Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

renatkas
20. nov 2013

@matuskova003 a ku komu chodis? Ja som sa aj ozvala kvoli tomu aj som sa stazovala na recepcii ze naco ma objednavaju na presny cas ked aj tak cakam a oni to ospravedlnovali tym ze Ditte ordinoval len 1-2 dni v tyzdni a ma vela pacientok a na kazdy cas maju davat 3 pacientky (ale to bolo viac ako 2 roky dozadu). Moje sesternice chodili k Demeckovi a ten ich bral vzdy hned a aj volal vysledky, tak neviem. Asi zalezi od lekara. Ale teraz ako som pozerala poplatky tak mi skoro oci vyskocili ako zvysili poplatok pre tehotne, ja som platila ked som bola tehotna okolo 140 Eur.

anglicanka1981
20. nov 2013

@renatkas mna neprekvapuje ,ze chcu poplatok za kazdy rok - to mas ako pausal, aj ak neprevolas ani minutu, tak musis zaplatit aj ten mesiac, rok, dva. Ale prekvapuje ma to ,ze ti nevolali vysledky atd. S tym casom je to u niektorych lekarov bieda. Moja je nastastie dochvilna, inak by som sa na to uz stazovala, lebo to bol moj povodny dovod, preco som opustila statnu lekarku. Preco si sa im nestazovala na nedodrziavanie zmluvy?

bimba01
20. nov 2013

@matuskova003 caute baby... som velmi prekvapena tym, ze pisete, ze cakavate aj hodinu a pol na vysetrenie, aj ked ste objednane na presnu hodinu. ja chodim tiez do kochu, ale teda este nikdy v zivote sa mi nestalo, ze by som cakala dlhsie ako 5 minut. asi to zavisi od konkretneho lekara. inak si to neviem vysvetlit, ze su taketo rozdielne nazory na cakanie.

lucul
20. nov 2013

Wow tak to som prekvapena, mne sa nastastie nestalo aby som cakala viac ako 5-10minut este aj skor idem a ked som potrebovala pohotovost tak to boli fofry. A vysledky mi vzdy dr.zavola a vsetko kontroluje aj spatne. To som pri byvalej doktorke nezazila este mi do karty zapisala krvnu skupinu a to mi nikdy krv nebrala, preto mali v kochu z toho hokej a dvakrat opakovali odber a ospravedlnovali ze sa stala chyba

demo
21. nov 2013

u Demecka sa necaka dlhsie ako 5 min. ma ale menej pacientiek a vysledky tiez telefonuje.

matuskova003
21. nov 2013

@renatkas no ja chodim k dr. Zavodskej . povedala som posledne sestričke len že to je trošku problem pre mna takto dlho čakat lebo manzelik je doma s malym a ponahla sa do roboty ... ja neviem , mna to už aj inak povedane sere, tak za nadstandardny poplatok ktory som zaplatila by som čakala že ma zoberu 5 minut pred vyšetrrením.. a to ani nejdem hovorit, že spočiatku mi hovorila : no nemam pre vas volny termin tak iba zeby ste si trošku / Hodinu / počkali .. a to bol prvy trimester,. byvalo mi zle ... a ja zaplateny poplatok . tak neviem. kde je chyba. ci som az moc mila a zarovensprosta že som ticho a nič nepoviem ...
@bimba01
@lucul

moon1979
21. nov 2013

Ja pozdravujem MUDr. Ondačkovú 🙂 bola velmi zlatá, milá a ústretová ... aj napriek tomu, že nie som pacientka Kochu, len som tam bola odrodiť, nemala som ju zazmluvnenú, ale posledný mesiac sa o mňa starala len ona na poradniach a vždy si ma dávala na dni, kedy mala službu 🙂 milo ma tým prekvapila 🙂 dokonca keď sme prišli skôr ako som bola objednaná, vždy prišla do ordinácie a nenechala ma čakať, aj keď nemusela ... to sme naozaj ocenili, kedže sme cestovali 100km zakaždým ... dokonca mi aj sekciu urobila ona s MUDr. Kostolným, ktorý najprv na mňa pôsobil tak prísne, ale nakoniec sa ukázal ako velmi milý, príjemný pán s fajn anglickým humorom 🙂

baby, viem, že niekedy sa Vám nepáči, keď musíte čakať dlhšie, ale pochopíte potom, keď tam pôjdete rodiť ... pri pôrode nastali trošku komplikácie a poviem Vám, že v priebehu pár sekúnd sa na sále zbehol snáď celý KOCH a nemala som ani chvílu pochybnosť o tom, že by niečo nezvládli. Zhrkli sa pri mne a riešili, no bolo to na úkor toho, že určite ich pacientky museli v ambulancii čakať, ale treba s takýmito situáciami rátať, kedže pôrody tam prebiehajú každú chvílku ...

tie, čo sa obávate toho, žeby niečo nezvládli, tak sa nebojte ... môj drobec stratil ozvy počas kontrakcií, ja som sa im tam zvíjala na stole (myslela som, že ma roztrhá), v sekunde riešili a ani neviem ako a ležala som na operačke ... malého museli kriesiť, mal omotaný pupočník okolo krku 2x, takže bol pridusený, vôbec neplakal, ale ani na chvílu mi nedali pocítiť nejaký stres ... bola som celý čas pri vedomí, a aj keď dá sa povedať, že "horelo" kedže ozvy neboli ani na chvílu nedali na sebe poznať stres, za celý čas operácie nepadlo ani jedno lekárske slovo, bavili sa akoby boli na káve, dokonca aj mňa zapojili do rozhovoru, takže ani na chvílu som nemala paniku, že ježiš mária čo sa deje ... ale všetko zvládli bravúrne a s maximálnou profesionalitou. Keď som si zvykla na nete čítať príspevky, aké to bolo hrozné pri sekcii v spinály, tak som sa aj trošku bála, lebo prvú sekciu som mala v úplnej narkoze, ale to bolo príšerné volačo, nelutujem ani na chvíločku to, že som mala spinál. Síce som zase prišla o ten prvý plač, keď príde bábo na svet, ale všetko dobre dopadlo a to je pre mňa podstatné ...

Aj ked bol drobec dva dni v inkubátore, všetko je v poriadku a je z neho krásne zdravé usmievavé bábatko 🙂 dnes má 7 mesiacov ... a odkaz pre pani doktorku, ak si toto náhodou prečíta - "tie čísla určite raz vyhrajú, tak nezabudnite na ne a podávajte loto, kým sa šťastie neusmeje" ... totižto môj syn pani doktorku kompletne na sále okakal, keď ho vytiahla von 🙂 ukázala sa mi a teda naložil jej statočne 🙂

... ak by som si mala ešte raz vybrať, určite by som išla do Kocha ešte raz ... nemám výhrady absolútne k ničomu, akurát tie hrozné dvere na sály, ale stálo mi to zato 🙂

a pridám foto môjho krpca Mareka, ktorého majú na "triku" pani doktorka Ondačková a pán doktor Kostolný 🙂 toto je on 🙂 dakujem Vám aj keď takto s odstupom času, deti mi nedávajú moc priestoru, ale už mi nedalo, takže takto verejne ĎAKUJEM 🙂

Samozrejme aj všetkým ostatným ďakujeme, ktorí sa o nás starali a spríjemnili nám pobyt ... nemôžem napísať, že v nemocnici, lebo to by som urazila 🙂 ani nachvílu som nemala pocit, že som v nemocnici, dokonca aj vizity sa dali prežiť, kedže všetci sú naozaj fajn 🙂

renatkas
21. nov 2013

@anglicanka1981 ja som im hovorila ze nedodrziavaju zmluvu a terminy ale to boli same vyhovorky ze teraz ked sa prestahovali robi lekar ultrazvuky a na ambulanciu ma len jeden den a vela pacientiek atd... . Ale co som mohla, ked zo zakona mas narok menit gynekologa tusim raz za pol roka ci ako to presne je a ja som odisla od svojho stareho lekara v 3 mesiaci tehotenstva kvoli financiam (za kazdu poradnu sa platilo 50 eur). Zmenit lekara som uz zase nemohla a v tehotenstve predsa musis chodit na poradne pravidelne. Ale aby som mu zase nekrivdila, ked som bola prvy a druhy krat u Ditteho tak bol este v GPN v Ruzinove a tam ma zobral vzdy nacas, ale vysledky nevolal aj tak. Ked som sa nahnevala kvoli tej tehu cukrovke ze mi nikto nic nepovedal tak najskor povedal ze maju fofry kvoli stahovaniu na Partizansku a nejak na to zabudol, potom v dalsej poradni ked som mu to zase vycitala mi povedal ze mi volal ale nikto nezdvihal telefon (asi pan doktor zabudol ze v dnesnej dobe existuju mobily na ktorych vidis kto kedy volal). V zmluve som mala ze mi maju oznamovat vysledky, ci su dobre alebo zle, z Kochu som nemala este ani 1 jediny telefonat ohladne vysledkov. Uplne som vypenila a chcela som pisat staznosti vsade kam sa da ked som tam musela par dni pred porodom cakat hodiny kvoli vysledkom co som nemala poznacene v tehu knizke, kazdy ma odpinkal a nechal cakat, potom hladali vysledky ktore stratili alebo ich zabudli urobit, aj tak ich nenasli. Cudujem sa ze som neporodila. Ale potom ked uz prislo babo som sa na to vykaslala, nebolo casu take veci riesit. Preto som aj chcela ist k Demeckovi, lebo viem ze on vysledky vola a aj pacientky berie v case objednania, ale odmietam platit 2 poplatky. Takze ja uz u nich koncim.

martinka008
21. nov 2013

@junkfoood Chapem ze nie su charita, ale pride mi trosku divne nechat si platit za uschovu zdravotnej karty, u inych lekarov som sa s tymto este nestretla. Uz som sa rozhodla, ze ak buduci rok neotehotniem, tak pojdem od nich prec, mozno je to aj ich zamer...

junkfoood
22. nov 2013

@martinka008 ja to beriem takto.. som ich pacientka, kym mam s nimi podpisanu zmluvu, v ramci rocneho poplatku mam pravo na preventivku, sono prsnikov a ak je problem kedykolvek prist, vyuzit sluzby pohotovosti a pod.. to ze to pravo nevyuzijem, je moj problem, moje zanedbanie prevencie. urcite ak by sa ti nieco stalo zdravotne v tejto oblasti tak cakas, ze tam mozes prist a vysetria ta.. takze nie je to uschova karty.. ale ked to tak beries, mozes si ju uschovat u nejakeho statneho lekara, ktoreho plne hradi zdravotna poistovna.. 😉

junkfoood
22. nov 2013

@renatkas ja som do kocha nasledovala svojho lekara, s ktorym som bola a som velmi spokojna, a tak to ostalo, ci uz posobil predtym v probiose alebo teraz v kochu. je mi luto, ze mas taku skusenost, ale tie veci je treba asi riesit vtedy, ked sa deju, takto po funuse uz sa moc nenastazujes..

misinka26
22. nov 2013

@renatkas To mi je ľúto, že máš takétu zlé skúsenosti, mne to normálne ani s Kochom nejde dokopy, ja som pacientka MUDr, Demečka ( úžasný človek ) a vždy, vždy, vždy mi volal, ešte aj to ako sa cítim pred laparoskopiou 🙂 v tehu bol milý, citlivý, vždy ma so všetkým oboznámil, aj keď som ho nemala zazmluvneného tak prišiel na sálu keď som rodila a ešte ma povzbudzoval 🙂, keď som mala cystu tak vybavil celú laparoskopiu aj stretnutie s MUDr. Slezákom, taktiež ma chodil pozerať na izbu po laparo, vyšiel mi v ústrety aj s tým, že som mala doma malé bábo a kojila som tak my dovolili, že by mohol byť malý pri mne po laparo aby som mohla kojiť, to našťastie nebolo treba lebo som na reverz odišla aj keď ma prehováral a celý čas sa informoval ako mi je ( odišla som kôli malému, inak by som si tam lebedila aj týždeň tak dobre mi tam bolo ), vždy keď prídem tak je usmiatý a vtipný ... a taktiež v kochu vždy som sa stretla z ochotou a milími ľuďmi od tiet na recepcii až po riaditeľa 🙂 proste mi to vážne na nich nesedí a je mi ľúto, že to s tebou takto dopadlo ☹(

ivanka.7
22. nov 2013

@junkfoood hehe, ja som tiez nasledovnicka toho isteho doktora pravdepodobne 😀 a tym, ze on ordinuje v Ruzinove, tak sa mi nikdy nestalo ze by som cakala dlhsie ako 5 minut, na glukozovy test som dokonca prisla o 40 minut neskor (nepozrela som do knizky,lebo si terminy zvycajne pamatam, ale tehodemencia zauradovala) a sestricka na mna len "hlavne, ze ste prisli" a mavla rukou nad tym, ze som jej narusila harmonogram 😀
Ja som dokonca ani na Partizanskej dlho necakala (bola som tam na morfo, strcili ma do nejakej medzery, lebo nebolo volno, volala som im uz dost neskoro na to, kedy sa morfo ma robit), cca 20-25 minut.
Ale teda nerodila som tam.

junkfoood
23. nov 2013

@ivanka.7 hej, smolika? je super, ze..? inak podla mna ak je niekto celkovo nespokojny s doktorom tak nemoze byt spokojny ani so zariadenim ako takym.. treba si dobre vybrat.. a ani ja som na partizanskej nikdy necakala, a vsetky recepcne boli na mna vzdy mile.. nuz ale ja som velmi mila, tak asi preto.. 😉 😉 😉 😉

martinka008
23. nov 2013

@junkfoood V zasade s tebou suhlasim, kazdy rok preventivka + sono prsnikov je dobra vec. Ide mi o to, ze si rada priplatim za realne poskytnutu starostlivost, na druhej strane, nechcem platit "pausal" ktory realne nevyuzijem. Niekto tu spominal mobilny pausal, aj ten si clovek vybera v sulade s realnou spotrebou, ale o tom som nechcela 🙂.
Ja som s Kochom zatial velmi spokojna, tiez chodim k Dr. Smolikovi 🙂, ale vnimam ich hlavne ako expertov na tehotenstvo a porody, aj z ich cennika je jasne, ze to je priorita cislo jedna, ostatne mi pride ako doplnkove sluzby, hoci neviem to realne posudit. Prvy krat som sa tam objednala so zamerom "snazime sa otehotniet" a hned na prvej prehliadke som platila poplatok pre tehotne 😀. Chceme este jedno babo takze zatial tam ostavam, ale nie som si ista, ci si toto zariadenie vyberiem aj pre "netehotensku" gyn. starostlivost. Poznam sa a viem, ze na preventivku sa nedokopem castejsie ako raz za 2-3 roky 😅

kuratenko80
23. nov 2013

mamicky, ktore budu coskoro rodit a chodite k doktorovi Demeckovi ako to je s tymi poslednymi 4 poradnami pred porodom, hlavne ked musite ist aj na monitor. V Kochu stacilo ist o poschodie vyssie a dali ma na monitor, ale teraz ked je v Ruzinove ako to je? aj tam vas vedia dat na monitor?

ivanka.7
23. nov 2013

@martinka008 gyn. preventivka je jedna z mala veci, ktoru nezanedbavam 😀 ale rozumiem ti 🙂 ja som presla do Kocha, lebo na vysetreni, kde mi dr. Smolik potvrdil tehotenstvo som zaroven vedela, ze ak ostanem v starom zariadeni, tak na toto obdobie, ked by mal clovek byt v rukach doktora, ktoremu veri, ho zrazu nebudem mat, ak ostanem tam, kde som bola. A kedze som v ProBiose ineho doktora nemala, chodila som tam len k nemu a poplatok sa lisil o 10 eur, tak nebolo o com. Tiez som si povedala, ze pripadne druhe tehotenstvo este rada zverim jemu aj za tu nehoraznu sumu a potom sa rozhodnem, co dalej. Ale k druhemu som sa este nedopracovala, tak nemusim zatial riesit 😀

silviw
24. nov 2013

Ahojte babulky prosim vas neviete ako to chodi v nemocnici Koch ak neporodite do terminu?v ten den si vas uz tam nechaju a vyvolaju porod?alebo vas nechaju prenasat?dakujem🙂

silviw
24. nov 2013

Ahojte babulky prosim vas neviete ako to chodi v nemocnici Koch ak neporodite do terminu?v ten den si vas uz tam nechaju a vyvolaju porod?alebo vas nechaju prenasat?dakujem🙂

martinka008
24. nov 2013

@kuratenko80 Jasne, aj v Ruzinove maju monitor. Je tam samostatna miestnost hned vedla ambulancie, takze je to este pohodlnejsie ako na Partizanskej 🙂

vierka84
25. nov 2013

@silviw Mne povedali, že budem chodiť častejšie do poradne a keď do týždňa od termínu neporodím, tak potom hospitalizácia a následne sa rozhodne o ďalšom postupe. Našťastie som porodila len 2 dni po termíne 🙂

sarra6
25. nov 2013

moj gynekolog je MUDr. Demecko a tiez mozem povedat ze je uzasny clovek. Nikdy necakam u neho dlhsie jak 5 minut. O vysledkoch ma informuje. Uvazujem aj rodit u Kocha tak snad budem spokojna 🙂

silviw
25. nov 2013

@vierka84 aha takze vlastne ta este nechali doma🙂 a ja som sa bsla ze uz si ma tam nechaju 🙂

vierka84
25. nov 2013

@silviw nie, len som mala chodiť myslím každý druhý deň do poradne

silviw
25. nov 2013

@vierka84 dakujem za info 🙂

sarra6
27. nov 2013

ahojte babule, chcem sa opytat, kedy staci ist kuky do Kochu, ako to tam vypada a tak, co ti to tam rozpravaju o vsetkom?

dagaa
27. nov 2013

@sarra6 ked som tam volala pred mesiacom, povedali ze sa mam ozvat az ked budem v 33 tt

sarra6
27. nov 2013

@dagaa aha tak to mam este cas ja mam termin na 7 marca, ale myslim, ze to bude aj skor koncom februara 🙂

kuratenko80
27. nov 2013

@martinka008 dakujem za info..

stella6
1. dec 2013

Boli ste na 3D/4D u kocha? Dostali ste na cd aj video?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre