rika jeej, tak vsetko dopadlo na vybornu, supis 🙂 inak to CTG co nezaznamenalo kontrakcie, som mala aj ja, a bolesti ako sfina, a oni sa cudovali,co predychavam pri stene, ked tam nic nie je, a ked kukol, uz boli ako u Teba 4cm. Ja by som im tam urobila na stenach novu fasadu, cakat co i len o hodku viac na epi...ja som mala tiez blbu skusenost so sestrickou z novorodeneckeho..odvrkla stylom, ze co na nu zvonim, a ked nieco chcem, tak nech maleho necham na izbe a dobehnem k nim, ledva som sa hybala len po izbe a uz vobec som ani na WC nesla bez otvorenych dvier, kde to nechar novorodenca sameho.. 🙄 .ale to len jedna bola taka, hlavne ze z nej tiahli cigy,to odbenut vie..

kholka
29. okt 2012

@misinka26 Dakujem moc, teraz som asi rozhodnuta definitivne pre Kocha, budem rada, ak potom napises, ako to cele prebehlo a drzim moc palceky 🙂

erika_rika
29. okt 2012

@ella_joy presne ako pises...🙂 a este jedna vec, naozaj tam chyba laktacna sestra, pretoze z novorodeneckeho mi na moje otazky vzdy dali inu odpoved, takze si kojim podla seba. ...🙂 treba byt na to pripravena.

kape
29. okt 2012

Co sa kojenia tyka asi pre prvorodicku je fakt dobre, ked je na blizku laktacna poradkyna, ale teraz mate kopec dostupnych materialov a kurzov, tak sa na to vrhnite este pred porodom, ja som to pri prvom tiez podcenilla, nemyslela som si ze to bude take tazke. Ale uz som mudrejsia 🙂 Teraz kebyze mozem vratit cas, tak urcite si tuto problematiku dokladne studujem pred porodom. Ja som uz isla do porodnice na druhy krat vybavena, homeo, cajikmi, odsavackou a este aj bylinky - senovka grecka a benedikt lekarsky a hlavne prikladat a prikladat, pre tie prve dni je dobre mat zbalene uz do porodnice aj masticku na bradavky. A potom pit este vela tekutin. Inak laktacnu sme nemali v roku 2008 ani v ruzinove a tam sestricky ohladne kojenia velmi nepomohli, bolo to este horsie ako v Kochovi co sa rad tyka.

misinka26
30. okt 2012

@kape ahoj, môžem sa ťa opýtať aké homeo si si brala do pôrodnice?? a čaj ti tam uvarili ?? odsávačka ?? to tam nemajú ??? som prvorodička a idem do Kocha ( každú chvíľku čakám ) a o dojčení toho veľa neviem len z knižiek ale to je ako učiť sa plávať podľa návodu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre