Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

celasapremenim
16. apr 2014

@hanka787 hani rodila som aj bez prepichnutia pv ..prvu fazu porodnu som ani nezazanamenala a verim, ze bola dlhsia...jednoducho bez bolesti.... a zazila som porod aj s pustenim vody, pustili mi ju pri 3cm otvorenia, porod bol sice v pohode, rychlo som sa otvorila a aj druha faza bola velmi rychla, maly 4250 g, 52cm, ale take bolesti ako som mala pri otvarani, vdaka tomu, v zivote uz zazit nechcem, raz stacilo
okrem toho voda pred cervixom chrani hlavicku dietatka pri tlaku na branku a aj ine dolezite veci su tam, treba to pozriet, ktore hovoria jednoznacne proti rutinnemu spustaniu plodovej vody za ucelom rychleho otvarania, ak je dietatko v pohode, nemaju to preco robit, iba aby ta stihol v svojej sluzobnej dobe porodnik ..a urobi to aj zazmluvneny, ak ma nahodou sluzbu
kedze som to pri prvom nezazila, tak som ani nestudovala, preco by som to nechcela a nemala som argumentaciu pre neho, preco to nechcem....nepacilo sa mi to ani trochu

prskavka11
16. apr 2014

tak baby, rada by som este raz taky prieskum, ktoru doktorku odporucate k prirodzenemu porodu - bez oxytocinu, nastrihavania, praskaniu plodovej vody, bonding atd. predbezne som si vybrala dr. ondackovu, ale prijmam este akekolvek inof, nazory skusennosti, vopred velka vdaka

prskavka11
16. apr 2014

@celasapremenim vedeli by ste dat typ - nasmerovanie kde si nastudujem este viac preco nie prepichnutiu pv ?

celasapremenim
16. apr 2014

@prskavka11 napr. http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/porod/amni...
http://www.babyweb.sk/co-nepatri-k-prirodzenemu...
napr., ked chces v slovencine

btw. ja sa nejak striktne nepripravujem, ze porod bude iba prirodzeny, lebo moze sa stat vselico a tam ti ide iba o jedno, aby bolo dieta ok, chcem rodit pri lekarke, ktorej doverujem a zda sa mi ondackova ok, zo skusenosti kamosky + co tu citam inkognito skusenosti
bonding nezvazujem, mala som vzdy dieta hned na dojdenie este na snure na mne, potom islo na kontrolu, vazenie a rychle vysetrenie a dalej dve hodiny s nami na boxe a po prvom osprchovani hned na izbu, viem ze bonding je dobry, ale z vlastnej skusenosti mi toto uplne stacilo

celasapremenim
16. apr 2014

..a nech zistujem hocikde, u kocha je kazdy porodnik dobry

cammille
16. apr 2014

@prskavka11 ja som rodila u dr Marcisovej...velmi som bola spokojna, cele to prebiehalo prirodzene, aj ked u mna cely porod trval 5 minut, tak ziadne zasahy ani nebolo treba...ale ocenila som ze mi nespravila nastrih...aj ked teda nemozem posudit ako postupuju ked porod uz trva dlhsie, ale myslim si ze postupuju tak, aby bola mamicka spokojna s tym, ze prvorade je samozrejme, aby sa dietatko narodilo v poriadku🙂

prskavka11
16. apr 2014

@celasapremenim dakujem, aj ja ratam, ze mozno bude nakoniec potrebne to co by som nerada, ale naco to rutinne....

celasapremenim
16. apr 2014

inak to, ze nastrih robia ked ma babo nad styri kila, asi to vidia, aky ma priemer hlavicka, aj ked sa stiahnu lupieny na fontanelu...zase pocula som aj story od dobre potrhanych mamiciek a boli horsie ako tie od nastrihnutych

celasapremenim
16. apr 2014

@cammille to sa super cita, dik 🙂

raffaella
16. apr 2014

@prskavka11 mna rodil doc. Zahumensky,a ma vobec nenastrihol, pricom som si bola ista ze budem musiet byt nastrihnuta az neviem kam - mne sa to totiz skomplikovalo, dcerka mala 2x omotanu snuru okolo krku a stratili aj ozvy, hrozil kliestovy porod ak by som ju neporodila okamzite. A teda, sice som sa po porode chvilu citila akoby ma prešiel buldozer, ale som velmi rada ze ma doktor tak sikovne odrodil a mala som iba 2 stehy, z toho 1 bola odreninka a 1 kozmeticky 😉 a porod trval 5 minut, teda to samotne tlacenie.

dadach84
16. apr 2014

@raffaella jj. doc Zahumensky aj ked neni najvacsi fanda total prirodzenych porodov je znamy tym ,ze nastrihy nerobi rutinne a viem, ze tak viedol aj kolegov v Prahe..viem osobne o min 3 babach, z ktorych nenastrihol ani jednu, a naopak Mudr Ondackova, ktora je za prirodzene porody nastrihla zatial 2 moje kamosky...takze tazko sa to sudi...a je to podla mna situacia od situacie..

hallie
17. apr 2014

@prskavka11 k odporucaniu - doktorka Sebikova. Respektovala vsetko, este aj to, ze nechcem rutinne kanylu a vsetko so mnou konzultovala. Ked bola asistentka velmi iniciativna, zastavila ju. Mala obrovsku trpezlivost - bola kvoli mne od pol druhej rano hore a porodila som po vyse 14-tich hodinach.

raffaella
17. apr 2014

@dadach84 tiez si myslim, ze je to od situacie ku sitacii. Ja som sa tiez bala, ze muz ma nastrihne skor ako zena, ale fakt som bola hrozne prekvapena, ze ma nenastrihol, pritom ten moj porod bol fakt taky, ze rozhodovala kazda chvila navyse. Aj moj muz si ho velmi pochvaloval, ze konal velmi promptne a celkovo, ze to bol velmi fajn a sympaticky doktor. Aj nam potom obom ruky podal a zagratuloval, proste aj ludsky velmi fajn 🙂

celasapremenim
17. apr 2014

@raffaella tak ja som mala presne tri stehy po nastrihu pri synovi, rodila som u cunderlika a neviem ci je to aj sitim, aleboco, ale nemam najmensie problemy s tym, zahumensky vyzera byt veru sikovny 🙂 a cunderlik sa ma veru spytal 🙂

raffaella
17. apr 2014

@celasapremenim moze byt, ze to suvisi aj s tym, ako potom to ten doktor zosije. Lebo pri prvej dcerke, ktoru som rodila v B. Stiavnici, tiez musela doktorka urobit maly nastrih, ale vobec som s nim nemala problemy. Asi ma aj dobre zosila, lebo na kontrole po sestonedeli moj gyndos vravel, ze kebyze nevie, tak neveri ze som rodila, ani stopa 🙂 ale tak v Stiavnici nam to kazdy den aj ozarovali laserom, tak sa mi to velmi rychlo a dobre zahojilo, takze napokon ani ja som nemala najmensi problem 🙂 samozrejme, najlepsie je ak sa da porodit bez nastrihu ale aj bez prirodzeneho velkeho roztrhnutia, to by som radsej chcela riadeny nastrih. Ak ho vie doktor urobit spravne, tak nie je citit ani - ja som citila iba take potiahnutie, doktorka ho urobila na vrchole kontrakcie a zrejme az ked bola hradza maximalne napnuta.

daniela1983
19. apr 2014

ahoj baby. pisala som do viacerych tem, lebo hladam dobru porodnicu. vela ludi ma upozornilo na tuto, ze je mozne sa dohodnut na mnohych veciach. tak by ma zaujimalo ci nejaka z vas v tejto porodnici mohla porodit prirodzene a bol jej poskytnuty plny a nepretrzity bonding, alebo si dieta odniesli najprv na vysetrenia. diky

misulkamisa
20. apr 2014

@prskavka11 ja rodila u doktorky Ondačkové. Úžasná!!! Cely těhu sem ale chodila k doktorce Martišové ta je taky super. Dvakrat sem jela do Kocha kvůli předčasnému porodu a vždy sloužila dr. Ondačková. K porodu sem si ale zaplatila svoji doktorku Martišovou. Při poslednim vysetreni sem potkala dr. Ondačkovou na chodbě a dělala si srandu že sice mam "objednadnou" na porod svoji ošetřujici doktorku ale že kolem meho terminu je na dva dny pryč tak že tipuju že budu zrovna rodit a že bude zrovna slouzit ona. No a stalo se tak. Musely jsme se tomu smát když sem v pět rano s prasklou vodou přijela do Kocha a tam dr. Ondačkova. Nedam ale na ni dopustit. Naprosto perfektni.... nenastrihla mi a šití super bez jizvy bez bolesti což se u mého prvniho porodu nedalo řict. Jizva bolela jeste rok. Takze ja jen doporučuju.

lucul
22. apr 2014

@daniela1983 bonding je automaticky,mne malu vzali az po dotepani pupocnika a prestrihnuti na par minut a od toho momentu bola stale s nami a dohodnut sa da urcite, mna sa dr.na vsetko pytala pri porode

dulkagabulka
22. apr 2014

@lucul @daniela 1983 sa pytala na neprerušený bonding..nie na prerušený /aj iba na pár minút/

daniela1983
22. apr 2014

@lucul a mala si ju kozu na kozu?

lucul
22. apr 2014

@daniela1983 ano mala

@dulkagabulka opytala sa ma ci moze malu zobrat odvazit a odmerat alebo mi ju necha

dulkagabulka
22. apr 2014

@lucul nerušený bonding je nerušený bonding...šla by si sa svojej sučky /mačky, svinky, gorily či žirafy v ZOO atd /spýtat, či už možeš odmerat a odvažit jej šteniatko, či mladatko, alebo by si ju nerušila?

lucul
22. apr 2014

@dulkagabulka pardon ze som dovolila aby vysetrili moje vlastne dieta

dulkagabulka
22. apr 2014

@lucul bola to tvoja volba a ak si s tym spokojna, je všetko OK...len som sa vyjadrila k tomu, čo si odpovedala...nič v zlom...

lucul
22. apr 2014

@dulkagabulka na kramaroch sa ma nikto nic nepytal, porodila som malu odstrihli vzali umyli odsali pomerali odvazili zabalili a doniesli a ani mi ju nedovolili na ruky zobrat, mohol ju mat len muz, ale ok to je v poriadku lebo je to statna nemocnici ale do sukromnej sa podme navazat

dulkagabulka
22. apr 2014

@lucul ani v jednej to nie je v poriadku, čitala si nejaky moj koment, že v štatnej je to OK? všade je to porušovanie ranej vazby medzi matkou a dieťaťom...všade

lucul
22. apr 2014

@dulkagabulka nie, ale ja za seba mozem povedat ze krajsi zazitok z porodu a vsetkeho okolo som mat nemohla ako som zazila tam 🙂 a po tom co mi svagrina povedala ako rodila v irsku a starostlivost potom, tak ozelien tie 3minuty bez dietata po porode ako rodit tam a byt tam v nemocnici, nie dakujem a vdaka za nase porodnice

gojka
22. apr 2014

lucul, slová, ktoré si napísala, sú obrovskou vďakou za všetky slovenské pôrodnice, vďaka za všetky slovenské PA.

lucul
22. apr 2014

@gojka proste to tak citim a to ze sme boli rovnako tehotne som to mohla z rozhovorov zistit 🙂

gojka
22. apr 2014

lucul, 😵 😵 😵 😀 😀 😀 , zdravie, šťastie, radosť a všetko naj, naj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre